Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2010., 08:39   #31
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,965
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
.. je očajno loš. Ne znam jesu li uopće osposobili nove raidove kod tih "privatnika".
Čekaj, veliš da je loš al neznaš. To ti je ono kao da ja kažem da je sljedeći intelov procesor loš, a nema review-a, nit sam ga probao.
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2010., 14:29   #32
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Čekaj, veliš da je loš al neznaš. To ti je ono kao da ja kažem da je sljedeći intelov procesor loš, a nema review-a, nit sam ga probao.
Kad sam ja igrao nije bilo ICC raida niti onih ICC dungeona.
Pun server bezobrazne dječurlije, i to redom sve balkanci i ostala sirotinja koja nema za original.
Admini su priča za sebe, to je neopisivo uobraženo. Nešto tipa: "Ja sam glavni, Bog Warcrafta!".
Da ne spominjem bugove i exploite. A ako poznaješ admina, možeš preko noći bit level 80 i imat XYZ milijuna gold-a. (Znam što pričam, imao sam sve to. I ogadilo mi se. )

Original ima puno bolje admine, nadzor, podršku, igrivost i što je najvažnije za MMO - zdraviju zajednicu.
Pretplata je, usput, odličan filter za odstranjivanje sedmogodišnje facebook dječurlije. Ne kažem da na originalu nema kretena, ali ih je puno manje.
  Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 14:38   #33
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,965
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Kad sam ja igrao nije bilo ICC raida niti onih ICC dungeona.
Pun server bezobrazne dječurlije, i to redom sve balkanci i ostala sirotinja koja nema za original.
Admini su priča za sebe, to je neopisivo uobraženo. Nešto tipa: "Ja sam glavni, Bog Warcrafta!".
Da ne spominjem bugove i exploite. A ako poznaješ admina, možeš preko noći bit level 80 i imat XYZ milijuna gold-a. (Znam što pričam, imao sam sve to. I ogadilo mi se. )

Original ima puno bolje admine, nadzor, podršku, igrivost i što je najvažnije za MMO - zdraviju zajednicu.
Pretplata je, usput, odličan filter za odstranjivanje sedmogodišnje facebook dječurlije. Ne kažem da na originalu nema kretena, ali ih je puno manje.
Da, moram priznati da si poprilično u pravu.
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 22:03   #34
h4ze
Premium
Moj komp
 
h4ze's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Amsterdam
Postovi: 179
Cabal definitivno!
Meni najbolji free mmorpg
__________________
h4ze je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2010., 23:23   #35
Charmander
Ultrapiretik
Moj komp
 
Charmander's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 900
nakon vise od 870 sati cabala mogu reci da nakon lv125 postaje dosadno da jaja bole. cak je skilanje na trans/trans bilo zanimljivije.
__________________
Moja trgovanja: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Picoin invite: bass999 // minepi.com/bass999
Charmander je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2010., 01:03   #36
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Konačno sam našao stranicu koju tražim već dugo, reko idem googlat neke Cabal screenshoteve i naletim na ovu stranicu:

KLIKNI

Na stranici postoji popis nekoliko desetaka mmorpg-ova i uz svaki igru je navedeno da li se plaća (i koliko) ili ne te su za svaku igru uploadani screenshotevi, gameplay video fajlovi, link na forum i download link.
Zasad sam samo letimično pogledao pošto je kasno, budem sutra detaljnije, u svakom slučaju, uživajte.
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2010., 08:54   #37
h4ze
Premium
Moj komp
 
h4ze's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Amsterdam
Postovi: 179
Citiraj:
Autor Charmander Pregled postova
nakon vise od 870 sati cabala mogu reci da nakon lv125 postaje dosadno da jaja bole. cak je skilanje na trans/trans bilo zanimljivije.
Vecinom igras do 125lvl-a, tako da je vecina igre zanimljiva
Ja sam par puta pocinjao igrati ispocetka, istina da kasnije postane dosadno ali do tog 125lvl-a je zabavno...
__________________
h4ze je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2010., 23:46   #38
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,805
Od svih tih free MMO-a jedino što mi se dopalo je bio Allods online.
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2010., 23:53   #39
Markos
I woke up in Hell
Moj komp
 
Markos's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,054
Markos je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 00:39   #40
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Zasad mi se Dungeons&Dragons najbolje čini no još ću koji dan istraživat
btw. ovo su očekivani "hitovi" koji izlaze ove godine:

http://mmohut.com/editorials/best-10...morpgs-in-2010
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 01:00   #41
Markos
I woke up in Hell
Moj komp
 
Markos's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,054
ja sam u dnd-u zapeo na 7 lvl i nisam mogao dalje(mislim na viši lvl tj nisam mogao di postići veći lvl jel sam tamo di sam zapeo sve obavio a nisam mogao dalje nikak,idem ga instalirat sad da vidim jel mogu dalje)neznam jel moram nešt platit da mogu dalje il nešt drugo napravit
Markos je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 01:56   #42
Big Guy
RPG player
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 1,574
@Markos
kako sam čuo limit je level 16

koji MMORPG nemaju ta ogranićenja, a da su free ?
__________________
I hate to see you leave, but I love to watch you go
Big Guy je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 10:34   #43
h4ze
Premium
Moj komp
 
h4ze's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Amsterdam
Postovi: 179
http://www.cabalonline.com/index.asp

150lvl je ogranicenje ja mislim, a da dođes do 150lvl-a trebati ce ti malo vise vremena
__________________
h4ze je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2010., 11:12   #44
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
mrzim ograničenja
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 18:49   #45
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
.. je očajno loš. Ne znam jesu li uopće osposobili nove raidove kod tih "privatnika".

Allods i D&D bi mogli bit pun pogodak.
Molten-Wow

malo bugova

4 realma

3 realma sa po 3500+ playera

ICC i ToGC jos nisu aktivni ali ostatak radi
Dosta stvari je skriptano.
Malo spell bugova
Nema laga a ako ga i ima onda su samo lag spike-ovi

Jedini minus je mozda sto je malo ekonomija u banani,barem na mojem realmu

Rates su:
Deathwing x12
Neltharion x12
Sargeras x20

i trenutno najnoviji server sa oko 2k igraca u peaku(limit je 3.5k) je
Frostwolf x3 i koji se "fura" na kao pro igrace i namjenjen je onima koji uzivaju u lvlanju.

Jedina mana ovog privatnog servera veliki queue(u peaku 1k+) jer su smanjili limit sa 4.5 na 3.5k radi smanjivanja laga i scriptanja ToGC i ICC instanci
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 19:18   #46
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
ICC i ToGC jos nisu aktivni ali ostatak radi
Možda bi nekome bilo zabavno, ali meni bez toga definitivno ne. Jedino što još nisam završio je Lich King. Sve do njega sam počistio.

Ne sviđa mi se to ubrzano levelanje. Nekako mi djeluje ko WOW na easy mode-u.
Taj x20 () realm bi mogao bit dobar za početnika, da upozna na brzinu različite klase, pa da onda zaigra original za ozbiljno.

Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
Jedina mana ovog privatnog servera veliki queue(u peaku 1k+) jer su smanjili limit sa 4.5 na 3.5k radi smanjivanja laga i scriptanja ToGC i ICC instanci
Ovo mi nije jasno. O kakvom queue-u govoriš?
  Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 19:27   #47
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
Molten-Wow
ICC i ToGC jos nisu aktivni ali ostatak radi
jel možete meni neukom to pojasnit
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 22:03   #48
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Z-man Pregled postova
jel možete meni neukom to pojasnit
Dva zadnja raida još nisu "otvorena" kod privatnika. Znači, kasne za originalom jedno pola godine..

Icecrown Citadel (Lich King i njegov zmaj tamo žive zajedno sa još nekoliko bosseva) i Trial Of The Grand Crusade (Anubarak je zadnji boss u raidu )
  Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 12:52   #49
mikey_rs
volveraš
Moj komp
 
mikey_rs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 386
LotRO bude besplatan na jesen, to je točno, samo bude limitiran dodatnim stvarima koje imaju mi koji plaćamo: moreš napraviti jednog lika (inače 5), limit na novcu (2 golda, inače unlimited), nema PvMP i još par sitnica. Evo tablice. VIP su trenutni pretplatnici, Premium su pretplatnici koji više neće plaćati a Free su novi igrači bez pretplate. Level cap nije limitiran na 50 nego je to samo original igra. Nastavci povečavaju cap (Moria za 10 i Mirkwood za dodatnih 5 levela) koji su pretplatinici kupili prije i ak očeš recimo u Moria-u budeš i ti kupil ekspanziju.
Kak god da okreneš igra je odlična. WoW je odlična igra al sa dječjom grafikom i to nisam mogel progutat i počel sa ovim prije dve godine i to na US serverima. Svaki čas je neka akcija za 10$ kompletna igra sa ekspanzijama i mjesec dana igre i ak uzmeš pretplatu na 3 mjeseca, 1 mjesec te košta 10$ i svako normalan se bude složil da to nije puno za odličan MMO.
__________________
"I will like to die in my sleep like grandpa and not screaming like his passengers..."
mikey_rs je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 19:50   #50
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
.........
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805

Zadnje izmijenjeno od: micek_kc. 29.06.2010. u 20:05.
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 19:58   #51
Antonic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: International
Postovi: 216
ja sam isproba ovaj allods i ako ti se svidja wow svakako probaj. jako dobro napravljeno, posve je besplatan. cini se da dosta rade na njemu. update, ciste bugove i te sheme. serveri stabilni, ne ruse se, grafika je ka u wowu, a i sistem igranja je vrlo slican. topla preporuka
__________________
Obalo sunčana ti moj si cijeli svijet...
Antonic je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2010., 20:05   #52
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Možda bi nekome bilo zabavno, ali meni bez toga definitivno ne. Jedino što još nisam završio je Lich King. Sve do njega sam počistio.

Ne sviđa mi se to ubrzano levelanje. Nekako mi djeluje ko WOW na easy mode-u.
Taj x20 () realm bi mogao bit dobar za početnika, da upozna na brzinu različite klase, pa da onda zaigra original za ozbiljno.

Ovo mi nije jasno. O kakvom queue-u govoriš?
3500slotova na serveru = 3500 igraca

Queue= cekanje u redu da se netko od ovih 3500 iskljuci da bi ti mogao uci u igru.Pricas da si pocistio sve do Lich Kinga a neznas sto je to queue?
Nekako ti bas ne vjerujem
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Dva zadnja raida još nisu "otvorena" kod privatnika. Znači, kasne za originalom jedno pola godine..

Icecrown Citadel (Lich King i njegov zmaj tamo žive zajedno sa još nekoliko bosseva) i Trial Of The Grand Crusade (Anubarak je zadnji boss u raidu )
privatnika? cini mi se da si ti neki teski retail-ovac koji misli da je jedino retail dobra stvar.
Ajmo samo nekoliko stvari:
1.PRIVATNICI ili kako ih ti god podrugljivo nazivas su za tebe BESPLATNI.Znaci ne moras placati nista a igras se.Ajd razmisli malo o tome
2.Privatni serveri koriste svoje scripte za instance/bossove.Sto znaci da oni imaju samo gole NPC-ove koje treba scriptirati(dodati im mogucnosti odnosno spellove debuffove i ostale gluposti koje rade) a to nije ni malo lako
3.ICC i ToGC su zadnje instance WOTLK i zahtjevaju jako dobro gearane i skillane ljude.
4.Privatni serveri trebaju Donore koji placaju da bi se mogli *urciti sa gearom.Zbog toga normalno je da su ugasene te instance jer ako ih mozes loot-ati u igri zasto bi ih platio? Znam da bas nije fer prema igracima ali *ebiga ipak nekako se treba platiti taj server.Jos jedna stvar.Ukoliko si donor automatski imas prednost preskakanja cijelog queue za realm.
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805

Zadnje izmijenjeno od: micek_kc. 30.06.2010. u 03:27.
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2010., 15:23   #53
Potjeh
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Jajce, Bih
Postovi: 1








Za kraj, ako odlucite igrati niposto ne kupujte skill Swimming jer vam to manje-vise sluzi za samoubojstvo. Ako je sta nejasno, trazite po forumu i na Wikiju, a ako ne nadjete pitajte na forumu, obicno brzo dobijete odgovor. Eto toliko od mene, i jos jednom se izvinjavam na registriranju reklame radi, ali eto reko' nek bude jos naseg naroda u igri.
-->
E, prvo izvinite sto sam se registrirao samo da reklamiram igru, al nisam bot majke mi

Ja evo igram Haven and Hearth vec godinu i nesto, sto je pravo dostignuce jer inace ne podnosim MMORPGove (WoW kod "privatnika" mi je dosadio za tri dana), a malo koju igru sam igrao duze od tri mjeseca (Age of Kings, Starcraft, i ne pada mi vise nijedna na pamet).

H&H je totalno besplatan, sto ce rec da nema nikakvog cash shopa gdje mozes dobit neku prednost nad drugim igracima, niti login queova ili drugih slicnih stvari. Ta prednost je ujedno i mana, jer si developeri ne mogu priustiti vise bandwitha (zasad ne dobivaju dovoljno donacija), pa zna biti laga u spici. Igraci su uglavnom iz Europe, pa je spica tu negdje od 6 do 11 navece. Radnim danom se da podnijeti, al vikendom je ipak malo previse. Ako ste kao ja pa igrate od ponoci do 4 ujutro (studentski zivot ) necete primjetiti nimalo laga.

Igra je u alphi, sto ne znaci da je bugovita ili nestabilna (izuzev dan nakon updatea), ali znaci da je broj igraca relativno mal (200-400 online istovremeno). Vodi se kao alpha uglavnom zato sto jos nisu dodani svi planirani featuri, ali vec ima vise stvari za raditi nego u mnogim "kompletnim" igrama. Updatei su manje vise svaki vikend, najcesce to budu samo novi itemi ali otprilike jednom mjesecno bude totalno novih stvari sto se tice samog kostura igre. Developeri su normala ljudi, da se pricati s njima i nisu ufurani kao sto indie developeri cesto znaju biti.

E sad, kakva je igra ustvari? Ljudi kazu da je nesto izmedju Ultime Online i Wurma, ja ne znam koliko je istina jel sam Wurm igrao malo a UO nimalo. Ja bih jos dodao da ima i Farmvilla jer je meni osobno farmanje najzanimljivije, ali za razlike od Farmvilla usjevi ne propadaju pa se ne morate logirati svaki dan (osim ako imate stoku koja mora jesti, ali moze se komotno zivjeti i bez stoke). Uglavnom, igra je sandbox, sto ce reci da nema questova, preddefiniranih fakcija ni NPC-eva (izuzev divljaci). Sve sto vidite u igri napravili su drugi igraci, kad je startan trenutni "svijet" nije bilo niceg sem sume, rijeka i ostalog prirodnog terena. Posto je svijet pravo velik (trebalo bi nekih 15-16 sati da ga predjete s kraja na kraj pjeske), jos uvijek ima dosta divljine ako se zelite zastekati negdje u sumetini u sred nicega.

Fokus igre je na crafting sistemu i dizanju kvalitete svojih itema, sto vas kao krajni rezultat cini spremnijim za PvP. Za kvalitetnije iteme potrebne su kvalitetnije sirovine (skillovi mogu samo spustiti kvalitet ako su nedostatni, ne mogu dici iznad sirovina), za drvo npr. treba vam glina, zemlja i voda, a drvo je baza za mnoge druge stvari. Posto je malo moguce da cete naci sve troje u visokoj kvaliteti, morate il' tradeati il' raidati (druge igrace), sto znaci da igra ima razvijenu i balansiranu ekonomiju (uglavnom trampa, kovani novac postoji ali ga malo tko koristi). Statovi se dizu hranom, sto takodjer doprinosi aktivnom trzistu, a skillovi se dizu experiencom koji se dobija za manje vise svaku aktivnost i moze se trositi nenamjenski (uvijek mi je picilo na zivce kad moram grindat odredjeni skill da ga poboljsam). Skillovi i statovi se mogu dizati do u nedogled, ali sto su visi sve manje se dobija time (efekt je po korijenskoj funkciji, ako znate kako izgleda njen graf) i vise je potrebno truda da se podignu.

Sto se PvP-a tice, igra je poprilicno hardcore. Full loot, a kad te netko ubije rezultat je kvazi-permadeath. Ubijenog like vise nema, ali mozes mu napraviti nasljednika koji nasljedjuje 25-75% skillova i statova, zavisno od tradition/change slidera. To uglavnom znaci da nasljedjujes samo 25%, jer na full change dobijas devet puta vise experienca nego na full tradition, pa se vise nego isplati riskirati. E sad, mogucnost da izgubite 3/4 napretka je sigurno nedostatak za mnoge ljude, al meni je prednost zato sto je borba puuuuuuno napetija, i kad pobjedis imas osjecaj da si stvarno nesto postigao. Ali zbog toga sto je PvP tako opasan poprilicno je rijedak, ja sam dosad poginuo samo tri puta (dvaput ubijen, jednom se utopio). Takodjer postoji i ranging sistem, sto znaci da ako se bavite kriminalom ostavljate tragove po kojima vas se moze naci vas hearth fire i summonati vas te ubiti dok ste offline. To u praksi nije bas tako jednostavno, jer pametni kriminalci drze hearth unutar zidina, a da bi se probio zid potrebno je u blizini napraviti ovna za probijanje koji se mora susiti 24 sata prije nego sto se moze koristiti. Ipak, mogucnost summona i kvazi-permadeath cine igru prilicno neatraktivnom za klasicne griefere, ali ako vas netko malo uporniji uzme na zub moze biti svasta jer developeri iz principa ne kontroliraju ponasanje igraca (dosad nitko nije banovan).

Jos jedna stvar koji bi mnogi mogli zamjeriti igri je cinjenica da je 2D. Meni osobno to odgovara jer imam samo 256k WLAN, pa bi mi 3D sigurno stekalo. A i bolji su mi solidni spriteovi od ruznih modela (Wurm ima stvarno grozne modele). Uostalom, evo screenshot pa vidite sami jel vam prihvatljivo:








Za kraj, ako odlucite igrati niposto ne kupujte skill Swimming jer vam to manje-vise sluzi za samoubojstvo. Ako je sta nejasno, trazite po forumu i na Wikiju, a ako ne nadjete pitajte na forumu, obicno brzo dobijete odgovor. Eto toliko od mene, i jos jednom se izvinjavam na registriranju reklame radi, ali eto reko' nek bude jos naseg naroda u igri.
Potjeh je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 19:08   #54
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
3500slotova na serveru = 3500 igraca

Queue= cekanje u redu da se netko od ovih 3500 iskljuci da bi ti mogao uci u igru.Pricas da si pocistio sve do Lich Kinga a neznas sto je to queue?
Nekako ti bas ne vjerujem
Ne moraš vjerovat.. Al ja nisam nikad čekao da se otvori slot. Igrao sam na EU Balnazzaru, PVP realm, Medium populated i nikad se ne mora čekat na ulaz, osim što se, naravno, loading pričeka.

Jedini queue koji se čeka jest da nađem ekipu za dungeon.
  Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 19:10   #55
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ne moraš vjerovat.. Al ja nisam nikad čekao da se otvori slot. Igrao sam na EU Balnazzaru, PVP realm, Medium populated i nikad se ne mora čekat na ulaz, osim što se, naravno, loading pričeka.

Jedini queue koji se čeka jest da nađem ekipu za dungeon.
vjeurjem da jedan prica o privatnim serverima a drugi o orginalu...
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2010., 19:26   #56
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
privatnika? cini mi se da si ti neki teski retail-ovac koji misli da je jedino retail dobra stvar.
Ajmo samo nekoliko stvari:
1.PRIVATNICI ili kako ih ti god podrugljivo nazivas su za tebe BESPLATNI.Znaci ne moras placati nista a igras se.
Nisam ih ja nazvao privatnima već ti, i cijeli ostali svijet:
Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
Jedina mana ovog privatnog servera veliki queue(u peaku 1k+) jer su smanjili limit sa 4.5 na 3.5k radi smanjivanja laga i scriptanja ToGC i ICC instanci

Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
3.ICC i ToGC su zadnje instance WOTLK i zahtjevaju jako dobro gearane i skillane ljude.
Ajde, razmisli malo o tome što si napisao..
U 3 ICC dungeona: Halls Of Reflection, Pit Of Saron i The Forge Of Souls možeš ić čim dobiješ level 80 i možeš ih farmat po cijeli dan.
Ta 3 dungeona na Normal Difficulty dropaju lvl 219 iteme, a na Heroicu ilvl 232. Što će reći da se za dan-dva možeš opremit za ICC, TOC i VOA..

Evo Link do mog najnovijeg lika: Nyz. U Armoryu se vidi da sam postao lvl 80 točno 13.04.2010.
Nyz je tank char, tenkovi najviše ovise o gearu i samo da te netko primi raid moraš imat "top notch" gear. A ja sam već 15.04. (dva dana nakon lvl80) tenkao VOA25, a 20.04. očistio prva 4 bossa u ICC (sve piše u armoryu), sredio bi i više da sam imao vremena..

Znači, dokazano i provjereno se za 8-12h ingame može opremit za svaki raid i to za najteže zadaće..
  Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 17:56   #57
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Nisam ih ja nazvao privatnima već ti, i cijeli ostali svijet:
Sorry,ali ucinilo mi se da ima neke negativne vibre prema privatnim serverima
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Ajde, razmisli malo o tome što si napisao..
U 3 ICC dungeona: Halls Of Reflection, Pit Of Saron i The Forge Of Souls možeš ić čim dobiješ level 80 i možeš ih farmat po cijeli dan.
Ta 3 dungeona na Normal Difficulty dropaju lvl 219 iteme, a na Heroicu ilvl 232. Što će reći da se za dan-dva možeš opremit za ICC, TOC i VOA..
Ako te uzimaju u raid za TOC i ICC heroics sa 219 i 232 lvl itemima onda stvarno svaka cast

Ali nemozes reci da za 3 dana od lvla 80 mozes biti full 219/232lvl gearan...nikako.Kao prvo morao bi ponoviti jedno 100 puta svaku od ovih 3 dungeona da opce padne gear koji trebas,a kao druge ovi set i offset dijelovi koje imas na DK-u kostaju offset 75,set 50 i 50 emblema...i nemoj mi reci da ih mozes dobiti za 1-2 dana jer ti treba barem tjedan-dva konstantnog svaki dan 5-6-7 5m heroicsa...
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2010., 21:09   #58
Markos
I woke up in Hell
Moj komp
 
Markos's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,054
Markos je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2010., 07:46   #59
oppteron
Registered User
Moj komp
 
oppteron's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 24
oppteron je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2010., 13:30   #60
Beo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: United Kingdom
Postovi: 512
Nakon sto mi je dosadilo cekat GW2 slucajno sam naletio na Martial Empires
http://martialempires.gamigo.com/
Na njihovoj stranici SS su koma i sama stranica izgleda ko prelos mmo.
Al ipak sam skinuo i osto sam puf. Grafika mi je osobno bolja nego u Aionu (od kojeg sam odusto zbog beskrajnog grindfesta), klase su stvarno fora.
Ima pregrst stvari za radit, klasicno craft, gather etc, guild pvp, sidge... ima brdo toga...
Vuce na action mmo-e pa borbe nisu duge i dosadne.
Sve u svemu jedna od boljih mmoa. Cak bolja od aiona
Sve u svemu topla preporuka =)

Zadnje izmijenjeno od: Beo. 10.07.2010. u 13:35.
Beo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na