Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Pisači i skeneri
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.05.2010., 11:43   #1
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
HP novi toner - zamjenski vs. original

Evo toner (crni) mi je pri kraju na mom HP LaserJet-u P1005.

I sad gledam cijene po netu, original toner (CB435A) se krece oko 450 kn, kako di >> http://www.magazinrs.hr//artikl.asp?code=CB435A

A vidim da se mogu naci i zamjenski za upola manje pare >>

259 kn

http://www.analogbit.hr/index.php/HP...ypage.tpl.html

219 kn

http://www.refill-bar.hr/hrvatska/abcb435.html


Pa me sad zanima ako je netko kupovao zamjenske za lasere, jel ima bitne razlike u kvaliteti ispisa? Jer razlika u cijeni nije mala.

Hvala
khm je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2010., 12:48   #2
Adriatix
Banned
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 430
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Evo toner (crni) mi je pri kraju na mom HP LaserJet-u P1005.

I sad gledam cijene po netu, original toner (CB435A) se krece oko 450 kn, kako di >> http://www.magazinrs.hr//artikl.asp?code=CB435A

A vidim da se mogu naci i zamjenski za upola manje pare >>

259 kn

http://www.analogbit.hr/index.php/HP...ypage.tpl.html

219 kn

http://www.refill-bar.hr/hrvatska/abcb435.html


Pa me sad zanima ako je netko kupovao zamjenske za lasere, jel ima bitne razlike u kvaliteti ispisa? Jer razlika u cijeni nije mala.

Hvala
Punjenej ti je 150 kn + 50 kn za CHIP. Zamjena chipa nije nužna Kazete se puni samo jednom Kapacitet tonera je 1500 otisaka Ukratko skup sport. Pametnije ti je uzeti neki rabljeni HP kapaciteta 4000 otisaka za 200 kn
Adriatix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2010., 23:01   #3
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Uzeo sam ovaj iz REFILL BAR-a, zamjenski ABLE.
Narucio, doslo iduci dan, stavio u printer i moram reci da je otisak kao sa original tonerom.

P.S. Pohvale za Refill-Bar na brzoj i kvalitetnoj usluzi.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 19:28   #4
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,112
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Uzeo sam ovaj iz REFILL BAR-a, zamjenski ABLE. Narucio, doslo iduci dan, stavio u printer i moram reci da je otisak kao sa original tonerom. P.S. Pohvale za Refill-Bar na brzoj i kvalitetnoj usluzi.
Budi ljubazan, pa za recimo koji mjesec, ili stotinjak printanja, javi koliko je konzistetna kvaliteta ispisa od ruba do ruba. Odnosno cistocom rezultata koju ostvaruje original.

Moram priznati da nisam vidio (bez ironije) zamjenski toner koji je uvijek imao konzistentan (1:1) trag "cistoce" izlaznog papira naspram originalu. Cak ni sa vecim imenima koji su prodavali reciklirane tonere i uz to davali dvije godine garancije. Za vecinu stvari potpuno nebitno, jer vecina ljudi nece ni primjetiti neke male packe. Ali memorandum nikad ne bi mogao poslati ako ima i jednu jedinu packu. Nelagoda me primi kad vidim packu, cak i da je najmanja.

Lijepo zvuci objasnjenje i napomena da koriste nove dijelove, jedino me do sada iskustvo naucilo da ovako rezoniram kad se spomene zamjenski laser toner. Zato bi dapace, volio cuti povratnu informaciju da ces i nakon duzeg vremena, moci posvjedociti da to stvarno drzi vodu u spomenutoj konzistentnosti rezultata.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 19:34   #5
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,233
E tu te moram demantirati.
http://www.reton.hr/ -- ONYX toneri.
Predobri zamjenski toneri, s tim da imaš još pun k* popusta kod njih, ako si student, ako doneseš praznu kazetu, ako si sexy cura...

Kvaliteta ispisa mi je nakon 2000 stranica jednaka originalu. Picajlza sam šta se toga tiče, jer često printam radove i izvješća za posao.
Imam HP Laserjet 1020.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2010., 19:49   #6
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,112
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
E tu te moram demantirati.
http://www.reton.hr/ -- ONYX toneri.
Puno mi je draze dati manje od pola cifre za HP toner. Samo sto ni uz vrlo zvucna imena tipa Pelikan i slicno, nisam dobio nikad cistocu kao kod HP tonera. Nemam nista protiv saznati da je moguce i kroz preporuku zamjenskih.

Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Kvaliteta ispisa mi je nakon 2000 stranica jednaka originalu. Picajlza sam šta se toga tiče, jer često printam radove i izvješća za posao. Imam HP Laserjet 1020.
Od ruba do ruba, nema znaci ni jedne jedina packe? Nikad?
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2010., 14:02   #7
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Zasad sam zadovoljan ispisom, a hoce li se s vremenom pojaviti neke anomalije vidjet cemo.
Mozda i hoce, jer ipak, ne moze nesto zamjensko nikada biti kvalitetno kao original.

Ali isto tako nije realna ni razlika u cijeni, znaci imamo HP-ov toner koji kosta 450-500 kn i zamjenski koji kosta 220 kn.
Znaci duplo manje pare, a ispis mozda koju nijansu losiji od originala (morao bi povećalom tražiti greške), mislim da je to dobra kupovina.

Sad samo da se s vremenom to ne pogorsa i da se ne pojave packe.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2010., 11:18   #8
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
HP radi na razvoju(istrazivacki labovi) svega, dok ostali kopiraju. eto ti razlika u cijeni.

zasto u kini mozes kupiti mob za 100dolara koji ce ti raditi sve, a i vise od onog originala koji kosta 500dolara..doba copy pastea
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2010., 12:26   #9
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Ja sam kupac, kao i ti, briga mene di HP trosi novac, najbolje da cu im ja jos financirati istrazivanja.

Mene kao krajnjeg korisnika zanima samo omjer cijene i kvalitete, ako netko nudi proizvod koji je malo losiji od originala za 50% manju cijenu onda je prica jasna.

Cinjenica je da neki brandovi jednostavno pretjeraju s cijenom, da je original toner npr. 320 kn, a zamjenski 220, ja bi (a vjerujem i drugi) onda sigurno dodao jos 100 kn i kupio original, ali ne, oni nabiju cijenu skoro ko sam printer i sta onda mozes ocekivat nego da ljudi kupuju zamjenske.

P.S. Usporedba kopije mobitela/tonera ti ne stoji, taj mobitel za 100 dolara je govno i nema sanse da je kvalitetom ni priblizno originalu, dok ovdje pricamo o tonerima, gdje se razlike izmedju originala i zamjenskog moraju traziti povecalom.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2010., 09:29   #10
s0liver
Premium
Moj komp
 
s0liver's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 31
Kolega mi ima hp1005, kupovao je na crno originale...zapakovano,....srebrna naljepnica....iznutra folija...sve ok...ali dođe ali...Broj ispisa 1500, dok sa kupljenim u trgovini gura i do 4000. Znači ima "originala" i originala koje je teško razlikovati....kutije si indentične.
Moj slučaj HP1120n...sa prvim (dobiveni iu njega) izvukao nešto oko 600 stranica. Totalno razočarenje...pisan samo text. Sada sam uuicao neku zamjenski za 250kn (36a) pa javim rezultate.
Jedan koji puni prah mi tvrdi da može do 30% prefilati sa prahom. U to baš nevjerujem, ali to mi sljedeči korak ako me sadašnji zamjenski razočara
s0liver je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2010., 14:02   #11
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 557
Evo ja sam bas prije kojih 3 dana mjenjao toner na HP P1005. Mislio sam prvo kupit zamjenski ali nisam mogao nigdje naci ( iz ck sam ). pa sam na kraju kupio original. Pakiranje je predobro ( mogu poslat slike ako koga zanima ^^ ). nisam mislio da tako brinu o tome. ali jedino me zanima broj ispisa. jednog dana dok ga potrosim javim, al posto mi trebalo cca godina dana da potrosim boju koja je bila unutra s kupljenim mislim da se ovo trajat.

Samo da napomenem, mozda nekom glupo, ali dok mi printer prestao pisat sam uzeo boju van i protresao, i tako svaki put dok stvarno nije islo. isprintalo mi cca 200-300 stranica jos.
chare je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2010., 21:41   #12
s0liver
Premium
Moj komp
 
s0liver's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 31
Protresanje tonera je sasvim normalna stvar. Koristi se i kod fotokopirnih strojeva. Stvar je u tome što se neka količina praha "priljepi " za stijenke a sa trskanjem ih oslobodiš i imaš izvjesnu količinu za pisanje. Ako hočeš moje iskustvo....čim protresem toner...pretresam shopove sa tonerima)
s0liver je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na