Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2010., 21:28   #1
Bezki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: dbk
Postovi: 130
Arrow Prijenosnik za 5.000 kn

pozz ekipa. kupujem novi laptop pa ako mi moze ko pomoc oko konfiguracije il modela koji bi mi odgovarao.

buđet mi je 5000kn al se moze rastegnut do 5.5k-6k ako su fakat drasticne razlike u kvaliteti. treba mi nesto sto moze pokrenut trenutno aktualne igre na mid-high detaljima, tipa GTA4 ili novi battefield sto bi trebo izac, s tim da bi trebao vrtit glatko igre koje bi izlazile narednih godinu dana (ofc ne trazim da i te vrti na mid-high al bi bilo fino).
laptop cu uglavnom koristit za potrebe posla, a sad mi je ko nadopuna i za kucno racunalo posto cu novu kantu kupovat tek za nekih godinu dana pa da se imam na necem igrat do tada. preferiro bi neki od 17" i 500gb HDD. bilo bi i lijepo da baterija ima preko 2 sata autonomnog normalnog rada ( ne u igrama).

ako sam zaboravio sto bitnog spomenut samo me napomenite.
puno hvala unaprijed
Bezki je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 08:00   #2
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
ajde malo prolistaj par postova ispod,ima ih masu sa tom temom
V.I.P je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2010., 10:56   #3
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
ASUS N60DP - Udovoljava većini kriterija koje si naveo. Nije 17", ali to ćeš teško naći s takvom grafičkom za tu cijenu.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 12:29   #4
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Toshiba Satellite L550-117 udovoljava sa svime osim sa hardom, ali to je po meni najmanje bitno.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 13:02   #5
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 960
+1 na toshibu...
a ako je hard toliko bitan za onih 400kn se da na tržnici nać disk od 500gb + ladica
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 15:52   #6
Bezki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: dbk
Postovi: 130
pogledo sam karakteristike oba modela, i cini mi se da ovaj asusov ima jace komponentne, cemu onda toliko drasticna razlika u cijeni? ako bi mi ko mogao to pojasnit malo
i jeli moguce spojit kucni monitor na ijednog o ta dva? ono kao drugi monitor.
Bezki je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 16:26   #7
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Toshiba dolazi s OSom, ima veći ekran i skuplji(i nešto bolji) Intelov procesor, pa je s te strane logična razlika u cijeni. Asus ima jaču grafičku i veći HDD. Kvaliteta je podjednaka, a dvogodišnje jamstvo imaju oba.

Na vanjski monitor se oba mogu spojiti(VGA+HDMI).
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2010., 18:56   #8
Bezki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: dbk
Postovi: 130
oke puno hvala
poc cu danas do butige pa vidit jel se da to narucit ovdje u dubrovniku.
javim se ja ope ako budem imo pitanja
Bezki je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 15:08   #9
Bezki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: dbk
Postovi: 130
evo da ne otvaram novu temu, ostavit cu post u ovoj. dakle nakon malo razgledanja ponude laptopa dosado sam do 2 modela
prvi i drugi.
mene sada zanima isplatili se davat tih nekih 800kn vise za ova jaci laptop. tj. jeli razlika toliko osjetna da opravda vecu cijenu? inace koji god uzeo bi mi trebo valjat naredne 3-4 godine za faks, a i koristio bi ga za igrat nove naslove negdje bar od 9.og mjeseca kad bi kupovo novi desktop. sad jel bolje ulozit tih 800kn u jaci laptop il ih sacuvat pa ih ulozit kasnije u desktop?
Bezki je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 15:19   #10
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Tog drugog imaš i jeftinije. Inače, za fax ne bi preporučio 17" laptop, ali za novije naslove 5470 je jedva dovoljna, a za neke i nije. Na tvom mjestu bih pogledao i ovo, uz to bi nadoplato jamstvo na 3g, ili možda ovog Asusa.
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.02.2010., 15:31   #11
Bezki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: dbk
Postovi: 130
gledo sam vec bio tog drugog sto si naveo, jest da je masu jeftiniji al je los za ovo sto mi treba, tocnije losiji je od onog mog prvog.
ovaj zadnji sto si reko, cini mi se da ima preslab procesor iako je graficka vrlo dobra.
od svih tih nekako mi se cini ovaj prvi sto si reko za 5.1k kao best buy.
Bezki je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 15:44   #12
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Jasno da taj 17,3" Acer jedini udovoljava uvjetu da se na njemu mogu igrati novije igre, ali tražiš laptop za fax, što uključuje često prenošenje, gdje su masa i kompaktnost jako bitni. Ako ga ne misliš prenositi, onda je to to. Uz to bih svakako preporučio produljenje jamstva na 3g. što kod Acera košta manje od 400kn. U slučaju bilo kojeg kvara izvan jamstva samo dijagnostika te košta skoro toliko.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 16:02   #13
Bezki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: dbk
Postovi: 130
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Jasno da taj 17,3" Acer jedini udovoljava uvjetu da se na njemu mogu igrati novije igre, ali tražiš laptop za fax, što uključuje često prenošenje, gdje su masa i kompaktnost jako bitni. Ako ga ne misliš prenositi, onda je to to. Uz to bih svakako preporučio produljenje jamstva na 3g. što kod Acera košta manje od 400kn. U slučaju bilo kojeg kvara izvan jamstva samo dijagnostika te košta skoro toliko.
posto ima masu kompova na faksu, dosta mi je usb, a laptop mi je kad radimo neke vece projekte u nekog od frendova da ga mogu prenjet tako mi nije neki problem prenosit nesto veci laptop.
btw jel to jamstvo mogu kupit u trgovini kad ga narucim? jer ovdje u dubrovniku ga vjerovatno nemaju na lageru.
e usput kakva su iskustva opcenito s acerima, kvaliteta izrade i to? jel realno ocekivat da ce izdurat 3-4godine cisto fizicki?
i ako znas kolko kostaju otprilike rusaci za laptope?
Bezki je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 16:15   #14
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,085
Jamstvo možeš dokupiti bilo gdje, jer se kupuje kao fizički proizvod. Može ga kupiti i u Superbitu, ali je kod njih nešto skuplje od prosjeka. Uglavnom, možeš ga kupiti u roku godine dana od kupnje laptopa.

Što se kvalitete tiče, to pitanje nužno pokreće rasprave. Svatko govori iz svog iskustva, a tu su priče jako različite. Kvaliteta kućišta tih novijih Acera je nešto iznad prosjeka jeftinih laptopa, bar onih s kojima sam imao priliku raditi. Što se ostalog tiče, rekao bih da nema prevelike razlike u kvaliteti najjeftinijih laptopa neovisno o brandu. Svi gledaju da što jeftinije sklope, a najčešće je nalijepljeni naziv brenda jedino što ga povezuje s "proizvođačem", pošto Acer, Toshiba, HP, Asus i ostali najčešće ne proizvode ni jednu komponentu laptopa. Tako da bi se radije pouzdao u dulje jamstvo, nego poznatiji i zvučniji brand. Nakon tri godine laptop i onako vrijedi malo, tako da kvar nakon toga i nije neka katastrofa. Veliki dio laptopa doživi neki kvar unutar prve 3 godine, tako da se dobro unaprijed osigurati. Jedna godina jamstva je premalo u svakom slučaju.

Ruksaci za laptope koštaju 200+ kuna.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 17:54   #15
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Trenutacno ionako nema tog acer jamstava na lageru, pitao sam u nekoliko zvucnijih firmi. Ovo je ionako novo formirana cijena jamstva koje dolazi za 40 dana.
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 18:42   #16
Bezki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: dbk
Postovi: 130
evo raspito sam se po par trgovina i svi su mi rekli da ih nemaju na lageru ni oni ni njihovi nabavljaci, izgleda da taj model nije jos stigao u hrvatsku?
usput jel sigurno to tako slat novce npr.superbitu preko interneta i cekat da ti stigne proizvod? jel se dogadjalo da su zajebali ljude pa poslali drugi proizvod il ga uopce ne poslali isl. problemi?
Bezki je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 19:17   #17
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Meni je receno jos prosli tjedan da bi danas trebali doci na carinu, a da bi sutra najranije mogao dobiti svoj uplaceni primjerak.
Uplatio sam ga vec pred par dana, nisam bojazljive naravi
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 19:20   #18
Bezki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: dbk
Postovi: 130
isti ovaj model ili neki drugi? i isto preko superbita?
ne znam ja sam uvijek skeptican sto se tice kupovine preko interneta
aj javis mi kako je proslo ako ga dobis sutra
Bezki je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 19:45   #19
Los Sam
Premium
Moj komp
 
Los Sam's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 506
Preko superbita - Acer 7740G.
Javim!
Los Sam je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 19:59   #20
Bezki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: dbk
Postovi: 130
oke puno hvala obojici na pomoci
Bezki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na