Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.02.2010., 11:23   #2821
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,242
Prijedlozi za tržnicu:

BRISANJE TEMA:
Brisanje tema koje su zaključane.
Brisanje tema koje nisu bumpane više od mjesec dana.
Brisanje tema u kojima je sve prodano.
Brisanje tema koje se kose pravilima.

BUMPOVI:
Neograničen broj bumpova u određenom vremenskom razdoblju. Recimo svakih 48h ili svakih 72h.

KATEGORIZACIJA:
Napraviti podjelu tržnice na kategorije.
Evo primjera:
KONFIGURACIJE i VIŠE STVARI ODJEDNOM
CPU, RAM, MBO
VGA
HDD, SSD, DVD
PSU, CASE
COOLING
PERIFERIJA
SOFTVARE
OFFTOPIC i OSTALO (televizori, mobiteli i sl.)

OBVEZE ČLANOVA:
Slikati predmet sa svojim potpisom, naglasiti način uplate, način i cijenu slanja, napisati gdje žive. Što je bolje moguće opisati eventualna oštećenja, preinake, stanje predmeta i sl.

OBVEZE MODERATORA:
Bez ikakve rasprave brisati teme koje se kose pravilima ili iskorištavaju eventualne propuste u pravilima.

POGODNOSTI
Stariji članovi, s npr: više od 1000 postova da imaju odvojen dio tržnice na kojem svako može imati svoj thread u kojem može prodavati, mijenjati naslov svoje teme kad god poželi i sl. Npr: "timmy's buying/selling thread" i onda ja tu stavljam kad nešto imam za prodati ili želim kupiti.

OGRANIČENJA:
Neka barem simbolična, npr: useri s manje od 10 postova ne mogu otvarati nove threadove, mogu čitati ali ne i otvarati nove teme. Ovo sam prvenstveno naveo zato što mi se čini da je PCE postao poligon nekima sa 0, 1 ili 2 posta (nemam ništa protiv njih) za prodaju.

OSTALO:
Odvajanje tržnice od foruma, npr: kao što je to napravio caffe mobil ili BUG.

Ovo sve je napisano u dobroj namjeri, u svrhu poboljšanja najposjećenijeg dijela ovog foruma, a samim time poboljšanja i samog foruma. Nemam ništa protiv modova, dapače, smatram da su svi odlični, nego bi samo želio da se ovo poboljša jer se nažalost kvaliteta tržnice spustila tj. ostala na razini newsa, njuškala i sl., a mislim da je PCE uvijek bio jači od konkurencije pa bi se trebalo potruditi da tako i ostane.

P.S. Ovo nije zamišljeno da bude striktno kako sam ja zamislio, nego da i ostali nadograđuju i poboljšavaju cijelu priču svojim idejama i naravno da sve bude tehnički izvedivo.

Hvala na čitanju, molim neki feedback.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 12:17   #2822
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,956
ma bilo je već istih ili sličnih prijedloga, manje ili više zanimljivih/ostvarivih. Jednog lijepog dana, sada o tome možemo samo razmišljati što ako...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 15:28   #2823
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
ma bilo je već istih ili sličnih prijedloga, manje ili više zanimljivih/ostvarivih. Jednog lijepog dana, sada o tome možemo samo razmišljati što ako...
Čitaj: "nikad".
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 16:23   #2824
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 681
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
Prijedlozi za tržnicu:

BRISANJE TEMA:
Brisanje tema koje su zaključane.
Brisanje tema koje nisu bumpane više od mjesec dana.
Brisanje tema u kojima je sve prodano.
Brisanje tema koje se kose pravilima.
Teme koje su zaključane mogu poslužiti kao eventualna pomoć pri procjeni, Dobar loš zao trgovac triologiji - raspravi. Zadnja stavka - par redaka ispod. Čak mislim da se i dobar dio tema obriše.
Citiraj:
OBVEZE MODERATORA:
Bez ikakve rasprave brisati teme koje se kose pravilima ili iskorištavaju eventualne propuste u pravilima.
Mislim da je nešto slično već predložio kolega Visage, ali ako me sjećanje ne vara prijedlog nije prihvaćen i odlučeno je da se takve teme ostave kao referenca za upoznavanje sa radom foruma novim članovima. Dio sa pravilima treba svaki novi član upoznati, ali mislim da ne postoji nijedan više način kako nekoga natjerati da ih pročita, osim kroz popup prozor prije svakog pošalji odgovor.
Citiraj:
BUMPOVI:
Neograničen broj bumpova u određenom vremenskom razdoblju. Recimo svakih 48h ili svakih 72h.
Znači mogu godinu dana dizati svoju temu u kojoj prodajem nešto što s pada u sferu - večno će da bude tvoj. Neograničeno je ipak previše.
Citiraj:
KATEGORIZACIJA:
Napraviti podjelu tržnice na kategorije.
Evo primjera:
KONFIGURACIJE i VIŠE STVARI ODJEDNOM
CPU, RAM, MBO
VGA
HDD, SSD, DVD
PSU, CASE
COOLING
PERIFERIJA
SOFTVARE
OFFTOPIC i OSTALO (televizori, mobiteli i sl.)
Mislim da je previše za očekivati od pojedinih članova da se drže predložene kategorizacije, kada pojedinci stavljaju "Profesionalno napajanje " pod Ostalo, dok postoji podforum Kućišta i napajanja. Imam osjećaj da bi prva predložena stavka bila najpopularnija.
Citiraj:
OBVEZE ČLANOVA:
Slikati predmet sa svojim potpisom, naglasiti način uplate, način i cijenu slanja, napisati gdje žive. Što je bolje moguće opisati eventualna oštećenja, preinake, stanje predmeta i sl.
Definitivno, naravno nije svatko u istoj mogućnosti, ali o tome se da razglabati.
Citiraj:
POGODNOSTI
Stariji članovi, s npr: više od 1000 postova da imaju odvojen dio tržnice na kojem svako može imati svoj thread u kojem može prodavati, mijenjati naslov svoje teme kad god poželi i sl. Npr: "timmy's buying/selling thread" i onda ja tu stavljam kad nešto imam za prodati ili želim kupiti.
Znači ti imaš pravo na svoju temu sa 900 postova / 2 godine prisustva na forumu, ali ja ne. Karikiram, ipak je malo štur prijedlog. Možda da se određeni podforum vodi po referenci iz triologije Dobar loš zao tema, ali mislim da ovaj prijedlog bi trebao imati ne baš velik prioritet, pošto ima i bitnijih stvari za riješiti, imho.
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Čitaj: "nikad".
Ne vidim da ti predstavljaš na bilo koji način vodstvo foruma. Konstruktivnost nula, trollanje za pet. Onda se ljudi čude kad dobiju ban i kad ih masa citira pa potom uzrečice poput agreed. Da je Horza napisao, pa hajd', ali ovako stvarno nema smisla, najmanje u ovoj temi.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 17:00   #2825
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,242
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Teme koje su zaključane mogu poslužiti kao eventualna pomoć pri procjeni, Dobar loš zao trgovac triologiji - raspravi. Zadnja stavka - par redaka ispod. Čak mislim da se i dobar dio tema obriše.
Zato sam rekao da se npr: brišu teme starije od 30 dana, ili starije od 60, 90 koliko god je potrebno. Svejedno nešto što je koštalo prije 3 mjeseca xy kuna, sada košta xz kuna.

Citiraj:
Mislim da je nešto slično već predložio kolega Visage, ali ako me sjećanje ne vara prijedlog nije prihvaćen i odlučeno je da se takve teme ostave kao referenca za upoznavanje sa radom foruma novim članovima. Dio sa pravilima treba svaki novi član upoznati, ali mislim da ne postoji nijedan više način kako nekoga natjerati da ih pročita, osim kroz popup prozor prije svakog pošalji odgovor.
Šta mene briga jel netko čita pravila ili ne čita, ako ne čita ban i dobro. Ja kad otvorim neki forum pročitam pravila, pravila su da se čitaju, a ne da se neko uči na starim temama, da je tako ne bi ni bilo pravila, nego bi svi učili na otvorenim temama.

Citiraj:
Znači mogu godinu dana dizati svoju temu u kojoj prodajem nešto što s pada u sferu - večno će da bude tvoj. Neograničeno je ipak previše.
U čemu je tu problem da netko diže temu godinu dana, ako ne može prodat nek diže, da se sve rasčisti i napravi reda, vjeruj mi jako jako malo takvih tema bi bilo.

Citiraj:
Mislim da je previše za očekivati od pojedinih članova da se drže predložene kategorizacije, kada pojedinci stavljaju "Profesionalno napajanje " pod Ostalo, dok postoji podforum Kućišta i napajanja.
Opet ne vidim u čemu je problem, ako netko ne može odrediti kategoriju onog što prodaje onda stvarno šta radi na ovom forumu, ako namjerno ne želi postati gdje treba, tu su opet disiplinske mjere i dobro.

Citiraj:
Imam osjećaj da bi prva predložena stavka bila najpopularnija. Definitivno, naravno nije svatko u istoj mogućnosti, ali o tome se da razglabati.
Mislim da 99% ovog foruma ima mobitel s kamerom i da je u mogućosti uslikati stvar koju prodaje, ako netko prodaje komad hardvera od 100-200€, a pri tome nema za normalan mobitel/fotoaparat onda stvarno ne znam šta reć. Nek ne prodaje ovdje i doviđenja.

Citiraj:
Znači ti imaš pravo na svoju temu sa 900 postova / 2 godine prisustva na forumu, ali ja ne. Karikiram, ipak je malo štur prijedlog. Možda da se određeni podforum vodi po referenci iz triologije Dobar loš zao tema, ali mislim da ovaj prijedlog bi trebao imati ne baš velik prioritet, pošto ima i bitnijih stvari za riješiti, imho.
Ne mora biti 1000 i ne znam koliko, neka bude 2000 ako je problem 1000, uopće nije bitno, samo da se dobiju neke privilegije starijih i uvaženijih članova u odnosu na ove s 0 postova.

Mislim da je bit ovog cijelog pitanja hoće li netko "gore" (ne mislim na tora, Jelca ili bilo kojeg moda) odlučiti jel mu je na forumu bitnij broj postova ili sadržaj tih postova. I da, hoće li Horza u razumnom vremenskom roku riješiti probleme koji se vuku sada već predugo. Nekako mi izgleda da je problem nerješiv koliko se već vuče. Svaki put kad netko nešto pita Horzu uvijek neki ljutiti odgovor tipa: "pa kaj vi još jedini ne znate da se problem riješava?" ili "ajde za promjenu reci nešto konstruktivno..." I sad se već riješava ko zna koliko. Ako je nerješivo neka se izjasni i pokušat će riješiti netko drugi. Ako je riješiv nek kaže bit će gotovo tad i tad. Pretpostavljam da su neki ovdje dobri s Horzom, nemam ništa protiv njega niti vas, ali jedostavno forum ne radi kako bi trebao. Nadam se da sad nisam dirnuo u osinje gnijezdno i volio bi da je sve ovo što sam napisao moja izmišljotina, ali ja sam stekao takav dojam u zadnje vrijeme.

Molim vas nemojte mi odgovorit sa svađalačkim stavom i rascjepkat post na milijun redova, analizirati riječi i vaditi iz konteksta nego samo ako se može da se kaže kad će i hoće li uopće taj famozni upgrade biti gotov.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 17:14   #2826
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,925
Glede tržnice...samo zabranit postanje ekipi koja je tu
a) samo radi tržnice (jer ovo je ipak forum, a ne Oglasnik.hr ili Njuškalo)
b) friškim userima

S tim će se rješit najveći problem tržnice trenutno... Pogledajte samo temo o pokvarenim trgovcima, 90% njih spadaju i gore navedene kategorije. Da se razumimo, znam da PCE nije primaran posao štitit usere od prevara i da svak prvenstveno odgovara za svoj novac i za deal se odluči tek nakon šta poduzme sve da ga se ne prevari (ne uplaćuje unaprijed, traži sve podatke,sliku, preuzimanje na ruke, testiranje...) ali mislim da je i vama i nama i interesu da prevarante i neozbiljne ljude makenom s tržnice, jer sadašnja kazna (ban) ne služi apsolutno ničemu pošto njima ionako nije stalo do foruma, rasprava, ekipe, nego samo do trgovine koju lako nastave drugim, trećim nickom dok ih se ne otkrije ponovo i tako u krug...

I za ovo mislim da ne treba čekat "bolje sutra" ili "jedan lijepi dan" nego se sredi u 2 sata i sa par klikova mišem, ako se ima volje i želje. A onda kad se rješi to, nek neka "reorganizacija" tržnice koja će je pormjenit za 180° čeka "jedan lijepi dan"
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 17:17   #2827
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,608
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Čitaj: "nikad".
Pa kaj ne subvencioniras malo forum, ionako si beskrupulozno i naoko benevolentno sirio onaj svoj wannabe imiđ hosting ovdje ko kuga, da bi ga naprasito ubio i povukao sve za njime. Plati toru i Jelcu tofu u umaku od sejtana posipan biosezamom, to je najmanje sto mozes...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 20:25   #2828
Shadowww
^_-
Moj komp
 
Shadowww's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 311
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
KATEGORIZACIJA:
Napraviti podjelu tržnice na kategorije.
Evo primjera:
KONFIGURACIJE i VIŠE STVARI ODJEDNOM
CPU, RAM, MBO
VGA
HDD, SSD, DVD
PSU, CASE
COOLING
PERIFERIJA
SOFTVARE
OFFTOPIC i OSTALO (televizori, mobiteli i sl.)
E ovo je 10minuta posla adminu a pomoglo bi poprilično. Neznam zašto se to još nije uvelo. (osim klasičnog izgovora da ovo nije bazaar primarno, koji IMO ne drži vodu. hint: usporedi broj tema/postova na tržnici i na ostalim podforumima)
__________________

Shadowww je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 21:09   #2829
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,485
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova

KATEGORIZACIJA:
Napraviti podjelu tržnice na kategorije.
Evo primjera:
KONFIGURACIJE i VIŠE STVARI ODJEDNOM
CPU, RAM, MBO
VGA
HDD, SSD, DVD
PSU, CASE
COOLING
PERIFERIJA
SOFTVARE
OFFTOPIC i OSTALO (televizori, mobiteli i sl.)

Valjda si htio reći podjeliti podforum Prodaja?
Budući da se u tvojoj kategorizaciji nigdje ne spominju podforumi Kupovina, Razmjena ili Procjene...

Ili si mislio na svakom podforumu takvu podjelu?
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je online   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 21:20   #2830
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,242
Pa ne znam sad točno, ja bi sve to spojio. Ko uopće gleda podforum kupovina, sve zajedno sa prefiksom [P], [K] ili [M]. A procjene ukinut jer su poligon za dezurne trovace.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 21:30   #2831
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,485
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
Pa ne znam sad točno, ja bi sve to spojio.
Nije baš da bi onda bilo pregledno, jelda?

Ne znam zakaj svi jambraju na procjene, puno forumaša (i ja među njima) nema blage koliko mogu tražiti i dobiti za rabljeni hardware...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je online   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 21:40   #2832
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,197
U svakom slučaju bi trebalo ostat podijeljeno [P], [M], [K] kako sada već i je. Kak bi bilo da je to sve u istom, ko da dođeš na sajmište prvi put u životu.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 21:41   #2833
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,242
A ne znam ja sad cijelu koncepciju napamet, ja pričam šta sam vidio na stranim forumima, od kojih su mi neki puno preglednij, pa zato te ideje prenosim ovdje, nešto vjerojatno valja, a nešto ne.

Procjene su odlična stvar kad dođu normalni ljudi, al kad netko procjenjuje nešto, pa za tjedan dana prodaje svoje za više, zgadi mi se. A trollanje je masovno, postovi tipa "potpis".
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 21:42   #2834
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,634
Ja sam da se uvedu pravila što se tiće crnih trgovaca. Vidim da se u zadnje vrijeme ljude stavljalo zbog sloja prašine i ide kabla, zbog odgađanja trgovine i sl...

Ili da se barem takvi "crni" trgovci onda odvoje od ovih ostalih jer stavljat nekog tko je poslao prasnjavu komponentu u isti kos s nekim koji namjerno prodaje neispravne komponente. (karikiram)

Nije to zbog toga što se mene spominje unutra, da ne bi bilo zabune, ali stvarno bi trebalo reda uvest u to.

Takodjer, ukidanje procjena bih smatrao dobrim potezom.

Nekoliko razloga:

1.) Svi imamo pristup nabava.net i sl. portalima, skines cijenu 20-40% dolje ili kolko' već hoćeš odnosno kolko' ti je hitno prodat neku komponentu. Ionako se gleda mišljenje bar članova koji bi ti rado odgovorili na pm što se tiće neke cijene.

2.) Procjene su postale dežurni topic spammera koji jedva čekaju kako netko pogreši u procjeni za 50 kn pa počinje cijeli show kako nVidija bolje drži cijenu, kako je ATi smeće ko' i obično i sl.

3.) Zloupotreba (iako je relativno rijetka, ili se barem meni čini)
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 22:10   #2835
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,568
Svaki, ali ama baš svaki put se svi prijedlozi za poboljšanje kvalitete foruma, tema i postova svedu na yebenu Tržnicu. Ljudi, da se ne znam kaj uvede i da se postavi 30 moderatora, Tržnica bude i dalje koma, jer su ljudi kreteni i ne dolaze na Tržnicu radi prodaje, kupnje i procjene, nego isključivo radi muljanja. Bilo da se dotepu s online-oglasnika, news grupa, dječjih foruma ili nečeg sličnog - ostaje činjenica da im je jedini cilj zayebati sve do reda i onda se praviti Englez. Nisu on krivi, nisu oni takvi. Ma da, pričaj mi priču. Cijeli forum se vrti oko te Tržnice, a da ne pričam kak se svi ti muljatori, prevaranti i budale bez premca, jako lijepo prošire po ostalim podforumima i onda čitamo njihova sranja kud god da kliknemo.

Rekel sam milijun put, Tržnica je magnet za vandale svih vrsta, a vi se trudite poboljšati ju za koga? Zar stvarno mislite da bude taman da se uvede sve dosad predloženo Tržnica postala bolja? Ne bude, jer su vandali gori od nas, gori do te mjere da budu vlastitu majku zayebali samo da se mogu po školama, menzama, kafićima, kvartu i da stvar bude žešća - na poslu, hvaliti podjednako glupim prijateljima, kak su nekog zayebali. Jer baš je fora nekoga prevariti za 50-100-500 ili više kuna, pa se onda s idiotskim frendovima smijati kak je ovaj ili ova nasjel.

Kad se Tržnica ukine, jasno na štetu nekolicine onih koji se njome koriste kak spada i bez muljanja, onda bude ovaj forum lišen mase sranja i budala, koje su se registrirale samo radi Tržnice. S vremenom bude sve manje vandala, jer bez Tržnice 90% sadašnjih korisnika nema razloga za svakodnevno praćenje foruma, a kad se sva ta prevarantska ekipa isfiltrira - onda je najlakše opet ponovno pustiti Tržnicu u pogon. Čistu i lišenu sranja, s tri osnovna podforuma i s pravilima tolko ekstremnim za potencijalne prevarante, da bude im brzo splasnula volja za registracijom, a kamoli za muljanjem.

Znam da ovo kaj sam rekel nema efekta, ali ljudi dragi ovo nije portal imena PC Tržnica s pripadajućim forumom za trgovanje i samo to.
Nažalost, izgleda da u zadnjih par godina postaje upravo to.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 15.02.2010. u 22:43.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 23:54   #2836
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,748
Pametno McG, al ja imam jednu fora ideju sto se tice trznice...
Zabranja postanja za usere koji su manje od 6/9/12 mj regani na forumu bez obzira na broj postova (eventualno 10/20/30 postova koji se mogu normalnim koristenjem foruma mogu nakupiti u tim mjesecima bez postanja na trznici, a da nezaspamaju cijeli forum)...
Iovako nitko nekupuje od takvih usera, a ako se oni hoce pokazati u dobrom svjetlu, nek kupuju stvari tih 6/9/12 mj ako trebaju nesto, i onda kad im se nakupi staza nek i oni pocnu nest prodavat...
Eto, jedan koliko toliko izvedivi prijedlog od mene...
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 00:11   #2837
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,829
Uz McG-ev post, jedan astronomski prijedlog.

Odvajanje tržnice od foruma?

Campoenato, ovo sa uvođenjem pragova nikada nije prošlo i mislim da duvamo u probušena jedra, samo jarbol stvara otpor zraku al nas je ipak premalo... Premalo da bi taj naš brodić išao naprijed.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 00:57   #2838
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,710
Ne zelim sad tu pametovat, ali svi ovi prijedlozi se manje vise stalno vrte, sto se tice trznice, ali ona je i dalje ista.

Tu neki zagovaraju ukidanje procijena? Ok, ali ima dosta ljudi sa hardwerom kojega nema na nabavi.net i onda ni sami ne znaju realnu cijenu i za to procjena sluzi.
I sad to ukinut.

Ja sam radije za to da se jazavcima koji stavljalju komponete tipa E8400, 2x2 gb ddr2 g-skill, Cosair VX450,na procjenu stišću infractionsi i da se takve procjene brisu.
A ovakvih ima dosta, i zatrpavaju pdf.

A sto se tice trznice, jbga, treba se sam stitit od pokvarenih trgovaca. Napravio sam dosta trgovina tu po forumu, sto kupovao, sto prodavao, nit sam koga kad zajebao, nit sam kad bio zajeban. A drzao sam se samo pravila koje vec svi i znaju.

Znači NE trgovanje sa novim članovima, članovima sa malo postova i opcenito nepoznatim članovima. A ako sam se vec i upustao u trgovinu sa takvim članovima, uvijek se osiguram da me ne zajebu. Znači ako nesto kupujem od njega, llijepo mu kazem da mi to prvo posalje, pa mu ja onda uplatim, jer sam tu na forumu 2,5 godine, i čovjek sam sa imenom i prezimenom. Ako je posten, svaki ce to prihvatit, ako nesto mulja, naravno de ce me odbit i tu znam za da nesto smrdi i priča zavrsena.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 01:00   #2839
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,748
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Uz McG-ev post, jedan astronomski prijedlog.

Odvajanje tržnice od foruma?
Ne bu islo: http://forum.pcekspert.com/showthrea...01#post1103701


Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Campoenato, ovo sa uvođenjem pragova nikada nije prošlo i mislim da duvamo u probušena jedra, samo jarbol stvara otpor zraku al nas je ipak premalo... Premalo da bi taj naš brodić išao naprijed.
jel toliki problem ispravno mi napisat nick?


Ajd sad dosta vise o trznici... Nece admini sigurno nista radit na njoj sve dok se ne napravi onaj toliko ocekivani veliki upgrade... Kojega svi toliko zeljno iscekujemo...
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 09:15   #2840
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
E sada pogledaj ovog tipa imao sam odličnu trgovinu s njim (mali broj postova, nedavno regan )

Uplatio sam mu na slijepo, čovjek sve zapakira poslao iste sekunde, lijepo se dogovoriliv i sve preko PMa.

Mislim da pi tragovi ne drže vodu, iako sam za njih Po meni treba instant BAN za cheatere i objava podataka, da netko drugi ne nasjedne
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 10:19   #2841
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,829
Citiraj:
Autor Campeonato Pregled postova
jel toliki problem ispravno mi napisat nick?
Radije ću te onda zvat kamp prikolica jer iskreno nemam blage kak se to čita a onda nemrem ni zapamtit kak se piše

Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Mislim da pi tragovi ne drže vodu, iako sam za njih Po meni treba instant BAN za cheatere i objava podataka, da netko drugi ne nasjedne
A to se nikad neće dogoditi jer se to protivi pravilima foruma.

Još kad tome dodaš da su tipovi koji varaju nečesto zaguljeni do srži, pa onda samo još fali da se pce nađe na sudu...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 10:35   #2842
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,956
Objave podataka javno sigurno ne, no ban za svakog ko i pomisli na varanje - naravno. Uz nekakav dokaz...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 10:48   #2843
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,710
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
E sada pogledaj ovog tipa imao sam odličnu trgovinu s njim (mali broj postova, nedavno regan )

Uplatio sam mu na slijepo, čovjek sve zapakira poslao iste sekunde, lijepo se dogovoriliv i sve preko PMa.

Mislim da pi tragovi ne drže vodu, iako sam za njih Po meni treba instant BAN za cheatere i objava podataka, da netko drugi ne nasjedne
A gle, proslo ti je ok, ali vrlo lako je moglo proci i drugačije, i onda bi opet bilo, zasto si uplaćivao članu od jucer.. Imao sam i ja trgovina sa takvim članovima i sve je uvijek proslo ok, ali nikad nisam uplaćivao prije pare.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 11:09   #2844
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,197
sad pregledavam forum na mobu... P1i.

uglavnom, da li se mozda razmisljalo o uvodjenju nekakve mobile view verzije pregleda, ako postoji tako nesto za vbulletin?
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 11:12   #2845
E-mil
Oppa Gangbang Style
Moj komp
 
E-mil's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,760
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Objave podataka javno sigurno ne, no ban za svakog ko i pomisli na varanje - naravno. Uz nekakav dokaz...
možda ne objava podataka javno, ali recimo uvesti posebnu registraciju (do-registraciju ili kako god to već nazvali) samo sa Tržnicu.
Tu bi se onda mogli tražiti nekakvi drugi "osobni" podaci, koji inače nisu potrebni prilikom "normalne" registracije na forum.

ili bi morao proći određeni vremenski period od zahtjeva za registracijom na tržnicu pa do dozvole za postanjem na toj temi, (u tom periodu se lako provjeri aktivnostpostanje//spamanje/trolanje dotičnog člana)

ili na preporuku starijih ili provjerenih članova

ili ...

(nešto kao ručni admin/moderator filtering)

Već je netko spominjao slanje kopije osobne kao riješenje. To možda i nije baš najsretnije riješenje (ipak je podosta članova maloljetno) ali nešto slično tome, nekakav osigurač za trgovanje (ne mora biti bjanko mjenica )

Napominjem, sve ovo gore bi se odnosilo SAMO za tržnicu .
E-mil je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 11:13   #2846
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,993
Reputacija
Ni prvi put a ni sad mi nije jasno što bi trebali dobit s time što će nekom ispod avatara pisat "ovo je super cool ultra 2000 faca". Za McG i Visagea znam da će uvijek napisat nešto što ću s guštom pročitat. Syss će me nekad oduševit a nekad ću se s njim poklat oko nečega. I sad da se skupi ekipica i nabija/ubija nekom rep meni ništa ne znači. Ja imam svoje mišljenje o nekom i par zvjedica/križića mi ništa neće promjenit. A i prijedlog da ko je dobio ban ne može učestvovati u tome? Nije svaki ban isti. Nisu isti moderatori i njihovi kriteriji. Na case moddingu moram vagat što ću napisat da mi npr. Vuco ne bi uvalio ban zbog najmanje sitnice dok na Hi-fiju možeš praktički pisat šta god hoćeš bez sankcija. Ni jedno ni drugo nije dobro (IMO), pošto se nekad s pretjeranim moderiranjem ubije rasprava dok se negdje pušta da se ljudi vrijeđaju itd. Al i modovi su ljudi, svako ima drugačiji stupanj tolerancije te procjenu kad treba moderirati.

Tržnica
U potpunosti se slažem s McG-om mišljenjem al i sa Campeonatovim prijedlogom.
Moj prijedlog: Da bi prodavao, moraš bit regan na pce godinu dana. Stavit uz to recimo još 50-100 postova kao obavezu da bi mogao napravit prodaju na tržnici.
Sad će se javit neki;"A zašto ovo, a zašto ono, diskriminacija itd..."
Zašto? Zato! Takvo je pravilo i bok. Kom se ne sviđa, široko ti polje. Imaš njuškalo, plavi oglasnik, biraj!
Kao drugo, pod obavezno slikati predmet prodaje sa npr. papirićom na kojem piše "za prodaju na pce". Naglasiti način uplate, način i cijenu slanja ili osobnu primopredaju itd.
Nemaš digitalac? Čak ni mob s fotićem? Jebga. Vozi na plavi, njuškalo...
Na tržnici bih dodao samo jedan podforum a to je "Prodano".
Jerbo vidim da se priča da su ljudi protiv trashanja lockanih/prodanih threadova. E pa onda lijepo sve takve threadove bacit tamo pa ako nekom treba za procjenu, nek ruje tamo.
Neograničeni bumpovi? Božesačuvaj.
Mislim da bi se stanje na tržnici popravilo na taj način.
Tko vidi rupu uprijedlogu, nek predloži poboljšanje.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 14:01   #2847
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,162
sviđa mi se ovo sa novim podforumom na tržnici, al ja bi radije stavil to kao "Arhiva" gdje bi se spremale sve gotove trgovine (prodaja, kupovina, razmjena)
nešto kao Recycle Bin
domis je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 14:09   #2848
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,485
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Na case moddingu moram vagat što ću napisat da mi npr. Vuco ne bi uvalio ban zbog najmanje sitnice dok na Hi-fiju možeš praktički pisat šta god hoćeš bez sankcija.
BU
Mod te upozori par puta na spamaru, ti si misliš ma ko te jebe i kad ti je spičio ban mam cendraš...


Jer ne bi mogel spavat da ne veliš onom malom Computer_Modderu kak je kreten i idiot, jelda?

Kaj se tiče Audio, Video, DVD podforuma i Hi-Fi teme-tamo je tak kak je jer nitko ne moderira pa su se forumaši malo obahatili i lagano siluju temu jedva čekajući da izvrijeđaju jadnika koji se usudio nekaj pitat i nema pojma o osnovama.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je online   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 15:10   #2849
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,993
Zaista ne znam na šta si ti sad zabrijao.
Uopće nije bila riječ o mome banu nego o razlici između moderatora i ponašanju na određenim podforumima.
Al kad si zapeo, nisam upozoren par puta nego jednom. Drugi put sam dobio ban. Jesam ti se žalio možda? Ne.
I ban nisam dobio zato što sam mu rekao da je kreten i idiot nego zato što sam prokomentirao njegov najnoviji uradak:
Citiraj:
Kao i obično, pregršt novih i zanimljivih slika gdje se vidi sva maštovitost te znanje i umijeće moddinga, al ova je moj favorit.
Sad idem povratit.
A mislim da je bilo i žeščih komentara u povijesti foruma pa nikom ništa. Al C-M je izgleda neka osjetljiva biljčica pa se na njega jako pazilo. Ali OK, spamao sam, zajebo i bio kažnjen. I ne cvilim zbog toga. Bilo pa prošlo.

Ali to samo potvrđuje ono što sam rekao a bome i ti potvrdio, da postoje razlike u modovima pošto bi za ovako nešto u hi-fiju prošao apsolutno nekažnjeno.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 15:20   #2850
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,485
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ali to samo potvrđuje ono što sam rekao a bome i ti potvrdio, da postoje razlike u modovima pošto bi za ovako nešto u hi-fiju prošao apsolutno nekažnjeno.
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Kaj se tiče Audio, Video, DVD podforuma i Hi-Fi teme-tamo je tak kak je jer nitko ne moderira
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na