Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.01.2010., 21:51   #631
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
problem je hoće li MCE raditi sa daljinskim od kartice.

Baš sam nekaj gledal:

http://www.intermax.hr/index.php?lang=hr&page=2999
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 00:26   #632
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,089
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Taj AverIR driver nema za speedy karticu. Probat ću sa ovim od neke druge ali mislim da nema puno sreće od toga. Da na kraju i proradi sa Win MCE opet se ne može koristit sa drugim aplikacijama.

Edit:
Narano za Speedy nema AverIR drivera dok kad sam instalirao ovaj od neke druge Avermedia kartice nije se ništa dogodilo, isntalira ga normalno ali u device manageru se ne pojavi nova stavka. Možda bi i proradilo da sve pobrišem pa nanovo instaliram mada ne vjerujem jer onda bi valjda stavili taj driver za download i kod Speedy kartice.

U svakom slučaju daljinski od kartice je totalno neupotrebljiv i to mi je velika zamjerka Avermediji.

Zadnje izmijenjeno od: Chome. 12.01.2010. u 11:39.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 00:50   #633
Crimecop
..::..u prolazu..::..
Moj komp
 
Crimecop's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 218
Citiraj:
Autor Crimecop Pregled postova
Imam gore navedenu karticu i odnedavno mi nemože uhvatiti niti jedan kanal osim HTV HD Promo.
Koristim sobnu haminu antenu i do prije mjesec dana je normalno hvatala sve programe (HTV1,HTV2,RTL i Novu te par slovenskih) te je kvakoća signala uvijek bila odlična od 90 - 100 %.
Nakon što sam reinstalira win7, par dana je normalno radila, nakon toga je odjednom izgubila sve kanale i sad kad god skeniram samo Promo hvatam (također odličan signal 100 %).
Pokušavao sam reinstalirati njezin softwer i drivere ali uvik isto, također sam pokuša sa DVBViewerom ali nema promjene.
BTW lokacija je Opatija i signal hvatam s Učke .
Što nitko nema ideju što bi moglo biti ?
__________________


CPU: Intel i5 750, 2.66GHz, socket 1156
MBO: Gigabyte P55-UD3, s1156, Intel® P55
RAM: 4x2 GB DDR3 Kingston, 1333MHz
GPU: MSI GTX 770, OC Twin Frozr
HDD: WD Caviar Black 1TB, 1001FALS, SATA II, 32Mb Cache
PSU: FSP Raider 650W
OPT: LG GH22NS, DVD±RW, 22x DVD±R ,8x DL , 40x CD-R
CASE: Antec 300, black
MONITOR: LG Flatron W2361V-PF 23",black, 16:9, Full HD






TIPKOVNICA: Logitech G105
MIŠ: Logitech G700 & SteelSeries Qck+
ZVUČNICI: Logitech S-220, 2.1
GAMEPAD: Logitech ChillStream
TV KARTICA: AverMedia AVerTV DVB Super 007
HDD STORAGE: Western Digital 2TB & Seagete 2TB
EXTRA: Playstation 3, slim 160GB



Crimecop je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 11:41   #634
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,089
Daljinski za PC s e-baya!

Jeli neko ima ovo čudo da mi odgovori na neka pitanja?

Naime zanima me jel ima kakav software sa kojim bi ovo radilo da mogu po želji namjestiti bilo koji daljinski i da namjestim da mi neka tipka daljinskog radi npr. ctrl+p (za play recimo) i sl. stvari da ga mogu namjestit da radi sa bilo kojom aplikacijom a da ne moram koristiti daljinski koji dolazi sa ovim.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 13:25   #635
HondaFreak
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 58
Dvoumim se izmedju ove dvije kartice:

AverMedia AVerTV Hybrid Super 007 PCI (http://www.intermax.hr/index.php?lang=hr&product=2401) i LifeView LV83ATS (http://www.makromedia.info/komponent...peg4-and-h-264)

pa bi molio ako mi netko moze dati preporuku izmedju ove dvije?!

Hvala!
HondaFreak je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 13:31   #636
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,737
te dvije kartice nisu bas usporediva stvar, ovoj lifeview bi konkurent bila avermedia satelite trinity.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 13:50   #637
HondaFreak
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 58
ma znam da ova lifeview pored svega ima jos i DVB-s al me zanima u cemu se jos razlikuje od ove... dal ima hardverski dekoder mpeg4?!
HondaFreak je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 14:40   #638
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
s kojim ćeš točno kaj delat?

mpeg4 možeš pratit promo koji isto tako možeš skinut s neta, a dvb-s fta kanali nisu vrijedni spomena.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 14:55   #639
HondaFreak
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 58
pa gle, uglavnom mi treba za gledanje i snimanje... i naivaznie mi je da mogu rokat na 22" ekranu jer sam cuo da neke kartice nemau mogucnost 1080 iliti HD, pa sad vjeorjatno ako ima HD ima i mogucnost gledanja na 22" full screen.... a pitam iz razloga ako ova LifeView ima sve mogucnosti ko i avermedia stime da jos ima i DVB-S i ako je kvalitetnija nesto uzeo bi nju jer ju mogu nabavit po jeftinijoj cjeni. Dosta sam cuo da su ove avermedia jako dobre pa zato i pitam kai bi bilo naibolje uzet?!
HondaFreak je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 16:50   #640
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
1080p na 22" ekranu nema apsolutno nikakvog smisla.

no mimo toga, šta točno osim hrt promo ćeš gledati? znači jedan jingle se vrti cijeli dan i to je to.

nekak mi se čini da si ti tu malo žešće lončiće pobrkao.

avermedia je totalno oke, ali zaobiđi ove svoje mpeg4 i dvb-s želje.

mpeg4 ako ima - ima, a za "pošten" dvb-s se uzimaju drugi brandovi koji, jelte, imaju bolje kanale.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 17:07   #641
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
1080p na 22" ekranu nema apsolutno nikakvog smisla.
Ako koristi inače taj monitor (koji neznamo koji ima jer nije rekao) kao PC monitor i gleda se te udaljenosti ima više nego smisla. 1080P sadržaj na 22" L220X izgleda nadasve odlično što se kvalitete slike tiče i bolje i štrije od bilo kojeg 22" HD Ready (ili druge malo veće reze) LCD-a. Ako nemaš problema sa vidom i imaš 20/20 vid ili bolji vidjet ćeš te detalje i uživati u puno boljoj kvaliteti slike.
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
no mimo toga, šta točno osim hrt promo ćeš gledati? znači jedan jingle se vrti cijeli dan i to je to.
To je ulog za budućnost koji nije skup.

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nekak mi se čini da si ti tu malo žešće lončiće pobrkao.

avermedia je totalno oke, ali zaobiđi ove svoje mpeg4 i dvb-s želje.

mpeg4 ako ima - ima, a za "pošten" dvb-s se uzimaju drugi brandovi koji, jelte, imaju bolje kanale.
Ne vidim u čemu je fora izbjegavati DVB-S ako čovjek ima satelitsku. I isto tako ne vidim sa kojom bi forom neka druga kartica istih mogućnosti imala bolje kanale!
  Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 18:25   #642
HondaFreak
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 58
fala decki, ispricavam se sto nisam naveo koi monitor imam, philips lightframe 22"...

Uglavnom odlucio sam se ili za AverMedia AVerTV Hybrid Super 007 PCI ili AverMedia AVerTV Hybrid Speedy (ako uspim za ovai speedy skupit ostatak para)

HondaFreak je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 22:03   #643
davor1963
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Poštovanje

Molio bih nekog tko koristi terratec home cinema da mi kaže da li se može ikako napraviti kod unaprijed snimanja tv programa da umjesto default zadavanja od strane programa imena filea koji se snima ja mogu zadati ono sto ja hocu.
Naime program snima samo pod htv2 rtl itd a u opciji programa nema zadavanja proizvoljno imena filea.
U opcijama pod recordings nasao sam da treba napraviti cinergi.ini i dodati
desc valjda opis od strane korisnika ali nije uspjelo

You can set the template in CinergyDVR.ini
[Record]
Mask=[name] - [channel] [yyyy]-[mm]-[dd] [hh]-[min]-[sek]
The template for the recording filename understands the following variables:
template itemDescription Range / Example
[yy] year, two digits 00-99
[yyyy] year, four digits e.g. 2006
[dd] day, two digits 01-31
[ddd] day abbreviated e.g. "Mon."
[mm] month, two digits 01-12
[mmm] month abbreviated e.g. "Sep."
[hh] hour, two digits 00-23
[min] minute, two digits 00-59
[sek] seconds, two digits 00-59
[channel] Station name e.g. "CNN"
[name] name of the program e.g. "Star Trek"
[desc] description of the program
[user] name of the user e.g. "Administrator"
[[] the character '[' [
[]] the character ']' ]



Ako neko može biti ljubazan a zna kako to napravit bio bi zahvalan

Inače radi se o terratec t5 sticku i s one male 2 antene kraj Velike Gorice radi bolje nego moja stara msi master tvanywhere kartica
Hvala
davor1963 je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2010., 23:52   #644
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ako koristi inače taj monitor (koji neznamo koji ima jer nije rekao) kao PC monitor i gleda se te udaljenosti ima više nego smisla. 1080P sadržaj na 22" L220X izgleda nadasve odlično što se kvalitete slike tiče i bolje i štrije od bilo kojeg 22" HD Ready (ili druge malo veće reze) LCD-a. Ako nemaš problema sa vidom i imaš 20/20 vid ili bolji vidjet ćeš te detalje i uživati u puno boljoj kvaliteti slike.
ako vidiš razliku između 720p i 1080p na 22" ekranu sa maltene bilo koje udaljenosti... posred žila me reži. za test skini 720p 20-30mbit i 1080p 5mbit, pa ćeš vidjet u kojem grmu leži zec.

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
To je ulog za budućnost koji nije skup.
dok ta budućnost dođe, avermedia će izdat 3d tunere sa integriranim kokičarem... pričam naravno o našim krajevima.

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ne vidim u čemu je fora izbjegavati DVB-S ako čovjek ima satelitsku. I isto tako ne vidim sa kojom bi forom neka druga kartica istih mogućnosti imala bolje kanale!
bojim se da nema jer bi vjerovatno spomenuo "imam satelitsku i tražim dvb-s kartu", a i ako ima (da se ne ponavljam) fta kanali su očaj, a "bolje" kanale čitaj između redaka.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2010., 00:09   #645
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ako vidiš razliku između 720p i 1080p na 22" ekranu sa maltene bilo koje udaljenosti... posred žila me reži. za test skini 720p 20-30mbit i 1080p 5mbit, pa ćeš vidjet u kojem grmu leži zec.
Molio bi moderatora da mi stavi personal status. "Superhjuman"

I zašto bi pobogu skidao 1080P sa 5 mbita jesus Toliko 576P DVD MPEG2 ima. U ekvivalentnom bitrate-u ovisnom o rezoluciji (znači ako 720P film ima 10 gigi, onda pomnožiš sa 2,25 i dobiš da je 1080P film sa 22.5 gigi pruža "istu" kvalitetu ovisno o broju piksela kao ovaj prije. Pa ako ti ne vidiš razliku. Otidji doktoru! [/QUOTE]

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
bojim se da nema jer bi vjerovatno spomenuo "imam satelitsku i tražim dvb-s kartu", a i ako ima (da se ne ponavljam) fta kanali su očaj, a "bolje" kanale čitaj između redaka.
LNB-ovi su jeftinjara pa bi si možeš dodati još par za neke satelite. Ako samo ti gledaš, možda jedan sa motorom ne bi bio loša opcija. "zlatno doba" d+ i premiere-a je prošlo, ali ima još interesantnih stvari gore. Jest da je lakše otići na online videoteku, ali to možemo reći i za DVB-T!
  Reply With Quote
Staro 13.01.2010., 00:36   #646
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ajde prvo skoči pa reci hop i pogledaj 720p od 10gb i 1080p od 20gb na 22" sa 1 metar udaljenosti... da ne pričam više.

pusti ti broj pixela i matematiku, pričam o subjektivnom dojmu.

gle da je uz tu avermediju uzet i skystar2 hd i wavefrontier antenu onda imaš super setup, a baba bi isto tako imala i kotače minus 2-3k kn u džepu.

čovjek (za kojeg ne znamo ni dali ima postojeći dvb-s setup) pita za dvije karte od 4 glave, a ti si već na multi-lnb sistemom sa motorom.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2010., 09:32   #647
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,871
vidim da sada ide puno skystar kartica pa bi mozda i kupio, ali me zanima sljedece, imam kod kuce digitv pa me zanima dali mogu gledati i na tv-u digi isto tako da si i provucem na skystar...znaci u isto vrijeme oadvoje, isto tako dolazi sad ova digitalna televizija dal bi se to moglo spojiti nekako...sto se tice ovog dijela totalni sam tudum

jos me zanima dali je ikako moguce npr. ako se moze i digitv i STB spojiti na jednu skystar karticu

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ajde prvo skoči pa reci hop i pogledaj 720p od 10gb i 1080p od 20gb na 22" sa 1 metar udaljenosti... da ne pričam više.

pusti ti broj pixela i matematiku, pričam o subjektivnom dojmu.

gle da je uz tu avermediju uzet i skystar2 hd i wavefrontier antenu onda imaš super setup, a baba bi isto tako imala i kotače minus 2-3k kn u džepu.

čovjek (za kojeg ne znamo ni dali ima postojeći dvb-s setup) pita za dvije karte od 4 glave, a ti si već na multi-lnb sistemom sa motorom.
ja sam gledao prvo na 22'' pa na 24'' pa na 20'' i razlike izmedju 720 i 1080 nije bilo eventualno tu i tamo bas da sam primjetio neku ovecu razliku, kad sam preso s tih malih na 40'' tu se razlika vidila...e sad stvarno ako ce netko ici buljiti i traziti svaku crticu onda ce reci vidi razlike ali ovako cist sumnjam
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna

Zadnje izmijenjeno od: fre@k. 13.01.2010. u 10:05.
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2010., 14:57   #648
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ajde prvo skoči pa reci hop i pogledaj 720p od 10gb i 1080p od 20gb na 22" sa 1 metar udaljenosti... da ne pričam više.

pusti ti broj pixela i matematiku, pričam o subjektivnom dojmu..
Objektivni dojam je na mjestu. Subjektivno, vidim razliku i meni je očita. Sa dodatnim sharpness-om u MPC-HC preko pixel shadera on, a kamoli off. Slika preko 2 puta oštrija. Ali dobro. Ti ne vidiš, oke. end of story!
  Reply With Quote
Staro 13.01.2010., 17:57   #649
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,871
evo ovako nasao sam sve moguce sto mi treba za skystar 2 cini mi se da ce to biti opcija koju cu kupiti no molim ljude nek mi odgovore samo ovu stvar koristim DIGI TV, dali mogu gledat istovremeno na tv-u i na skystar kartici, ili moram na samoj anteni staviti twin pa razvuci LNB kabal do skystara
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2010., 21:23   #650
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Objektivni dojam je na mjestu. Subjektivno, vidim razliku i meni je očita. Sa dodatnim sharpness-om u MPC-HC preko pixel shadera on, a kamoli off. Slika preko 2 puta oštrija. Ali dobro. Ti ne vidiš, oke. end of story!
Kak se to uključi?
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 07:51   #651
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Kak se to uključi?
Dok ti film ide, desni gumb na film, pa na shaders, pa na recimo sharpen complex 2.

Pa pališ to i gasiš sa ctrl+P

Meni to dobro dodje dok gledam neš na monitoru, pošto na plazmi nemam potrebe jer bolje izgleda sa njezinim postavkama!
  Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 18:49   #652
Ranma 1/2
Anything Goes Martial Art
 
Ranma 1/2's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Tendo Dojo
Postovi: 542
ima li tko iskustva sa Lifeview USB receiverima LV5T i LV5H

razmišljam uzeti neki od 2 za laptop a navodno podržavaju u MPEG-4
__________________
"Water! Why does it always have to be water?!"

Ranma 1/2 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 20:23   #653
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
Decko vidim da se razumijete u ovo pa da vas pitam. Vidim taj usb TERRATEC Cinergy T USB XXS, procitao sam vecinu postova iz ove diskusije,ali i dalje ne kuzim neke stvari. Treba mi tako nesto za gledanje ova 4 osnovna programa,znaci najosnovnije. Hocu li moci preko tog usba hvatat digitalni program bez da spajam dodatnu antenu (riblju kost) ili je dovoljno samo ta njegova original.Inace sam tu u zg,u domu Sava.hvala unaprijed!
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen
Jakesevic je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 20:26   #654
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Ovisi kakav ti je prijem signala
Ja sa malom antenicom koja je došla sa karticom uredno gledam-je da sam se morao malo pomučiti ali kad sam našao poziciju gdje dobro lovi radi fino.

Nemre ti nitko ovak napamet reć...
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2010., 21:02   #655
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Neki dan sam baš puštao sa laptopa prijatelju HD materijal. Čovjek je kupio neki lcd, jeftinjaru no full hd reza je
a kako on ima bartona i ati 9600 gleda samo 720p i to do 4,38GB. Sve veće od toga komp se "uguši".

Dakle lcd 22 wide, i t3200 te film Gladiator u razim hd rezama.

720p do 4,38GB - slika malo kao mutna, mora se malo dodat kontrast.
720p od 7,94/95/97 te 8,53/70GB - slika oštrija malo, vidi se razlika.
1080p od 8GB do 13,19GB ( veći nisam skidao ) isto kao ovi veći 720p.

Ja apsolutno nisam vidio nikakve razlike u slici između 720p-7,94GB i 1080p bilo koje testirane veličine.
Ovi manji 720p je slika dobra ali onako ima neki blagi štih, kao recimo što mi dvb-t djeluje zagasito spram analognog signala.

Još sam puštao razne stvari no u pravilu nema neke vidljive razlike između većeg 720p i 1080p od kojih 12-13GB a možd sam i ćorav
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 05:40   #656
davor1963
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Jakesevicu

Za tu karticu ne znam ali terratec T5 koju sam prije par dana kupio u linksu
radi savrseno s oba tunera s malim antenicama bez riblje kosti.
Jedino sto mi se ne svida kod terrateca je sam program za snimanje gdje ne mogu upisati koju seriju snimam premda sam sljedio upute i napravio cinergi.ini
Tako da stari windvdr s msi karticom tu zadacu bolje obavlja
Inace mislim da je sam hardware fenomenalan kad se uzme u obzir sama minijaturizacija malog sticka samo ne znam kako ce stvar funkcionirati preko usb 2 kad jednom krene hd televizija
Da li ce propusnost kod gledanja snimanja biti dovoljna
davor1963 je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 10:28   #657
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
Ta je 800 kn,sigurno bolja,ali vjerujem da ce i ova xxs cist ok koliko meni treba.Sad si me malo zbunio ovo s hd tvom i propusnoti,zar se vec ne emitira hd i ne moze li se vec gledat digitalna tv preko tog usb-a? Ili sam nesto pomijesao.Hvala vam na brzim odgovorima!
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen
Jakesevic je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2010., 19:57   #658
davor1963
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Morace to neko iskusniji ti reci ali koliko ja to kuzim samo se emitira na zg podrucju
eksperimentalni hd signal
Osim tog guglaj hd televizija ima dobrih sajtova i pretpostavljam na forumu vjerojatno ima i o tom tema.
Mene i dalje muci spremanje serija i sl po nazivu a ne po kanalima ili vremenu
tako da sam instalirao i cyberlink powercinema ali tamo isto sr...
Imam hrpu recordingsa a nemam pojma sto sam snimio
Glupo
Ovi programi su super ako zivis u podrucju gdje tv imaju epg
Ovo mozda i nije u skladu same teme ali tv kartica moze biti i najbolja na svitu
ako nema dobar program za snimanje sve ide u vodu
davor1963 je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2010., 17:03   #659
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Ako tko traži odličan a jeftin tuner,pro-dajem u dobre ruke otvoren samo radi probe i vraćen natrag u kutiju. Naime ne podržava x64 OS-ove,samo 32bit xp,vistu i w7.

http://www.terratec.net/en/products/...anha_1668.html

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 19.01.2010. u 18:59.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2010., 20:22   #660
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova
Ideš na scan channel i na onim strelicama odaberi kanal 56 i klikni scan frequency.


Evo moje slike, daj reci kak da sad tu postavim postavke da dobim HD-TV promo.? Hvala
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Dok ti film ide, desni gumb na film, pa na shaders, pa na recimo sharpen complex 2.

Pa pališ to i gasiš sa ctrl+P

Meni to dobro dodje dok gledam neš na monitoru, pošto na plazmi nemam potrebe jer bolje izgleda sa njezinim postavkama!
Evo baš sad isprobal na 720p kvaliteti i skroz se primjeti da je oštrije, stvarno zakon, jel znaš još koji takav trik ?
danc00 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na