Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.11.2009., 23:32   #91
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
ako ima svoj username/pasword od carneta trebala bi se i ona moci spojiti ali sa svog laptopa.

To sto ti se dogodilo nema veze s trio.carnetom (koji i je zamisljen da je u bridge modu kao i carnet usluge kod drugih operatera), kad tad bi ti update firmwarea onemogucio route mod.


Ako ona opcija gore ne pomaze, kupi neki wifi router koji ce podizati konekciju umjesto s kompa.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 12:15   #92
ilazic
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 6
rekao sam joj da zatraži šifru on carneta na faksu pa cemo vidjet.

ako opcija 1. bude radila, da li to znači da će se i ona morati spajati kablom, tj. više neće moć biti spojena preko wirelessa na net??
ilazic je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 12:36   #93
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
stavis iza thomsona drugi router koji ima wireless i imati ce. Tada ti taj drugi router dize konekciju, biti ce ti kao i do prije upgradea na trio samo sto ce ti wireless raditi drugi router (na siemensu ga onda mozas i ugasiti).
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 14:07   #94
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
ljudi najjednostavnija vam je opcija da uzmete/kupite neki drugi router (ne Iskonov), imate na forumima Thomsona/sx763/se555... koji ćete postaviti iza sx763 i dizati na njega PPPoE konekciju i to vam je to.
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 14:17   #95
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Imam trio.carnet i nemam takvih problema, router je thomson 780wl.
Znaci komp je spojen na router zicno, a laptop preko wireless-a
Gx25 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 14:18   #96
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Onda nemoj radit factory reset
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 15:23   #97
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
ljudi najjednostavnija vam je opcija da uzmete/kupite neki drugi router (ne Iskonov), imate na forumima Thomsona/sx763/se555... koji ćete postaviti iza sx763 i dizati na njega PPPoE konekciju i to vam je to.
ljudi su se navikli da im radi ovako (propustom iskona koji je to trebao odmah onemoguciti)
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 16:19   #98
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
ljudi su se navikli da im radi ovako (propustom iskona koji je to trebao odmah onemoguciti)
nisi u pravu.

CARNet uvjetuje Iskonu i OSTALIM PROVIDERIMA da samo JEDAN korisnik sa AAI@EDUhr podacima može imati povlašteni pristup internetu u isto vrijeme. To bi trebao znati i svaki korisnik kada potpisuje ugovor u kojemu to stoji.

Zato je uvjetovano (s CARNet-ove strane) da su svi uređaji u BRIDGE modu.

Iskon neće,nemože i nesmije pružiti korisniku podršku za uslugu ako uređaj nije u bridge modu...ista stvar je i sa ostalim providerima.
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 16:26   #99
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
nisi u pravu.

CARNet uvjetuje Iskonu i OSTALIM PROVIDERIMA da samo JEDAN korisnik sa AAI@EDUhr podacima može imati povlašteni pristup internetu u isto vrijeme. To bi trebao znati i svaki korisnik kada potpisuje ugovor u kojemu to stoji.
Ako se dvoje ljudi, svako s svojim AAI@EDUhr podacima spaja, gdje smo onda? (jer to prolazi)


Citiraj:
Autor borisko Pregled postova
Zato je uvjetovano (s CARNet-ove strane) da su svi uređaji u BRIDGE modu.

Iskon neće,nemože i nesmije pružiti korisniku podršku za uslugu ako uređaj nije u bridge modu...ista stvar je i sa ostalim providerima.
Meni je to sve jasno ali zasto nije onemoguceno prebacivanje u route mod prije?
To je Iskon zeznuo.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 16:30   #100
borisko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: .com
Postovi: 519
Svi uređaji koji dolaze sa uslugom su odmah u Bridge modu. Hoćeš reći da korisnici dobivaju uređaj u routing modu pa ga moraju brebaciti u bridge?

Koliko sam cuo, to se neko vrijeme moglo napraviti, kazu da je to bio bug, moguce da su ga popravili.

Što se tiče AAIEDU@hr računa, mislio sam na jednog korisnika sa istim aaiedu podacima. Može i više korisnika, samo što svatko mora imati svoj AAIEDU@hr račun

Zadnje izmijenjeno od: borisko. 26.07.2010. u 04:21.
borisko je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 16:41   #101
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,539
Ne, kazem da je u bridge modu ali netko tko ne zna (ili zna) je mogao samo upisati username/pass u router i eto siemensa u route modu. Mnogo tesko prebacivanje

Da, ispravljen je firmware ali ne jos svima kao sto je ocito iz gornje prepiske gdje je covjeku tek kod promjene paketa updatean firmware.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 09:32   #102
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
frendica je prije par dana prosla na trio.carnet i ne mogu podesit u routing mode router (sx763). tu svi pricaju da se moze a nitko ne spominje kak. jel moze netko napisat tocno proceduru kak da joj to spojim jer je luda.

Ima tri kompa i sadase sam sa jednim moze spajat na net.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2009., 09:42   #103
Dr. Beast
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,500
Znam za slučajeve da su ljudi imali route mode i nakon što su prešli na TRIO uslugu samo imaju bridge.
Dr. Beast je online