Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.06.2009., 15:26   #1
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Lenovo Ideapad S10e i par pitanja

Kupio sam danas Lenovo od jednoga lika iz t-com ponude i sada gledam malo specifikacije samoga lapa i sve mi se cini ok, ali ne kuzim kako aktivirati onaj SSD disk i cemu on uopce sluzi na tome "netbook-u"!? Taj SSD je maloga kapaciteta (4 GB) i ne razumijem koja je njegova namjena posto uredaj ima HDD od 160 GB?

Isto tako me zanima ona web'n'walk ExpressCard IV sto sam dobio uz uredaj.... kako da je koristim!? Je...noob sam sto se tice toga....

Dali moram imati neku posebnu tarifu aktiviranu ili mogu jednostavno staviti Simpa karticu (ili moram imati bas posebnu pretplatu) i na taj nacin imati dostupan internet kada nema u blizini wireless-a? Imam neku Simpa karticu viska pa bih je iskoristio na taj nacin ako mogu (naravno uz odredenu lovu da stavim na nju), posto sam inace na pretplati.
Ili ako ne moze to sa simpa karticama tj. na taj nacin funkcionirat, dali moze onda da uz postojecu pretplatu dobijem jos jednu karticu koju bih koristio samo za w'n'w?

TNX na odgovorima!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2009., 16:06   #2
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9,067
SSD je pocetno aktiviran, a treba aktivirati disk od 160gb.
Na SSDu se nalazi WinXP Home sa driverima. Malo je na knap, ali ja sam si prebacio program files, my documents, temp i sve slicno na drugi disk, na kojem sam napravio dvije particije - jednu za programe i program files path, a drugu za osobne podatke.
Jos ni sam ne znam kako ce to ici, hoce li mi mozda ta mala particija predstavljati problem, no ako bude, u biosu cu samo 160gb disk staviti kao bootabilan i na njega dignuti win, a SSD koristiti za neke random podatke. No otom potom...

Karticu stavljas u Express Card utor na laptopu, a sluzi za mobilno spajanje na internet.
Prva tri mjeseca ti je pretplata 1kn, a nakon toga ostalih 21 mjesec placas 300kn za tih 3GB prometa.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.06.2009., 16:40   #3
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor atha Pregled postova
SSD je pocetno aktiviran, a treba aktivirati disk od 160gb.
Na SSDu se nalazi WinXP Home sa driverima. Malo je na knap, ali ja sam si prebacio program files, my documents, temp i sve slicno na drugi disk, na kojem sam napravio dvije particije - jednu za programe i program files path, a drugu za osobne podatke.
Jos ni sam ne znam kako ce to ici, hoce li mi mozda ta mala particija predstavljati problem, no ako bude, u biosu cu samo 160gb disk staviti kao bootabilan i na njega dignuti win, a SSD koristiti za neke random podatke. No otom potom...

Karticu stavljas u Express Card utor na laptopu, a sluzi za mobilno spajanje na internet.
Prva tri mjeseca ti je pretplata 1kn, a nakon toga ostalih 21 mjesec placas 300kn za tih 3GB prometa.
Hmmm...meni to za net nece trebati, ali boljoj polovici mozda hoce pa neka si ona to uzme ako vec hoce....

Idem sada malo "istrazivat" da vidim kako cu i sta...cak razmisljam da ostavim Home verziju Windowsa gore da se ne moram zezat sa nicime, a i Home mi je ok za netbook......
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2009., 22:10   #4
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Dali ima netko iskustva negativna sa ovime:

http://www.liliputing.com/tag/lenovo-ideapad-s10

Te dali je sam ovom verzijom to ispravljeno:

http://www-307.ibm.com/pc/support/si...cid=MIGR-71252
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 20.06.2009., 23:48   #5
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9,067
Ne, ali uz silna citanja i informiranja smatram da cu to zaobici dok se stvar ne stabilizira.

XP Home ce biti dobar izbor jer i u konacnici zauzme manje prostora na disku. Domena ti pretpostavljam nece koristiti, pa je Home na kraju i kako rekoh - dobar izbor.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2009., 16:22   #6
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor atha Pregled postova
SSD je pocetno aktiviran, a treba aktivirati disk od 160gb.
Na SSDu se nalazi WinXP Home sa driverima. Malo je na knap, ali ja sam si prebacio program files, my documents, temp i sve slicno na drugi disk, na kojem sam napravio dvije particije - jednu za programe i program files path, a drugu za osobne podatke.
Daj mi molim te reci kako da napravim i ja to...kako da prebacim temp, my doc. i sve ostalo na disk? Napravio sam 3 particije na hdd-u. Jedna mi za "Program Files", a ostale za mp3 i fax.
Dali mogu "Program Files" koji je vec napravljen na "c" prebaciti na moj "d" i kako!? Ili moram sve pobrisati programe i instalirati ih ispocetka na "d" gdje su mi svi programi koje sam sam instalirao?

TNX
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2009., 01:00   #7
Traxxtor_Ri
Premium
 
Traxxtor_Ri's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 52
Daj mi reci koliko cca traje baterija? onako recimo kad bi samo gledao filmove na njemu?
Traxxtor_Ri je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2009., 01:09   #8
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Citiraj:
Autor atha Pregled postova
Prva tri mjeseca ti je pretplata 1kn, a nakon toga ostalih 21 mjesec placas 300kn za tih 3GB prometa.
Djelomično točno, nigdje ne piše a nije im ni u interesu da se hvale s tim no nakon 3mj po 300kn se može spustit jedan razred niže pa opet nakon 3mj još jedan razred niže.., i tako do minimale za 6mj.
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2009., 10:49   #9
smoto
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: split
Postovi: 2
reinstalacija

Ej, ljudi. Imam jedan problem. Lenovo Ideapad S10e. Dobio neka 2 CD-a za obnavljanje. Ne znam što s njima. Nemam USB CD. Kopirao sam sadržaj CD-a na USB disk. Pogledao u Boot. Tamo namješteno kao prvi uređaj USB disk, ali kada uključim računalo (naravno USB disk je prikopčan) ne događa se ništa odnosno startaju Windowsi kao da nisan napravio ništa. Da li netko zna kako obnoviti sustav?
smoto je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2009., 13:39   #10
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,197
Potraži na forumu kako bootati xp sa usb memorije. Search je gore desno.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.11.2009., 19:56   #11
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor smoto Pregled postova
Ej, ljudi. Imam jedan problem. Lenovo Ideapad S10e. Dobio neka 2 CD-a za obnavljanje. Ne znam što s njima. Nemam USB CD. Kopirao sam sadržaj CD-a na USB disk. Pogledao u Boot. Tamo namješteno kao prvi uređaj USB disk, ali kada uključim računalo (naravno USB disk je prikopčan) ne događa se ništa odnosno startaju Windowsi kao da nisan napravio ništa. Da li netko zna kako obnoviti sustav?
Dali si mozda napravio image cijeloga SSD-a odmah nakon instalacije Win?

Ako ima netko image cijeloga SSD-a sa "Home" vetzijom Win neka mi se javi na PM. Naravno imam svoj original cd-key koji je dosao sa Lenovom.

Isto tako me zanima kako da napravim disable SSD-a te da instaliram Win samo na HDD?

Ili cu na SSD staviti samo Win, a na "D" cak i drivere instalirati te tamo prebaciti i kompletne "Documents and Settings".

Sada su mi na SSD-u Win, driveri te Documents and Settings i ostalo mi je samo oko 500MB prostora sto je premalo!

Zato mislim da cu onesposobit SSD i koristiti samo HDD, ali steta jer da je bar samo malo veci taj SSD....12 GB bi bilo dovoljno.
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2009., 21:06   #12
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9,067
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Isto tako me zanima kako da napravim disable SSD-a te da instaliram Win samo na HDD?

Ili cu na SSD staviti samo Win, a na "D" cak i drivere instalirati te tamo prebaciti i kompletne "Documents and Settings".

Sada su mi na SSD-u Win, driveri te Documents and Settings i ostalo mi je samo oko 500MB prostora sto je premalo!

Zato mislim da cu onesposobit SSD i koristiti samo HDD, ali steta jer da je bar samo malo veci taj SSD....12 GB bi bilo dovoljno.
Kroz vrijeme se uspostavilo, pa cak i uz sve napore, da je je SSD pretijesan cak za same XP Home.

Jucer sam dignuo Win XP Pro na HDD, a to ces napraviti tako da u Biosu, Boot opcijama,
iz Excluded items from boot dignes HDD u gornji dio, gdje su itemi raspolozivi za bootanje.
Napravio sam dvije particije na HDDu, a u registryu SSD stavio na hidden i na njega stavio pagefile u vrijednosti od 1500-3000mb.
Amen, ne diram vise ovaj lap, sada radi kako spada.

Krivo mi je sto je tada u ponudi bio samo ovaj model sa SSDom, a ne onaj koji umjesto SSDa ima bluetooth.
Ovaj spori i premali SSD moze sluziti doslovno i samo za swapanje.

@smoto
BootWinFromUsb
Prouci - downloadaj - napravi.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2009., 11:48   #13
Salko01
Premium
Moj komp
 
Salko01's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: PcEkspert forum
Postovi: 551
Lenovo S12

Da nemoram otvarati novu temu i ja bi se malo ubacio,trebam misljenje clanova u vezi ova dva prijenosnika.
Radi se o Lenovo S12 koji ce mi sluziti u 80% za surfanje a ostatak za pogledati koji film i muziku i to bi sve trebalo biti na Win7.
Imam priliku birati izmedju Intela i novog Ion-a,sad dali se isplati dati 100€ vise za Ion i veci hdd koji mi nije toliko bitan ili da ipak idem na Intel.
Ako neko zna prednosti i mane toga Ion-a bio bi jako zahvalan na savjetima.
Intel- http://www.notebooksandmore.net/prod...ducts_id=11225
Ion- http://www.notebooksandmore.net/prod...Chipsatz-.html
Salko01 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2009., 23:32   #14
Salko01
Premium
Moj komp
 
Salko01's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: PcEkspert forum
Postovi: 551
Citiraj:
Autor Salko01 Pregled postova
Da nemoram otvarati novu temu i ja bi se malo ubacio,trebam misljenje clanova u vezi ova dva prijenosnika.
Radi se o Lenovo S12 koji ce mi sluziti u 80% za surfanje a ostatak za pogledati koji film i muziku i to bi sve trebalo biti na Win7.
Imam priliku birati izmedju Intela i novog Ion-a,sad dali se isplati dati 100€ vise za Ion i veci hdd koji mi nije toliko bitan ili da ipak idem na Intel.
Ako neko zna prednosti i mane toga Ion-a bio bi jako zahvalan na savjetima.
Intel- http://www.notebooksandmore.net/prod...ducts_id=11225
Ion- http://www.notebooksandmore.net/prod...Chipsatz-.html
Bump
Salko01 je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2009., 12:50   #15
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
Ion je noviji i ima manju potrošnju čipseta u odnosu na Atom (Atom procesor troši manje od čipseta na kojem se nalazi što je nonsens^2). Ion također ima kvalitetniju grafiku jer je Intel GMA950 totalno zastarjelo rješenje.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2009., 13:21   #16
smoto
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: split
Postovi: 2
Citiraj:
Autor win32 Pregled postova
Dali si mozda napravio image cijeloga SSD-a odmah nakon instalacije Win?

Ako ima netko image cijeloga SSD-a sa "Home" vetzijom Win neka mi se javi na PM. Naravno imam svoj original cd-key koji je dosao sa Lenovom.

Isto tako me zanima kako da napravim disable SSD-a te da instaliram Win samo na HDD?

Ili cu na SSD staviti samo Win, a na "D" cak i drivere instalirati te tamo prebaciti i kompletne "Documents and Settings".

Sada su mi na SSD-u Win, driveri te Documents and Settings i ostalo mi je samo oko 500MB prostora sto je premalo!

Zato mislim da cu onesposobit SSD i koristiti samo HDD, ali steta jer da je bar samo malo veci taj SSD....12 GB bi bilo dovoljno.

http://thepiratebay.org/torrent/4811...Recovery_Image
smoto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na