Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.10.2009., 20:50   #1
letalis
Premium
 
letalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 37
Z5500 ne proizvodi surround?!

Imam Asus P5KPL/1600 matičnu na koju su spojeni Z5500.
Problem je što nema surround. Koristim VIA HD Audio Desk za podešavanje zvuka ali kada pritiskujem da mi testira zvuk na svim zvucnicima, naravno 2 se uvijek negdje izgube, probao sam mjenjati opcije kablova i sve, ali uvijek isto samo druga 2 se izgube ako promijenim nekako drugačije.

Za mp3 koristim PL2 Music opciju što je "fejk" suraund, znači protegne stereo na sve zvučnike.

Ali što bi volio je da gledam 1080p film kao da sam u kinu, da bass dumi i sve se trese.
Naime HD filmovi su u MKV formatu pa za to koristim Haali Media Spliter za brzu reprodukciju slike filma te AC3 Filter, i kada namjestim u AC3filteru na 5.1, ima djelomicnu zvuka no govor likova u filmu i bassa nema.

Sada bi ja htio vas zamolit da mi kažete šta se treba napraviti da u filmovima mi bude 5.1?
Možda uopće zvučna na matičnoj nemože to, dal da kupim zasebnu zvučnu i koju? Ili ja nešto krivo radim sa opcijama??

letalis je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 21:32   #2
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Imas digitalni izlaz na ploci? Spoji z5500 digitalnim kablom (opticki ili coax, ovisno sto imas) i na z5500 podesavaj surround.

Za AC3, DD i DTS ne moras nista podesavat jer ce Z5500 sam prepoznat signal. Za obicne stereo mp3-ce upalis onaj Movie ili music surround, neznam kako se vise zove i imas stereo na svima zvucnicima. Ili bar ukljucis quadro pa imas zvuk na svim zvucnicima osim centralnog.

U VIA Audio Desku samo stavis da ti je output S/PDIF, a u video playeru stavis da dekoder propusta zvuk, tj. stavis output da je S/PDIF.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.10.2009., 21:55   #3
letalis
Premium
 
letalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 37
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Imas digitalni izlaz na ploci? Spoji z5500 digitalnim kablom (opticki ili coax, ovisno sto imas) i na z5500 podesavaj surround.

Za AC3, DD i DTS ne moras nista podesavat jer ce Z5500 sam prepoznat signal. Za obicne stereo mp3-ce upalis onaj Movie ili music surround, neznam kako se vise zove i imas stereo na svima zvucnicima. Ili bar ukljucis quadro pa imas zvuk na svim zvucnicima osim centralnog.

U VIA Audio Desku samo stavis da ti je output S/PDIF, a u video playeru stavis da dekoder propusta zvuk, tj. stavis output da je S/PDIF.

1.Koliko vidim MORA biti spojen digitalnim kablom da bi imao 5.1 zvuk?

2.OVO je matična pa mi reci jel tu ima ulaza za digitalni kabl, jer ne vidim ništa sličnome ko na POZADINI (coax, optical) logitechovog panela.

3. Ako nema, a mislim da nema, znači trebao bi kupiti zvučnu sa digitalnim utorom (coax ili optical) te spojiti za digitalnim kablom i prebacit INPUT na to i tada bi imao Dolby Digital Surraound? Koja zvučna bi bila idealna, ako možeš preporučiti neku te da se može kupiti putem online shopa?

4.Kad smo već kod toga koja je razlika u zvuku ako se spoji na Coax, a koja ako ide preko Optical?

Hvala.

4.
letalis je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 22:03   #4
letalis
Premium
 
letalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 37
Ispravak, mislim da ipak imam 1 x Optical S/PDIF outport na ploći, što ova bolja slika pokazuje ja mislim.

Evo našao kablove na CHIPOTEKI , samo me zanima koji je pravi, kojeg da uzmem?

Thx.
letalis je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 22:14   #5
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Je, ako je to ta ploca onda imas gore opticki izlaz.

Na slici od z5500 imas desno gdje pise digital pa je ispod coax i optical. U optical je ustekan kabel. Tu ti stekas svoj kabel.

Sad samo kupis opticki kabel i to spojis zajedno. Iz ploce u optical na z5500.

Ne znam koje postavke nudi integrirana zvucna, no ako ne mozes dobit surround ili imas probleme s centralnim zvucnikom onda valjda ne nudi previse opcija.

Znaci ne moras kupovat drugu zvucnu, samo nabavi opticki kabel koji ce biti dovoljno dug da spojis to zajedno i to je to. Samo u zvucnoj tada prebacis na S/PDIF.

DAC na Z5500 je uglavnom kvalitetniji od tih vulgaris integriranih zvucnih kartica pa ces dobit bolji zvuk. Razlike izmedu optical i coax nema.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2009., 22:31   #6
letalis
Premium
 
letalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 37
Citiraj:
Autor Rain Man Pregled postova
Je, ako je to ta ploca onda imas gore opticki izlaz.

Na slici od z5500 imas desno gdje pise digital pa je ispod coax i optical. U optical je ustekan kabel. Tu ti stekas svoj kabel.

Sad samo kupis opticki kabel i to spojis zajedno. Iz ploce u optical na z5500.

Ne znam koje postavke nudi integrirana zvucna, no ako ne mozes dobit surround ili imas probleme s centralnim zvucnikom onda valjda ne nudi previse opcija.

Znaci ne moras kupovat drugu zvucnu, samo nabavi opticki kabel koji ce biti dovoljno dug da spojis to zajedno i to je to. Samo u zvucnoj tada prebacis na S/PDIF.

DAC na Z5500 je uglavnom kvalitetniji od tih vulgaris integriranih zvucnih kartica pa ces dobit bolji zvuk. Razlike izmedu optical i coax nema.

Puno hvala majstore na objašnjenju. Evo naručivanje kabla je u tijeku.

letalis je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2009., 19:52   #7
letalis
Premium
 
letalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 37
Evo mene natrag, nabavio sam 2 opticka kabla ali kada ustekam i spojim sa Z5500 jos uvijek mi kaze "No digital data" i nema zvuka ikakvoga u .mkv filmovima.

Iz kabla svijetli crvena tockica znaci da kabl radi, sada neznam u čemu je problem još? (isprobao sam oba kabla i isto bez rezultata)

Hvala

EDIT: Ok skužio sam, trebao sam u audio postavkama prebaciti na default digital, sve radi savrseno.

Zadnje izmijenjeno od: letalis. 05.10.2009. u 20:00. Razlog: edit
letalis je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2009., 22:01   #8
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Da, moras i u driverima i u svakom playeru podesit da je digitalni izlaz. I tad bi z5500 sam trebao prepoznat ulazni signal.
Rain Man je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na