Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.09.2009., 18:21   #1
letalis
Premium
 
letalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 37
Angry Artifekti pri igranju igara + plavi ekran smrti

Moj komp: Core2Duo E8200, 4GB rama, Asus P5KPL/1600, Leadtek 9800 GT 512mb, OCZ StealthXtreme 600W...

Problem je prilikom igranja novijih igara tipa (Wolfenstein, Batman...) nakon pola sata igre, igra stane, i pojave se crvenkasti artifakti, kao na slici.



Igra zablokira na pola minute i zatim se pojavi plavi ekran i automatski se resetira.
Što bi to moglo uzrokovati? Komp nije clockan, najnoviji driveri su gore 190.62

Da li mi se grafa prezagrijava ili ... ?
Koliko vidim u idle modu na Everestu mi pokaživa 60 temp. Prilikom igre se sigurno popne do 70 ... to previše ili normalno?

Hvala!
letalis je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2009., 18:31   #2
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,736
"Problem je prilikom igranja novijih igara tipa (Wolfenstein, Batman...) nakon pola sata igre, igra stane, i pojave se crvenkasti artifakti, kao na slici."

ostalim igrama???najnoviji driveri ne znače i najbolji,što se temp grafe to mi izgleda normlano nemam tu grafu pa ne znam ali počitanju se neta bi trebale bit ok.
demetrius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2009., 19:37   #3
letalis
Premium
 
letalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 37
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
"Problem je prilikom igranja novijih igara tipa (Wolfenstein, Batman...) nakon pola sata igre, igra stane, i pojave se crvenkasti artifakti, kao na slici."

ostalim igrama???najnoviji driveri ne znače i najbolji,što se temp grafe to mi izgleda normlano nemam tu grafu pa ne znam ali počitanju se neta bi trebale bit ok.
"Stariji" tipovi igre kao Dead Space, Bioshock, GTA4, PES2009 ... nikakvih problema. Jednom mi se dogodilo na PESu isto to i morao sam restartati. Nekad mogu igrati 10 sati a da mi se ne pojavi, a nekada pola sata i onda konstantno svakih 10min ako idem ponovno igrati.

Imam tocno ovu grafu

Budem probao jos jednom pa tocno uloviti okom šta piše na BSODu te budem napisao šta točno javlja...
letalis je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2009., 19:55   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,381
Da bi lakše vidio što piše kod BSOD-a, napravi slijedeće (za XP):
desni klik na My Computer-> Properties->Advanced-> Startup & Recovery-> Settings->makni kvačicu iz polja 'Automatically restart'
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na