Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.09.2009., 01:43   #1
SUX
Premium
Moj komp
 
SUX's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: TZ
Postovi: 94
Razdvojnik ili sta vec?

pozz narode

Dakle imam adsl modem sa jednim prikljuckom(ethernet) i on mi je dakle direktno spojen u moj komp i sve je super radi.
Eh imam drugi racunar na spratu i zelim i njeg na net, eh zanimal me dali postoji kakva kutijica(razdvojniik ili sta vec) da to kablo direktno ustekam u tu "kutijicu" i na kraju te kutijce da imam dva ethernet izlaza koji ce ici jedan racunar na spratu i ovaj drugi u prizemlju.
I kakva ce biti konekcija dakle jel jedan racunar uvijek mora biti spojen na net da bi drugi radio ili?

I dali imaju kakve veze ip adrese?

Neznam jesam li dovoljno bio jasan..

Netreba mi switcha ili modem sa vise prikljucaka Oprostite zbog mog neznanja jel prvi put radim ovo

HVALA
SUX je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2009., 01:52   #2
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Yep. Da bi to mogao moras kupiti neki hub ili switch. I onda oba dva kompa ustekati na njega, a njega onda na DSL modem (router). Caka je u tome da ti ADSL modem treba biti u router modu.

Treca alternativa je da kupis neki uredjaj koji ima sve u jednom, ili barem neki router koji podrzava isti protokol kao tvoj ISP (ppoe najcesce) , pa da bira on njega.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.09.2009., 02:09   #3
SUX
Premium
Moj komp
 
SUX's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: TZ
Postovi: 94
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Yep. Da bi to mogao moras kupiti neki hub ili switch. I onda oba dva kompa ustekati na njega, a njega onda na DSL modem (router). Caka je u tome da ti ADSL modem treba biti u router modu.

Treca alternativa je da kupis neki uredjaj koji ima sve u jednom, ili barem neki router koji podrzava isti protokol kao tvoj ISP (ppoe najcesce) , pa da bira on njega.
ok uredu je to kolko sam ja skonto tu treba onda podesavat ip adrese ili?

ali dali postoji "kutica" koja ce dakle jedan kabal razdvojiti u 2 bez mjenjanja ip adrese dakle kad hocu da koristim interent na jednom ili drugom sam se konektujem normalno.

ne switch SORRY OPET ZA NEZNANJE mozda je upravo to, sto ti govoris
SUX je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2009., 09:44   #4
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,723
Switch je ta kutijica što tebi treba. On ima obično 4 ili više ethernet utora, u 2 uštekaš svoja dva kompa, a u jedan ethernet kablom spojiš svoj aDSL modem.

Jedina caka (ponavljam sad za Dukeom) je to da aDSL modem moraš prebaciti u routing (router) mod. Nakon toga IP adrese se ne moraju podešavati jer se sve dodjeljuje automatski.
__________________
rams je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2009., 10:04   #5
marko1303
Premium
 
marko1303's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 84
koji ADSL modem (router) imaš? U svakom slučaju trebati če ti ili router ili switch. A što se IP-a tiče to če odrađivati DHCP (odnosno jedan od tih uređaja)
marko1303 je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2009., 13:53   #6
SUX
Premium
Moj komp
 
SUX's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: TZ
Postovi: 94
Citiraj:
Autor rams Pregled postova
Switch je ta kutijica što tebi treba. On ima obično 4 ili više ethernet utora, u 2 uštekaš svoja dva kompa, a u jedan ethernet kablom spojiš svoj aDSL modem.

Jedina caka (ponavljam sad za Dukeom) je to da aDSL modem moraš prebaciti u routing (router) mod. Nakon toga IP adrese se ne moraju podešavati jer se sve dodjeljuje automatski.

ok ako je tako skonto sam jer mi je sad prebacen u bridge mod,dakle kad ga prebacim u route mod netrebaju se dirati ip adreese.

OK Hvala svima
SUX je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2009., 14:53   #7
marko1303
Premium
 
marko1303's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 84
znači prebaciš router u route mod, kabelom spojiš ADSL router i switch, a na ostale portove switcha spajaš računala
marko1303 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na