Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.08.2009., 12:32   #1
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
TOSHIBA Satellite A300D-213 + par pitanja

Prije svega, lijep pozdrav!
Evo, doslo je vrijeme da si i ja kupim neki laptop. Sluzio bi mi iskljucivo za multimediju i Internet, pa tu i tam za koju igricu, pa moram saznat par stvari prije nego krenem u kupovinu.
Znaci, zanima me kakv je ovaj laptop s linka? Kvaliteta, brzina, igre? Meni se nekak cini da je to neki best buy za tih cca 5000kn, prije svega zbog solidne graficke. Nekak vjerujem da ta graficka moze vrtit vecinu igara (starijih od godinu dana i vise) na nekih low/med, pa cak i high postavkama, jer kolko sam cito na notebookcheck.com, ona je u rangu neke 7900GTX.

I jos jedno vazno pitanje. Tu na linku pise da s njim dolazi Vista Home Premium, pa me zanima dal mogu ja to odma zamijenit s XP-om kad dode? Jel postoji neka zastita za to ili mogucnost gubljenja garancije zbog toga?

Nisam bas na ''ti'' s laptopima, pa eto, ak neko zna odgovore na neka od mojih pitanja, bio bi zahvalan.
http://www.mikronis.hr/shop/item.asp...10323&catid=28

Zadnje izmijenjeno od: JVC MX-GT88. 09.08.2009. u 12:32. Razlog: link
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2009., 08:31   #2
lunjo
Premium
Moj komp
 
lunjo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: croatia - zg
Postovi: 30
Citiraj:
Autor JVC MX-GT88 Pregled postova
Prije svega, lijep pozdrav!
I jos jedno vazno pitanje. Tu na linku pise da s njim dolazi Vista Home Premium, pa me zanima dal mogu ja to odma zamijenit s XP-om kad dode? Jel postoji neka zastita za to ili mogucnost gubljenja garancije zbog toga?
..mislim da nemresh izgubit garanciju zbog drugog OS-a, sam ako otvarash laptop gubish garanciju..a sto se tice instalacije xp-a na laptop, u pravilu se moze, ali malo je kompliciranije, jer ce ti trebati externi floppy drive zbog sata drivera za disk ili ces morati drivere integrirati u cd sa windowsima..
.a ima i fora da morash iskljuciti sata native mode u bios-u i kasnije ga enable-ati kad instalirash xp..

Citiraj:
Autor JVC MX-GT88 Pregled postova
Znaci, zanima me kakv je ovaj laptop s linka? Kvaliteta, brzina, igre? Meni se nekak cini da je to neki best buy za tih cca 5000kn, prije svega zbog solidne graficke. Nekak vjerujem da ta graficka moze vrtit vecinu igara (starijih od godinu dana i vise) na nekih low/med, pa cak i high postavkama, jer kolko sam cito na notebookcheck.com, ona je u rangu neke 7900GTX.
- za ovaj dio ti ne mogu pomoci..za to probaj ili mozda naidje ovdje koja dobra dusa koja zna nesto i o tome..
lunjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.08.2009., 11:09   #3
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Hvala na informacijama vezanim za XP.
Mislim da cu ipak rade ovog uzet (http://www.mikronis.hr/shop/item.asp...10138&catid=28) jer ga mogu dobit prakticki za istu lovu ko ovog gore, a ovaj ima malo jaci cpu, vise rama i lijepsi mi je.
I da, prema benchu na notebookcheck.net ovaj HD3650 se cini dosta dobra graficka, pa se nekak nadam da se bar PES na njoj dat zaigrat. Imo sam priliku vidjet tu 3650 kak je vrtila ovaj zadnji neoptimizirani NFS i bas je ok radila, tak da mislim da je to za te novce best buy...
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2009., 12:26   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,418
Za instalaciju XP-a nije uopće potreban floppy. Problem SATA drivera za hard je rješiv na 2 lagana načina:
1. promjenom jedne (1) stavke u BIOSu
2. http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=36885
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2009., 12:37   #5
lunjo
Premium
Moj komp
 
lunjo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: croatia - zg
Postovi: 30
..na LAPTOPU je..
kao sto napisah:
"ima i fora da morash iskljuciti sata native mode u bios-u i kasnije ga enable-ati kad instalirash xp"
ali se moze desiti da bios nema tu opciju ili da iz nekog od sto tisuca razloga (kao kod mene) ni kad se promjeni nece raditi, onda mu treba floppy za instalaciju sata drivera ili treba integrirati drivere u cd s windowsima..
lunjo je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2009., 06:45   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,418
Još nisam našao lap/komp koji u BIOSu nema te opcije. Caka je u tome da se zna kriti i pod drugim imenima pa treba uključiti i vlastiti mozak.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2009., 08:26   #7
lunjo
Premium
Moj komp
 
lunjo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: croatia - zg
Postovi: 30
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Još nisam našao lap/komp koji u BIOSu nema te opcije. Caka je u tome da se zna kriti i pod drugim imenima pa treba uključiti i vlastiti mozak.
1. nema potrebe za vrijedjanjem..ovo je forum, svatko ima pravo iznijeti svoje misljenje..
2. to sto sam ja napisala za floppy (ako procitash malo bolje) je bila JEDNA OD OPCIJA koju sam navela za instalaciju, i ne razumijem zasto me sad vuces za to - dakle procitaj moj post, vidjet cesh da sam napisala opcije: a) floppy, b) itegracija drivere u windows cd i c) ovo sto si ti poslije ponovio za mnom sa disabelanjem sate u bios-u..
..citiram se:
"jer ce ti trebati externi floppy drive zbog sata drivera za disk ili ces morati drivere integrirati u cd sa windowsima..
.a ima i fora da morash iskljuciti sata native mode u bios-u i kasnije ga enable-ati kad instalirash xp"

- a razlog zasto sam napisala covjeku sve opcije je jer mu se moze dogoditi kao meni kad je sef kupio novi laptop (predvidjen za vistu) i kad sam mu isla instaliati windowse, u biosu sam napravila disable sata, ukljucila ide native mode ili ne znam kako je vec bilo, ali nakon boota sa cd-a i pocetka instalacije, izbacivao bi mi gresku (onu - ili vam disk ne radi ili nemate sata drivere ili se rijesite virusa)..i nikako to rijesiti..nakon toga sam se konzultirala sa informatickim strucnjakom, koji je takodjer isto napravio, i nije uspio, jednostavno nije ga diralo je li u sata modu ili ide modu, tako da to ne mora nuzno biti rjesenje..

sorry na opsirnosti..
lunjo je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2009., 12:00   #8
JVC MX-GT88
Premium
Moj komp
 
JVC MX-GT88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb - istok
Postovi: 870
Hehe, nemojte se sad svadat...bitno da sam shvatio koje su mogucnosti i opcije za to...znaci ak laptop slucajno nema tu opciju, onda se koristi externi floppy drive i to je to...ugl, xp se moze stavit gore, al ima jos nes...driveri...ak u njega dobijem drivere za vistu samo...sta ce vjerovatno i bit...otkud da nabavim za Xp, jer mislim da sam gledo na toshibinoj stranici i da postoje driveri samo za Vistu...mislim, ak je tak, onda je to fkt bezveze.
JVC MX-GT88 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2009., 12:28   #9
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,682
Već se ponavljam kao papiga. Namjerno nema drajvera i sw na support stranici za taj model zbog deala sa Mirkosheetom. Vrlo često ćeš naći potrebno samo na support stranici ali za drugi model.
Rješenje je:
- pustiš da se instalira šugava Vista,
- izvadiš informacije o ugrađenom hw,
- napraviš backup da imaš za rezervu i ako ćeš se kasnije vraćat na Vistu,
- uz pomoć spomenutih informacija dl drajvere i sw za XP,
- integriraš drajver za SATA kontrolac, opcionalno i za chipset na install cd
- ako hoćeš možeš i ostale drajvere integrirat u posebni folder
- dalje je valjda jasno, ako si integrirao drajver za SATA kontrolac onda netreba ništa palit / gasit u BIOS - u
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2009., 13:04   #10
R61i
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
ja sam stavio xp na taj laptop toshiba Satellite A300D-213

jel ima netko voljan mi poslat drivere ili dat link za sve drivere jer cu ja poludit s tim........

hvala
R61i je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.08.2009., 13:12   #11
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,450


A da se prije sam sa sobom dogovoris?

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=157588
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2009., 14:41   #12
R61i
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
mislio sam da sam rijesio ali nisam......
R61i je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2009., 15:15   #13
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,418
Stavi 'obični' XP i vjerojatno nećeš imati problema sa driverom za grafu. Custom verzije su poznate po tome da imaju nešto shebano i vjerojatno je to razlog što ti driveri ne rade kako treba.
Ovo je driver slične mašine iz A300D porodice, ali neće biti problema obzirom da su ATI driveri jednaki za sve modele sa ATI grafama
http://support1.toshiba-tro.de/tedd-...0203123523.ZIP
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2009., 16:04   #14
R61i
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
setup did not find a driver compatible with your current hardware or operating system.
setup will now exit.
R61i je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2009., 17:18   #15
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,418
Koje winse si pokušao staviti?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2009., 20:07   #16
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,682
Sve opisano je poznato zbog za * * * a ATI i Mirkosheeta. Ako se radi o ovom laptopu unutra je ATI Mobility Radeon HD 3650 a baš na Mobility seriji masiraju ljude.
Otvori ovu stranicu i dl. Catalyst Software Suite 9.8 (9-8_xp32_dd_ccc_wdm_enu.exe).
Pokreni instalaciju, zapamti gdje će raspakirat fajlove (po defaultu C:\ATI\Support\9-8_xp32_dd_ccc_wdm_enu\Driver\Driver).
Install procedura će ti vjerojatno reći čuvenu poruku kako nema ATI hardware - a i završiti.
Sada pronađi XP_INF folder i sa Notepadom otvori CX_85212.inf.
Tu ćeš vidit da HD 36xx ima RV630 internu ATI oznaku.
Sada otvori Device Manager ili Unknown device (prg. za detekciju hw) i prepiši (Copy - Paste) Device ID od ugrađene grafičke.
Vrati se na inf file i na početku nađi:
Code:
"ATI Radeon HD 4850 X2" = ati2mtag_R7X, PCI\VEN_1002&DEV_9443
"ATI Radeon HD 4870 X2 " = ati2mtag_R7X, PCI\VEN_1002&DEV_9441
;
; General installation section
i dodaj red da izgleda ovako
Code:
"ATI Radeon HD 4850 X2" = ati2mtag_R7X, PCI\VEN_1002&DEV_9443
"ATI Radeon HD 4870 X2 " = ati2mtag_R7X, PCI\VEN_1002&DEV_9441
"ATI Radeon HD 3600 Series" = ati2mtag_RV630, PCI\VEN_1002&DEV_xxxx&SUBSYS_yyyyyy
;
; General installation section
s tim da ćeš gore otkriveni Device ID (počinje sa PCI\VEN) prepisat preko ovog gore primjera i snimi iznjenu.
Sada u Device Manager - u napravi Manual update i "pokaži" mu izmjenjeni inf file. Gle čuda sada je prepoznata ATI grafička.
Nakon ovog instaliraj ostatak iz install paketa (kontrol centar iz CCC foldera).
Ne zaboravi da trebaš imat instaliran net framework.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na