Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.08.2009., 16:38   #1
Yoske
Registered User
Moj komp
 
Yoske's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: u kuci
Postovi: 38
Unhappy grafika. . help!!!

nedavno sam kupio acer 8935 i digao windows 7 na njega, sve radi odlicno no graficka mi stvara problem. . . ovaj model ima 2 graficke kartice a to su intel gma 4500hd te ati radeon hd4670,

intel radi odlicno, cak sto vise za njega ima i driver odmah pri instalaciji, za radeonku sam morao cekati dok nije izasao novi catalyst te sa njim dobio driver. . ali samo driver .. nakon instalacije drivera zacrni se ekran te ga moram gasiti rucno . .poslije paljenja vraca mi grafiku na 4500hd te mi u postavkama pokazuje drugi display tj. produzeni na kojem je hd4670, za cudo kada prispojim monitor na vga izlaz pokaze mi se slika ali kada postavim da mi taj monitor bude primaran display opet zacrni.

pored svega toga dok sam imao vistu koju sam dobio sa njim radio mi je i gumb ''epower managment'' koji prebacuje grafiku sa jedne na drugu karticu radi ustede energije. . nakon instalacije epower managment-a na windows 7 gumb ne radi . .tj ne prebacuje nego kao da nista nisam uradio. jasno mi je da mozda ne podrzava sistem. . ali mi opet nije jasno zasto ne mogu napraviti da mi radeon bude primarni displej a ne produzeni ??

malo sam rasirio .. ali nadam se da makar neko zna kako ovo rijesiti.
Yoske je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2009., 08:48   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,435
Na koju foru može lap imati 2 grafe? Svagdje gdje sam gledao se spominje samo Radeonka. Trebao bi malo počačkati u njegovom BIOSu i namjestiti da ti je Radeon primarni video device.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.08.2009., 00:24   #3
Yoske
Registered User
Moj komp
 
Yoske's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: u kuci
Postovi: 38
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Na koju foru može lap imati 2 grafe? Svagdje gdje sam gledao se spominje samo Radeonka. Trebao bi malo počačkati u njegovom BIOSu i namjestiti da ti je Radeon primarni video device.
vjeruj mi ima. . .da nema nebi bilo problema. .jedna za ustedu energije druga (radeon) za igranje i zahtjevnije poslove. . bios je odvise siromasan opcijama. . ima phoenix-ov bios.

pazi da pokusam pojasniti. . .ati je izdao novi catalyst naravno ja njega instaliram i instalira se driver. . ali u device manageru pise da ne moze pokrenuti graficku. . okej ja restartujem komp poslije instaliranja i kada treba ucitati crna slika. . nakon toga opet restart pa obavezno F8 pa u ''last good configuration'' i upali mi opet intelovu ali sada je pokrenuta i atijeva (ne pise da ne moze da pokrene u device manageru), medjutim nece da startuje tzv. ''ccc'' te pise da ne podrzava hardware .. . okej ja odem u ''screen resolution'' a kad ono tamo 2 displaya prosirena i sada ja hocu da iskljucim intelovu i postavim atijevu za primarnu . . a ono. . .crnoooo. . .e to je problem..

ali ovo je veoma veliki problem za ljude na svim forumima googlao sam malo i nasao jos 2 ista problema na stranim forumima. . .naravno ljudi nemaju blage veze kako je moguce da ne radi. . e pa vjerujte mi ''NE RADI''
inace kada sam to vidio zapostavio sam temu i vratio se na originalnu vistu. . . di sve sljaka. . jedino mi je zao sto je 32 bitni sistem pa ne ocitava svu memoriju .. al sta je tu je .. e sada dal se pojavilo rjesenje neznam. . .ako vi znate objasnite mi. .
Yoske je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2009., 00:36   #4
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
sacekaj da sluzbeno izade win7 i acer izbaci drivere za njih, isto tako mozes probat instalirat vista drivere na 7-icu za razne pi*darije. Standardni win ionako nemaju drivere za te soft touch tipke na laptopima, a vjerojatno ni za shaltanje grafickih.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2009., 06:42   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,435
Da li se isto dešava sa XP-om ili Vistom?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2009., 19:47   #6
Yoske
Registered User
Moj komp
 
Yoske's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: u kuci
Postovi: 38
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
sacekaj da sluzbeno izade win7 i acer izbaci drivere za njih, isto tako mozes probat instalirat vista drivere na 7-icu za razne pi*darije. Standardni win ionako nemaju drivere za te soft touch tipke na laptopima, a vjerojatno ni za shaltanje grafickih.
drugo mi nista ne preostaje . .vjeruj mi sve sam pokusao razne kombinacije . .i nemoguce je. . .bas treba cekati. . .ali sta je tu je


p.s. na visti radi normalno. . xp nisam ni pokusavao
Yoske je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na