Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.07.2009., 22:15   #1
mac123
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Virovitica
Postovi: 12
Komp se neće uključiti

Ovako, danas mi se komp zamrzo i na tipku sam ga ugasio i upalio ali se nista nije događalo monitor je i dalje bio u stand by-u ventilatori se vrte samo se nije culo ono beep. Zatim sam promjenio rame i radilo je neki 2 - 3 sata zatim se komp sam resitirao i opet isto nema beepa i na monitoru se nista nepokazuje jel zna neko mozda u cemu je problem?
mac123 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2009., 22:55   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,447
Hmmm, mislim da ti je problem sa PC-em.

Ili maticna
Ili rami
ili napajanje
Ili grafa
ili kablovi
?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.07.2009., 17:00   #3
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Čuj, posjeti frenda posudi od njega napajanje i grafu pa uštekaj pojedinačno oboje i izbaci uljeza, ako ne pomogne izvrti još memtest da vidiš da nije do RAM-a, ako ni to ne pomogne već se bližimo problemu s matičnom...
__________________

C L O W N I N G A R O U N D

Zadnje izmijenjeno od: Doink the Clown. 23.07.2009. u 17:30.
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2009., 21:18   #4
mac123
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Virovitica
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Čuj, posjeti frenda posudi od njega napajanje i grafu pa uštekaj pojedinačno oboje i izbaci uljeza, ako ne pomogne izvrti još memtest da vidiš da nije do RAM-a, ako ni to ne pomogne već se bližimo problemu s matičnom...
Probao sam rame, hard disk i napajanje kod frenda i sve radi normalno. nekad se zna desavat da kad upalim komp sve se upali na sekundu i ugasi na 2 sekunde i onda se ponovo sam upali, isto tako kad mi se to prvi put desilo da se nece upalit komp izvadio sam 2gb i stavio stare rame od 512 i komp se normalno upalio i sve normalno radilo nekih 3- 4 sata i onda opet isto, a kod frenda oba dva rama rade normalno.
mac123 je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2009., 21:34   #5
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
A grafu jesi probao na drugomm kompu? Ajde bilo bi vrijeme da ispuniš opciju Moj komp pa da vidimo koju konfu točno imaš pa ćemo dalje onda
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2009., 22:58   #6
mac123
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Virovitica
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
A grafu jesi probao na drugomm kompu? Ajde bilo bi vrijeme da ispuniš opciju Moj komp pa da vidimo koju konfu točno imaš pa ćemo dalje onda
MBO: MSI 945PL
Processor: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.06GHz (2 CPUs)
RAM: Apacer DDR2 2GB
Video Card: RADEON X1600 Series
HDD seagate 160 GB
NAPAJANJE: 400w
ZVUČNICI logitech S-200
LG DVDRW
NEC floppy
Operating System: Windows XP Professional, Service Pack 3

grafu cu sutra probat.
mac123 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2009., 08:22   #7
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Probaj drugu grafu na svoj komp svakako, prije toga možeš u Everestu pogledat koje su temperature matične, proca i grafe u loadu, znači dok vrtiš OCCT ili 3dmark. Nisi naveo kada se to smrzavanje i resetiranje kompa događa? Dok igraš igrice na kompu ili nešto sl. tj. dok je pod opterećenjem ili se to događa neovisno o tome, dakle dok je komp minimalno opterećen? Isto tako možeš u Administrative toolsu u Event Vieweru pogledati o kojem se točno erroru radi.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2009., 21:22   #8
mac123
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Virovitica
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Probaj drugu grafu na svoj komp svakako, prije toga možeš u Everestu pogledat koje su temperature matične, proca i grafe u loadu, znači dok vrtiš OCCT ili 3dmark. Nisi naveo kada se to smrzavanje i resetiranje kompa događa? Dok igraš igrice na kompu ili nešto sl. tj. dok je pod opterećenjem ili se to događa neovisno o tome, dakle dok je komp minimalno opterećen? Isto tako možeš u Administrative toolsu u Event Vieweru pogledati o kojem se točno erroru radi.
Gle ja kad upalim komp nema uopce slike naci nevidi se ni da se sistem podize ,kad mi se smrzo komp ja sam njega barem 10 puta resitiro i kad sam ga ugasio i ponovo upalio vise slike uopce nema naci monitor je cjelo vrijeme u stand by-u. a za mjerenje temperature imam jedan mali display na kucistu koji mi to pokazuje i temperature su normalne
mac123 je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2009., 21:41   #9
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
OK, take it EZ, napisao si da ti je proradilo s drugim RAM-om na par sati pa sam mislio da stigneš to pogledat. Jesi probao s drugom grafom? Možeš i clear CMOS pokušati ako ništa od toga ne da neki rezultat ploča bi mogla biti za otpis.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2009., 14:56   #10
pimpinjon
Premium
Moj komp
 
pimpinjon's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 306
sličan problem kod mene, P5Q pro... komp se upali i sam se vrte ventovi. ništ se nedogađa. preselim rame u druge slotove sve radi. moja pretpostavka je da je rikno utor od rama. mislim da to jedino ima smisla. kad utaknem u drugi slot sve radi ko podmazano. s tim da inače imam 4 gb rama, a prije neg što se ovo deslio se znao pojavit bluskrin, a čim sa išteko memu iz tih utora više se nije javljo. a sad se sustav nemože ni podignut dok je neka mema u tom utoru.
pimpinjon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na