Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.07.2009., 02:13   #91
matman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: n/a
Postovi: 362
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
nemogu obojca bit u pravu.. ili najboljih 10 % na prijemnom ili na rang listi... ja sam prilicno siguran da je ovo prvo..
sto se stipendije tice, narafno da mozes pocet dobivat stipendiju bilo kad, posto se vecina stipendija i dobiva samo na godinu dana, pa se treba ponovo prijavit (npr. moja draga je pocela dobivat tek na 4.godini (efzg), sveucilisnu za najbolje studente u prethodnoj god)..

Nije nužno, ja sam bil među prvih 10% NA PRIJEMNOM, i rekla mi je teta u referadi da se prijavim i za A stipendiju i običnu, al nijednu nisam dobil.

A prvih 10% na prijemnom se ne gledaju bodovi iz škole (odnosno dodaje im se 100% (bar je tak bilo kad sam ja bil, a na math je to bilo 360b, neznam kak je sad))
matman je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 02:37   #92
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
dobro, 10% je puno.. zamisli samo kolko je prvih 10% na prijemnom na ekonomiji.. ali x% najboljih dobiva stipendiju sigurno..
btw, koja je to A stipendija, a koja obicna? jerbo ih ima malo vise od dvije vrste..

p.s. math? jesi'l i ti brdjanin (pmf-mo)?
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 13:10   #93
Tila
Registered User
Moj komp
 
Tila's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Petrinja
Postovi: 0
ej dečki... baš sam se prijavila na TVZ u ponedjeljak i dobila sam onu kul zaštitarsku karticu baš mi je fora tamo za sad e sad, zanimalo bi me kakvi su otprilike zadatci iz matke jer ja imam mali milijun zadataka a neznam sve to riješit niti znam postupak. matka mi nije jača strana dok info je, oke, razumijem se u programiranje donekle i prijemni dio info ću riješit ako bog da... e sad, onih 8 zadataka što piše da je potrebno za prolaz, da li se to odnosi na prolaz 100% ili se poslije još bira tko prolazi ili tko ne i zanima me 8 zadataka matke i 8 info ili 8 sve skupa?

hvala btw, nova sam ovdje i svaka informacija je dobrodošla hvala
__________________
"tko nije drvo razumio prvo, a tek onda sadio, taj nije ništa uradio i shvatit će kad tad da nezna što je hlad"
Tila je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 13:39   #94
matman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: n/a
Postovi: 362
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
dobro, 10% je puno.. zamisli samo kolko je prvih 10% na prijemnom na ekonomiji.. ali x% najboljih dobiva stipendiju sigurno..
btw, koja je to A stipendija, a koja obicna? jerbo ih ima malo vise od dvije vrste..

p.s. math? jesi'l i ti brdjanin (pmf-mo)?

pa da:P

Uglavnom, A je "za nadarene", obična je mislim E. (o državnima je riječ). Šanse za koje (i dom) sam brzo prokockal
matman je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 13:40   #95
Demon Hunter
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zg
Postovi: 999
Odjel? Računarstvo ili (najvjerojatnije) Informatika?

8 točno riješenih zadataka (bez ijednog negativnog) je bodovni prag.Znači oni koji su ispod toga ne idu na rang listu. Naravno, potrebno je više od tih 8 zadataka za upis

Pitanja iz informatike su uglavnom glupa i jednostavna (od 15 zadanih se bez problema riješi 10). Matematika također nije problem (barem nije bila kada sam ja pisao, sumnjam da se išta promjenilo). Od 25 zadanih zadataka 10-15 ih se riješit bez ikakvog problema.
Konkurencija je iz godine u godinu sve jača, tako da neznam koliko je potrebno za upis bez plaćanja. No mislim da sa solidnim bodovima iz srednje plus recimo 20/40 točno riješenih zadataka imaš garantiran upis (doduše uz plaćanje)
Demon Hunter je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 13:43   #96
Tila
Registered User
Moj komp
 
Tila's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Petrinja
Postovi: 0
ma dobro, info se nadam da ću 90% riješit, ako ne i više... a što se tiče matke, to mi je koma... jel ima možda tko riješene primjere toga? ili bar zna kako se rješava? jer ono, ja sam ekonomist po struci trenutno, a sin, cos, cijelu trigonometriju nismo uopće imali pa mi je to malo bed... dakle, riješim 20 info i 10 matku i upadam :P
__________________
"tko nije drvo razumio prvo, a tek onda sadio, taj nije ništa uradio i shvatit će kad tad da nezna što je hlad"
Tila je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 13:48   #97
Demon Hunter
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zg
Postovi: 999
Teško da ćeš riješiti 20 iz Info kada ih ima 15
Bar je tako prije bilo. 15 iz Info + 25 Iz Mat = 40 zadataka > ukupno 600 bodova
Demon Hunter je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 14:02   #98
Tila
Registered User
Moj komp
 
Tila's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Petrinja
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Demon Hunter Pregled postova
Teško da ćeš riješiti 20 iz Info kada ih ima 15
Bar je tako prije bilo. 15 iz Info + 25 Iz Mat = 40 zadataka > ukupno 600 bodova
ma lol, mislila sam reć 15, al eto ispričavam se duboko ma bar da skužim na kojem principu radi ta trigonometrija, onda je lako... petlje mi je dečko objasnio u roku od 5 min i skužila sam, nije teško stvarno... a matka na internetu (skripte iliti tutoriali) su totalno nerazumljivi a što se tiče teorije info, što otprilike treba učiti? imam tu neka lijeva pitanja... tipa: informacijska znanost, relevantnost, ENCIKLOPEDIJA (), periodika, tezaurus, potpunost, tekući izvještaji itd itd... Vidim da tu nema baš puno veze sa informatikom. U redu, početak testova koje ja imam počinju binarnim brojevima i sl, al ovo mi je stvarno:

UPDATE:
nemam pojma o matiši na koju vražju foru se računa veći kut paralelograma??
__________________
"tko nije drvo razumio prvo, a tek onda sadio, taj nije ništa uradio i shvatit će kad tad da nezna što je hlad"

Zadnje izmijenjeno od: Tila. 01.07.2009. u 15:37.
Tila je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 17:51   #99
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,689
Nabavi si one dopuštene tablice s formulama, poznate kao "žute tablice". Samo s time riješiš skoro cijeli prijemni.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 18:03   #100
Tila
Registered User
Moj komp
 
Tila's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Petrinja
Postovi: 0
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nabavi si one dopuštene tablice s formulama, poznate kao "žute tablice". Samo s time riješiš skoro cijeli prijemni.
to se smije imat? čula sam da su to formule.. zašto je to toliko korisno?
ajde budite malo rječitiji u utorak je sudbonosni dan možda budemo kolege :P ide još tko u utorak?
__________________
"tko nije drvo razumio prvo, a tek onda sadio, taj nije ništa uradio i shvatit će kad tad da nezna što je hlad"
Tila je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 19:30   #101
capekrtc
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 0
ej...i ja sam na prijamnom samo iz elektrotehnike......imam pitanje za nekog ko mi može odgovoriti...dali se smiju imati FER-ove tablice na prijamnom????????
capekrtc je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 19:31   #102
Tila
Registered User
Moj komp
 
Tila's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Petrinja
Postovi: 0
Citiraj:
Autor capekrtc Pregled postova
ej...i ja sam na prijamnom samo iz elektrotehnike......imam pitanje za nekog ko mi može odgovoriti...dali se smiju imati FER-ove tablice na prijamnom????????
to i ja znam smiju
__________________
"tko nije drvo razumio prvo, a tek onda sadio, taj nije ništa uradio i shvatit će kad tad da nezna što je hlad"
Tila je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 20:03   #103
capekrtc
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 0
hvala ti...
capekrtc je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 20:25   #104
Tila
Registered User
Moj komp
 
Tila's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Petrinja
Postovi: 0
Citiraj:
Autor capekrtc Pregled postova
hvala ti...
nemaš frke sad još da meni netko riješibar jedan zadatak da skužim kak ide matiša, sve 5
__________________
"tko nije drvo razumio prvo, a tek onda sadio, taj nije ništa uradio i shvatit će kad tad da nezna što je hlad"
Tila je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 20:39   #105
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,334
Ja idem sutra, na racunalstvo predat podatke...bio sam i prosle godine , nisam pipnuo matiše tada...a sad znam jos manje

p.s. nije da nisam presao prag ali sa 160 bodova se nisam bas proslavio

p.s.2 . gdje se mogu prijamni nabavit?
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 20:45   #106
Tila
Registered User
Moj komp
 
Tila's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Petrinja
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
Ja idem sutra, na racunalstvo predat podatke...bio sam i prosle godine , nisam pipnuo matiše tada...a sad znam jos manje

p.s. nije da nisam presao prag ali sa 160 bodova se nisam bas proslavio

p.s.2 . gdje se mogu prijamni nabavit?
imam ti ja, isto ti je za info i računalstvo
__________________
"tko nije drvo razumio prvo, a tek onda sadio, taj nije ništa uradio i shvatit će kad tad da nezna što je hlad"
Tila je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 22:41   #107
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,334
Citiraj:
Autor Tila Pregled postova
imam ti ja, isto ti je za info i računalstvo
Da, ma znam da je isto...samo, trebam to nabavit sto prije.

I nac nekog za neke brutalno brze instrukcije
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 22:48   #108
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
Citiraj:
Autor kontroler Pregled postova
pa da:P
pa zdravo kolega..
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 22:51   #109
ENGLEZ
Registered User
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Petrinja
Postovi: 0
Cool

a ja sam se prijavio 30.6 2009 i broj sam 140,daanas ujutro frend broj289
ENGLEZ je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 23:19   #110
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 735
jeste li zatrazili prijemne ispite iz prosle godine kod studenske referade morali biste ih dobiti, jer sam ih ja dobio prije tri godine bezproblema, da i ja se vucem na tvz-u
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 23:37   #111
capekrtc
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 0
pa imaš ga na onoj stranici upisi.tvz.hr pod rubrikom prijamni kaj ce ti vise od toga.......????
capekrtc je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2009., 23:39   #112
capekrtc
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 0
e englez..............daj mi reci za koji je to smjer...289
capekrtc je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2009., 00:35   #113
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
prvo moram reci da sam se nasmijao dobro na neke komentare o tezini studija

sto se tice organizacije studija, da istina lose je bilo, i jos uvijek je lose, ali sve to ide na bolje svake godine, znam i mogu usporedivati za razliku od nekih jer sam bio na drugim veleucilistima, plus znam kako se radi i na drugim sveuclistima

TVZ je medu organiziranijim ucilistima u HR sada cete mi se smijati i razuvjeravati. Ali pogledajte Studentsku sluzbu koristimo ISVU, imamo organizirane upise u visi semestar preko neta (od ove godine, zahvaljujuci odredenim ljudima). Gospodo neznate kako se ostale ustanove ponasaju prema svojim studentima, ovdje imaju razumijevanja ali treba puno truda strpljenja i volje, ipak nam je tek 10 godina.

Par informacija o TVZ-u:
Najvece drzavno Veleuciliste u RH
prosle godine na prijamni je prijavljeno bilo malkoca vise od 1400 ljudi za 600 mjesta koliko se prima brucosa
Net akademija djeluje na TVZ-u ima puno uspjeha (necu reklamirati)
Svake godine se vrsi rang lista studenata na studijima i prvih 10% ne placa, bili oni upali sa placanjem ili ne, gleda se lista svake godine

Ima i mana naravno:
organizacija je losa
puno vanjskih profesora
manjak prostora
manjak resursa - da ne nabrajam dalje

Mnogi pricaju da je lose ovo ono, ok ljudi sto onda radite na TVZ-u otidite sa TVZ-a.
Pljuju mnogi studenti sami po sebi, ali iskreno vidim da se sve to mijenja.

Statistika:
u RH ima 172 tisuce studenata, 20 tisuca je na veleucilistu (od toga uzmite u obzir da su veleuciliste u godinu dana dobila 8 tisuca studenata, da od prosle godine 8 tisuca), je vrijedno TVZ-a i upisa neznam vi procijenite a ja cu uzivat

Btw da nebi bilo da neznam sto pricam student sam 3g jednog od studija na TVZ-u, za razliku od nekih TVZ sam upisao ne radi prolaza vec radi znanja i mogucnosti da nesto naucim (da napomenem isao sam u strukovnu skolu). Da me netko sada pita da se nadem prije 3g na upisu ispred TVZ-a rekao bi da ja to zelim i hocu sve ponoviti.

mozda ce glupo zvucati ali TVZ mi je promjenio zivot, dobio sam odlican posao uzivam gustam i studirao sam kao student, uzivao vise nego drugi spoznao neke druge stvari i stekao mnogo prijatelja.

Toliko od moje malenkosti, mogu samo reci ne postoji studij koji je savrsen, vec postoji studij koji je savrsen u vasim ocima i vasim pogledima na svoju buducnost.


p.s Maheru nemoj ti tu tako ekipi tepati, a kada dode gore ekipa u labos ti sam kazes "sjedite za kompove ispunite predprijavu, ako treba sto pitajte me" :P
__________________
mikimikic je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2009., 08:47   #114
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,334
Citiraj:
Autor capekrtc Pregled postova
pa imaš ga na onoj stranici upisi.tvz.hr pod rubrikom prijamni kaj ce ti vise od toga.......????
Istina, to nisam uopće vidio...fala

jej
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2009., 09:31   #115
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
Citiraj:
Autor mikimikic Pregled postova
p.s Maheru nemoj ti tu tako ekipi tepati, a kada dode gore ekipa u labos ti sam kazes "sjedite za kompove ispunite predprijavu, ako treba sto pitajte me" :P
pa da neka me pitaju ako imaju problema,kud ces vise
nisam teta u vrticu da ih drzim za rukice
btw nabijem te



inace vezano uz topic jedino sto jos hocu reci je da ako ne mislite biti na faksu ko kolega pawnzilla onda naravno da ce vam sve biti u ku*rcu ( no offense lega,ali fakat te nikad nema,naravno da si ko pao s marsa kada dodes )

jos jedna stvar,ovo je u principu dobar faks,neki odjeli imaju malo vise problema,neki manje i nemojte ih pliz trpat u isti kos
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2009., 09:39   #116
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 656
mal sam zaluto...
bemti tvz
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2009., 11:09   #117
Tila
Registered User
Moj komp
 
Tila's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Petrinja
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
Da, ma znam da je isto...samo, trebam to nabavit sto prije.

I nac nekog za neke brutalno brze instrukcije
lol, znam kak ti je sendaj mi mail na tilaponka@hotmail.com il me dodaj na msn da ti sendam sve kaj imam
__________________
"tko nije drvo razumio prvo, a tek onda sadio, taj nije ništa uradio i shvatit će kad tad da nezna što je hlad"
Tila je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2009., 13:59   #118
capekrtc
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 0
zbroj uzastopnih 8 prirodnih brojeva je 92...njihov najmanji zajedniči višekratnik je?????
A 360360 B 454500 C 259952 D 360036 E 450450

dobio sam niz koji počinje sa 8 a završava sa 15....i sad znam da treba nekaj sa potencijama....jel može to netko kratko objasniti....fala
capekrtc je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2009., 14:17   #119
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
ma zahebi potencije, smijes imati obicni scientific kalkulator na prijemnom kao i zute tablice, jos bolje smiju se i one plave plastificirane!

u svakom slucaju taj zadatak je vrlo jednostavno rjesit s malo trikova. prvo 92 podjelis sa 8, posto su uzastopni brojevi dobijes "srednji" broj, tj 11.5 sto znaci da je 4ti po redu 11, a 5ti 12, dakle dobro je ono 8-15

drugi dio zadatka je najmanji visekratnik. Prvo eliminiras rjesenja koja nisu djeljiva s 10 jer je to lako za vidjet (zavrsavaju s 0, hehe). dalje uzmes ponudene brojeve i djelis ih sa svakim od kandidata, pocnes sa najmanjim, dakle A) 360360 je rjesenje.

Ukupno mi je trebalo 3 min za rjesavanje ovog zadatka s tim da sam morao po kalkulator da se ne bakcem s ovim na pc i jos sam tipkao

EDIT:
Nego sto se tice samog studija, ja sam ih promjenio nekoliko, prvo VELS u VZ, koji nisam htio nego sam htio na FER pa ovo upisao tek toliko. Generalno ok bilo zamisljeno, kasnije se umjesala politika i bljak. Dalje FER, dok je dekan bio Kos to je bila pjesma, trazilo se puno, al je fax bio na nivou stvarno. Istekom njegovog drugog mandata dekan postaje Mornar i uvodi se bolonja. Kako sam pao godinu automatski nas bacaju na bolonju sve. Prve godine se nije znalo tko pije tko placa, druge godine su napokon donesene neke bitne odluke, naravno sve najgore po studente sto je moglo + skolica tip predavanja, jedan tjedan ujutro, jedan popodne, samim time bilo kakav posao uz fax pada u vodu. E tu sam odlucio prebacit se na TVZ, program realno isti kao na feru (racunarstvo), barem sve stvarno vezano za smjer, normalniji nacin studiranja (postoje klasicni rokovi), veca dostupnost vecine profesora + neki profesori koji predaju i na feru iste stvari itd.
No najvece dobro kod TVZ u odnosu na ostale je sto se studentima pokusava ici na ruku maksimalno moguce, traze se neka znanja i postivanje obaveza, ali se nikome nece desit da zato sto je bolestan 2 tjedna taman u vrijeme 2 meduispita zvekne godinu jer nije bilo teoretske sanse da polozi ispit i slicno. + stvarno naj referada koju sam igdje vidio, jos je i Danijela s fera dosla koja je tamo osim Petre bila jedina s kojom se dalo normalno porazgovarat i da ce zbilja napravit nesto. (ne ocekujte sad da ce na svako kukanje biti izlazeno svima u susret, ali razumne molbe i zahtjevi nikad nisu bili problem)
Ima i svojih losih strana studij, ali svaki ih ima. Meni je na TVZ genijalno prema prijasnjim iskustvima. Ionako na kraju konca nakon toga svega i par godina rada nitko vise ne pita odakle je papir nego samo jel ga se ima i sta se zna radit kao najbitniju stavku.

Sry na poduzem postu
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci


Zadnje izmijenjeno od: antrax. 02.07.2009. u 14:29.
antrax je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2009., 16:40   #120
capekrtc
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 0
hvala ti puno majstore........nisam se sjetio ići sve dijeliti......ček kaj nesmijemo imati kalkulatore s višim računskim operacijama....????.....a ferove tablice bum imao....tak da to nije problem
capekrtc je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na