Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2009., 18:30   #1
maax
Registered User
Moj komp
 
maax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 44
Thumbs down TOSHIBA i "no matter what"

Pozdrav ekipa,
Pročačkao sam malo po forumu sa searchom, i nisam nasao niti jednu detaljniju raspravu o ovoj temi... samo sam vidio da se cesto pozivate na nju kod preporuka za kupnju laptopa...

I sam sam primjetio tu akciju, cak i naletio na laptop od toshibe kojim bih mogao zamijeniti svoj laptop, ali me je kopkalo to predobro jamstvo... koje se naravno nije pokazalo toliko dobrim na koncu.

Informacije su preuzete sa www.notebookshop.hr, te provjerene korz PDF na https://www.trust-toshiba.com/conten...w_HR.php?reg=0 stranici...


ovo je copy/paste IZNIMKI koje nisu pokrivene... meni osobno nemaju smisla, a pogotovo one koje cu boldati... ako kupujete Toshibu, proucite i dokument na stranici, kao i ovaj set iznimaka koji je naveden tu...


Oprostite ako imate mnogo za citati, ali mislim da sam Vam na ovo trebao skrenuti pozornost.


5. Izuzeci vezani uz promotivnu akciju »No Matter What Guarantee«
• U ovoj promotivnoj akciji ne mogu sudjelovati zaposlenici Toshibe ni ovlašteni
ili neovlašteni distributeri Toshibe ni partnerske organizacije ili ovlašteni
serviseri, njihovi zaposlenici, članovi uže obitelji niti bilo tko službeno
povezan s ovom promotivnom akcijom.
• Kupnja izmijenjenog ili prerađenog prijenosnog računala TOSHIBA nije uključena
u ovu promotivnu akciju. Promotivna akcija ne vrijedi za Toshibine mogućnosti,
dodatke ili produžena jamstva kupljena uz pokriven uređaj. Ova promotivna akcija
vrijedi za TOSHIBINA prijenosna računala kupljena za trajanja promotivnog
razdoblja od 1. svibnja do 31. kolovoza 2009.
• Svi događaji koji ne odgovaraju neočekivanom slučajnom oštećenju pokrivenog uređaja poput namjernog oštećenja ili neovlaštenog popravka. <- ???
• Neobjašnjivi gubitak, dijelovi koji nedostaju ili nestanak.
• Namjerna greška za koju ste odgovorni vi, vaša obitelj ili vaši zaposlenici. <- ???
• Štete u sklopu kojih ne možete predati oštećeni uređaj, osim u slučaju požara.
• Štete koje nastaju uslijed krađe ili pokušaja krađe, a bez dokaza o provali
ili nasilju.
• Krađa izvršena u motornim vozilima.
• Krađa ili pokušaj krađe koju je izvršila bilo koja osoba osim treće strane ili bilo koja osoba zadužena za zaštitu ili nadzor objekta u kojem je pokriven uređaj ukraden.
• Šteta koja se dogodila zbog vašeg očitog nemara ili neispravnog rukovanja.
• Šteta koja se dogodila prije ili tijekom isporuke pokrivenog uređaja vama.
• Šteta uzrokovana neispravnošću ili lošom izradom.
• Troškovi održavanja, pregleda, izmjene, poboljšanja ili razvoja pokrivenog uređaja.
• Istrošenost ili učinak korištenja pokrivenog uređaja; začepljenost, oksidacija, korozija ili hrđanje.
• Ogrebotine, prolijevanje, mrlje ili korozija i općenito oštećenja na vanjskim dijelovima pokrivenog uređaja koja ne djeluju na njegovo funkcioniranje.
• Oštećenja ograničena na baterije za napajanje, antene, dovodne kabele ili spojne kabele između uređaja i općenito dodatke ili zamjenjive dijelove za koje nije potrebno otvarati pokriven uređaj.
• Tehničke izmjene ili popravci koje ste sami izvršili.
• Oštećenja nastala uslijed instalacije ili sklapanja pokrivenog uređaja ili ako je uređaj popravljan u servisu.
• Nepoštivanje uputa iz TOSHIBA uputa za korištenje.
• Radni gubici i sva nematerijalna šteta, s ili bez posljedica, na pokrivenom uređaju.
• Potresi, plimni valovi, erupcije, poplave i bujice vode, uključujući rijeke.
• Građanski rat, strani rat, oštećenja zbog izravnih ili neizravnih učinaka eksplozija, otpuštanja topline ili zračenja iz transmutacija jezgri atoma ili radioaktivnosti te učinci zračenja uzrokovani umjetnim ubrzanjem čestica. ???????????????
• Oštećenja uslijed zapljene, oduzimanja, konfiskacije, embarga, vezivanja ili uništenje prema naredbi vlade ili ovlaštenog tijela.
• Promotivna akcija ne uključuje sljedeće: Instalaciju i konfiguriranje operacijskog sustava ili bilo kojeg drugog softvera, bilo koju drugu vrstu konfiguriranja, bilo kakvu intervenciju na licu mjesta, bilo što vezano uz
međusobno povezivanje ili kompatibilnost s drugom opremom, bilo kakvo rješavanje problema na računalnoj mreži te svako mijenjanje informacija, podataka, softverskih programa i paketa koji su postojali na tvrdom disku.
• Pokrivene uređaje koji se ne čuvaju u ručnoj prtljazi u slučaju javnog zračnog, pomorskog ili kopnenog prijevoza te koje izravno i neposredno ne nadzirete vi ili osoba zadužena za nadzor izuzeti su iz ove promotivne akcije.
• Oštećenja zbog neispravnog pakiranja tijekom prijevoza pokrivenog uređaja.
• Oštećenja koja pokriva osiguranje.
• Prekid radnog odnosa iz osobnih potreba je isključen.
• Žalbene zahtjeve koji ne sadrže tražene podatke moguće je odbiti.
• Ova promotivna akcija nije otvorena za subjekte, organizacije i osobe koje se nalaze na raznim crnim listama koje objavljuje Vijeće za sigurnost Ujedinjenih naroda, Europska unija, Sjedinjene Američke Države, Japan i Švicarska.
• Imajte na umu da žalbe možete podnijeti samo najbližem ovlaštenom servisnom partneru. Da biste saznali gdje možete predati svoju žalbu posjetite www.trust-toshiba.com. Žalbeni zahtjevi poslani na adrese tvrtke Toshiba neće se uzimati u obzir.


To je to... koji je Vaš sud?
__________________
...these lines are dedicated to all the enthusiasts out there, to whom I can give an answer, whether a gamer's notebook exists, with these words: "If you want a computer for gaming, buy yourself a Gameboy or a Playstation..."
maax je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2009., 19:31   #2
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,736
reklama da privuku kupce, a u principu se radi o obicnoj garanciji, kad izbacis sve ovo.
rendula je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.06.2009., 22:55   #3
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,697
pa eksli to je obicna garancija a ovo no matter what je marketing
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2009., 13:37   #4
maax
Registered User
Moj komp
 
maax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 44
bump
__________________
...these lines are dedicated to all the enthusiasts out there, to whom I can give an answer, whether a gamer's notebook exists, with these words: "If you want a computer for gaming, buy yourself a Gameboy or a Playstation..."
maax je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2009., 13:56   #5
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
zasto bumpas?
po meni je to cisti marketing kao sta je i codiac napisa
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2009., 14:20   #6
blondie
Premium
Moj komp
 
blondie's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: split
Postovi: 198
jel to ka doživotna garancija?
__________________



CPU AMD Athlon64 BOX 3200+sck939 // MB Gigabyte K8N-SLI s939 nForce4 SLI // Powercolor Radeon x800gt // 2x256 MB RAM // HDD Seagate 120 GB s-ata150 // DVD+RW/-RW NEC ND-3550ABL // Codegen midi tower 6205L-CA, 400W // Mon. Samsung SM793DF 17" DynaFlat // ASUS TV TUNER My Cinema P7131H Dual


blondie je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2009., 22:10   #7
Dule_ZG
Registered User
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb, Amerika u malom
Postovi: 12
Ne, to je garancija koja traje koliko bi trajala i normalna garancija.
Dule_ZG je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2009., 21:56   #8
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Lol,a ja pomislio da su u toshibi ispravni.Ovo mi je najbolje.Garancija ne vrijedi ako je laptop ukraden od bilo koje osobe osim trece osobe.wtf,Sta je ovo,Fox Mulder,dosije X.
Tosbina akcija "no matter what" u prijevodu znaci "it's really matter what happend"
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na