Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.05.2009., 22:29   #61
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor B-Link Pregled postova
.... zakompliciralo se malo pa sada više neznam ni sam da li hoću Stereo ili 5.1, a da ne ububam neke silne pare
Hm , da ti malo pomognem / komentiram neke stvari.

To je nešto što moraš sam odlučit a stvar je jednostavna. Želiš li slušat stereo ili gledat filmove u surroundu?

Po ovom forumu se nekako uvjek proteže kako je stereo nemjerljivo bolji od 5.1. Stereo je zakon a 5.1 je največe smeče. Puj bljak...
A to su gluposti jer se to ne može uspoređivat.
Doduše jasno mi je odakle to ali ne shvačam hrabrost za vječna pametovanja kojima nikad kraja.
Tome je izgleda izvor to što ljudi prijeđu s nekakvog kompjuterskog surround sistema na obični stereo sistem a da košta slično pa otkriju kako im to bolje zvuči što je ravno otkriču 'tople vode'.
Da imaš 2000kn za novi monitor, bili bolju sliku dobio s kupovinom večog monitora ili manjega.
I onda nema kraja pljucanju po 5.1 opčenito jer HT nije onoliki HiFi koliko je to HiFi
A kad je riječ o istoj svoti novaca ,nemogučnost reprodukcije višekanalnog zapisa s stereo pojačalom i 2 Zv. je veči minus nego što je taj što resiverom nemaš kvalitetu sterea Ili drugačije sročeno, u tom slučaju HiFi nije toliki HiFi, koliki je HiFi obični HT

Mislim, možeš gledat film sa stereo pojačalom što če ti sigurno i savjetovat netko iz one skupine ljudi spomenutih prije jer je to kao bolje. Stereo rulz TM. No opet to su gluposti jer film sa 5.1 zapisom nije ni namjenjen da se gleda sa stereom. Tako da nečeš znat što propuštaš dok ne ne prepustiš tome jeftinom zadovoljstvu
A i dok netko od 'Stereo rulz TM' ljudi ne pogleda film s poštenim HT sistemom i dalje če bit pametovanja i mješanja kruški i jabuka.

btw, ja za razliku od večine nisam otkrio 'stereo' nakon 'surrounda' več sam obrnuto prirodnim tokom stvari jedan hobi (slušanje glazbe) nadopunio drugim / gledanjem filmova.
A iako ta dva hobija ne dijele elektroniku nebi mi bilo uopče tragično poslušat nešto u stereo modu na 'resiveru' .Štoviše to dvoje je vrlo mjerljivo jedno s drugim po audiofilskim mjerilima i za neke stvari čak i preferiram stereo mod 'resivera'. Tvrdit kako je jedno HiFi a drugo ne bi bilo ništa drugo nego kenja.. napamet.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 06.05.2009. u 22:53.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 23:10   #62
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Ovo su sad već teške reći

Ajde da čujem sad obranu

Opet nismo ništa riješili
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 23:20   #63
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 693
Vjerojatno najpametniji post napisan o zvuku na ovom forum. Stavio bi ga u potpis, ili upućivat mlađe generacije na njega kad dođu sa sličnim dilemama. Svaka čast Imagine!
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 23:34   #64
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor B-Link Pregled postova
Opet nismo ništa riješili
Meni izleda da TI nisi ništa rješio

Jer kao što rekoh na početku to je vrlo jednostavno i stvar se svodi na to želiš li gledat filmove u surroundu ili jednostavno slušat muziku?

Nemogu bit vukovi siti i ovce čitave.
Ustvari mogu ali to onda košta.


Ako imaš npr. 3000kn..
Ako želiš filmove onda svotu podjeliš na paket zvučnika / resiver / izvor.
Ako želiš običnu muziku i siguran si da nečeš poželit surround onda 3k kn podjeliš na stereo pojačalo / 2 zv. te izvor.

S prvim možeš imat drugo* ali s drugim ne možeš prvo.

* Naravno nije usporedivo s drugim ako ne 'ulupaš novaca'
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2009., 23:44   #65
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
OMG..sta bi ljudi stavili u potpis..

Ovo pitanje (stereo vs HT) je potpuno jednako onome Ati vs Nvidia i samo razglabanje o njemu je bezpredmetno

Kao prvo zecetnik threada zeli da sad mi njemu prezentiramo sta je bolje, ma nemoj, a in ni sam ne zna sta hoce i sad se mi tu koljemo sta je bolje/jace/vece a on ni sam ne znam. Svaki normalni konzument zna sta zeli, ali nas decko ne zna i samim tim ovi savjeti nemaju veze.
Citiraj:
I onda nema kraja pljucanju po 5.1 opčenito jer HT nije onoliki HiFi koliko je to HiFi
Ovo si super napisao, da, ht nema toliku vjernost koliku ima HIfi. A sad zasto je to tako..zato sto opcenito filmovi (zvucno i vizualno) ne teze tome da izgledaju i zvuce sto slicnije stvarnim zvukovima..

Inace, stereo hifi imaju audiofili, analogno tome, ht bi trebali imati filmofili, ali ht imaju vecinom oni koji smatraju da je to bolje/vece/jace..

I jos jedna stvar, za nekoga tko se razmislja dal ht ili stereo, koliko filmova gldate u 5.1 soundu?Koliko ih imate, koliko ste ih gledali? Ja osobno jako malo jer sve gledam u divixu, a vjerujem ako i vecina ekipe s ovog foruma..

Za mene EOD, i neka se zacetnih odluci sta zeli pa nek onda trazi savjete..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 00:26   #66
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 693
Mali OT, ali jedno pitanje za Sralu i "hifi" ekipu. Zar vi stvarno jako često dođete i sjednete ispred vašeg zvučnog sustava, upalite muziku i pozorno slušate taj cd ili izvođača? Ja uistinu nisam, iako sam dok sam bio mlađi ulupao dosta novaca u original cd-ove, većinom soundtrackove Johna Williamsa. Danas kad upalim muziku ona uglavnom svira u pozadini dok učim, radim, gledam tv, zadovoljavam ženu itd. A za sebe smatram da sam ljubitelj glazbe jer je relativno dobro poznajem i pratim, pa čak imam i nekakve škole iz toga područja.

Dok, kad gledam film, gledam film. Ne čitam novine, ne učim, ne radim, nego gledam film(ok, povatam se malo sa ženom, pa šta sad ). Makar to bilo 2 do 3 puta tjedno. Meni je, Srale, npr. neshvatljivo da slušam muziku u FLAC-u i tražim dlaku na jajetu, nego da kad gledam film, kojem posvećujem svu svoju pozornost, gledam na divx-u uz 128 kilobita CBR-a zvuk.

Ne bi želio da se krivo shvati, svi ste inteligentni momci. Ali eto, bar mi reci koliko često slušaš muziku baš da bi je sluša i uživa.
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 00:36   #67
Mephsto
Premium
Moj komp
 
Mephsto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Ova tema je prešla u krivom smjeru...
Vidim da svi sole pamet a nitko nije ništa konkretno napisal.
A to znači prijedlog kaj se nudi i za kolko novaca.

Očito nitko nije čul wharfedale sistem uživo...
Isto tak uspoređivati stereo sistem sa 5.1 je glupo.
Kao da bi uspoređival bookshelf zvučnike i studijske monitore.

Ak budeš blizu Zagrebu odi u provox shop, uzmi si neki ORGINAL cd sa glazbom koju voliš pa ti tam dečki naštelaju taj sistem po želji na neko slično pojačalo i onda slušaš i zaključiš kaj ti paše i na kaj budeš potrošil novce.

A meni je osobno glupo taj sistem uspoređivati sa bilo kojim pc zvučnicima.
Mephsto je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 00:46   #68
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
OMG..sta bi ljudi stavili u potpis..
a tek kad ja čitam što sve ljudi pišu po ovom podforumu na osnovu možda godine iskustva sa stereom i nula promjenjenih uređaja iza sebe

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ovo pitanje (stereo vs HT) je potpuno jednako onome Ati vs Nvidia i samo razglabanje o njemu je bezpredmetno
rasprava nije 'out of order' kad se po forumu savjetuje stereo u svakom slučaju?

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ovo si super napisao,
da jesam ,ali vidim da je ostalo neshvačeno pa nastavljamo u uobičajenom raspoloženju.

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
da, ht nema toliku vjernost koliku ima HIfi.
kenj...

nego , o kolikoj vjernosti se govori kad višekanalni zapis reproduciraš s stereom...
npr. kad je nešto snimljeno da to reproduciraju stražnji kanali a ti imaš samo stereo.


Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
A sad zasto je to tako..zato sto opcenito filmovi (zvucno i vizualno) ne teze tome da izgledaju i zvuce sto slicnije stvarnim zvukovima.. .
Da zaista...
Zašto znanstvenici ne potroše svoj životni vijek pokušavaju doči do magične formule za stvorenje Hulka kako bi Sheffield Lab mogao izvršiti par poštenih snimaka da mi nebi morali slušat dernjavu onog umjetnog.
A ti naravno kao svaki pravi audiofil po zvuku znaš da je to umjetna snimka Hulka.

Ili zašto ovi iz Holivuda stvarno ne raznesu planet zemlju da ja dobijem realističnije zvučeču eksploziju.

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Inace, stereo hifi imaju audiofili, analogno tome, ht bi trebali imati filmofili, ali ht imaju vecinom oni koji smatraju da je to bolje/vece/jace..
I što to mene čini?
Uzmi u obzir da ču sura bit toliko ljen da ču slušat muziku preko resivera ..i to čak sa subwuferom

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
koliko filmova gldate u 5.1 soundu?Koliko ih imate, koliko ste ih gledali? Ja osobno jako malo jer sve gledam u divixu, a vjerujem ako i vecina ekipe s ovog foruma..
i opet, to ne ne spriječava da komentiraš nešto s čim nemaš iskustva / o čemu nemaš pojma ?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 00:58   #69
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
@ mephsto - tako je, nitko ne daje konkretne primjere, srale je zahukto temu i sad mu je čovjek rekao par pametnih i sad će bit ko jbg-a ja kao začetnik teme neznam šta bi htio
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 01:04   #70
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
Mali OT, ali jedno pitanje za Sralu i "hifi" ekipu. Zar vi stvarno jako često dođete i sjednete ispred vašeg zvučnog sustava, upalite muziku i pozorno slušate taj cd ili izvođača? Ja uistinu nisam, iako sam dok sam bio mlađi ulupao dosta novaca u original cd-ove, većinom soundtrackove Johna Williamsa. Danas kad upalim muziku ona uglavnom svira u pozadini dok učim, radim, gledam tv, zadovoljavam ženu itd. A za sebe smatram da sam ljubitelj glazbe jer je relativno dobro poznajem i pratim, pa čak imam i nekakve škole iz toga područja.

Dok, kad gledam film, gledam film. Ne čitam novine, ne učim, ne radim, nego gledam film(ok, povatam se malo sa ženom, pa šta sad ). Makar to bilo 2 do 3 puta tjedno. Meni je, Srale, npr. neshvatljivo da slušam muziku u FLAC-u i tražim dlaku na jajetu, nego da kad gledam film, kojem posvećujem svu svoju pozornost, gledam na divx-u uz 128 kilobita CBR-a zvuk.

Ne bi želio da se krivo shvati, svi ste inteligentni momci. Ali eto, bar mi reci koliko često slušaš muziku baš da bi je sluša i uživa.
Ajde jedno normalno i pametno pitanje.

Samo mi nije jasno zasto se ja stavljam na celo te skupine koja preferira stereo? ali nema veze..

Da se vratim na pitanja

Citiraj:
Zar vi stvarno jako često dođete i sjednete ispred vašeg zvučnog sustava, upalite muziku i pozorno slušate taj cd ili izvođača?
Ovo jako rijetko, jer jednostavno nemam vremena, Jbga, radim, 3 puta u teretanu, 3 puta na MT, malo voznja bicikla, svaki dan 3 sata za kladionicu, a jos i studiram, jos mi samo fali da imam curu
Odgovor bi bio:ne, ja nema vremena jako cesto sjest doma pred sistem i uzivati u nekom CD-u, ako bi htio.

Citiraj:
Ali eto, bar mi reci koliko često slušaš muziku baš da bi je sluša i uživa
E vidis ovo jako puno vise od prvog slucaja. Znaci jako cesto slusam glazbu i u njoj uzivam, a to obicno bude mozda i uz neke druge radnje, ali bitno je da se uziva u njoj.. E to radim puno i cesto..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 01:05   #71
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
@imagine
fakat

jos jednom,sve ono sto se desilo na mojem onom threadu mi je zao i tek sada shvacam da opce nisi bio onakav kakvim si se cinio na onom threadu...


On topic,neznam zasto svi totalno razdvajaju HT i Hifi kad je ht pod vrsta hifi-ja?
Ljudi culi neki ok stereo i onda culi pevec-jeftino-kupi me surround i automatski je generalno stereo bolji za sve pa vidi cak i za slusanje visekanalnih zapisa...

jednom riječju...smiješno
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 01:10   #72
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Ili zašto ovi iz Holivuda stvarno ne raznesu planet zemlju da ja dobijem realističnije zvučeču eksploziju.
zato sto u svemiru nema zvuka
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 01:30   #73
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Citiraj:
Autor B-Link Pregled postova
@ mephsto - tako je, nitko ne daje konkretne primjere, srale je zahukto temu i sad mu je čovjek rekao par pametnih i sad će bit ko jbg-a ja kao začetnik teme neznam šta bi htio

Nasli smo dezurnog krivaca ta-da Evo me, glavom i bradom

Da, ti kao zacetnik teme bi trabo znati sto zelis i na to bi ti se mogli dati savjeti za nesto, ovako ti jos neznas jel budes slagao surround ili stereo..

Da se jos osvrnem na Imagineov post.

Iskreno mislio sam da si malo pametniji/upuceniji/odrasliji, Ali eto izgleda da za moj ukus nisi..

Citiraj:
rasprava nije 'out of order' kad se po forumu savjetuje stereo u svakom slučaju?
Ne savjetuje se se po cjelom forumu, nego tamo di ima smisla da se savjetuje. Decko ocito ne zna sta stavit u sobu od 15 m2 i sa full malim budgetom od 3k kn


Citiraj:
Autor srale7
da, ht nema toliku vjernost koliku ima HIfi.

Citiraj:
kenj...

nego , o kolikoj vjernosti se govori kad višekanalni zapis reproduciraš s stereom...
npr. kad je nešto snimljeno da to reproduciraju stražnji kanali a ti imaš samo stereo.
Ti si stvarno malo zesci igrač. Tko uopce govori o reprodukciji visekanalnog zapisa na stereu?

Citiraj:
A sad zasto je to tako..zato sto opcenito filmovi (zvucno i vizualno) ne teze tome da izgledaju i zvuce sto slicnije stvarnim zvukovima.. .
Da zaista...
Zašto znanstvenici ne potroše svoj životni vijek pokušavaju doči do magične formule za stvorenje Hulka kako bi Sheffield Lab mogao izvršiti par poštenih snimaka da mi nebi morali slušat dernjavu onog umjetnog.
A ti naravno kao svaki pravi audiofil po zvuku znaš da je to umjetna snimka Hulka.

Ili zašto ovi iz Holivuda stvarno ne raznesu planet zemlju da ja dobijem realističnije zvučeču eksploziju.
Ja odgovrno stojim iza toga da je Stereo i opcenito HIFI puno vjerniji nego filmovi i ht opcenito. Da ne kazem i prava kina..

I nemoj se pravit pametan, znas dobro na sta sam mislio a sad mi tu izvrćes moje rijeci. Mogli vi to priznat ili ne, da HIfi je vjerniji od HTa i filma opcenito..
ja ne govorim realisticno o ekspolziji zemlje, vec o obicnim svakodnevnim svarima koje na filu izgledaju/zvuce koma. Npr zvuk zatvaranja vrata, skripe guma i puno takvih zvukova koji u stvarnosti nemaju veze sa reproduciranim dijelom. Inace pravi filmofili uopce ne idu u ova danasnja uber kina tipa Cinestar Brodway i sl, jer je to koma..Bitno da bas lupi prilko pomicanj trepavica i da visoki probia usi..to je stvarno jako vjerno.

Inace ovaj cijeli thread se lagano gubi, a zacetnik jos ni sam ne zna sta zeli..U biti B-Link, koliko si ti uopce cuo dobrih ili ikakvih sistema? bilo stereo ili HT?
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 01:45   #74
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,869
Mislim da bi ovako nesto razuvjerilo svakog skeptika ...



Samo mislim da je 3kkn dovoljno samo za onaj taburić
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 01:47   #75
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Ma, ta Reference serija ja za qurac

Tj ht u tom stanu kosta vise nego taj cijeli stan
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 01:49   #76
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Samo bih htio dodati da ja neznam kako neko uziva u filmu u kinu. Meni je to bilo fora kad sam bio klinac. Sad idem samo kad moram ili kad dobim djabe kartu

Bogtemazo pa u onom cinestaru tko god da je slagao audio je malo zesci kreten.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 02:05   #77
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,700
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Samo bih htio dodati da ja neznam kako neko uziva u filmu u kinu. Meni je to bilo fora kad sam bio klinac. Sad idem samo kad moram ili kad dobim djabe kartu

Bogtemazo pa u onom cinestaru tko god da je slagao audio je malo zesci kreten.

Pohvali se deckima koji si zadnji super film gledao u doticnom kinu
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 08:14   #78
krbo
Premium
Moj komp
 
krbo's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 97
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ma, ta Reference serija ja za qurac

Tj ht u tom stanu kosta vise nego taj cijeli stan
i ne samo to nego je zvučna slika očajna zbog gomile ravnih, glatkih ploha.

To zvoni gore od katedrale.


'ajmo jedan quote iz prvog posta:

Citiraj:
Znači ova kombinacije nebi išla na komp nego sat. reciver, tv, dvd...
Pametnom čovjeku dosta. Čim je tu DVD nema priče o nekom stereo sustavu.

Moj prvi DVD player je koštao kao svetog Petra kajgana i bio je spojen na stereo sustav , u svoje vrijeme jako cijenjen (Rotel + Wharfedale iz 80-ih).

Onda je došla Yamaha + još 3 Magnat zv pa je kasnije malo krepao jedan bass/mid i stigla još 2 prednja Magnata.

Razlika u zvuku? Drastična - nikad više video materijal bez surrounda.
(kao što sada više ne mogu gledati ništa osim HD videa no to je druga priča)

Obična engleska TV serija (volim engleske krimiće) sa TV u ProLogicu (čistom nepažnjom HRT ipak uspije ponekad kupiti nešto neizmijenjenog zvuka, a englezi odavno koriste ProLogic) daje drastično drukčiji ugođaj od suhog sterea.

Sjedenje i slušanje muzike na finom sustavu? Sorry, ne više.
Da prije 30 godina, sada ima previše zanimljivih stvari u životu...

Zaključak: Isključivo 5.1 i bez ikakvih PC firmi.

Znači trenutno Yamaha + Magnat/Wharfedale/Jamo

Citiraj:
Autor Vido Pregled postova
Pretpostavljam da tu misliš na Tangband iliti TB Speakers (http://www.tb-speaker.com/). Stranica im je krš, to je istina. Također je istina da nisu jako skupi ali s obzirom koliko koštaju nude poprilično dobre performanse i TB nije baš nepoznato ime u svijetu kvalitetnog audia, nije bog zna kako kvalitetan ali nije ni za baciti.
Vidio sam na netu nekoliko DIY projekata u kojima su korišteni TB driveri i ljudi su općenito zadovoljni, potraži na netu ako te zanima.

Što se snage tiće, tih 12W je pretpostavljam rejtano bez ikakvih LPF/HPF filtera te je zbog toga snaga tako mala, ali čim se tu stavi skretnica od recimo 12db/oct na nekih 120Hz (koliko otprilike i je na Logijima) mogu se postići mnogo veće glasnoće nego što bi ih driver davao na "samo" 12W tako da se u neku ruku može reći da je glasnoća tih drivera s obzirom na kutiju/osjetljivost/pojačalo onolika kolika bi bila da primaju čistih 60W bez ikakvih skretnica i sl.

(sjec)
vidi, skretnica ima zadaću. Ugušiti sve što ne treba i pustiti sve što treba.
Znači ideal: beskonačno gušenje neželejnog i 0dB gušenja željenog. o u životu nije baš tako ali i može se napraviti dosta dobro posebno u slučaju aktivnih skretnica.

Ako ta skretnica toliko udavi željeni signal da zvučniku od 12W možemo privesti 60W bez da ga spalimo (RMS) onda tu:

a) nešto definitvno ne valja s njom jer ima ogromno gušenje tamo gdje ne treba
b) snaga zvučnika je namjerno pogrešno definirana

u ovom slučaju je to b) ali ne 100% jer su naveli THD 10%, a 10% znači takvo krkljanje da bi i žohari pobjegli nastalo utjerivanjem signala koji zvučnik ne može izdržati.

Računati da će skretnica nešto udaviti pa davati lažni teh. podatak je ludost

Niti jedan proizvođač audio opreme koji imalo drži do sebe nikada ne daje podatke s 10% izobličenja.

Nije mi jasna potreba laži u svemu tome. Valjda bi se to lošije prodavalo da je lijepo pošteno deklarirano na npr 6x15 + 30W

Onaj torusni trafoić ti može izdržati nekih 200-300W max (to mi je struka)
A za toliko snažno pojačalo kako oni lažu bi trebalo imati hladnjačinu u dodatnim kolicima. Ako zaviriš u bilo koje ozbiljno pojačalo vidjet ćeš da je
često i više od pola kutije zauzeto hladnjacima.

Cijena tih Logija dolazi prije svega od DTS i DD licenci, ne od kvalitete komponenti.

Za 3000kn sada odmah se može kupiti Yamaha RX-V363 + Magnat 990

Samo postavljanje jednog pored drugog bi trebalo sve reći.

Logiji vrijede negdje oko 1000kn sa licencama, bolji su od onoga što kao "kućno kino" prodaju Quadro i Vivax no ja im ne bih povjerio HT zadaću.

Što nikako ne znači da je netko blesav ako ih kupi baš za to.

100 ljudi - 100 ćudi, a ja samo pokušavam argumentirati moj stav da oni ne vrijede taj novac odnosno da se može proći daleko, daleko bolje.

Netko drugi će pobijati to svojim argumentima...

Problem je što se meni ne da puno kucati, ovakve rasprave su najbolje uz pivce na nekoj lijepoj terasi

Kako koristiti multiquote

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=113121

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 07.05.2009. u 09:56.
krbo je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 09:18   #79
Mephsto
Premium
Moj komp
 
Mephsto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Ja si uzimam dotično pojačalo od t-konja za fešte u klijetima a preko zimskih perioda za sobu
Danas ili sutra idem to obaviti.
Mephsto je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 10:28   #80
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Samo bih htio dodati da ja neznam kako neko uziva u filmu u kinu. Meni je to bilo fora kad sam bio klinac. Sad idem samo kad moram ili kad dobim djabe kartu

Bogtemazo pa u onom cinestaru tko god da je slagao audio je malo zesci kreten.
Meni tamo šumi uvijek neki qrc ,mislim na onaj u Avenue mallu. Šumi,šumi i onda pras,potres.

Imam dojam da je u prijašnjem Broadwayu u tkalči bio bolji sound.
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 10:34   #81
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,994
Što se tiče dileme oko snage pojedine membrane, radi se o tome da visokotonska membrana ima red veličine veću impedanciju od bas membrane, pa otuda to. Bez problema se može pustiti veća snaga na nju, jer je ona ta koja guši, a na nižim frekvencijama guši skretnica. Kada skretnice ne bi bilo, basovi bi došli do visokotonske membrane i visokotonac bi se vrlo brzo razletio ili pregorio.

Što se tiče rasprave, ovdje glup j**e zbunjenog. B-Link, ako ti ne možeš ovdje naći niti jedan konkretan primjer, sorry ali onda svima ovdje tratiš vrijeme. Nađi si nekoga tko ima Z-5500 i nekoga tko ima "resiver" sa stereo i 5.1 sustavom i poslušaj si. Ti tražiš da netko odluči za tebe, a to je krivi pristup.

Ja mislim da ti je Z-5500 bacanje novaca.

Stereo ili 5.1? Stereo za prvu ruku, a poslije kad se skupi nadograditi na 5.1.

Simple as that.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 10:35   #82
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,302
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Bogtemazo pa u onom cinestaru tko god da je slagao audio je malo zesci kreten.
Nije ga niti slagao, samo pojacao do kraja, bio sam dva-tri puta, svaki puta sa probijenim bubnjicima kuci...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 10:41   #83
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova

Iskreno mislio sam da si malo pametniji/upuceniji/odrasliji, Ali eto izgleda da za moj ukus nisi..
Zvučiš kao da si izgubio svog idola.


Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ti si stvarno malo zesci igrač. Tko uopce govori o reprodukciji visekanalnog zapisa na stereu?
Hm, pa kako sročit sve komentare kako filmovi zvuče bolje na stereu.

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ja odgovrno stojim iza toga da je Stereo i opcenito HIFI puno vjerniji nego filmovi i ht opcenito.
A da se ti lagano odlučiš za stav?
zar gore nije bilo da su usporedbe "bezpredmetne" ?

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Da ne kazem i prava kina..
SVE ima svoje prednosti i mane a ograničeno gledište je ...ograničeno gledište.
Npr......imaš ti doma prostor za adekvatnu reprodukciju najniže oktave?
jer za orguljašku mjuzu omraženo kino mi izgleda veči HiFi nego što je nečija soba i nekakvi predec od zvučnika

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
I nemoj se pravit pametan, znas dobro na sta sam mislio a sad mi tu izvrćes moje rijeci. Mogli vi to priznat ili ne, da HIfi je vjerniji od HTa i filma opcenito..
ja ne govorim realisticno o ekspolziji zemlje, vec o obicnim svakodnevnim svarima koje na filu izgledaju/zvuce koma. Npr zvuk zatvaranja vrata, skripe guma i puno takvih zvukova koji u stvarnosti nemaju veze sa reproduciranim dijelom.
Da , prdac Ane Caram uhvačen na CDu Chesky Recordsa zvuči realističnije nego prdac Mie Oremovič na najboljem remasteriranom DVDu 'Jadran Filma'

U prvom u zvuku osjetiš teksturu okolnih pločica i jel subjekt jeo fažol sa zaprškom ili bez dok je u drugom slučaju sve šuplje.

Mislim, zar je to sporno?

Al opet ti da su ti bolje jabuke od krušaka jer te nahrane bolje a ne jer su ti ukusnije ...Pratiš?
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 10:46   #84
krbo
Premium
Moj komp
 
krbo's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Mephsto Pregled postova
Ja si uzimam dotično pojačalo od t-konja za fešte u klijetima a preko zimskih perioda za sobu
Danas ili sutra idem to obaviti.
negdje sam napisao da bih ga ja osobno odmah uzeo da mi je t-com jedina mogućnost, neka za 600kn stoji na ormaru, zatrebat će ili meni ili nekom poznatom.

Smiješan novac za takvu spravu.
krbo je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 11:20   #85
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Što se tiče rasprave, ovdje glup j**e zbunjenog. B-Link, ako ti ne možeš ovdje naći niti jedan konkretan primjer, sorry ali onda svima ovdje tratiš vrijeme. Nađi si nekoga tko ima Z-5500 i nekoga tko ima "resiver" sa stereo i 5.1 sustavom i poslušaj si. Ti tražiš da netko odluči za tebe, a to je krivi pristup.
Čemu služi forum onda?

Ja znam šta hoću samo me zanima mišljenje ovog forum no oćito sam krivo shvatio da je ovaj forum za gledanje i eventualno uletiti u temu tako da idem filozofirat i pametovat i po mogućnosti skretat s teme.

Ja sam samo tražio da mi kažete što uz ovaj reciver iz T-Coma da uzmem da bolje zvuči od logija i da je sve skupa para koliko i logiji, to si mogao vidjet iz mojih postova, zato prestanite srat u ovoj temi jer niste ništa pametno rekli, a to se vidi čim vam netko par pametnih kaže odma panika!
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 11:23   #86
Vido
[SW]'V^idO
Moj komp
 
Vido's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 424
Citiraj:
Autor krbo Pregled postova
Ako ta skretnica toliko udavi željeni signal da zvučniku od 12W možemo privesti 60W bez da ga spalimo (RMS) onda tu:

a) nešto definitvno ne valja s njom jer ima ogromno gušenje tamo gdje ne treba
b) snaga zvučnika je namjerno pogrešno definirana
Naravno da može ugušti. Naravno doći će do određenog gubitka u samoj kvaliteti zvuka ali ako se koriste kvalitetne komponente to nije problem (to ovdje nije slućaj ali kažem općenito).
Skretnica u ovom slućaju uopće ne guši tamo di ne treba, guši sve ispod ~150Hz za pretpostavljam 12db/oct što je upravo ono što treba da radi na tako malim zvučnicima. Oni ionako nebi nikako odsvirali to niskotonsko područje, a membrana bi im divljala kao što se može vidjeti na ovom videu: http://www.youtube.com/watch?v=u46kN...eature=related

To definitivno nije dobro za taj zvučnik i obavezno ga treba spojiti na skretnicu.

Što se samog THD-a tiće, istina da je snaga deklarirana na 10% izobličenja što je ohoho puno ali isto je tako činjenica da kad ljudi "pojačaju" vrlo rijetko premašuju 200W ukupne izlazne snage jer je i to već poprilično glasno.

A što se deklariranja snage tiće, neznam jesi li kada gledao ali profesionalni razglasni tweeteri su rejtani na iznimno malu snagu s obzirom na namjenu ali kad se tu skretnica spoji, bez problema trpe puno veću snagu.

A i btw, uvijek rasprava ode u smjeru snage koja na kraju krajeva i nije toliko bitna. Z-2300, Z-5500 i ostali Logijevi zvučnici koriste drivere jako niske osjetljivosti, a bez obzira na to dosta glasno potegnu i nema straha od toga da sistem neće biti dovoljno glasan i sl (ne govorim o kvaliteti sada, samo da nebi bilo zabune). Zato neznam čemu uopće spominjati snagu kada to nije zvučnik koji ćemo spajati na neko drugo pojačalo pa trebamo obratiti pažnju (a i tu uho može pomoći bez ikakvih navoda o snazi) i bez obzira koja mu je snaga ili osjetljivost, glasan je. Tako da tu mislim da više ne treba raspravljati.






Da i ja dam moje mišljenje u vezi ove stereo vs. 5.1 teme.
Po mom osobnom mišljenju, 5.1 i uvijek 5.1 osim kada nema mjesta ali onda 2.1.
Svaka čast stereu, stereo pojačalima i "odličnim" stereo zvučnicima ali 5.1 nudi mnogo više ukoliko ga se smjesti kako treba.

Svaki pa i najjeftiniji 5.1 reciver ĆE dati KVALITETAN zvuk, bilo 5.1 bilo stereo, naravno, nisu svi jednako zahtjevni i neki će ići na bolje i ovo će im biti slabo i nekvalitetno ali budimo realni, ako se čovjek dvoumi između Z-5500 i reciver+zvučnici kombinacije onda se tu nema šta govoriti, to nije jako zahtjevan korisnik i bolje mu je da uzme 5.1 reciver i zvučnike jer će i ona T-com Yamaha kvalitetom biti bolja od Z-5500 ukoliko se spoji na neke normalne zvučnike i ne treba njemu nikakvo stereo pojačalo i neki ludi izvor zvuka da bi on bio zadovoljan.

I obavezno ubosti i subwoofer jer za gledanje filmova to je jaaaako važan dio sustava i nema tog samostojećeg zvučnika za male novce koji može dati bas i osjećaj kakav daje pristojni subwoofer. Naravno, netreba odmah uzeti sub, treba prvo vidjeti, ako si zadovoljan sa 5.0 sistemom, super ali ako oćeš još basa onda uzmi još i sub.
Isto tako za muziku, ako slušaš techno, trance, electronicu, rap i sl. sub je must have. I nemojte sada vi neki kvazi audiofili (čast izuzetcima) govoriti kako sustav sa subwooferom nije Hi-Fi i kako je bolje obićan 2.0 jer NIJE, stvar je ukusa i glazbe koja se sluša, nema vjerne reprodukcije Hip-Hopa bez zvučnika koji može potegnuti ispod 40Hz i samo još nešto, nemojte govoriti da ljudi koji slušaju takvu muziku nužno nisu audiofili jer muzika koju slušaš nema veze sa tim jesi li audiofil ili ne, samo je stavr ukusa. Netko voli rock, neko klasiku, neko orguilje, a netko pak techno i rap. Puno sam puta naišao na komentare koji govore suprotno i puna mi je kapa toga.




Najbolje ti je uzeti taj reciver, za početak kupiti neke malo bolje prenje zvučnike za cca. 2-3k kn, onda 2 stražnja zvučnika za do 1000kn i onda jedan centralni i onda tek subwoofer. Tako bih ja kupovao, naravno ako imaš volje moćeš s ei sa DIY igrati ali to je već druga stvar. I btw, gledaj i rabljeno obavezno.
Najbolje ti je ipak otići u neki dućan di se pordaju takve stvari i pitati d ati spoje neki sistem pa da vidiš, donesi svoj reciver i onda odluči.
Može se puno toga naći za male novce.
__________________


Member of [SW]' CoD2 clan. Join us!

Moji DIY projekti i sl.: http://vidosprojects.freei.me/

Zadnje izmijenjeno od: Vido. 07.05.2009. u 11:34.
Vido je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 11:36   #87
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Bravoooooooooooo!!!!!!

Šta mi nije to nitko mogao reći u drugom postu, nego izvrnete temu i onda me optužujete da neznam šta bih htio. Pa normalno kad sa logija i recivera VI prelazite na stereo tvrdeći da pojede 5.1 sustav, pa normalno da više neznam šta bih!
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 11:43   #88
Mephsto
Premium
Moj komp
 
Mephsto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 199
Ja sam ti dal prijedlog a ak neš zadovoljan pojačalom, zvučnicima i zvukom koji budeš dobil odrežem si p...s!

Sad sam zval tetu iz t-konja i kaže da mi receiver dođe na adresu preko kurirske službe, a 600kn platim na slijedećem t-računu.

Zadnje izmijenjeno od: Mephsto. 07.05.2009. u 12:43.
Mephsto je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 13:39   #89
krbo
Premium
Moj komp
 
krbo's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 97
Citiraj:
Autor Vido Pregled postova
A i btw, uvijek rasprava ode u smjeru snage koja na kraju krajeva i nije toliko bitna. Z-2300, Z-5500 i ostali Logijevi zvučnici koriste drivere jako niske osjetljivosti, a bez obzira na to dosta glasno potegnu i nema straha od toga da sistem neće biti dovoljno glasan i sl (ne govorim o kvaliteti sada, samo da nebi bilo zabune). Zato neznam čemu uopće spominjati snagu kada to nije zvučnik koji ćemo spajati na neko drugo pojačalo pa trebamo obratiti pažnju (a i tu uho može pomoći bez ikakvih navoda o snazi) i bez obzira koja mu je snaga ili osjetljivost, glasan je. Tako da tu mislim da više ne treba raspravljati.
ma ja ti tu cijelu priču vučem da pokažem koliko je Logi neozbiljna firma te da uopće ne postoji, niti može postojati, dilema Logi vs. AV/rec+100kg drveta

EDIT: baš sam uspio naći podatke o pojačalu. Koristi prilično respektabilne IC koji daju 50W na 0.1%THD (a mogu i 100 sa 10%) za svaki satelit po jedan, a sub dva u mosnom spoju (znači teoretskih 200W, praktično poštenih 100). Da su samo napravili malo ozbiljnije satelite i veću sub kutiju (50 litara je minimum za pravi sub s bass-reflexom) to bi bila prilično drukčija priča (koja još ne bi vrijedila 3000kn)

Zadnje izmijenjeno od: krbo. 07.05.2009. u 14:06.
krbo je offline   Reply With Quote
Staro 07.05.2009., 14:04   #90
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor krbo Pregled postova
ma ja ti tu cijelu priču vučem da pokažem koliko je Logi neozbiljna firma te da uopće ne postoji, niti može postojati, dilema Logi vs. AV/rec+100kg drveta
Nedvojbeno. Samo bih te pitao koliko si platio receiver i 100 kila drveta?


@B-Link: savjetovao bih te da slušaš Imagina. Ja bih, da sam na tvom mjestu
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na