Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.02.2009., 12:40   #1
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
(riješeno) Problem bootanje i USB portovi

Imam jedan naucno fantastican problem.Naime imam Gigabyte GA-MA78G-DS3H maticnu i G5 misa na USB portu.Sve radi odlicno,dok maticnu potpuno ne iskljucim iz struje.Znaci istekam kabal iz napajanja.

Nakon paljenja racunala,USB portovi uopce ne rade.Znaci,USB mis uopce ne reagira,ne svijetli,bilo sta da spojim na USB ne radi.Takodjer ni tipkovnica ne radi,PS/2 konektor,svijetli num lock,ali ne reagira na tipke.Tj,reagira,mogu uci u bios,ako odmah nakon paljenja stiscem tipku del,ali nakon toga tipke uopce ne reagiraju.

Nece uopce da udje u windowse.Loadira windowse i kad treba izbaciti ekran "Wellcome",nista,samo crn ekran.Jedino rjesenje za normalan rad da sve profunkcionira je Clear CMOS,i onda sve radi super.Dok ga gasim na klasican nacin na dugme sve radi perfektno.Cim potpuno iskljucim napajanje iz zida,gotovo,sve ispocetka.

Flesirao sam bio na najnoviju verziju.Ista situacija.Lud sam vise.Pa necu svaki put kad nestane struje,raditi clear CMOS.

Zadnje izmijenjeno od: Romano.Cule. 18.02.2009. u 13:34.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2009., 13:18   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,417
Da nije i tipkovnica usb model? Ako je, onda moraš negdje u bios-u enablati usb tipkovnicu i miša jer inače neće raditi dok se ne dignu vindoze.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2009., 13:34   #3
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Nije.Tipkovnica je PS/2
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2009., 14:05   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,417
Pokušaj dignuti sistem sa nekakvim LiveCD linuxom (npr. Knoppix). Ako se problemi i tada budu javljali, nosi ploču na reklamaciju. Bilo bi poželjno da sve gore navedeno napišeš na papir i priložiš uz ploču prilikom reklamacije. Dapače, napravi 2 primjerka i neka ti jedan oni potpišu, a drugi im ostavi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2009., 14:37   #5
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Pa to je nova ploca.Zamijenjena.Mislio sam da je do ploce,pa su mi dali drugu istu.I opet se isto dogadja.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2009., 15:04   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,417
To što je nova ne znači da nije pokvarena. Može biti i problem čitave serije. Mnogima se dogodilo da im ganz nova komponenta nije proradila. Imaš pravo na reklamaciju, pa ga i iskoristi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2009., 15:26   #7
zoki003
Registered User
Moj komp
 
zoki003's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 21
Izgleda da je boljka Gigabytovim pločama taj usb na mojoj P35 S3 nijedan usb neradi tj.radi ali po par sec.Probao sam i novu verziju biosa staviti i clear cmos međutim nista nije pomoglo tako da sam mora staviti karticu sa usb i sad sve radi normalno.
zoki003 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2009., 18:48   #8
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,417
Na mojoj usb ima stalno napon pa mi laserski miš svijetli 0-24 (poznati 'feature' Gb ploča). Na prijašnjoj (DFI Infinity nF4 Ultra) usb se isključio kada sam ugasio komp.
Obojici savjetujem nošenje poče na reklamaciju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2009., 11:54   #9
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,484
Imao sam GA-MA78G-DS3H i sve je šljakalo ko vurica, i USB a ni MX500 se gasio sa računalom
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2009., 11:55   #10
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Rijeseno.Kad sam promijenio napajanje,sve radi bez greske.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na