Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.02.2009., 15:10   #1
malikorisnik
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: vukovar
Postovi: 95
Monitor se pali gasi / komp se ne pali

1. problem 1 kompjuter
Kompjuter normalno radi. Koristeći LAN vidim da kompjuter normalno radi i mogu njime upravljati. Paliti ga, gastiti. Isto tako i preko power tipke na kućištu ga normalno palim. Međutim na ekranu nakon određenog vremena ne vidim sliku nego monitor ide u stand by.
Mijenjao sam monitor ali je situacija ista.
Inače je procesor AMD sempron 3000,
matična gigybyte sg33 ili tako nešto.
Integrirana grafika geforce 6100.
Memorija je ddr2 256mb a u system properties piše da je 192 8jel to grafika uzima ili…)
Hdd mislim 40gb ata.
Windows xp sp2.
Mislio sam da je grafika otišla pa sam probao uglaviti grafičku ali imam samo AGP rezervnu a ovdje nema ta opcija samo PCI16.
Jel bi tu problem mogao biti grafičke prirode? Da je grafička otišla?

2 problem 2 kompjuter
Kompjuter ne reagira na tipku power.
Ni da mrdne. Ni jedan ventilator.
Prije nego se to desilo prijatelj je pomjerao case i isključila se tastatura. Pa je uključio tastaturu ali nije radila. Restartao je komp, pa je i miš štekao pa uključivao isključivao miš i tastaturu i u jednom momentu više se nije komp palio.
Napajanje?
Matična?
Inače komp (konfiguracija) je isti kao i u prvom problemu.
To mu je umreženo pa je i pomjerao ovaj drugi komp da vidi problem sa monitorom da li je..
malikorisnik je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2009., 15:41   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,578
2. izvuci ATX konektor s ploče (najveći koji vidiš na ploči, obično se nalazi između procesora i rama), uzmi komad žice/spajalicu i spoji zelenu i bilo koju crnu žicu (ima ih više) na ATX konektoru. Ako se zavrti vent u napajanju, znači da je ono ok tj. da je vjerojatno matična rekla bye bye.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.02.2009., 17:29   #3
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
moja ploča je rekla djelomični bye-bye

nešto je krepalo i više ne pali PS, tako da sam imam spajalicu na zeleno-crnoj, palim PS na switch, pa sa power butonom bootam PC
kill je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2009., 18:05   #4
joso162
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zd, zg, ši
Postovi: 96
Prvi problem 90%grafička, a drugi vjerojatno matična, a može biti i napajanje.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
2. izvuci ATX konektor s ploče (najveći koji vidiš na ploči, obično se nalazi između procesora i rama), uzmi komad žice/spajalicu i spoji zelenu i bilo koju crnu žicu (ima ih više) na ATX konektoru. Ako se zavrti vent u napajanju, znači da je ono ok tj. da je vjerojatno matična rekla bye bye.
Za te stvari ima multimetar. Zna se na kojem pinu treba biti 5v na kojem 12v pa se ljepo izmjeri. To što si ti rekao stoji, ali nije najbolje riješenje.

Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 10.02.2009. u 21:25.
joso162 je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2009., 14:21   #5
malikorisnik
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: vukovar
Postovi: 95
Ironija... Cijela frka oko sasvim neočekivanog problema.
Naime, sve valja jedino je kabl koji povezuje zid (utičnicu) i kompjuter probio. Pokazuje neke čudne napone i otpore.
Uglavnom kod drugog kompjutera zamjenjen kabl i sada radi a kod prvog je vjerojatno grafička ali nije još promijenjeno. Rezultat ću napisati kada se riješi problem.
malikorisnik je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2009., 07:50   #6
malikorisnik
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: vukovar
Postovi: 95
Da malo ovu temu vratim iz mrtvih...
Dakle kod kompjutera koji kuburi za grafičkom
Citiraj:
Kompjuter normalno radi. Koristeći LAN vidim da kompjuter normalno radi i mogu njime upravljati. Paliti ga, gastiti. Isto tako i preko power tipke na kućištu ga normalno palim. Međutim na ekranu nakon određenog vremena ne vidim sliku nego monitor ide u stand by.
Mijenjao sam monitor ali je situacija ista.
Inače je procesor AMD sempron 3000,
matična gigybyte sg33 ili tako nešto.
Integrirana grafika geforce 6100.
Memorija je ddr2 256mb a u system properties piše da je 192 8jel to grafika uzima ili…)
Hdd mislim 40gb ata.
Windows xp sp2.
Mislio sam da je grafika otišla pa sam probao uglaviti grafičku ali imam samo AGP rezervnu a ovdje nema ta opcija samo PCI16.
Jel bi tu problem mogao biti grafičke prirode? Da je grafička otišla?
je zamijenjena grafička tj stavljena grafička u PCIE utor.
U Biosu je podešena opcija da se onboard grafička ne aktivira ako postoji GPU ubačen.
Međutim, problemi se javljaju što nakon nekog vremena kompjuter na ekranu izbaci plavi, crni, bijeli, zeleni ekran i ništa ne radi dok na kućištu ne pritisnem reset.
Pomislio sam da su driveri od grafičke loše instalirani ili se kolju sa nečim međutim kod instalacije windows xp pojavio se potpuno plavi ekran (ne onaj plavi što bude kod instalacije) i tako stoji plavo na ekranu a ništa se ne dešava.
Grafička kupljena je Gigabyte je Geforce 8400 GS od 512 MB.
Meni je palo na pamet jedino to što je grafička ima više MB nego RAM 512/256??? Ima li to veze?
malikorisnik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na