Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2009., 18:50   #1
smigl
pur3 pwnage
Moj komp
 
smigl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 156
vip broadband i wow

Naime nemam izbor nikakvog interneta koji dolazi uz telefon a placati i uvoditi telefon ne zelim. ostaje mi samo broadband. ne dolaze u obzir kacenja po okolnim wifi mrezama nebitno imaju ili nemaju enkripciju jer mi i to vec dosta od nestabilnosti pucanja veza laga i slicnih gluposti.

http://www.vipnet.hr/cw/show?idc=8722797&idnews=506737

zivim u novoj gradiski. ostaje mi ovo gore navedeno. sve sam opcije prosao i ova mi je najisplativija, preko carneta naravno. posto sam blizu centra grada a vipova karta mi pokazuje da je pokrivenost umts signalom i izvan grada smatram da to ne bi trebao biti problem. posto uzimam usb modem lako ga i izbacim van iz kuce tako da nema prepreka. zagrizeni sam fan world of warcrafta i jedino me to zanima. 3gb prometa ce mi biti dosta jer cu sve ograniciti. necu uzimati tele2 ponudu jer nemaju vece brzine od 3gb ako mi slucajno 3gb bude malo da ipak imam kod vipa opciju preci na 10gb. zanima me samo wow latency i mogucnost njegovog igranja. posto latency i nije toliko vazan kao kod pucacina mala odstupanja nisu problem (osim ako mi Mt ne padne jer ja zbog laga nisam bacio heal ) da li itako ima ikako iskustvo s koristenjem istoga i online igranjem? postoji li itko u ng da ima dotican uredjaj i voljan je testirati ga kod mene? hvala na odgovorima.
__________________
-[Phenom II X4 955 (8MB,125W,AM3) Black Edition ]-
-[SAPPHIRE HD 5850 ]-
-[Asus AM3 M4A785TD-V EVO ]-
-[G5]-
-[DDR3 1333MHz 4GB (2x2GB) Kingmax, CL9.0 ]-
-[Samsung 2243NW ]-
-[ Hitachi 250gb ]-
smigl je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 12:39   #2
generic9974
Premium
Moj komp
 
generic9974's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zg
Postovi: 83
trebao bi probat posudit od nekog jer karta pokrivenosti je teoretska pokrivenost .... u stvarnosti je sranje ..... ja sam imao HSDPA signal i max download cca 2Mbit sot bi bilo solidno da latencije nisu nekoliko puta vece nego kod zicanog ..... no znao sam ja i pucacine igrat ( ping je nekih 3x puta visi od cable modema) ......
govorim o HSDPA koji je cca 10x brzi od UMTS-a
generic9974 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2009., 13:14   #3
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,969
291kn mjesečno..šta nije flat-rate 180kn + telefonska preplata nekih 60kn?
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 14:49   #4
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Reko je čovjek da nema namjeru uvodit telefon. Igrao sam ja WoW na Vodafone UMTS/HDSPA kartici u Njemačkoj, kao i na BASE kartici. U Hrvatskoj sam isto tako igrao na Vipovom Homeboxu (ona prva verzija, bez HDSPA).

Zaključak na sva tri: Yellow lag je ono čemu se nadaš... green lag ako i je, onda je 250ms, dakle na samoj granici green. Igranje melee klase = nemoguće do mazohistički. Ozbiljni raidovi kao bilo koja klasa, izuzez, eventualno, magea = kickanje iz guilde.

Takvi su moji dojmovi, dal se nešto popravilo ne znam, ali i sumnjam, jer lag će uvijek biti problem. Na žalost, nemam više aktivan WoW account da isprobam T-Mobile Web'n'walk.

edit: sad sam pročitao da si healer i spomijneš main tanka, dakle igraš raidove... teško da će ti ova solucija biti pogodna. Iako moram napomenuti da je napredak u tehnologiji prijenosa i napredak u latencyu. Dakle GPRS = WoW ne radi (iako normalno radi na 56k modemu), EDGE = WoW radi, interakcija nemoguća, UMTS = WoW radi, igranje moguće, ali ne kao melee i ne u ozbiljnom raidu.

Po toj logici bi čak bilo moguće da HDSPA daje normalne latencije (manje od 100msa), ali sumnjam. Ipak imaj na umu da puno lakše pucaju veze i da signal zna nestat i ponovno doć, pa te izbaci iz igre (donekle pomaže ako na softveru kažeš da se nikad ne prebacuje iz UMTS/HDSPA moda u GPRS/EDGE mode)
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2009., 17:11   #5
micek_kc
fanATIčni AMDovac
Moj komp
 
micek_kc's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: KC-ZG
Postovi: 1,311
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Reko je čovjek da nema namjeru uvodit telefon. Igrao sam ja WoW na Vodafone UMTS/HDSPA kartici u Njemačkoj, kao i na BASE kartici. U Hrvatskoj sam isto tako igrao na Vipovom Homeboxu (ona prva verzija, bez HDSPA).

Zaključak na sva tri: Yellow lag je ono čemu se nadaš... green lag ako i je, onda je 250ms, dakle na samoj granici green. Igranje melee klase = nemoguće do mazohistički. Ozbiljni raidovi kao bilo koja klasa, izuzez, eventualno, magea = kickanje iz guilde.

Takvi su moji dojmovi, dal se nešto popravilo ne znam, ali i sumnjam, jer lag će uvijek biti problem. Na žalost, nemam više aktivan WoW account da isprobam T-Mobile Web'n'walk.

edit: sad sam pročitao da si healer i spomijneš main tanka, dakle igraš raidove... teško da će ti ova solucija biti pogodna. Iako moram napomenuti da je napredak u tehnologiji prijenosa i napredak u latencyu. Dakle GPRS = WoW ne radi (iako normalno radi na 56k modemu), EDGE = WoW radi, interakcija nemoguća, UMTS = WoW radi, igranje moguće, ali ne kao melee i ne u ozbiljnom raidu.

Po toj logici bi čak bilo moguće da HDSPA daje normalne latencije (manje od 100msa), ali sumnjam. Ipak imaj na umu da puno lakše pucaju veze i da signal zna nestat i ponovno doć, pa te izbaci iz igre (donekle pomaže ako na softveru kažeš da se nikad ne prebacuje iz UMTS/HDSPA moda u GPRS/EDGE mode)
nemoj uzeti jer ce ti biti uzasan lagg...ako mozes podnijeti konstantno zuto ili svijetlo zeleno onda ok ali to nije igrivo...sto se tice downloada skida super,ali upload je kujac od ofce
primjer:down:1200kbit
up:10-25kbit
jednostavno ocajno!!
__________________

AMD Phenom 9850be 2,5ghz@2,9ghz@OCZ Vendetta 2 700rpm
DFI Lan Party JR 790GX-M2RS
OCZ Blade 2x2Gb ddrII@1066mhz@1.8v
Gigabyte HD4850 1GB Multi Core @passive
Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
2xWestern Digital 6400aaks@RAID 1 + Seagate S-ATA 160gb@XXX
Tagan 480W Supersilent
Thermaltake V1000+ black with side window
Logitech MX500
DELL 2007FP

AMD Athlon 3000+(venice e3) stock
Abit AV8
Kingmax Superram 2x256ddr433 FHAS stock
Gainward 7600GT GS 256mb
Seagate Barracuda 80gb P-ata

Auzentech Meridian@Opamp LM4562NA
Denon AVR-3805 black finish @DIY 3.5mm > 2RCA(Neutrik RCA plugs)
Focal Jmlab Chorus S 726s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S CC700s classic finish@VDH CS-122 HB
Focal Jmlab Chorus S SW700 classic finish@Bandridge Profigold Subwoofer Cable
Review Chorus S serije
Review Denon AVR-3805
micek_kc je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2009., 06:04   #6
smigl
pur3 pwnage
Moj komp
 
smigl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 156
znaci ipak je daleko bolja solucija placati mjesecnu pretplatu za tel pa znati sto imas, lag mi definitivno uzasno steti jer sam holy p. kad bi barem dali na testiranje jedan dan da vidim koliko su napredovali .) a pise da mi je pokrivensto i hdspa signalom ako je istina i ako latencije idu onda u zeleno ne bi trebalo biti problema.. samo da nadjem nekoga da testiram prije nego sto uzmem
__________________
-[Phenom II X4 955 (8MB,125W,AM3) Black Edition ]-
-[SAPPHIRE HD 5850 ]-
-[Asus AM3 M4A785TD-V EVO ]-
-[G5]-
-[DDR3 1333MHz 4GB (2x2GB) Kingmax, CL9.0 ]-
-[Samsung 2243NW ]-
-[ Hitachi 250gb ]-
smigl je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2009., 07:42   #7
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Bjezi od tog VIP Broadbanda sto dalje ... uzas na kvadrat (vjeruj mi ) pogotovo izvan HSDPA zone (velikih gradova).

Jednostavno je los, za bilo sta osim za skidanje mailova i surfanje.
__________________
The Secret ...
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2009., 13:04   #8
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Igrao wow na dotičnom, lag je strava i užas oko 350ms ak imaš sreće, i imaju i faze totalne neigrivosti od 2000ms
Tako da sam se ja pod hitno prebacio na metrocarnet, a vip ću dati frendu kojemu treba za facebook zato je jedino i dobar.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2009., 23:45   #9
smigl
pur3 pwnage
Moj komp
 
smigl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 156
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Igrao wow na dotičnom, lag je strava i užas oko 350ms ak imaš sreće, i imaju i faze totalne neigrivosti od 2000ms
Tako da sam se ja pod hitno prebacio na metrocarnet, a vip ću dati frendu kojemu treba za facebook zato je jedino i dobar.
koji si signal imao?
__________________
-[Phenom II X4 955 (8MB,125W,AM3) Black Edition ]-
-[SAPPHIRE HD 5850 ]-
-[Asus AM3 M4A785TD-V EVO ]-
-[G5]-
-[DDR3 1333MHz 4GB (2x2GB) Kingmax, CL9.0 ]-
-[Samsung 2243NW ]-
-[ Hitachi 250gb ]-
smigl je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 11:09   #10
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Signal je hsdpa, dvije srtice od 5, ali sam provjeravao (nosio kd frenda i sa 5 i sa 1 crticom je Upload/download isti
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2009., 14:31   #11
smigl
pur3 pwnage
Moj komp
 
smigl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 156
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Signal je hsdpa, dvije srtice od 5, ali sam provjeravao (nosio kd frenda i sa 5 i sa 1 crticom je Upload/download isti

ali nije mi bitan ul i dl, bitan mi je samo ping (odnosno latencija u wow.u)
__________________
-[Phenom II X4 955 (8MB,125W,AM3) Black Edition ]-
-[SAPPHIRE HD 5850 ]-
-[Asus AM3 M4A785TD-V EVO ]-
-[G5]-
-[DDR3 1333MHz 4GB (2x2GB) Kingmax, CL9.0 ]-
-[Samsung 2243NW ]-
-[ Hitachi 250gb ]-
smigl je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 15:47   #12
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor smigl Pregled postova
ali nije mi bitan ul i dl, bitan mi je samo ping (odnosno latencija u wow.u)
PA napiso sam gore 350ms
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 22:36   #13
smigl
pur3 pwnage
Moj komp
 
smigl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 156
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
PA napiso sam gore 350ms
znaci sa 2 i sa 5 crtica imas 350ms?
__________________
-[Phenom II X4 955 (8MB,125W,AM3) Black Edition ]-
-[SAPPHIRE HD 5850 ]-
-[Asus AM3 M4A785TD-V EVO ]-
-[G5]-
-[DDR3 1333MHz 4GB (2x2GB) Kingmax, CL9.0 ]-
-[Samsung 2243NW ]-
-[ Hitachi 250gb ]-
smigl je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 22:53   #14
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor smigl Pregled postova
znaci sa 2 i sa 5 crtica imas 350ms?
Da
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 20:23   #15
hypnomidat
Premium
Moj komp
 
hypnomidat's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
pozzz svima...evo ovako frend me navukao na mmo igre...tako da zadnjih mjesec dana igram Aion...Posto cekam da mi uvedu telefonski prikljucak,trenutno koristim usb modem http://www.tele2.hr/mobilni_internet...wei_e1752.html s kojim hvatam jak 3g signal,ali igrica mi sporije reagira na komande,sto mi pogotovo smeta kod pvp...svako malo uhvati turbo 3g(znaci dostupan mi je),i onda sve radi odlicno...
e sad dali ima za kupit neku antenu ili uređaj ili bi mi mozda pomogla izrada kantene da lovim bolji signal...
Posto se ne kuzim najbolje u svijet infromatike,trazio sam pomocu googla,ali nisam nista pametno nasao...thanks...
hypnomidat je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2010., 20:27   #16
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,068
Nema vam kruha sa igranjem preko 3G veza i HSDPA varijacija na temu. I da se laboratorijski testira veza zbog samog načina na koji radi tu se ne može postići niska latencija ili lag free uvjeti.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2011., 21:51   #17
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Bože što vi gluposti većinom pišete sačuvaj bože,
zašto isti DL I UL sa 2 ili 5 crtica? da naravno da je isti, prvo crtice označavaju otpor pucanju veze a ne jačinu signala, a drugo stick je bio isti, isti chip u njemu, preko limita chipa ne ide,

nisu svi stickovi opremljeni za iste brzine, niti za isti ping, što idu novije nadogradnje mreže, tipa HSPA+ pa Dual Carrier na osnovni HSDPA brzine su veće ali je i ping manji jer se optimiziraju mreže, normalno potreban je i novi stick za novu nadogradnju, ne više onaj sa kioska koji i ima največi ping a bez obzira na brzinu mreže njegov chip je limitiran na 3.6Mbit DL i 0.384Mbit UL

još jedna napomena dolaskom 3.9G LTE iduće godine možemo očekivati bolju pokrivenost ruralnog djela i otoka uz ping čak i do 8ms uz vršne brzine 173Mbits DL/58Mbit UL
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2011., 22:47   #18
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
ja igram cesto preko T-Mobile mreze (tethering sa iPhonea 4) i nikad nisam imo problema sa pingom.. 90-130.
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2011., 23:52   #19
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Da očekivani ping preko HSDPA mreže (90ms-130ms) kao i kod vipa, jer t-mobile preskače HSPA+ i DUAL CARRIER nadogradnje, dakle ih ni nema, moj ping na HSPA+ ide i 44ms u potpisu mi je 59ms, a na DUAL CARRIERU ide i do 22ms, LTE sam već napisao i do 8ms
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2011., 20:33   #20
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Evo pinga na dual carrier HSDPA u Južnoafričkoj republici od prekjučer, na žalost ja sam u sred pretplate kod vipa pa ne mogu uzeti sada dual carrier stick jer bi me došao 1499kn, pa do LTE ostajem na HSPA+ sticku,
ali mi se ping sviđa

eto sad je koliko toliko normalan slijedi LTE još niže u prosjeku





Zadnje izmijenjeno od: Old friend. 21.04.2011. u 20:46.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2011., 17:10   #21
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 867
evo baš sam neki dan naišao na tv-u di su govorili o tom LTE-u i 4G mrežama. ovo je valjda jedina nada da se napokon maknem tu s bakrene linije s atenuacijom od 60db i brzine od max 1mbita. jer ipak kažu da će biti namjenjeno kućanstvima s lošom bakrenom infrastrukturom.

samo je pitanje kolka će cijena biti tome? i da li će samo vip to nuditi ili se može očekivati kakvo konkurentno tržište?
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na