Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.01.2009., 18:26   #1
zebinho
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 46
Restart kompa

Evo ovako od susjeda komp normalno udje u windowse(XP)...bude koju minutu dok se jos sve diže i onda se sam od sebe restarta.....prvo sam mislio da je prašina ali sve sam detaljno počistio i nije nažalost pomoglo jedino jos termalnu pastu nisam mijenjao....nakon toga sam probao zamijeniti hard disk sa svojim... ( njegov je IDE moj SATA ) no sa mojim HD-om neželi doc ni ekrana di se XP ucitava nego se odmah resetira...mijenjao sam i rame i to isto nije pomoglo..malo sam tu čitao i vidim da je moguce da je napajanje otišlo....a graficka ima pasivni cooler pa mislim da je sa njom sve ok....ima li jos netko kakvu ideju....i zanima me ima li neki program koji moze provjeriti rad procesora ili napajanja jel neda mi se bas sve do kraja rastavljat da vidim jel ok......uglavnom svaka je pomoć dobro došla...hvala!
zebinho je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2009., 18:55   #2
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
pa pokušaj s drugim napajanjem, da napajanje isključiš kao uzrok, ako nije
Lungz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2009., 23:51   #3
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Npr. Da za pocetak pogledas ovu temu -> http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=47660 pa kad nam navedes konfu i sve ostalo sta si saznao iz toka stikija onda mozemo nesto pocet rjesavat
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2009., 23:57   #4
smigl
pur3 pwnage
Moj komp
 
smigl's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Nova Gradiška
Postovi: 156
Citiraj:
Autor zebinho Pregled postova
Evo ovako od susjeda komp normalno udje u windowse(XP)...bude koju minutu dok se jos sve diže i onda se sam od sebe restarta.....prvo sam mislio da je prašina ali sve sam detaljno počistio i nije nažalost pomoglo jedino jos termalnu pastu nisam mijenjao....nakon toga sam probao zamijeniti hard disk sa svojim... ( njegov je IDE moj SATA ) no sa mojim HD-om neželi doc ni ekrana di se XP ucitava nego se odmah resetira...mijenjao sam i rame i to isto nije pomoglo..malo sam tu čitao i vidim da je moguce da je napajanje otišlo....a graficka ima pasivni cooler pa mislim da je sa njom sve ok....ima li jos netko kakvu ideju....i zanima me ima li neki program koji moze provjeriti rad procesora ili napajanja jel neda mi se bas sve do kraja rastavljat da vidim jel ok......uglavnom svaka je pomoć dobro došla...hvala!

sve mi se cini da se nesto pregrijava.. moguce i da ram ne valja pa ti ostaje krenuti od pocetka.. samo ploca ram i proc i pusti ga da radi malo da vidis sto se desava... ako je ok onda spoji i graficku pa pusti s njom da radi par minuta. sumljam da je napajanje jer s tvojim diskom se gasi odma dok s njegovim ipak udje u win
__________________
-[Phenom II X4 955 (8MB,125W,AM3) Black Edition ]-
-[SAPPHIRE HD 5850 ]-
-[Asus AM3 M4A785TD-V EVO ]-
-[G5]-
-[DDR3 1333MHz 4GB (2x2GB) Kingmax, CL9.0 ]-
-[Samsung 2243NW ]-
-[ Hitachi 250gb ]-
smigl je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2009., 23:02   #5
zebinho
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zg
Postovi: 46
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
Npr. Da za pocetak pogledas ovu temu -> http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=47660 pa kad nam navedes konfu i sve ostalo sta si saznao iz toka stikija onda mozemo nesto pocet rjesavat
isprika...evo bacam se odmah na posao....
zebinho je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2009., 03:41   #6
mexar111
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 81
Citiraj:
Autor smigl Pregled postova
sve mi se cini da se nesto pregrijava.. moguce i da ram ne valja pa ti ostaje krenuti od pocetka.. samo ploca ram i proc i pusti ga da radi malo da vidis sto se desava... ako je ok onda spoji i graficku pa pusti s njom da radi par minuta. sumljam da je napajanje jer s tvojim diskom se gasi odma dok s njegovim ipak udje u win
s njegovim vindsima radi komp jer su instalirani na toj maticnoj itd
a njegov hdd-winsi instalirani na njegovoj ploci drugi chipset itd zato mu nece -vjerojatno mu se prilikom ucitavanja one trake u vinsima komp restarta

zebinho : o koim se dijelovima radi?
mexar111 je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2009., 11:14   #7
darthzejdr
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
probaj malo pratiti temperature, mozda se pregrijava nekej. a inace, dobro bi dosle informacije o kojim se dijelovima radi.
darthzejdr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na