Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2008., 23:10   #1
Živac
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zabreg
Postovi: 36
gigabyte problem

dakle radise o tome da komp se resetira sam od sebe nakon nekog vremena...win ne rade dobro...

napravio sam test sa Orthosom i izbaci mi FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4. Hardware failure detected , consult stress.txt file

matična je gigabyte ga- 8sq800 , proc celeron 2.2ghz, 1 gb ram..

nemam pojma o OC niti sam ikad nešto takvo radio..sad dali je netko prije radio nešto na kompu nemam pojma..

molim vas pomozite

hvala
Živac je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 23:19   #2
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,404
Pa ako ništa nije ocano vjerojatno je krivac memorija.
Dali imaš 2 pločice rama ili 1 ? Probaj jednu izvadit pa opet testirat.
stuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.12.2008., 23:45   #3
Živac
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zabreg
Postovi: 36
dvije od 512..s obzirom da je dual channel ...a budem probao sad skinut jednu pločicu
Živac je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 00:11   #4
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Tandon memorija ne radi na Gigabyte-u kako spada,a ako imaš njihove module, vjerovatno je to problem...
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 00:14   #5
Živac
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zabreg
Postovi: 36
sad sam skinuo jednu pločicu i test je prošao triput i ništa!! hm...budem vidio sad kak radi..

memorija je Pqi
Živac je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 17:06   #6
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
PQI bi trebao raditi bez beda,..
Ako si Update-ao BIOS, i ako si probao staviti u druga 2 slota, i sve radi, onda ostavi u drgim slotovima nek miruje i radi..
Ne znam stvarno šta Gigabyte mulja u zadnje vrijeme... Ne smeta mi to toliko što se pregrijava, to se riješi, nego im BIOS stvarno ima koma podršku...
Pali u krizu...
Valg je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 18:05   #7
Živac
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zabreg
Postovi: 36
pustio sam memtest sa obadvije pločice... i javlja grešku...onda sam skinuo jednu... i ponovno pokrenuo memtest, i prošao je bez greške!!

znači memorija je prdnula ili???

e da jel moguče da mi je zbog toga kod instalacije win javljao nešto kao da fali neki file .DLL???(isprobano na više win)
Živac je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 18:19   #8
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor Valg Pregled postova
Gigabyte mulja u zadnje vrijeme... Ne smeta mi to toliko što se pregrijava, to se riješi, nego im BIOS stvarno ima koma podršku...
Pali u krizu...
Ovo naprosto nije istina, dapace imaju jednu od najboljih podrska za bios - podrska koja i par godina nakon izdavanja maticne i dalje razvija bios da bi se rjesili prvotni nedostaci (koje neki drugi proizvodjaci ni ne pokusavaju rijesiti).

Konkretan ti je primjer moja maticna i nevolje koje sam prije imao s njom, a i kad pogledas sve druge verzije imaju po 5+ (do 10-tak ) verzija biosa, od beta, etc... (da ne kazem da na extremesystems i slicnim forumima redovito imash direktne bete koje pusta gigabyte indirektno da se testiraju pa se ta brojka i penje josh vishe).
S te strane su se super popravili i stekli velik broj fanova na netu (i u overclock krugovima) posto rade sve kvalitetnije proizvode te slusaju kupca i njihove savjete/primjedbe.
Predrasude su kod nekih ljudi josh i dalje tu, ali bude se to ubrzo promjenilo.

@Živac - da, vjerojatno je nesto s memom, trebao bi izvrtiti memtest svake plocice pojedinacno da eliminiras dal je jedna izdahnula, a ako se ispostave kao ispravne onda se igraj s slotovima za rame (mjenjaj pozicije i vrti memtest s obje plocice unutra)

edit, vidjeh da si izvrtio test - prdnula mema i to bi bilo to, svakakve greske se onda javljaju u radu pa to reklamiraj ili uzmi novu ako ova nema garanciju
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 18:29   #9
Živac
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: zabreg
Postovi: 36
dobro sad još jedno pitanje..

s obzirom da matična podržava max ddr400..a izbora te memorije baš nema za kupit...dali može biti jedna pločica kingmax ddr400, a drugu da ostavim ovu PQI isto ddr400??
Živac je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 19:02   #10
Valg
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: City
Postovi: 1,404
Može... Samo ti savjetujem GoodRam, do sada su se pokazale jako dobre, i imaju 3 god garanciju:
http://www.vemil.hr/OpisMP.aspx?Sifra=22126
Valg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na