Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.12.2008., 02:09   #1231
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Meni u biti ovo nije jasno: na PV80 možeš imat 1920x1080p isto ko i na PY80 jedino što je na PY80 nativna što ama baš nema veze nikakve ako se radi o tome da je spojena na HTPC. Što dovodi do zaključka da ako kupuješ plazmu koju misliš spajat na HTPC uzmeš što jeftiniju( u ovom slučaju PV80) nego dat više za PY80,jer moš promjenit rezu kakvu hoćeš. U biti jedina stvar di je bolje uzet PY80 je ako će se gledat digitalni program u HD 1080p pošto je ovo nativno onda će ga pustit na 1920x1080p,a na PV80 će to ići u 720p osim ako nema neke fore da on sam prebaci na 1920x1080p.A di smo mi od toga...
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 02:14   #1232
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Ma nema foruma da nema pametnjakovica sa pozamasnim opusom kompleksa! Ne da se ne slaze on sa mnom, ne slaze se on sa cijelim svijetom. Surfam, trazim informacije, praksa u real worldu, rad oko HD-a godinama i nikad nikog nisam niti vidio niti cuo da je ovoliko uporan u svojim tvrdnjama oko gluposti kojima je davno udaren temelj. Proizvodjaci plasmi ne prave 42" 1080p modele, pa samo je to pokazatelj ali ne. Pa da sam izmislio toplu vodu, pa da je komentarisao bilo sta drugo od potrosnje do input laga, ne, on je kupio 42" plasmu koja se ne uklapa u onaj tekst i to ga reze nocima u krevetu, ne da mu spavat!

Nani, može još koja preporuka, nešta si škrt sa preporukama.

Ugl, riknuo stari samsung plano, traži se zamjena. Gledam da prođem što jeftinije (buđet je između 3000kn i 7000kn), soba je 40ak kvadrata. 32"-42", ne patim na "turbo dobru" kvalitetu slike. Ipak, plazma mi je favorit. http://www.vemil.hr/OpisMP.aspx?Sifra=4020285 - to si preporučio... ili ovako nešto.... http://www.vemil.hr/OpisMP.aspx?Sifra=4020278 ...ipak je to 107 :P

Realno, nekako mi bi bilo draže imati 1920x1080 panel...al nemam isustva pa se neckam. Zašto panasonic ima samo jednu godinu garancije? Malo mi je bezveze dati silan novac pa da rikne sljedeci godinu.

Koji TV ima najbolji omjer između dijagonale/cijene/garancije/kvalitete? - malo glupo pitanje, al ono, vecina nije nešto prezahtjevna, al je škrta.

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 14.12.2008. u 02:30.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 02:30   #1233
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Nani, može još koja preporuka, nešta si škrt sa preporukama.

Ugl, riknuo stari samsung plano, traži se zamjena. Gledam da prođem što jeftinije (buđet je između 3000kn i 7000kn), soba je 40ak kvadrata. 32"-42", ne patim na "turbo dobru" kvalitetu slike. Ipak, plazma mi je favorit. http://www.vemil.hr/OpisMP.aspx?Sifra=4020285 - to si preporučio...

Realno, nekako mi bi bilo draže imati 1920x1080 panel...al nemam isustva pa se neckam. Zašto panasonic ima samo jednu godinu garancije? Malo mi je bezveze dati silan novac pa da rikne sljedeci godinu.

Koji TV ima najbolji omjer između dijagonale/cijene/garancije/kvalitete?
PY80 )))))))


Salu nastranu, kod mene se isto gleda plazma za shoping i isao danas do vemila - samo nekih 3-4 komada ako se nevaram imaju 37pv8, svaki u posebnom centru (vrlo vjerojatno izlozbeni primjerci) i svega 5 komada 37vp80 (2 u zagrebu, ostatak po 1 razbacano, iso valjda izlozbeni primjerci).
E sad, ili je ogromna navala na plazme ili neka visha sila u igri, ali nadam se da cu u pon uspjet rezervirat jednu od onih koje su u dolasku
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 02:48   #1234
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
PLASMA SAMSUNG 50" (127cm) PS 50C91H 4899,00 kn
PLASMA SAMSUNG 50" (127cm) PS 50Q96HD 5899,00 kn
Kaj mislite? Ono, stariji model, ali cijena.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 03:15   #1235
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
@Lihto
PV80 prima 1080p signal ali ga skalira na svoju nativnu rezoluciju.
PY80 ne skalira nista jer joj je naticvna 1080p.

@Gilbert
Za tu kvadraturu 42pv8 ili pv80 minimum a mozes ako ti je vec stalo do 1080p reze uzeti 46py8 al ona je skuplja, 9k kuna. Mada znas moj stav oko 1080p i minimuma od 50". Progledat ce se i 46"
Za garanciju ja ti ne mogu reci, raspitaj se da li neko daje 2 godine, nedavno je i kod nas(BIH) produzena na 2 godine.
Sto se samsunga tice, meni se licno ne svidja njihov daljinac i sporo mjenjanje kanala. Takodjer to su stariji modeli i slika na PV80-ma je dosta bolja. C91H ne prima 1080p signal samo da znas.

@Pippincro
Mogu ti reci da su PV70 i PV80 serija najprodavaniji televizori 2007/2008 i da je potraznaj jako velika, znat cu konacnu cifru iza Nove godine koliko je modela prodano, kako na prostorima ex-yu tako u svijetu.
Prije 3 mjeseca nije se mogla naruciti ni jedna 37PV80 cekalo se po 2 sedmice da lokalni ditributer Panasonica dobav iz svabije. Kod vas je malo vece trziste pa ih i ima na stanju a ovde ih nisi mogao vidjeti ni u izlogu.

Zadnje izmijenjeno od: Nani. 14.12.2008. u 03:48.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 05:21   #1236
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ja ne vjerujem.

Ako imas gustocu pixela. Ako imas rezoluciju koja je 1920x1080. Ako imas 50 incha ekran i ekran od 42 incha jedan pokraj drugog.

Ako gledas 50 incha sa 3 m npr. isti je efekt kao da gledas 42 incha sa 2,5 m.

Ako gledas 50 incha ekran sa 3 m, ista je gustoca pixela tvom oku, kao da gledas 42 incha sa 2.5 m.

To su cisti zakoni fizike. Ja to ponavljam kao tele, a ti jos nisi niti jednim argumentom to pobio. Oku je SVEJEDNO. Nije da se radi o razlici izmedju 52 incha sa 3 metra i 1.66 incha sa 10 cm udaljenosti da dodjemo do problema u oku da ne moze fokusirati (razaznati) kako spada. Govorimo o normalnim velicinama.

"Obicno se na forumima nadju ljudi koji preko tudjih postov a i saznanja vole da pametuju a nisu u stanju bili nista svoje ikad da napisu.
Te ljude niko niti postuje niti ih uzima za ozbiljno, jer obicno kao ti maloprije krenu u nedostatku argumenata da vrijedaju
."


Ja tebe nisam uvrijedio. Ako si se ti uvrijedio meni je zao. Da cu vrijedjati tu nekoga necu. To ce ti potvrditi svaki forumas koji me je upoznao. Cak sam se slozio sa svime sto si napisao u svom postu. Znam da se ovdje cijeni tvoje misljenje i mogao sam zazmiriti, ali nisam tip osobe koji nece reci kada nesto nije istina i pokazati na istinu ako ju zna. Zato se nisam slozio sa jednim dijelom tvog posta.

"Imas momcino 1265 postova, ja 10 puta manje, imao si vremena da pises i pises o HD-u i da tvoje misli budu okacene na prvu stranicu, da si rekao sta pametno ili znao nesto sto drugi nisu vjerujem da bi se to i dogodilo.

Najgora moguca stvar za jednu osobu je da se identificira sa objektom kao sto ti radis sa svojom milom plasmicom.
Dao si 2300kn vise za stvar koju ne mozes iskoristiti, jer tvoje oko ne vidi toliko zbijene pixele a to sam ti objasnio u prethodnom postu
."

Broj postova nikad nije predstavljao nesto. Mene boli briga sto je tvoj post uzet kao primjer necega. Ja samo ukazujem na gresku u jednom dijelu tvog posta. Kad smo kod broja postova vec. preko 1.000 mojih postova je starije od 2 godine i nisam pisao samo u ovom dijelu foruma.

Ja se ne identificiram sa objektom. Znam i naucio sam jako puno o nacinu na koji ljudi primaju informacije, kako ih procesuiraju i zasto se ponasaju na odredjen nacin. Da bih pao na razinu identificiranja sa objektom morao bi biti stvarno jako pijan da bi mi vise svijest o necemu bila prevladana cistom podsvijesti. Pogotovo u temama vezanim uz znanost.

"Posto te fidujem sa informacijama od kojih pametujes po ostalim forumima, da znas da je najostriji blu-ray na LX6090 60" plasmi a ne na tvom 42" full hd-u."

Kao sto sam rekao. Cijenim jako puno sto si rekao i moze se reci da sam na jednom mjestu jako puno naucio (saznao) od tebe. Te da bi to sve naucio, proucio, primio i obradio bi mi trebalo puno vise izvora i puno vise vremena. Zato mnoge stvari uzmem od tebe posto mislim da si u pravu u mnogim stvarima. Jedino ne mislim trenutno da si u pravu vezano uz ovo. Ako ti smeta (posto nisi stavio nikakav disclaimer) da tvoje rijeci koristim negdje drugdje. Necu vise. I inace bi napisao svojim rijecima i sa svojim primjerima te iste stvari, ali zbog brzine odgovora (da skratim vrijeme) sam koristio tvoje rijeci. Isto kako koristim neki review nekog site-a ako se slazem sa njim.

"Dakle cijela porodica treba svaki put kad "pristave" blu-ray da se pomicu na 1.6m da bi vidjeli beneficiju 1080p i tako 5, 7 10 godina dok god ne uzmu veci ekran
I ti hoces da tebe neko ozbiljno shvati?
"


Ne. Zbog istog razloga koji sam napisao u svom postu koji nije vezan uz diskusiju sa tobom. Ako imamo 4 covjeka recimo. Pronasao sam ovaj podatak pa cu ga u ovu svrhu iskoristiti:
"...Prema istraživanju, prosječni hrvatski građanin visok je 176 centimetara i težak 82 kilograma, a širine prsa 102 centimetra. Hrvatice su prosječno visoke 163 centimetra i teške 68 kilograma, grudi su im opsega 99, struk 86, a bokovi 104 centimetara. Prosjek je dobiven uzimanjem do 57 mjera u odraslih i do 30 mjera u djece, počevši od opsega glave, duljine ruku i nogu, širine ramena i drugih mjerenja... "

Pa ajmo uzeti da je prosjecna osoba koja sjedi na kaucu siroka 50 cm. Sto znaci da bi zgusnuto 4 osobe bile siroke recimo 440 cm.

Tako da kad bi gledali sa udaljenosti od 1.8 metara plazmu od 50 incha, to bi u tom omjeru izgledalo ovako:

Sto znaci da s obzirom na polozaj osoba, pogotovo krajnje lijeve (1.) i desne (4.) njima gledanje filma ne bi predstavljalo isti gust kao za osobe 2. i 3..
(omjer je 2 pixel / cm i da, fulao sam ovaj razmak u sredini, trebao bi biti duplo veci, ali kad sam vec iscrtao zute linije nije mi se dalo ispocetka i mozda sam fulao par pixela tu i tamo, ali nije vazno jer ne mijenja sliku puno )
Zato sam rekao da je glavna prednost u vecoj dijagonali kada vise ljudi gleda film. Zato bi recimo ta slika izgledala ovako kad bi imali od 70 incha (cisto radi primjera). :



Posto ljudi ostaju isti gledanje filma bi vec postalo bolje pogotovo za krajnje lijevu (1.) i desnu (4.).

Ovo smo uzeli u originalu (prva slika) da se radi o udaljenosti od 1.8 metara na 50 incha plazmi. Naravno, ako netko gleda sa 3.6 metara, onda bi mu kut gledanja pogotovo osobe 1. i 4. bio odmah kao u drugom slucaju. A kad bi gledali na 70 incha bi bio jos bolji.

Uzeo sam namjerno 70incha je da sam uzeo 42 incha i 50 incha razlika ne bi bila toliko uocljiva na prvi pogled iz crteza.

"Mogu mislit koja ti je milina citat titlove na 42" sa 1.6m udaljenosti, glava radi samo lijevo desno "

Ista mi je milina kao citat titlove na 50" sa 1.9 metara nema razlike. Ali ne citam titlove. Engleski jezik "ucim" vec preko 15 godina. A na Engleskom je preko 90% filmova koje gledam. Da moram citat titlove (recimo da gledam Apocalypto film, sigurno ne bi sjeo tako blizu)

"Gdje je gustina pixela, gdje je 2D prikaz, gdje su ogranicenja ljudskog oka od 30 do 40 pixela po kvadratnom incu za preporucene udaljenosti, to i ne citas jer svaki put kad otvoris stranicu zaziga srce pa i preletis sta ti pisem, opet maca popala jezik!"

Ovime cu se pozabaviti u mom zadnjem quote-u tebe u ovom postu.

"Napisem onakve stvari i nadjes se da kazes kao obmanjujem ljude jer si ti sve skontao sta i kako na svojoj plasmi!
Od tvoje gluposti je gora tvoja pokvarenost i zavist!
"


Rekao sam da obmanjujes i dodao "iako znam da ne namjerno". Upotrijebio sam rijec "znam" jer koliko sam citao tvoje postove na forumu dosao sam do jako snaznog dojma da ti iskreno zelis pomoci ljudima. Inace bi napisao "iako MISLIM/NADAM SE/HTIO BI VJEROVATI da ne namjerno". Upotrijebio sam rijec obmanjujes jer se nemrem sjetiti bolje rijeci. A cinjenica je da ako netko nesto savjetuje ljudima sto je krivo da je obmana makar osoba to ucinila zato jer ona iskreno vjeruje u ono sto prica, kao i u slucaju da to radi namjerno zbog nekog svog hira. Ja sam vjerovao i jos uvijek vjerujem da se kod tebe radi o prvom slucaju. I ne bi vise nista postao da se radi o diskusiji koja ukljucuje samo mene i tebe, jer imam osjecaj da se neces predomisliti (ne trazim nikakvo priznanje) i tu bi stao, ali posto je public forum i ukljucuje puno ljudi nastavljam sa tezom koja je kontra tvoje jer sam svjestan trenutno da sam u pravu. Ovo mi je prvi put otkad sam na forumu u preko 4 godine da tako snazno idem u dokazivanju svoje tvrdnje jer vjerujem da sam iskreno u pravu. Da ne vjerujem, samo bi ostavio diskusiju na mjestu i ne bi se vise mjesao. To ce ti vjerujem potvrditi svi ljudi koji me duze vremena znaju.

"Gustinu pixela si opet djelio i dobio 1.19 sto je omjer 50" i 42" rezolucije umjesto da poredis kvadratne povrsine"

Mislio sam da nije tako, ali sada sam siguran da je upravo u ovoj recenici tocan razlog zbog kojeg si ti uvjeren u ono sto pricas. Iskreno. I meni se dogodi da mi takve neke stvari sa vremena na vrijeme prelete pa poslije lupam glavom u zid kako sam to zaboravio ( sto ne mislim da bi ti trebao, dapace molim te nemoj jer su tvoji savjeti stvarno zlata vrijedni).

Uzet cu puuuno vece vrijednosti je je lakse pratiti razvoj stvari sa njima nego da moras imati kalkulator kako bi pratio.

Ajmo uzeti 2 TV-a. Jedan je duplo veci od drugog.

1. TV ima pixel koji je visok 2 m, a sirok 2 m
2. TV ima pixel koji je visok 6 m, a sirok 6 m

O = 4a
P = a * a = a na kvadrat

1.) 1. TV -> P = 2 * 2 = 4 metra kvadratna iliti P = 2 na kvadrat = 4 metra kvadratna

2.) 2. TV->P = 6 * 6 = 36 metra kvadratna iliti P = 6 na kvadrat = 36 metra kvadratna

Zakljucak. 2. TV ima pixel koji ima 9 puta vecu povrsinu od 1. TV-a.

-
Da li nasem oku znaci nesto brojka od 4 metra kvadratna naspram brojci od 36 metra kvadratna. NE!

Nasem oku jedino znaci da kad gleda sa iste udaljenosti da 1. TV ima pixel koji je velik 2 m sa 2 m, te ispunjen nekom bojom, a da 2. TV ima pixel koji je 3 puta veci, odnosno je velik 6 m sa 6 m.

Da uzmem primjer 2 osobe koje gledaju neki TV. Iako gledaju TV koji ima iste dimenzije, istu povrsinu, istu velicinu pixela. Da li ce ga vidjeti isto? Nece!



Osoba 2 ce vidjeti ekran TV-a kao da je pravokutnik, a osoba 1 ce ga vidjeti kao neki cetverokut.

Ako gledaju obje osobe istu tocku na ekranu, evo kako cijeli ekran izgleda iz ociju osobe 2

,a evo kako izgleda iz ociju osobe 1


-

Ovime sam ti pokazao da povrsinu kao materiju oko ne vidi. Oko vidi opseg stranca koje omedjuju neki objekt i to ih vidi ovisno o mjestu gledanja. Zato je naravno Mars na nebu manji od mjeseca kad ga gledas sa zemlje. Iako je isti veci od mjeseca (ima vise "pixela" od mjeseca). Zato mjesec moze pokriti sunce i napraviti potpunu pomrcinu kada gledamo sa zemlje.

Da zavrsim raspravu sa zadnjim primjerom.

Ako imamo 2 TV-a. Prvi TV ima opseg pixela 1 m sa 1 m, a drugi TV ima opseg pixela 2 m sa 2 m. Oba TV-a imaju rezoluciju 3x2 pixela.

Ako gledamo TV 2 sa X (stavi koju hoces) udaljenosti, onda dobimo isti efekt kao da gledamo TV 1 sa X/2 udaljenosti.

Evo jos i slika za to



----------------------------------------------------


Postoji samo jedna varijanta u kojoj bi gledanje TV-a od 50 incha sa recimo 1.80 m bilo bolje nego gledanje TV-a od 42 incha sa 1.52 metra.

To je kad bi kod TV-a od 42 incha bio primjetan bleeding dok kod 50 incha ne bi.
Primjer:


Ali to je drugi par rukavica i napisao sam
"...da dva TV-a (manji i veci) imaju istu kvalitetu slike (kontrast, boje, rezolucija, osvijetljenje...)..."
, te

"...Ovaj vodic prati ovaj slucaj, a ako ima vise faktora u igri, morat cete jednostavno malo vise mozgati do odluke...."

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Ma nema foruma da nema pametnjakovica sa pozamasnim opusom kompleksa! Ne da se ne slaze on sa mnom, ne slaze se on sa cijelim svijetom. Da sam izmislio toplu vodu, pa da je komentarisao bilo sta drugo od potrosnje do input laga, ne, on je kupio 42" plasmu koja se ne uklapa u onaj tekst i to ga reze nocima u krevetu, ne da mu spavat!
Ne reze mene nista noci u krevetu. Dapace, spavam jako ugodno. Ali kad si spomenuo rezanje, nisam vec godinama imao neku nocnu moru, bilo bi fora za promjenu!

Toliko od mene!

Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Gledanje 50" sa 1,8m? To mi zvuči kao voženje auta sa facom pribijenom uz šajbu.
Nema veze. Poanta cijelog mog posta je u omjeru. to znaci da gledanje sa 1.80m na 50 incha je jednako gledanju sa 1.52 metra na 42 incha plazmi.

Slobodno uzmi gledanje sa 3 metra 50 incha televizije i gledanja sa 2.52 metra 42 incha televizije iste rezolucije. Ili koja god ti udaljenost pase.

To sto meni iz nekog razloga to predstavlja gust i zbog kojeg sam se naviknuo na odredjenu udaljenost je cisto subjektivna stvar. Ono sto nije je omjer izmedu 50 incha plazme i 42 incha npr. i smanjivanju udaljenosti. da bi se dobio isti efekt.

Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 14.12.2008. u 15:32.
  Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 08:32   #1237
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Citiraj:
Pa ajmo uzeti da je prosjecna osoba koja sjedi na kaucu siroka 104 cm. Sto znaci da bi zgusnuto 4 osobe bile siroke recimo 440 cm.
Neznam čim se vi hranite, kod mene na 440cm stane malo više ljudi.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 11:18   #1238
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
@Gilbert
Za tu kvadraturu 42pv8 ili pv80 minimum a mozes ako ti je vec stalo do 1080p reze uzeti 46py8 al ona je skuplja, 9k kuna. Mada znas moj stav oko 1080p i minimuma od 50". Progledat ce se i 46"
Za garanciju ja ti ne mogu reci, raspitaj se da li neko daje 2 godine, nedavno je i kod nas(BIH) produzena na 2 godine.
Sto se samsunga tice, meni se licno ne svidja njihov daljinac i sporo mjenjanje kanala. Takodjer to su stariji modeli i slika na PV80-ma je dosta bolja. C91H ne prima 1080p signal samo da znas.
Okej, hvala na savjetu. 46py8 neće ići, izvukao sam da troši 470W.

Vjerovatno ce biti 42PV80P. Ima koji sajt da mogu vidjeti koliko struje troši koji model? ...jer vidim da fullHD plazme vuku kao dvije 4870X2.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 15:08   #1239
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Neznam čim se vi hranite, kod mene na 440cm stane malo više ljudi.
Ooops nabrzaka sam onaj podatak izbacio hehehe

To sam pisao prije spavanja drito.

Znaci da bi duplo vise ljudi stalo. Idem editat
Mozda mi je wall-e malo preveliki dojam ostavio :P
  Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 16:51   #1240
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
@Gilbert
Ako ti se da cekat Panasonicove plasme 2009, imat ce duplo manju potrosnju jer ce koristiti Neo PDP tehnologiju.
http://www.switched.com/2008/10/03/7...sonic-neo-pdp/


@Mad_Duke
Nemoj brisat te kilaze sto si napisao, zanimljivo je citat sta se u tvom mozgu desava.
Iduci put napisi sta jedes dok gledas film.

Niko ali niko ne ce sjediti tako blizu tv-a i gledati 42" sa 1.5m.

Zato je i ostavljena 720p rezolucija na 42".

50" kao i 60" TV daje prostor za vecu udaljenost i sa vecim pixelima jasniju sliku kad se radi o 1080p.

Zato je 60" Kuro najbolji, ali nisam od tebe to ocekivao da znas.
Slika govori vise od hiljadu rijeci;




Jedina stavka koju nisi u stanju da procitas a to je koja gustina pixela najvise odgovara ljudskom oku od 35 PPI a da ne mora sjediti na metar od tv-a.

Pa da ti opet napisem zasto se ti patis sa svojom 1080p 42-icom.

Dp za 1920x1080 je 2202,9
PPI za 32" je 68,80 (pixel per inch)
PPI za 42" je 52,45
PPI za 50" je 44,05
PPI za 60" je 36,70 (najblize magicnom broju od 35PPI)

Dp za 1024x728 je 1280
PPI za 42" je 30.
PPI za 50" je 25 - ispod preporucene gustine

E sad da ne bi primjetio nazubljenost slike zbog male gustine pixela kod 50" 720p TV-a morao bi se odmaci od TV-a, kao sto si se ti morao pribliziti da bi vidio beneficiju gustine pixela kod 42" 1080p.
Jel tebo ovo jasno!

Da li ti je da su ovo finese koje marketing firmi nikad nece reci svojim potencijalnim kupcima.

Naravno ovde pricamo ne o minimalnim ili maximalnim udaljensotima vec o optimalnim sto je najbitnije, to je onaj dio stana gdje ne moras primicat namjestaj i da ti HD izgleda lijepo.

Dakle optimalna udaljenost + PPI(izmedju 30 i 40) najbolji moguci ugodjaj.

Naravno da

Da si procitao da je magicni broj 35 za ljudsko oko ne bi se trudio da trunis u prazno toliko.

Zato je 42" ne beneficira od 1080p jer joj povecava gustinu na 52,45 (sa 30 na 1024x768). Samim tim joj smanjuje preporucenu udaljenost i pobija svrhu te rezolucije. I to je razlog sto se ne proizvode 42" full HD plasme, naravno osim tvoje


Dakle;
37" (720p) i 34PPI sa optimalne udaljenosti (Dp je 1251 jer se kod 37" radi o 1024x720) (Zato ce svaki recezent reci kako ima razlike u kvalitetu slike-ostrini izmedju 37" i 42")
42" (720p) i 30PPI sa optimalne udaljenosti (42" bi vise beneficirala od 1366x768 kao sto je na LCD-ovima)
46"(1080p) i 48PPI
50"(1080p) i 44PPI sa optimalne udaljenosti (50" ne ulazi u magicnu granicu ispod 40PPI zato se uzima kao neka pocetna referenca za 1080p jer su vece dijagonale puno skuplje)
58"(1080p) i 38PPI sa opimalne udaljenosti
60"(1080p) i 37PPI sa optimalne udaljenosti
A optimalna udaljenost za ove setove nije aritmeticka sredina izmedju minimalne i maximalne niti ces ih dobiti djeljenjem sa 1.19 isl.
Zato sam i govorio da je minimum 50" za 1080p ne daveci ljude i ne obrazlagajuci ove brojeve. Zato 42" beneficira od 720p jer joj je PPI ispod 40, zato 60" beneficira od 1080p jer joj je PPI ispod 40.
Zato onaj ko kupi 42PV80 ne mora sjediti na jedan i po metar od tv-a da bi vidio sve detalje. Zato njemu sa optimalne udaljenosti ne izgleda slika nazubljeno.

Na tvoje pitanje zasto je bolji 50py80 od 42py80 ili ti zasto 1080p vise beneficira na 50" od 42" ide zakljucak.
-jer ti 50" (60" pogotovo) omogucava da se vise odmaknes od tv-a,
-jer je pixel kod 50" i 60" veci nego kod 42"
-jer zbog razloga iznad je slika jasnija i detalji su veci kod 50" zbog manje sabijenosti pixela
-jer nikad na PC monitoru neces imati feeling HD-a kao na vecim dijagonalama zbog sabijenosti pixela koje tvoje oko ne moze da razazna
-jer se isto pravilo primjenjuje i kod 26, 32, 37 i 42"->720p rezolucija dovoljna za 30 do 40 PPI-a sa optimalne udaljenosti.
-jer ne sjedis preblizu i ne opterecujes oci
-jer je sve uvecano i jasnije prikazano (zbog 1080p rezolucije ne izgleda nazubljeno vec ispeglano)
-jer HDTV nije tlocrt niti mapa grada da ga uvecavas i smanjujes i govoris da je sve isto smanjujuci udaljenost izmedju tv-a i gledaoca
-jer postoje postulati gdje se optimalna udaljenost ne moze zrtvovati radi sabijenosti pixela
-jer su tablice vecinom marketinski trikovi
-jer ljudsko oko najbolje percipira 35 pixela po inchu
-jer setovi cija je gustina izmedju 30 i 40 pixela po inchu omogucavaju gledanje HD-a sa optimalne a ne minimalne udaljenosti.
-jer je uvjek u zivotu bilo koliko para toliko muzike
-jer si legenda!



Pa ne mogu ja mislit za tebe svaki put

Takodjer ne odgovaras mi na pitanja zasto ne kupiti 26" i 32" sa 1080p?

Zadnje izmijenjeno od: Nani. 14.12.2008. u 18:10.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 16:55   #1241
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova

Ajmo uzeti 2 TV-a. Jedan je duplo veci od drugog.

1. TV ima pixel koji je visok 2 m, a sirok 2 m
2. TV ima pixel koji je visok 6 m, a sirok 6 m

O = 4a
P = a * a = a na kvadrat

1.) 1. TV -> P = 2 * 2 = 4 metra kvadratna iliti P = 2 na kvadrat = 4 metra kvadratna

2.) 2. TV->P = 6 * 6 = 36 metra kvadratna iliti P = 6 na kvadrat = 36 metra kvadratna

Zakljucak. 2. TV ima pixel koji ima 9 puta vecu povrsinu od 1. TV-a.

-
Da li nasem oku znaci nesto brojka od 4 metra kvadratna naspram brojci od 36 metra kvadratna. NE!

Nasem oku jedino znaci da kad gleda sa iste udaljenosti da 1. TV ima pixel koji je velik 2 m sa 2 m, te ispunjen nekom bojom, a da 2. TV ima pixel koji je 3 puta veci, odnosno je velik 6 m sa 6 m.



Sta ja sve necu ovdje procitati, prestrasno...

Nego jel ti ozbiljno mislis da te netko prati u ovim tvojim primjerima, paint crtezima, i da si dokazao svima da je tvoja plazma best buy i da svi moraju kupovati full hd na 42"?

Mislim, tako nesto tvrditi a jedino tu PY80 plazmu imati pred sobom. Ajde da si ju usporedio uzivo s nekom hd ready, s standard definition programom ili cak hdtv onda josh nekako, ali ovo je cista teorija s tvoje strane koja u obzir uzima samo faktore koji tebi trenutno odgovaraju pri tumacenju tko zna cega...

Tebe je svladao cisti marketing i nakon toga vlastito uvjeravanje da je to neki vrhunac ponude, isto kao i moje neke znance koji su isli kupovat 32" full hd lcd-ove, a gledaju kabelsku u najboljem slucaju
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 21:41   #1242
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
"@Mad_Duke
Dp za 1920x1080 je 2202,9
PPI za 32" je 68,80 (pixel per inch)
PPI za 42" je 52,45
PPI za 50" je 44,05
PPI za 60" je 36,70 (najblize magicnom broju od 35PPI)
"


Biti cu kratak posto ti ne kuzis osnovne zakone fizike i svijeta u kojem zivimo.

Meni je zao, ali oko ne gleda u pixelima po inchu. Tko ti je to rekao, grdo te ....

Jedina stvar koja je vazna je kut gledanja. Oko vidi svijet u stupnjevima i imas tocno definirano koliko osoba sa zdravim vidom 20/20 moze razaznati tocaka po stupnju (ne ukljucujuci periferni vid koji seze i do 180 stupnjeva).

Evo


Imas 3 velicine TV-a.

Slika odgovara omjeru (pixel / cm ) sto znaci da je 42 incha, odnosno 107 cm display na ovoj slici sirok 107 pixela.

Udaljenost sam stavio na 42 incha 1.7 m. Nakon ove udaljenosti osobe koje imaju vid 20/20 polagano pocnu gubiti detalje 1080p rezolucije.

Povecavao sam udaljenost da prati povecanje dijagonale i eto. Imas tu tri slike.

Na svakoj slici je kut gledanja isti. Na svakoj slici LJUDSKO OKO VIDI NA IDENTICAN NACIN REZOLUCIJU SLIKE.

Bas sam nasao lijepi kalkulator pa se igraj.
http://myhometheater.homestead.com/v...alculator.html

Kad naucis nesto o vidu, mozda ces prestati pricati marketinske nebuloze koje si cuo od nekog!

"Takodjer ne odgovaras mi na pitanja zasto ne kupiti 26" i 32" sa 1080p?"

Nema razloga zasto ne kupiti. Samo kvalitetan LCD monitor od 26 incha kosta jako puno. A plazme se ne rade u toj velicini.

1080p razliku ces vidjeti i na 26 incha. Pod uvjetom da je monitor kvalitetan i da su pixeli jasni.


O tome da 42 incha nije dobar za za 1080p sadrzaj je doslo od ljudi koji su kupili 720P telkac, pa su ljubomorni na one koji imaju 1080P, te od trgovaca kojima u tom trenutku recimo pase taj scenario.
  Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 22:21   #1243
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Citiraj:
Autor Mad_duke
"Takodjer ne odgovaras mi na pitanja zasto ne kupiti 26" i 32" sa 1080p?"

Nema razloga zasto ne kupiti. Samo kvalitetan LCD monitor od 26 incha kosta jako puno. A plazme se ne rade u toj velicini.
Obozavam tvoje odgovore citati, zaista!

Navedi mi jedan jedini kvalitetni 26" HDTV sa 1080p rezolucijom
Opet ti ne odgovori sa koje udaljenosti bi gledao taj 26" 1080p telic

Citiraj:
Autor Mad_Duke
Opet ti sa uvecavanjem tlocrta, Extra !
Iduci post opet postavi istu sliku, jer ne razumijemo sta zelis reci!
Ne uvrsti ti gustinu ovde, opet nake pticje perspektive, znam komlikovano je uradit ali brate da bi nam objasnio to te ceka, to ti je sad posao


Citiraj:
Autor Mad_duke
O tome da 42 incha nije dobar za za 1080p sadrzaj je doslo od ljudi koji su kupili 720P telkac, pa su ljubomorni na one koji imaju 1080P, te od trgovaca kojima u tom trenutku recimo pase taj scenario.
Jeste, svi smo mi ljubomorni sto ti imas full hd na 42". Pogotovo vlasnici 50" Full HD televizora.


Citiraj:
Bas sam nasao lijepi kalkulator pa se igraj.
http://myhometheater.homestead.com/v...alculator.html


Znas li da je THX 36 stepeni najzahtjevniji Lucasov calculator, radjen za kina
Da vidis koliko ima razlicitih vrijednosti;

Vidis kako je THX zahtjevan a nije jedino mjerilo, mislim jeste jedino mjerilo tebi koji gledas HD sa 1.6m bas kako nalaze Lucas
Pa pogledaj gdje je THX 36 smjesten iznad 1080p i 2K digital cinema skale, tek je 4K digital cinema zahtjevnija i ti se ravnas po tome i ti meni dajes kalkulator Nadam se da ces nauciti sta ovo znaci nekad u dogledno vrijeme!
Hvala!

Naravno najbolje prikazuje logaritamska skala koja upravo kaze da je za 42" dovoljno 720p ali ju je nauka procitati jer ima pravila, mozes ih naci na netu, da ti ne budem uvjek ja izvor informacija.



Fataj se knjige!

Zadnje izmijenjeno od: Nani. 14.12.2008. u 22:43.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2008., 23:53   #1244
musho
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: macedonia
Postovi: 20
NANI ti hoces da kazes da mi djaba kupimo PY80 za sd kanale ili neki dobri dvd rip.pa zasto onda je skuplji od PV80 valda nije samo sto je FULL HD.ima vise kontrasta i veci dinamicki pa valjda po logiku daje bolju sliku na sd i dvd od PV80.
musho je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 00:19   #1245
Klokan
Premium
Moj komp
 
Klokan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 118
Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
Pozdrav,

Spojio sam PC na HDTV.
Grafička kartica je Zotac GTX260 Amp2 a TV je Phillips 32PFL7803D/10

Radio sam sve kak piše, prvo namjestio na kompu rezu 1920 x 1080 60Hz
onda ugasio komp, ugasio telku, išteko iz struje, spojio ih preko HDMI/DVI kabla,
dodijelio HDMI 1 ulazu na TV-u "PC" ,
uglavnom slika je tu,
al kad počnem gledat neki film fullscreen il pokrenem neku igru
svako malo se zacrni ekran sa porukom NO VIDEO INPUT il tak neš...
probao sam spojit u druge HDMI ulaze, ista stvar...
čak sam i u TV softveru probao sa isključenim opcijama ACTIVE CONTROL,
PERFECT PIXEL, NATURAL HD MOTION itd.

sad više neznam kaj bi napravio...
možda probao prek S-video kabla il.... neznam,
uglavnom, prije kupovine sam mailom kontaktirao nekog baju iz filipsa
koji je rekao da TV podržava sve komp rezolucije al je preporučena "native" naravno, jer inače troši duplo više procesora tak da nisam ni pokušavao na nekim drugim rezama...

Imo ko kakvu ideju il slično iskustvo?

Hvala.
stavi ati karticu i sve će raditi savršeno... nvidia suxa što se tiče videa i spajanja s lcd/plazmom, valjda zbog drivera... znam iz iskustva
Klokan je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 00:42   #1246
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
evo par pitanja da ubijem raspravu:

1. Zasto se toliko hvale plazme naspram LCD-a?
2. Posto mislim uzeti 2 uredjaja - 1 ce radit cijeli dan na oko 3 metra od gledatelja a drugi oko 4-5 sati na dan , sta je bolje uzet (potrosnja itd)
3. Sta je bolje za spajanje na PC i gledanje tui i tamo mkv filmova (najcesce divx)? (bluray me ne zanima toliko)

Ovo su mislim najjednostavnija pitanja. Ovo ostalo je vise manje picajzliranje koje pere nravano picajzle . Mi ostali, NAROD jel, hocemo jednostavne odgovore .
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 01:11   #1247
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
@Musho
Da upravo tako, py80 je neisplativ ispod 50". SD slika je bolja na PV80, toliki nazivni kontrast(dinamicki je smetlje i ne treba ga gledati) se moze iskoristiti uglavnom kod HD sadrzaja.

Citiraj:
Autor Pizz
Radio sam sve kak piše, prvo namjestio na kompu rezu 1920 x 1080 60Hz
Pokusaj postaviti na 50Hz ili ako gledas mkv na 24Hz tj 24p.

Nadalje moze biti da je defektan tv
Moze biti da ti napojna jedinica nema dovoljna snage da izbaci sliku preko RAMDACA

@Bruno_Rv

1. Procitaj teskt sa Page Numero One
2. -----------------II-------------------
3. LCD sa 720p rezolucijom
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 02:49   #1248
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,947
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
@Bruno_Rv

1. Procitaj teskt sa Page Numero One
2. -----------------II-------------------
3. LCD sa 720p rezolucijom
Uf,na kraju si me ubio s trecim odgovorom. Plasma ovo plasma ono,i ja u glavi odlucuio na plasmu i ti me ubi. Eh....
Ok,plasma ide u boravak,tamo nema PC-a,ali realno gledajuci jel toliko velika razlika izmedju LCD-a 720p i plasme 720p prilikom spajanja na PC ili su to manje razlike?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 06:15   #1249
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Pa kvalitetom slike realno gledajuci u ovom momentu i nema dobrih 720p LCD-ova. Jedini LCD sa kojim bi se mogao pomiriti da mi visi na zidu je Sony 52z4500, imao sam ga prilike vidjeti u zivo prije 2 dana i to je za LCD quantum leap u tehnologiji, ponasa se kao plasma u svim aspektima.
Crna boja mu je 0,06 kandela po m2 bez LED tehnologije kao kod X serije a recimo Panasonicu 50PY80 0,05 kandela po m2. Skuplji je od Pania za dobrih 70% ali model je savrsen.
HD je savrsentsvo, sam dizajn je subjektivno govoreci perfektan, motion resolution kod SD-a sa postavljenim motionflow-om na standard pa cak i na minimum je bolji nego i na jednom 100Hz-om postavljenom na maximum.
Daje bolju sliku od 55x4500 koji je duplo skuplji. Sta reci vise. Izvini na ovoj opasci oko Sony-a zaboravio sam je prenijeti pa da je uklopim sa tvojim odgovorom tj pitanjem.
Posto si rekao PC, rekao sam ti LCD, a za divx ti ne treba vise od 720p.
Naravno da mozes uzeti i plasmu pa je spojiti na PC, samo vodi racuna o tome da ti ovjetljenje i kontrast ostanu na 50% vrijednosti u pocetnih 200 sati.
Takodjer kasnije vodi racuna da ne zaspes prilikom gledanja filma pa da se player ne spusti i ostane staticni desktop umjesto pokretne slike.
Do burn-ina ce teze doci sa danasnjim plasmama, medjutim...ostaviti desktop na plasmi nekih 8 sati not good idea.

Zadnje izmijenjeno od: Nani. 15.12.2008. u 06:28.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 06:44   #1250
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Navedi mi jedan jedini kvalitetni 26" HDTV sa 1080p rezolucijom
Opet ti ne odgovori sa koje udaljenosti bi gledao taj 26" 1080p telic
Rekao sam monitor

Evo ti 24 incha.
http://www.trustedreviews.com/displa...LCD-Monitor/p1

94.5 cm je udaljenost sa koje bi gledao

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Opet ti sa uvecavanjem tlocrta, Extra !
Iduci post opet postavi istu sliku, jer ne razumijemo sta zelis reci!
Ne uvrsti ti gustinu ovde, opet nake pticje perspektive, znam komlikovano je uradit ali brate da bi nam objasnio to te ceka, to ti je sad posao
Disclaimer: Istina, tek sam sad skuzio da sam ko budala crtao dijagonalu umjesto sirine ekrana. (nije da bi ispalo nesto puno manje, ali eto ja cu priznati gresku) Ali to apsolutno nista ne mijenja vezano uz udaljenost.

Zato jesu ti crtezi skice, a ne direktne vrijednosti.

Svi moji argumenti vezani uz udaljenost, te da mozes gledati full HD i na manjim ekranima ostaju isti!

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Jeste, svi smo mi ljubomorni sto ti imas full hd na 42". Pogotovo vlasnici 50" Full HD televizora.
Rekao sam one koji su kupili 720p, pa govore svima da je 1080p bio tako i onako neisplativ na toj dijagonali. lol I ti govoris "svi mi", ja nisam apsolutno nikog imenovao. I ne mislim i nemam potrebe. Ova se rasprava uopce ne vodi oko MOG televizora ili TVOG.

Citiraj:
Autor Nani Pregled postova


i

Meni nije jasno zasto ti treba slika, kada imas kalkulator. (koji pokazuje iste vrijednosti kao slika) Isto tako imas na toj stranici od kalkulatora brojku koja je prikazuje nakon koje ce udaljenosti osoba sa 20/20 vidom polagano poceti gubiti detalje 1080p reze. Ovo uzimam, tek toliko da se maknemo od THX-a (koji podrzava moje objasnjenje da se sve radi o kutu gledanja i nicem drugom http://www.thx.com/home/setup/display.html ) i SMPTE-a.

Zove ti se
Viewing Distances Based on Visual Acuity - Maximum Viewing Distance for HDTV(Fully resolved 1080i; 1920 x 1080)

"These distances are calculated based on the resolving power of the human eye, or visual acuity. The human eye with 20/20 vision can detect or resolve details as small as 1/60th of a degree of arc. These distances represent the point beyond which some of the detail in the picture is no longer able to be resolved and "blends" with adjacent detail."

http://myhometheater.homestead.com/v...alculator.html

Ali evo, uzeo sam ove "tvoje" slike i oznacio za 42 incha za 1080p sadrzaj i za 50 incha.



Ispalo je ~5.5 feet za 42 incha
Ispalo je ~6.5 feet za 52 incha

Sto znaci

42 inch -> 5.5 feet iliti ~1.67 m
50 inch -> 6.5 feet iliti ~1.98 m

(ja se toplo nadam da nisi mislio da je feet isto sto i metar, a ako jesi. Sta sad, grijesi se. Nije da se radi o jedinici koju koristimo svaki dan)



Ispalo je ~5.5 feet za 42 incha
Ispalo je ~6.5 feet za 52 incha

Sto znaci

42 inch -> 5.5 feet iliti ~1.67 m
50 inch -> 6.5 feet iliti ~1.98 m

-

Ako pogledas rezultate vidjet ces da odgovaraju onome sto sam rekao i prikazao sa 2D iz pticje perspektive slikama koje toliko ismijavas.

42 inch * 1.19 = ~49,98 inch
1.67 m * 1.19 = ~ 1.98

--

Za kraj, mozes ti gledati Full HD sadrzaj sa udaljenosti od recimo
3,34 metara za 42 incha
i
3.96 metara za 50 incha

Ali u tom slucaju da bi vidio istu kolicinu detalja morao bi imati natprosjecan vid 20/10 (moguce, ali iznimno rijetko)


Zadnje izmijenjeno od: Mad_Duke. 15.12.2008. u 07:04.
  Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 06:57   #1251
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Da li se poboljšalo stanje sa spajanjem PC-a i plazme?
Pokušao sam spojiti pc na vivax plazmu rezolucije 1xxx x 7xx (ne znam točne brojke), ali ako stavim istu rezoluciju kao što je deklarirana plazme sve se izobliči, ne može se čitati ni pod razno na plazmi itd. Jedino je radilo na rezoluciji 800 x 600 gdje je slika bila čista.

To je ujedno i jedini razlog zašto planiram uzeti ovu fullHD plazmu 42". Pretpostavljam da na njoj nebi bilo istih problema. Kad stavim na PC-u 1920 x 1080 rezoluciju, plazma ju tako i prikazuje?
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 07:12   #1252
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Da li se poboljšalo stanje sa spajanjem PC-a i plazme?
Pokušao sam spojiti pc na vivax plazmu rezolucije 1xxx x 7xx (ne znam točne brojke), ali ako stavim istu rezoluciju kao što je deklarirana plazme sve se izobliči, ne može se čitati ni pod razno na plazmi itd. Jedino je radilo na rezoluciji 800 x 600 gdje je slika bila čista.

To je ujedno i jedini razlog zašto planiram uzeti ovu fullHD plazmu 42". Pretpostavljam da na njoj nebi bilo istih problema. Kad stavim na PC-u 1920 x 1080 rezoluciju, plazma ju tako i prikazuje?
Nema problema. Slika je kristalno cista. Boje su predivne.

Jedino moras paziti da ti komp u driverima od graficke slucajno ne overscan-a ili underscan-a sliku. ( U ATi CCC npr. je po defualtu namjesten underscan. )

Isto tako trebas iskljuciti ako ti na TV-u koji mislis kupiti ima overcan ili underscan.

Jedna od stvari koje utjecu bitno na prikaz slike sa PC-a su od same plazme kontrole ostrine. Tako da ako ti tekst ruzno izgleda slucajno, pogledaj i tamo. Iako po default postavkama bi trebao izgledati super.

( Nemoj naravno zaboraviti stediti ju i gledati preko cijelog ekrana sve sadrzaje u prvih 200 sati)
  Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 07:25   #1253
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,473
evo kupujem lcd tv i imam 2 kandidata. prvi je

LG 32lg6000 scarlet, 82 cm

http://www.telebit.hr/default.aspx?SifPro=410987175

ili veci od 94 cm 37LG3000

http://www.telebit.hr/default.aspx?SifPro=608831612

koji je bolje uzeti?
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 07:41   #1254
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,952
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Da li se poboljšalo stanje sa spajanjem PC-a i plazme?
Pokušao sam spojiti pc na vivax plazmu rezolucije 1xxx x 7xx (ne znam točne brojke), ali ako stavim istu rezoluciju kao što je deklarirana plazme sve se izobliči, ne može se čitati ni pod razno na plazmi itd. Jedino je radilo na rezoluciji 800 x 600 gdje je slika bila čista.

To je ujedno i jedini razlog zašto planiram uzeti ovu fullHD plazmu 42". Pretpostavljam da na njoj nebi bilo istih problema. Kad stavim na PC-u 1920 x 1080 rezoluciju, plazma ju tako i prikazuje?
Da, ne kužim kako ti je ispalo u driverima, no ja bez problema surfam na plazmi s 3m udaljenosti, sve je čitko i vidljivo...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 10:23   #1255
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 9,067
Citiraj:
Autor imatic Pregled postova
evo kupujem lcd tv i imam 2 kandidata. prvi je

LG 32lg6000 scarlet, 82 cm

http://www.telebit.hr/default.aspx?SifPro=410987175

ili veci od 94 cm 37LG3000

http://www.telebit.hr/default.aspx?SifPro=608831612

koji je bolje uzeti?

Pitanje koje se nadovezuje na tvoje - koja je generalna razlika izmedju 5000 i 6000 Scarlet modela za 32" modele? Oba imaju analogni i digitalni tuner, jedino je mozda 6000 novi model + ima malo drugaciji dizajn. Ili se varam?
Razlika u cijeni je nekih 600njak kunicha.

http://www.technomax.hr/Default.aspx?tabid=417


32LG5000


32LG6000
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 10:52   #1256
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,078
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Da, ne kužim kako ti je ispalo u driverima, no ja bez problema surfam na plazmi s 3m udaljenosti, sve je čitko i vidljivo...
Vivax-ova plazma je na svim rezolucijama osim 800x600 izobličavala sliku, nekad je falio dio ekrana, zamućivala itd. Nije bio problem samo sa tekstom nego sa svime, nisu ni filmovi bili gledljivi na njoj (oni puštani sa HTPC-a).

Tek na 800x600 je slika bila čista, malo rastegnuta horizontalno ako se gleda preko cijelog ekrana, al dobra.

Tako da me strah da se takvo nešto nebi ponovilo na ovim HD Ready plazmama.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 11:38   #1257
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,952
Sigurno je onda do postavki u driverima, kao što ti je Duke napisoa (over i under scan).
tor je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 12:12   #1258
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Pokusaj postaviti na 50Hz ili ako gledas mkv na 24Hz tj 24p.

Nadalje moze biti da je defektan tv
Moze biti da ti napojna jedinica nema dovoljna snage da izbaci sliku preko RAMDACA

napajanje imam 550W , mislim da nije defektan TV (maxTV mi normalno radi na drugom HDMI) nego da PC negdje u nekom segmentu koči,

negdje sam pročitao da kartice koje imaju dual DVI se očeju malo blesavo ponašat,

sve mi se čini da je neka banalna glupost možda u nvidia ctrl panelu, il možda treba codec reinstalirat,

danas ču probati preko komponentnog RGB kabla, mislim da bi tak trebalo radit...
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 13:58   #1259
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Pizz Pregled postova
napajanje imam 550W , mislim da nije defektan TV (maxTV mi normalno radi na drugom HDMI) nego da PC negdje u nekom segmentu koči,

negdje sam pročitao da kartice koje imaju dual DVI se očeju malo blesavo ponašat,

sve mi se čini da je neka banalna glupost možda u nvidia ctrl panelu, il možda treba codec reinstalirat,

danas ču probati preko komponentnog RGB kabla, mislim da bi tak trebalo radit...
Mozda da probas pobrisati drivere i ponovno ih instalirati. Ovo sa codecima bi ti isto bilo pametno da ocistis komp od svega i instaliras samo one koje koristis.

Da li bi razlog mozda mogao biti prejeftin HDMI kabel? Iako bi trebala stvar ili raditi ili ne, ali tko zna, mozda si pogodio zlato da ti bas na samoj granici (jako mala vjerojatnost)

U svakom slucaju probaj preko komponentnog ili preko VGA kabela pa javi rezultate!
  Reply With Quote
Staro 15.12.2008., 14:42   #1260
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Da li se poboljšalo stanje sa spajanjem PC-a i plazme?
Pokušao sam spojiti pc na vivax plazmu rezolucije 1xxx x 7xx (ne znam točne brojke), ali ako stavim istu rezoluciju kao što je deklarirana plazme sve se izobliči, ne može se čitati ni pod razno na plazmi itd. Jedino je radilo na rezoluciji 800 x 600 gdje je slika bila čista.

To je ujedno i jedini razlog zašto planiram uzeti ovu fullHD plazmu 42". Pretpostavljam da na njoj nebi bilo istih problema. Kad stavim na PC-u 1920 x 1080 rezoluciju, plazma ju tako i prikazuje?
Jesi ti siguran da si stavio TOČNU rezoluciju?

Dam se kladiti da si stavio 1368x768, ali tv ti NIJE te rezolucije, nego 1366x768!!!
segregator je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na