Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.08.2007., 18:49   #1
vukica
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 3
optiWiMax

http://www.optima.hr/wimax.aspx

bok... recite šta mislite o ovome? naravno mislim na ovaj prvi paket. zbunjuje me što piše "OptiWiMAX flat-net paket koristi se isključivo u kombinaciji s FlatMAX Internet prometom"... šta im to znaci? dal to uopce kvalitetno funkcionira? meni treba u zagrebu jer ne mogu do žice
vukica je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2007., 20:29   #2
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
Usluga je dostupna korisnicima na području Splita, Rijeke, Opatije, Čakovca, Osijeka, Đakova, Valpova te mjestima koja su udaljena 5 do 7 km od navedenih gradova.

u zagrebu samo žica buraz. samo žica...znam kak je , čekao sam ju 3 godine
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.08.2007., 22:19   #3
vukica
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 3
a kad bude u zgu? procito sam da vip ima infrastrukturu, ali da ih je hat tražio da odgode to?
vukica je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2007., 22:45   #4
black35
Semper Fi
Moj komp
 
black35's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Neutraubling, Germany
Postovi: 292
Citiraj:
Autor vukica Pregled postova
http://www.optima.hr/wimax.aspx

zbunjuje me što piše "OptiWiMAX flat-net paket koristi se isključivo u kombinaciji s FlatMAX Internet prometom"... šta im to znaci?
OptiWIMAX flat net=73 kn mjesecno + flatmax= 150 kn mjesecno.
__________________
Member of PCE 120+kg demolition squad
black35 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2007., 22:50   #5
vukica
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 3
aha... cool ali mislim da cu morati naci neku alternativu dok to ne bude u zagrebu kak spada....
vukica je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2007., 07:31   #6
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Optima nije dobila WiMAX koncesiju za Grad Zagreb

kompletnu tablicu koncesija možeš pogledati ovdje
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2007., 10:06   #7
bakaideda
Premium
Moj komp
 
bakaideda's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Xan Pregled postova
Optima nije dobila WiMAX koncesiju za Grad Zagreb

kompletnu tablicu koncesija možeš pogledati ovdje
Vodiš čovjeka na krivi put... Iskonu je oduzeta koncesija prošle godine zbog akvizicije od strane T-HTa. Zatim je koncesija predana Vipnetu.
bakaideda je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2007., 15:26   #8
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
ajde molim te kako sam ga odveo na krivi put?

dao sam mu link na službenu stranicu Hrvatske agencije za telekomunikacije, na stranicu na kojoj je službena informacija koji su koncesionari za WiMAX...

ako postoji greška, pošalji mail HAT-u...

a kolko vidim upisani su i Iskon i VipNET, tako da me malo čudi da bi dali 2 koncesije za isto područje jednoj te istoj tvrtci, ako bi ovo sto si ti napisao bilo točno
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2007., 15:41   #9
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
dali su 3 koncesije za zg.
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2007., 15:49   #10
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
ok, onda oni nisu ispravili grešku i treba im poslat mail jer rade pomutnju
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.08.2007., 15:31   #11
Gaas
Premium
 
Gaas's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
Ima netko da koristi to, ja sam iz rijeke i razmisljo sam da predem na ovo pa me zanima kako to stoji, stabilnost itd.
Gaas je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2007., 15:48   #12
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Ja osobno ne koristim, ali moj šef ima. Kaže da fenomenalno radi, imaš 1024/256 (koliko se sjećam) i kad ide izmjeriti na speedtest uvijek mu bude 1023 ili 1024 download. Nije mu pukla veza niti jedan jedini put, bila kiša, magla ili šta god.

Čak je jedanput zalegao server koji ograničava promet pa je mogao i vidjeti kako wimax radi po pitanju maksimalnih vrijednosti. Bio je poprilično iznenađen kad je vidio da se dobije download od oko 67 mbps na udaljenosti od oko 20 km
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2007., 17:47   #13
Gaas
Premium
 
Gaas's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
na 20km pa pise kod njih kao do udaljenosti 7km :S, mozda bi si to uzeo ali me strah da to nebi radilo, kako mogu to provjerit dal ce sljakat cirka sam 5km od rijeke zracne linije...
Gaas je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2007., 10:24   #14
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Javiš se njima da si zainteresiran i oni ti dođu jedan dan provjeriti kakav je signal na tvojoj adresi i kažu ti jel dovoljno dobar ili ne.
A wimax bi trebao moći "bacati" na oko 70mbit do 50 km udaljenosti
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2007., 18:14   #15
lovretta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 107
Pozdrav ekipa! Jel zna tko ima li sta u ponudi za Sibensko-Kninsku zupaniju (zaleđe), mislim jel itko krenuo sa radom?

EDIT: vidim da ovi imaju nekakav cjenik, al nigdje nema linka tipa "postani korisnik"?!

Zadnje izmijenjeno od: lovretta. 01.09.2007. u 18:41.
lovretta je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2007., 19:58   #16
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
a probaj nazvat i pitat... ovi ostali brijem da nisu jos poceli
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2007., 17:28   #17
Hummer
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Lošinj / Rijeka
Postovi: 85
http://www.optima.hr/wimax.aspx

fino fino
nekih 220 kuna (150 flate + 73za signal) + n ekih 600-700kn za instalaciju opreme (uz ugovor od 18 mjeseci) ne cini se tako lose a ni skupo dali ima neko nekakva iskustva s time ?
mislim na stabilnost veze itd jer je obicna 'wifi' bio koma


EDIT: thnx Zvijerko nisam ni procito sve..znaci fino to radi ja bas gledam uzet za novi stan u Rijeci jer na tom podruciju jos nema telefona :S..Hosti

btw jesam tocan sa cijenama?
__________________
HP Zbook G1 i7
HP Zbook G6 i7

Zadnje izmijenjeno od: Hummer. 06.09.2007. u 17:42.
Hummer je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2008., 01:24   #18
oseloth
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 3
Ja imam opakih iskustava sa wimaxom.

Uzeo sam ga prije nekih godinu i pola. Sad mi dvije god izlazi u 1 mjesecu 2009. Sva sreća pa izlazi jer sam već u milju puta htio otići i prekinuti ugovor. Ali student sam pa bi mi bilo puno platiti sve te mjesece.

Uglavnom. To vam ništa ne valja. Govorim konkretno za OSijek. Uzimao sam ovaj sistem prvenstveno što sam se trebao seliti a na obje lokacije nisam imao telefon, niti kablsku mogućnost net-a. A net mi treba. I uzeo sam to i pljunuo ogromne pare samo za kupnju svega 670kn. I onda svaki mjesev lijepo po 220kn ostavlja za nešto što se ne može smatrati DSL-om.

Glavni odašiljač je na hotelu Osijek, a pokrivenost signalom je nikakva. Kao i sve bežične veze ova isto ima manu svih i svakakvih prepreka, zgrada ili zidova. Što jede signal puno. A hotel osijek i nije tako visoka točka da se te sve prepreke preskoče.

Brzina - Samo jedan mali megabit. A upload, pa dobro je ako ga uopće imam. Brzina D mi varira od 800-1024
A Upload mi je svaki drugi dan oko 50kbps. A trebao bi biti 256. Sto puta sam ih zvao, i oni samo muljaju, jer nemaju pojma i sustav im ne radi kako treba.

Ali najgora stvar u cijeloj toj priči je Ping. Koji je redovito preko 200ms. Znao je biti i po 400, nekada sam ga uhvatio i na 600.

Što je katastrofalno. Kada nešto skidate to ide super i sve je ok, ali ako mislite surfati, mislim da je telefonski modem bolja solucija. Jer sa ovako velikim pingom, svaka stranica se učitava dok se ne otelite. Evo sad kad sam htio odgovoriti na ovaj post, od klika na reply do mogućnosti pisanja i 100% učitane stranice prošlo je oko 30s. I to je dobro. Malo malo mi se desi da dođe do time-outa i stranicu moram refreshat jedno n puta dok jednom uhvati i učita se.

Sve u svemu. Ako imate drugih solucija bježite od ovoga kao od vraga. Bježite kolko vas noge nose.

Evo jedino što sam vidio dobro u zadnjih godinu i pol je da su snizili cijenu flat paketa na 100kn, sa 150. Al svejedno, dana kad mi istekne pretplata idem tamo u centar i posrat ću im se na tu opremu, polit je benzinom i zapalit. I onda odoh uzeti kableski net, koji ću plaćati 120kn i imati 2mbps sa uvrh glave 50ms pinga.
oseloth je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2008., 17:51   #19
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
Eo vako, htio bi malo aktualizirati ovu temu....situacija se promijenila od zadnjeg posta i trenutno stoji ovako:

Naknada za uključenje uz ugovornu obvezu od 24 mjeseca .... 1kn
Mjesečna naknada ...38 kn
Terminalna oprema uz ugovornu obvezu od 24 mjeseca (jednokratno) ...122 kn
Mjesečna naknada za FlatMAX....50 kn
UKUPNO= 50+38=cca. 90 kn mjesečno za FLAT što mislim da je super cijena, pgotovo za studente, jel onda nemoraju gazde nagovarat da potpisuju ugovore...plus da prvih dva mjeseca nema mjesečne naknade...

Pa me zanima kakva su iskustva danas s tim uređajima, da se ne zaletim bzvze...jel se ugovor potpisuje na dvije godine

Eo da napomenem da se nalazim u Osijeku u Hutlerovoj kod bolnice...
hrca je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2008., 18:22   #20
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
uređaj je dobar, neki siemensov zaboravio sam model, ali meni nisu htjeli to doć namontirat u rijeci, kao bio sam daleko od bazne stanice (ravno 1800 metara mjereno google earthom, bazna im je na silosu ako koga zanima). ma zajebi to. uostalom limitiran si na 1mbit!
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2008., 20:43   #21
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Ja osobno ne koristim, ali moj šef ima i izrazito je zadovoljan. Pogotovo je bio zadovoljan kada su imali neke radove pa nisu ograničili brzinu i tada je imao brzinu od cca 70 mbit/s na udaljenost od oko 10 km
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2008., 02:45   #22
rams
80286
Moj komp
 
rams's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Dingolfing, DE
Postovi: 1,722
Whoa, ajde jel ima netko to trenutno u Osijeku, i kako je zadovoljan s time?

EDIT: oseloth, gdje se tocno u osijeku ti nalazis? Mozda bi signal bio bolji da je hotel blize. Ja sam u Radicevoj, sto je zracnom linijom 750m udaljenosti od hotela.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: rams. 30.11.2008. u 03:17.
rams je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2009., 22:11   #23
Upravnik
Registered User
 
Upravnik's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 24
Već je prošlo vremena od zadnjeg posta,ali imao sam se prilike danas uvjerit u ovo o čemu priča oseloth.Izgleda da se situacija nije još promijenila.Osijek je u pitanju.
__________________
The Uprava
Upravnik je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na