Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.10.2008., 23:13   #1
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
appleov novi 24" LCD s LED osvjetljenjem

http://gizmodo.com/5063291/hands-on-...cinema-display

http://www.engadget.com/2008/10/14/a...nema-displays/

kutevi gledanja 178/178. dakle, PVA ili IPS.

zanimljivo je da nema ni DVI ni HDMI - samo displayport... ali ne običan, nego mini DP.


Technical Specifications

* Screen size: 24 inches (diagonal viewable)
* Screen type: TFT active-matrix LCD
* Resolution: 1920 by 1200 pixels
* Colors: 16.7 million
* Viewing angle: 178° horizontal; 178° vertical
* Brightness: 330 cd/m2
* Contrast ratio: 1000:1
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 00:24   #2
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
http://store.apple.com/us/product/MB382?mco=MTkzODk0Mg

899$ u americi, dakle kod nas oko 900E.

specifikacije mi se cini ok, a niti cijena u americi nije pretjerana. da je kod nas 4000kn, ne bih previse razmisljao.
SrKi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2008., 00:27   #3
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,045
Navjerojatnije je IPS, jer su i prethodne Cineme imale IPS matricu... inace, mislim da cu se zaletiti po jednog kad dodje u okolne zemlje, garancija je ionako worldwide
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 00:28   #4
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Plus:
+ Dizajn
+ Apple


Minusi:
- Glossy finish
- Nikakva ergonomija/namještanje
- Cijena
- Loš (nikakav) izbor konektora
- Apple
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 00:31   #5
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
glossy ima svojih prednosti, ako ne sjedis nasuprot prozoru ili lampi

za cijenu cemo jos vidjeti, ali tu si upravu vjerovatno.
meni dizajn i nije bas nesto posebno.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 02:55   #6
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Precijenjeno smece sa nikakvom ergonomijom i nikakvim konektorima. Za ekipu sa viskom para koja ce reci " Ej, vidi imam novi mac monitor za svoj mac. Jesam cool ".

Preko egonomije bi jos mogao preci, ali preko konektora nikako!
  Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 05:35   #7
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
Citiraj:
Autor ^SuperUnknown^ Pregled postova
Navjerojatnije je IPS, jer su i prethodne Cineme imale IPS matricu...
to je istina, medutim isto tako su i u powerbookove ugradivali iskljucivo ips panele do nedavno, sad je vecina pva. Dapace promjena se dogodila na istim modelima bez ikakve najave i/li obavjesti. jadno i steta
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 10:12   #8
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
kamera, mikrofon, ZVUČNICI!
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 10:13   #9
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,574
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
to je istina, medutim isto tako su i u powerbookove ugradivali iskljucivo ips panele do nedavno, sad je vecina pva. Dapace promjena se dogodila na istim modelima bez ikakve najave i/li obavjesti. jadno i steta
sto ce cudis recesija vlada u americi niti firme nemaju love za IPS matrice nista ovo mene ne cudi...
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 10:33   #10
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Citiraj:
Autor ^SuperUnknown^ Pregled postova
Navjerojatnije je IPS, jer su i prethodne Cineme imale IPS matricu... inace, mislim da cu se zaletiti po jednog kad dodje u okolne zemlje, garancija je ionako worldwide
Bio ti je,a vjerujem i da je i dalje,jedan monstrum izložen na štandu u City centru One,na jankomiru..Bijeli onako,slika blago rečeno perfektna,cijena valjda u skladu s tim,al nekako mi je XXL za 24..to je moralo bit bar Cinema 30..
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2008., 10:39   #11
Skorn
Premium
Moj komp
 
Skorn's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 604
valjda bude i refresh 30" Cinema Displaya
__________________
~ Reductio ad Absurdum ~

igre za PS ONE / PS2 koje me zanimaju
Skorn je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 10:42   #12
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
sto ce cudis recesija vlada u americi niti firme nemaju love za IPS matrice nista ovo mene ne cudi...
Nema nikakve veze.
  Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 12:00   #13
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
super, sad tko ima design studio i maca - ima novi monitor...mi ostali idemo na neke realnije cifre....da ne plaćamo posrnuli brand...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 12:22   #14
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
super, sad tko ima design studio i maca - ima novi monitor...mi ostali idemo na neke realnije cifre....da ne plaćamo posrnuli brand...
))))))))))))))

smijesan si.
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 13:02   #15
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Da je to rekao prije 7-8g složio bi se s njim ali danas je takva tvrdnja u najmanju ruku smješna, dapače Apple se konačno profilirao kao ono što je trebao biti u početku - dizajnerski brand koji ne prodaje patente nego gotove sustave tj kako to vole reć danas "rješenja" i to im jako dobro ide...

Ovom monitoru bi se eventualno moglo prigovoriti to što ima jako ograničen izbor spajanja, s druge strane to je vjeojatno manje bitno ako ga se prodaje isklučivo s macovima i mac korisnicima...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 18:47   #16
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,895
Kod Mac-a je najveci problem u HR sto mu je garancija samo 1 godinu, a cijena nasvirana malo previse. Ja bi si prije prste odgrizao nego platio 15k kuna za 30" CCD sa 1g garancije. Ovaj 24" CCD/LED je vec blize nekoj normi, al' mi se i dalje ne ostaje bez trogodisnje garancije, no ako i to rijese, bit ce napokon malo bolja guzva u high-endu 24+ inch monitora, sto znaci kvaliteta gore a cijene dole.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 18:55   #17
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
Joj šta bi dao za ovo..

thedream je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 20:12   #18
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Mislim da većina malo pretjeruje s kritikama... joj konektori, joj dizajn joj ovo ono...

Prije bilo kakve kritike, treba pogledati s kojim ciljem je taj monitor rađen... 100 puta je jučer bilo rečeno da to rađeno isključivo za njihove najnovije macbook modele... i šta sad tu nevalja?? konektori??? ne kužim... monitor ima ciljanu publiku, korisnike njihovih novih laptopa, i to je to... uzmite novi macbook, taj monitor, i onda recite jedan jedini nedostatak... ima kameru, zvučnike, mikrofon, power adapter za macbook, usb hub, jedan od najboljih displaya na tržištu je, najbolji i najednostavniji video konektor i šta sad s tim ne valja... naravno, ako pogledate da nema HDMI, DVI (što se s pretvornicima da dobiti) onda je šit, ali nije s tom namjerom rađen i gotovo...

A dizajn... ah, di god je forum s "PC" prefiksom, naravno ja je sve na čemu je jabuka ružno jer je sivo ili bijelo...
Apple radi proizvode za svoje korisnike i za svoj već postojeći asortiman, i teško netko može reći da nova cinema ne paše uz novi macbook... a jbg, da ne paše uz neki acer, e pa hvala bogu... to im je i cilj, da se razlikuju od "konkurencije"..

Ne branim ja sam apple, nego me živciraju ti anti-mac stavovi.... ne znam zašto se uopće na "PC" forumu otvaraju teme o appleovim proizvodima kada ljudi nisu u stanju objektivno prosuđivati....

NHF..


Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Da je to rekao prije 7-8g složio bi se s njim ali danas je takva tvrdnja u najmanju ruku smješna, dapače Apple se konačno profilirao kao ono što je trebao biti u početku - dizajnerski brand koji ne prodaje patente nego gotove sustave tj kako to vole reć danas "rješenja" i to im jako dobro ide...

Ovom monitoru bi se eventualno moglo prigovoriti to što ima jako ograničen izbor spajanja, s druge strane to je vjeojatno manje bitno ako ga se prodaje isklučivo s macovima i mac korisnicima...
Jako dobro, u potpunosti se slažem...

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 15.10.2008. u 23:06.
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 22:36   #19
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Zapravo IIRC osim macbooka te konektore imaju i novi mac miniji kao i one dodatne grafulje koje se isporučuju za mac pro sustave...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2008., 23:33   #20
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,930
Molim da se držite teme, a to je ovaj monitor, ne apple
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 16:23   #21
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
baš je dobar taj monitor..apple monitor...24 inča
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 16:40   #22
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor geniusboy Pregled postova
Ne branim ja sam apple, nego me živciraju ti anti-mac stavovi.... ne znam zašto se uopće na "PC" forumu otvaraju teme o appleovim proizvodima kada ljudi nisu u stanju objektivno prosuđivati....
Sorry, ali ovdje gledamo monitor kao monitor i koje ima taj isti mogucnosti. Znaci, koji mu je dot pitch, koja matrica, velicina, nativna rezolucija, konektori.

Sto se tice usb hubova, zvucnika to je toliko mizeran dodatak da ga se ne isplati spominjati u ovom cijenovnom rangu!
  Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 14:03   #23
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,895
Citiraj:
Autor geniusboy Pregled postova
Mislim da većina malo pretjeruje s kritikama... joj konektori, joj dizajn joj ovo ono...

A dizajn... ah, di god je forum s "PC" prefiksom, naravno ja je sve na čemu je jabuka ružno jer je sivo ili bijelo...
Apple radi proizvode za svoje korisnike i za svoj već postojeći asortiman, i teško netko može reći da nova cinema ne paše uz novi macbook... a jbg, da ne paše uz neki acer, e pa hvala bogu... to im je i cilj, da se razlikuju od "konkurencije"..

Ne branim ja sam apple, nego me živciraju ti anti-mac stavovi.... ne znam zašto se uopće na "PC" forumu otvaraju teme o appleovim proizvodima kada ljudi nisu u stanju objektivno prosuđivati....
Pa posto je ovo _PC_ ekspert forum, a tema rasprave Apple monitor, mi gledamo s jedine moguce strane tu cijelu pricu... spojiti ACD 24" na PC. Mogli su se stari ACDovi spajat, moze i ovaj, samo malo ograniceno s obzirom na konektore. Istinabog napravljen je za Mac, al' ako ima jedan od najboljih prikaza u klasi, zasto ga nebi i na PC nasarafili

Nigdje nitko ne kaze da je monitor los, dapace mislim da su Apple monitori High End sto se kvalitete prikaza tice.... a dizajn monitora je ionako stvar ukusa, meni se svidja, nekima je odvratan, ista stvar i s novim BMW-ima i zgodnim zenama.

Jedino sto mene osobno smeta je ta prokleta garancija i cijena...
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 14:04   #24
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,895
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Sto se tice usb hubova, zvucnika to je toliko mizeran dodatak da ga se ne isplati spominjati u ovom cijenovnom rangu!
USB hub je jos donekle korisna stvar, no zvucnici u monitoru su po meni veliki no-go. Barem ne u gornjoj klasi, nekome za surfanje doma i pisanje teksta/tablica mozda i dobro dodju, no on netreba ni apple monitor ni 24"+ za to.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 14:46   #25
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
USB hub je jos donekle korisna stvar, no zvucnici u monitoru su po meni veliki no-go. Barem ne u gornjoj klasi, nekome za surfanje doma i pisanje teksta/tablica mozda i dobro dodju, no on netreba ni apple monitor ni 24"+ za to.
OK, fućkaš te zvučnike, ionako ko ima para za takvu igračku ima i za još neke poštene zvučnike od 1000-2000kn... Po meni je definitivno najveći plus magsafe na monitoru i iSight kamera... HUB otom potom, ali nije na odmet...

Nevezano za Qoute:

Apple oduvijek fura foru jednostavnosti... I po meni, ide im i više nego dobro...
Pogledajte sljedeću situaciju... Recimo da imate novi Macbook/Pro, Wireless keyboard, wireless mighty mouse, i tu cinemu...

I sad šta imate...
Imate priličnu strojčinu od prijenosnog računala, a i bome kao zamjena za desktop nije loše... Imate stroj koji vozi Win i MacOSX... 24" display, tipkovnicu, miša... Imate računalo koje ima jedan kabel u utičnici (onaj od monitora) i jedan ide do laptopa i to je to... Tipkovnica je bluetooth kao i miš, znači nikakvi adapteri, kablovi niti recieveri glede toga... Laptop odštekate iz monitora i imate prijenosno računao... Uštekate, i imate desktop računalo s 24" monitorom, 4 usb-a, web kamerom plus 13.3" monitori kao second screen...
Ponavljam, potrošili ste jednu utičnicu u zidu... Dakle, jednostavnije od toga ne može..

E sad, kad još to sve nebi koštalo preko 15000kn u hr, to bi bilo super, ali jbg...

Znam da će sad mnogi skočiti i reći da to ne vrijedi te pare, ali kladim se da isti ti imaju iza stola 256 kablova različite debljine, boje i namjene i svaki dan mole boga da se nešto ne pokvari je samo micanje kompa s mjesta traje najmanje 5 min... I sam sam imao takvu situaciju, tak da znam o čemu pričam... Da ne govorim kako je to teško čistiti, micati, modificirati i sl...

Dakle, moramo svi biti svjesni da Apple nije HP, IBM, LOGITECH i slične firme, jer on jedini proizvodi i hardware i software i stoga je toliko zatvoren i netrpeljiv šta se kompatibilnosti tiče... Oni samo žele da je njihovo "Clean and simple" i da savršeno radi s ostalim njihovim proizvodima, a dal će to raditi s drugim proizvodima i kako, to je sporedna stvar...

Na samoj stranici Apple-a za monitor piše "Made precisely for the new Macbook"... I ako uzmemo to u obzir, monitor je savršen...
A za ovo ostalo nije niti napravljen, tako da, naravno da ima mana...
Jer da su na njega spostavljali DVI, VGA, HDMI i slična sranja, onda bi to bio super monitor, ali se bi u potpunosti kosio s onim "Clean and Simple"... tak da, ljudi moraju shvatiti za šta je taj monitor namijenjen... samo za Macbook korisnike... Ostali imaju njihove stare Cineme i pun kufer Dellova i sličnih koji imaju jednako dobru, ako ne i bolju sliku...

A i šta se monitora tiče, mislim da je to samo test primjerak da vide koliko će se uspješnim i dobrim pokazati taj Display Port u budućnosti... Jer bez tog monitora, i Display Port na laptopima bi bio bezveze...
Nešto slično kao što je Macbook Air bio test za novi način proizvodnje njihovih laptopa...

Osobno, ja stvarno ne vidim razloga zašto bi neko ko ima PC kupio monitor od Applea.. Za iste novce ima brdo monitora sa boljom slikom...
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 14:52   #26
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
čekaj malo, da li nema uopće namještanje barem nagib, u slučaju da se zavalim u stolici, ili slučaj da mi je stol nizak/visok?

ok, ips matrica ima bolji kut.. ali opet..
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 15:02   #27
eluminer
Premium
Moj komp
 
eluminer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zlatar, Zagorje
Postovi: 683
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
čekaj malo, da li nema uopće namještanje barem nagib, u slučaju da se zavalim u stolici, ili slučaj da mi je stol nizak/visok?

ok, ips matrica ima bolji kut.. ali opet..
Ima namještanje nagiba...
eluminer je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 15:17   #28
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
čekaj malo, da li nema uopće namještanje barem nagib, u slučaju da se zavalim u stolici, ili slučaj da mi je stol nizak/visok?

ok, ips matrica ima bolji kut.. ali opet..
Pa ima sve ko "normalan" monitor...
Ak pod normalno ukljucis Samsung 206BW(kao primjer, jer ga imam pred sobom). Nema pomicanja po visini, ali ima nagib.

U potpunosti se slažem sa geniusom...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 17:12   #29
Terminator02
Premium
Moj komp
 
Terminator02's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 602
I ja se slažem sa geniusom!
Koliko god ovaj monitor bio skuplji od sličnih Dell-ova i HP-ova, Apple ga nije zamislio kao kakav profi monitor.
Naravno, ni Apple bedak da u "externi" monitor za laptop ide gurat TN matricu.

Jedino im zamjeram što su u 20" iMac ugurali TN!
Terminator02 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2008., 18:36   #30
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
neznam zasto se svi pjene na display port. standard je besplatan za implementaciju, koristenje i tehnicki je napredniji od HDMI-ja (pa samim time i od svih ostalih inferiornijih oblika spajanja kao sto su DVI i analogija).

takodjer je na njegovoj strani josh jedan VEEEELIKI plus to je da je OTVORENI standard i podrzan od strane VESAe.

moderne graficke (ATI RV670+ , nVidija G92+) podrzavaju DisplayPort i stvar je OEM zele li ga implementirati (dodati konektor).
danij3l je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na