Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.10.2008., 12:23   #1
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
freeze -> hard reset -> opet ispocetka

radi se frendovom kompu koji je kupljen u utorak. on jos nema net pa ja tu maltretiram ljude umjesto njega. pogledao sam dosta tema tu sto se tice smrzavanja i restartanja ali na svakoj pise nes drugo i nista mi ne lici na rjesenje...
konfa je
e 7200
gigabyte EP45-DS3
2x2gb kingmax PC6400 mars
saphire hd 4870
corsair vx 550w

komp se jednostavno smrzne, i onda je moguce samo na hard reset se pomaknut. memtest prolazi. na everestu onaj system stabilyty test izbaci error nakon desetak minuta ali se ne stilta. ali kad sam maknuo drivere od grafe, i bootao u safe modu onda se nije tilto niti izbacivao errore. jel to znaci da sam ipak trebao ici na softverske probleme? stilta se (smrzne) u igrama i to svim. nekad se cak i sam resetira. jel moguce da je to napajanje? jel bi moje napajanje moglo to vrtit (mislim da bi trebalo) pa da probamo s njim? sve komponente su pod garancijom, ali uglavnom ne na istim mjestima, pa ako je nes vrisnulo bilo bi dobro da skuzimo sto da moze covjek odnijet na servis... jel ima ko kakvu ideju, jer mi se sve cini da cemo morat dio po dio ustekavat u moj komp dok ne nadjemo sto je, a to je dosadasn i naporan posao....
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 12:43   #2
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,945
Probaj flashat novi BIOS matične...
kasko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.10.2008., 12:47   #3
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
nisam to nikad radio. kolika je mogucnost da tako nesto syebem u nepovratno? jel pusim garu ako to napravim?
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 13:08   #4
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Warning:
Because BIOS flashing is potentially risky, if you do not encounter problems using the current version of BIOS, it is recommended that you not flash the BIOS. To flash the BIOS, do it with caution. Inadequate BIOS flashing may result in system malfunction.
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 13:17   #5
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
imao sam jako dobar osjecaj da je tako nesto u pitanju...
nego kako da otkrijem u cemu je problem?
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2008., 13:37   #6
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,505
Ako je sve radilo kada si maknuo drivere od grafe, onda je problem u njima. Što me niti ne čudi. Imao sam hrpu problema sa 48x0 karticama i njihovima driverima. Jel ti baca BSOD sa nekim errorom ?

Probaj staviti samo drivere za grafu (bez CCC-a ili ostalog).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2008., 01:39   #7
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
veceras se doticna kanta preselila kod mene. dok ne proradi..
nije mi bacao bsod, samo bi stala slika i zvuk, bas freeze, i morao bih restartat.
sad sam maknuo drivere i stavio ove 8.10, makar nisu jos kao sluzbeno izasli i zasad ne steka. ali, ne steka tu kod mene na starom 17" crt-u, a kod frenda je
22" samsung i duplo veca rezolucija. jel ima sanse da kod mene radi a da kod njega nece?

edit: jos se tilta. gledao sam artefakte u ati trayu i izdzao je 5-6min i onda se sam smrzo i gotovo... artefakti nula. sta da mu radim? da nije to nes s maticnom a ne grafom?
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2008., 01:55   #8
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,160
to se i meni dogadalo dok sam imal malo previsoke ambicije s OC grafe

resetiraj bios na tvornicke postavke i grafi smanji clock na normalu...ako to ne pali, smanji takt grafe za kojih 50mhz i probaj onda...

ako nakon toga proradi, nosi grafu u servis
domis je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2008., 05:59   #9
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
nije klokana ni grafa, ni proc, ni mema. jedino sam u ati trayu stavio da automatski mijenja brzinu venta. za 15min moram krenut na fax, al kad se vratim, nema mi druge, ide dio po dio u moj komp, dok se krivac ne pojavi...
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2008., 10:54   #10
-Pb4uDiE-
Dr. Hardware
Moj komp
 
-Pb4uDiE-'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
kao što je već rećeno, 2 su logična koraka.
1. flash bios (prporučujem da to napraviš iz DOSa i to sa bootanjem usb sticka na kojeg skineš i odpakiraš bios) manje su šanse da nešto ode u ...ac nego da to radiš iz windowsa, a mislim da imaš i flash bios opciju iz samog biosa.

2. probaj staviti starije drivere za grafulju.

Sretno!
__________________
Besmisleno je stajati ako možeš sjediti, a glupo je stajati ako možeš ležati.
-Pb4uDiE- je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.10.2008., 23:33   #11
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
bios se ne ufam da ne shebem plocu, koja izmedju ostalog nije moja.
taman da i vjerujem toliko u svoje sposobnosti, sta da mi se smrzne u pol posla? odlucio sam da nije grafa. stavio sam ju kod sebe u komp i radila je bez greske sa catalystima 8.7, 8.9, i 8.10. i onda mi je ostao proc i ram. i kako je puno lakse izvadit ram poceo sam od njega. i otkrio da komp uopce ne zeli imat posla sa dual channel kingmaxom?!? probao sam i frendova dva keksa i moja dva u svim mogucim kombinacijama, i na mom kompu su radila kako god bi ih stavio, al vamo nikako. kad stavim samo jedan keks, radi bez greske. kad stavim dva onda ovisi. ako stavim u 1. i 3. slot onda se komp nece bootat nego se neprekidno restarta, nista se ni ne pojavi na ekranu, samo po ventilatorima kuzim da se isponova restarta (prvo se cuju manijacki, pa ih ploca uspori, pa stanu, i onda izpocetka.) kad stavim u 2. i 4. slot po keks onda radi neko vrijeme i smrzne se sve. kad stavim pak u 1. i 2. onda radi ali ne u dual channelu. jel to vrijedi reklamirat?
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 10:19   #12
-Pb4uDiE-
Dr. Hardware
Moj komp
 
-Pb4uDiE-'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6
Sad mi je još pala na pamet i memory flexibility opcija koja obavezno mora biti ukljucena. I Bios flash. Provjeri to sa flexibility, ako ne pomoogne javi se na PM pa će mo se dogovorit kad ti odgovara, mogu te telefonski voditi kroz proces flashanja.
__________________
Besmisleno je stajati ako možeš sjediti, a glupo je stajati ako možeš ležati.
-Pb4uDiE- je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2008., 13:15   #13
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,280
sto je taj memory flexibility? nemogu ga nac, pa pretpostavljam da se ta opcija u biosu zove nekako drugacije, ili je neka skracenica u pitanju.. pretrrazio sam bios i manual par puta i nemrem nac... mozda sam samo corav . sto se biosa tice to bi bila zadnja, zadnja opcija. ako ipak dodje do toga pm...



edit:
flashao sam bios ali ne na maticnoj, nego na grafi, i zasad sve radi osim 1. i 3. slota u kombi sa kingmaxom. sa hyperom radi, wtf? al nebitno. naletio sam na temi 4870 na neki "opće poznati" problem sa sapphire karticama i izgleda da je to bilo to... zasad radi ko beba. vidjet cu jos sutra.

Zadnje izmijenjeno od: rodney. 18.10.2008. u 02:39.
rodney je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na