Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.07.2008., 12:04   #721
hagal
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Behind Space
Postovi: 13
Citiraj:
Autor SiaFu Pregled postova
@hagal @pigo1973
Uvijek me iznova zadivljuje kako ljudi rade problem oko "visoke" rezolucije za L220x-ovih 22". To je vrlo subjektivno i ovisi o navikama korisnika. Ako nekome paše TN-ac 1680x1050, čemu uopće gledati skupe monitore visokih reza?
______________________________

Tako da ako netko brine zbog "velike" rezolucije, svakako preporučam provjeriti (čak se u dućanu ne dobije prava slika kad je negdje na stalaži) i nemojte se previše oslanjati na dojmove drugih.

Prijatelju, nitko ne radi nikakve probleme. Ako bolje pročitaš moj prvi post na ovu temu vidjeti ćeš da sam i napisao da je to moje mišljenje doneseno na temelju moga iskustva s dotičnim monitorom. Cijela poanta mog pisanja je i bila ta da ljudi ipak isprobaju Lenovo prije nego ga kupe, jer bi ih možda mogla smetati tako velika rezolucija tj. mala veličina piksela...
Ja znam da me na 24'' HP-u glava nije niti jednom zabolila, a radio sam na njemu i po 6 sati u komadu, dok kod Lenova to nije bio slučaj... Kolega Kristijan i ti imate drugačija iskustva od mene i Pige, što je skroz uredu... Ne vidim što je tu toliko zadivljujuće...
hagal je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2008., 12:43   #722
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,792
Otkud vama ti zdravstveni problemi: glavobolje, problemi s očima i ostalo, ja stvarno ne znam. Nijedan od tih problema nisam vidio ni osjetio, a prešao sam sa 19" CRT-a na Lenovo. Nemam nikakvih zamjerki na ovaj monitor, osim što sam primijetio lagani backlight bleeding u gornjem desnom uglu, ali i to jedva zamjetno. Osobna ocjena monitora, za moje potrebe: 4.9
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2008., 20:30   #723
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,931
Daklem, TheDream je dobio infrekš... hoće li još tko?

Molim dosta mlaćenja prazne slame o tome da li je rezolucija na monitoru prevelika ili ne.

Ta rezolucija nije ništa značajno sitnija od 1680x1050 na 20" što veliki broj ljudi koristi bez prigovora.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2008., 21:36   #724
Avior
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Velik Gorica
Postovi: 30
Pozdrav

Imam 19" CRT star 5 godina koji je počeo pokazivati znakove starosti. Prema svemu dosad napisanom, čini mi se da je Lenovo najbliže onome što tražim za pristojnu cijenu. Vidim da se mnogi žale na čitljivost pa bih vas pitao, kakva je ona u usporedbi s 19" CRT-om na 1280x1028 ili 1600x1200.
Do sada sam koristio 1152x864px.

Naravno da kanim monitor isprobati prije kupnje.

Hvala
__________________
Stari komp

Athlon XP2500+
Abit A7N
768MB DDR 400 Kingmax
300GB Maxtor, ATA133, 16MB Cache
Saphire R9600Pro
Win XP SP2
Avior je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2008., 21:58   #725
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
pa računaj ako ti 1600x1200 na 17" lcdu (koji je dijagonalom ~19" crt) nije presitno, onda ti sigurno na 5" većem monitoru 1900 reza neće biti presitno

+ oštrina koja se nemre uspoređivati.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2008., 22:26   #726
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
evo usporedbe ekrana, njihovih rezolucija i tocki - nema lenova doduse. 18" lcd je najblize 19" crt monitoru (oni imaju pravu vidljivu dijagonalu 18" max) dok lenovo ima pixel velicine 0.2468mm, odnosno 27% manji od 18"lcd-a

usporedivo bi ti bilo nekom rezolucijom na 19" crt monitoru od 1.55Mpixela, ali problematika je ta da je radna rezolucija jako velike vecine crt-a 19" 1280x1024 i na osjetno vecim rezolucijama se gubi ostrina i slicno pa ne mozes usporediti to sa svojim monitorom jer neces dobiti ostrinu ni blizu kakvu bi imao na ekvivalentnom lcd-u.

dalje to sto 18" lcda prakticki da i nema je druga stvar, no za usporedbu 20" klasicni 4:3 lcd monitor ima svega 7% veci pixel, a to je zanemarivo i iskreno meni nije uopce naporan za rad nekad i vise od 12 sati u komadu. A ako uzmemo da crt21" s vidljivom dijagonalom od 20" su isto radili na radnim rezolucijama od 1600x1200 i nisam upoznao osobu koja se zalila da im je presitno sve - istina da se uvjek radilo o (polu)profesionalnom komadu hardwarea jer su uzasno skupi uvjek bili.

najbolji test bi ti bio otici pogledati kako ti se svida slika na nekom 20" wide lcdu kojeg mozes naci u doslovce bilo kojoj trgovini racunalnom opremom i gledati ga s tek malo vece udaljenosti nego to radis dok si za racunalom jer on ima prilicno ekvivalentnu rezoluciju lenovu razmjerno svojoj velicino, tocno kako je mar naveo par postova iznad (8% je razlika ako cemo bas racunski)
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2008., 08:10   #727
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
Citiraj:
Autor Avior Pregled postova
Imam 19" CRT star 5 godina koji je počeo pokazivati znakove starosti. Prema svemu dosad napisanom, čini mi se da je Lenovo najbliže onome što tražim za pristojnu cijenu. Vidim da se mnogi žale na čitljivost pa bih vas pitao, kakva je ona u usporedbi s 19" CRT-om na 1280x1028 ili 1600x1200.
Do sada sam koristio 1152x864px.
ako si na 19" koristio 1152x864 i želiš "istu" stvar, samo s većom dijagonalom, onda ti za rezoluciju 1920x1200 treba otprilike 26" monitor. ne da mi se točno računati, ali to je tu negdje, inč više-manje.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2008., 10:21   #728
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,973
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
ako si na 19" koristio 1152x864 i želiš "istu" stvar, samo s većom dijagonalom, onda ti za rezoluciju 1920x1200 treba otprilike 26" monitor. ne da mi se točno računati, ali to je tu negdje, inč više-manje.
19" CRT je u stvari realnih 17"
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2008., 10:33   #729
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
*****

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 18.07.2008. u 11:46. Razlog: isto kao i dolje
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2008., 11:19   #730
Daddy
The Kwisatz Moderach
Moj komp
 
Daddy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 917
Na koji nacin da te zamolim da se klonis ove teme i ovakvih komentara?
Daddy je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2008., 11:36   #731
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,458
*****

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 18.07.2008. u 11:45. Razlog: iz poštovanja prema moderatorima,obrisan sadržaj posta
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2008., 23:22   #732
Avior
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Velik Gorica
Postovi: 30
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
ako si na 19" koristio 1152x864 i želiš "istu" stvar, samo s većom dijagonalom, onda ti za rezoluciju 1920x1200 treba otprilike 26" monitor. ne da mi se točno računati, ali to je tu negdje, inč više-manje.
Znam da neću dobiti istu stvar jer ovaj moj 19" CRT je jeftinjaker MAG tako da već na 1280x1024 postaje nepopravljivo mutan u windowsima. U igrama još odtrpim takvu rezu jer slika nije statična.
Gledao sam kod frenda na laptopu. Ima ekran od 17" i 1680x1050 i to mi ne smeta. Potrebno je samo malo prilagodbe.
__________________
Stari komp

Athlon XP2500+
Abit A7N
768MB DDR 400 Kingmax
300GB Maxtor, ATA133, 16MB Cache
Saphire R9600Pro
Win XP SP2
Avior je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2008., 23:37   #733
Punio4
Premium
 
Punio4's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb, Maksimir
Postovi: 437
Zna li itko podržava li l220x 1:1 pixel mapping?
Dakle, ako mu pustim npr, 1920 x 1080 (1080p) signal preko VGA, ili niži, da li će ga on centrirati, rastegnuti sa aspektom, ili jednostavno rastegnuti na čitavu površinu ekrana (1920 x 1080)?

[EDIT]
Evo i slike za test:
http://www.tigerdave.com/images/test...verscan_sm.gif
Punio4 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2008., 17:55   #734
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,973
Citiraj:
Autor Punio4 Pregled postova
Zna li itko podržava li l220x 1:1 pixel mapping?
Dakle, ako mu pustim npr, 1920 x 1080 (1080p) signal preko VGA, ili niži, da li će ga on centrirati, rastegnuti sa aspektom, ili jednostavno rastegnuti na čitavu površinu ekrana (1920 x 1080)?

[EDIT]
Evo i slike za test:
http://www.tigerdave.com/images/test...verscan_sm.gif
Koliko znam ne, ali nije informacija iz prve ruke jer nemam dotični
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 14:04   #735
Iceman11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Thumbs down Mrtvi pikseli...

Bok svima....

evo, nisam detaljno procitao svih 25 stranica do sad, pa neznam dal se o tome vec pricalo i dal se nekom to vec dogodilo...

uglavnom, nakon dosta tumbanja i citanja raznih foruma i ja sam se odlucio za Lenovo L220x...mozda ce od svega biti happy end i nece biti big deal, ali koliko sam jucer izgubio zivaca, za par godina zivota...

kupio sam monitor jucer u Links-u...kad sam pitao za garanciju i mrtve piksele, prodavac mi je rekao da je to druga klasa panela i da se tolerira par mrtvih piksela na ekranu. Na moj upit dal cu moc prekontrolirat dal ih ima ili nema, rekao je da se dozvoljava, da ako ih bude, da mi dolje u skladistu otvore drugi, ali ako budu i na drugom, da se moram odlucit za jedan od ta 2 koji mi je bolji i da se treci nece otvarat. Mislim, bio je iskren i reko mi je kako stvari stoje, ali me isto umirio i rekao mi da se mrtvi pikseli javljaju na mozda 1% monitora, a da je sansa da se pojave na 2 zaredom zanemariva...

I kaj mislite kaj se dogodilo?

Naravno da sam bio te srece da su oba monitora imali po 2 mrtva piksela(pazi ironiju, 2 a ne 3 jer da su 3 vec bi se priznala reklamacija, tak su mi rekli). I nakon sat vremena moljenja i kumljenja da mi izadju u susret i otvore jebenu trecu kutiju, trazenja da pricam sa njihovim nadredjenim(sto mi nisu dali), bio sam primoran uzeti jedan od ta dva koji je imao 2 manje mrtva piksela(crna tocka na bijeloj podlozi i bijela na crnoj, a nisu vidljivi na ostalim bojama za razliku od drugog na kojem su 2 bila vidljiva na svim bojama).

I kaj sad napravit...umjesto srece i veselja sto sam si prvi puta u zivotu kupio posteni monitor, za ne malo para, imam osjecaj da sam prevaren i izigran...i nemogu prihvatit da je to sto mi se dogodilo normalno i da to treba tako funkcionirati...da se razumijemo, nista ne krivim decke koji tamo rade, imaju takvu direktivu i bili su maksimalno ljubazni, ali ipak je ostao gorak okus u ustima...

Neznam da li sam mogao pogledati monitor prije nego sam ga kupio? Dal to dozvoljavaju. Ali je to sigurno stvar koju bih preporucio svim buducim kupcima u Linksu ili bilo gdje drugdje. Ako ovo cita neko odgovoran u Linksu i misli da mi moze pomoci, neka mi posalje PM, monitor jos stoji neraspakiran na podu, nisam ga imao snage jucer instalirati...

Jedino se nadam da se ti pikseli nece primjetiti u svakodnevnom radu...

Evo, sorry na poduzem postu, pustio sam dusu...
Iceman11 je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 14:18   #736
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
cek, cek.

ti si pogledao te monitore i nakon sta si vidio da imaju mrtve piksele si svejedno isao kupovati ?

Jesi novce prije uplatio ili sta?

Da sam ja na tvom mjestu, lijepo bih se zahvalio na vremenu ljudima u linksu koje su potrosili (valjda 5 minuta) i pobrao u drugu trgovinu - vemil ili nesto slicno, eventualno bih zamolio beshtyu ak moze prekontrolirat piksele ako bi uzimao iz hardveraja.
Ovo mi je fakat cudna prica, neznam tko te mogao natjerati da uzmes taj monitor osim tebe samog
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 14:27   #737
Iceman11
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
cek, cek.

ti si pogledao te monitore i nakon sta si vidio da imaju mrtve piksele si svejedno isao kupovati ?

Jesi novce prije uplatio ili sta?

Da sam ja na tvom mjestu, lijepo bih se zahvalio na vremenu ljudima u linksu koje su potrosili (valjda 5 minuta) i pobrao u drugu trgovinu - vemil ili nesto slicno, eventualno bih zamolio beshtyu ak moze prekontrolirat piksele ako bi uzimao iz hardveraja.
Ovo mi je fakat cudna prica, neznam tko te mogao natjerati da uzmes taj monitor osim tebe samog

nakon sto sam platio, dobio sam racun i s njim otisao u skladiste po monitor...gledajuci unazad, jedini sto sam mogao napravit je, okrenut se za 180 nakon sto sam cuo uvjete za mrtve piksele...ali lako je sad bit pametan...
Iceman11 je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 14:42   #738
Vasili
Premium
Moj komp
 
Vasili's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 307
Jel se to meni čini ili se gotovo svi koji su kupili Lenova kroz zadnjih mjesec dana žale na dozvoljeni broj mrtvih piksela. Mislim ne bih htio stvarat paniku, ali ovo je već prešlo u pravilo. Na one prve pošiljke oko 4 mjeseca, iz koje je i moj, ljudi se nisu previše žalili (osim na presitne piksele ).

Iceman, ako imaš pravo vratiti neoštećen proizvod kroz tjedan dana ako nisi zadovoljan njime, onda definitivno imaš pravo i odustati od kupnje na licu mjesta. Pogotovo ako je proizvod neispravan. Ne znam, ja bi se tam najvjerojatnije posvađal s njima.
Vasili je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 15:02   #739
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Yep, ovo je već fakat čudno. Nisam čuo da je netko u zadnje vrijeme kupio Lenova a da nema defektnih pixela... Pa što nam šalju samo takve na naše tržište sad?
__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 15:04   #740
MentalHarikiri
Premium
Moj komp
 
MentalHarikiri's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,560
Citiraj:
Autor Iceman11 Pregled postova
nakon sto sam platio, dobio sam racun i s njim otisao u skladiste po monitor...gledajuci unazad, jedini sto sam mogao napravit je, okrenut se za 180 nakon sto sam cuo uvjete za mrtve piksele...ali lako je sad bit pametan...
nakon drugog monitora s mrtvim pixelima trebao si odbiti preuzeti robu i odbiti potpisati račun...te tražiti da ti vrate novce na licu mjesta (ako je u pitanju bio keš)
MentalHarikiri je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 15:25   #741
HAL 9001
Poboljsana verzija
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 479
Trebao si traziti da ti odmah vrate novce nazad bez obzira na "ljubaznost".Ne moze te nitko natjerati da kupis defektan monitor.Popricaj ti sad ljubazno s njima, ipak to nisu mali novci.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 18:32   #742
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
ali to NIJE defektan monitor - savršeno je ispravan.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2008., 20:04   #743
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,931
Citiraj:
Autor Vasili Pregled postova
Jel se to meni čini ili se gotovo svi koji su kupili Lenova kroz zadnjih mjesec dana žale na dozvoljeni broj mrtvih piksela. Mislim ne bih htio stvarat paniku, ali ovo je već prešlo u pravilo. Na one prve pošiljke oko 4 mjeseca, iz koje je i moj, ljudi se nisu previše žalili (osim na presitne piksele ).

Iceman, ako imaš pravo vratiti neoštećen proizvod kroz tjedan dana ako nisi zadovoljan njime, onda definitivno imaš pravo i odustati od kupnje na licu mjesta. Pogotovo ako je proizvod neispravan. Ne znam, ja bi se tam najvjerojatnije posvađal s njima.
Par ljudi su dobili mrtve piksele, što nije nikakvo čudo s obzirom na količinu piksela na ovom monitoru.

Koliko je monitor popularan te ga kupuju svi živi , ne treba se čuditi relativno učestalim prijavama o mrtvim pikselima.
Naravno, uvijek je moguće da se trenutno u nas prodaje serija s lošijom kontrolom kvalitete...

Ja sam kupio svoga prije jedno mjesec-mjesec ipo i u firmi su mi ga otvorili i sami pregledali prije nego što sam ja uopće doša po njega, te nije imao, niti nema mrtvih piksela.

Što reći, nego kod sve te robe koja se koristi "direktno" - zatražite provjeru prije kupnje.

Evo konkretno stvari za koje bi ja tražio provjeru (da vidim da li mi odgovaraju te da vidim da li su u potpunosti ispravne) prije kupnje:

- Tipkovnice i miševi
- Slušalice
- Fotoaparati/kamere
- Monitori/Televizori
- Podloge za miša

Ako neće, to je njihov problem.
Nitko vas ne spriječava da se okrenete i kupite stvar u nekoj trgovini gdje će vam ispuniti želje, no naravno onda ne treba kukat kako je u tom dućanu 3-5% skuplje od nekog webshopa
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2008., 22:18   #744
Avior
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Velik Gorica
Postovi: 30
Evo kupih Lenovo nakon provjere u ADM (hvala im).

Monitor je genijalan, oštra slika kao britva, sjajna, boje na mjestu i bez mrtvih pixaća. Malo se više grije.

Gledam monitor s 90cm udaljenosti i nemam nikakvih problema. Čini mi se da bi neki forumaši trebali zaboraviti ponos i otići do okuliste. NHF
__________________
Stari komp

Athlon XP2500+
Abit A7N
768MB DDR 400 Kingmax
300GB Maxtor, ATA133, 16MB Cache
Saphire R9600Pro
Win XP SP2
Avior je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2008., 01:05   #745
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
ali to NIJE defektan monitor - savršeno je ispravan.
mislis? isto tako ni maticna ploca s775 kojoj je slomljen 1 pin koji se u principu za nista iole vitalno ne korisni nije defektna jer na njoj sve radi.

ili automobil kojem je slomljen unutarnji retrovizor takoder nije fefektan dok ga ti mozes rukom podesiti na poziciju koju zelis, ali nije moguce prebacivanje putem "tipke" dan/noc jer je doticna puknuta.

molim te ne kvocaj gluposti. Monitor koji se tek isporucuje kupcu ima da bude savrseno u redu i nema se tu nitko zaliti na to da kupac nije htio preuzeti robu, jer je ona u trgovini s nekakvim defektom. Politika za mrtvace vrijedi ako se oni pojave nakon preuzimanja (ili ako je netko dovoljno naivan da preuzme takav monitor sam... mada se vani ako nista drugo rma priznaje ukoliko se bilo sta ovakvo ustanovi unutar nekoliko dana od kupovine, ali kad mi zivimo u banana drzavi, nek nam tako i bude.)

@mar.. e stari moj, iskreno preporucujem detaljnu provjeru apsolutno svakog hardwareskog djela koji preuzimas jer zbilja vise ne znas sta sve cak krivo moze biti (2 primjera od gore su iz stvarnog zivota, jedan uvazen, drugi nije, al kao sto rekoh, u banana drzavi zivimo pa eto)
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2008., 20:42   #746
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,931
Ajmo malo manje offtopičarenja i spama o firmama i garanciji.

O tome imate pripadajuću temu "Provale informatičkih dućana XY", pa se tamo prepirite oko garancija i kako koja firma posluje.

Ovo je tema vezana isključivo za ovaj monitor, a ne za Links, HG Spot ili bilo koga drugog.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2008., 05:48   #747
HONDA type R
Premium
Moj komp
 
HONDA type R's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 335
kakva je veza izmedu IBM i Lenovo? stari me zayebava da je lenovo jeftina kineska kopija ,,, bilo u hagu ono sa karadicem i kaze stari, gle ovi imaju monitor kao i ti samo manja diagonala i full isti odozad, bit ce da je jeftina kopija ibm-a :P znam od prije da petljaju oni nesto ali nisam se do sada o tome raspitivao
HONDA type R je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2008., 08:54   #748
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,931
Citiraj:
Autor HONDA type R Pregled postova
kakva je veza izmedu IBM i Lenovo? stari me zayebava da je lenovo jeftina kineska kopija ,,, bilo u hagu ono sa karadicem i kaze stari, gle ovi imaju monitor kao i ti samo manja diagonala i full isti odozad, bit ce da je jeftina kopija ibm-a :P znam od prije da petljaju oni nesto ali nisam se do sada o tome raspitivao
A da je malo proguglat?
IBM je svoju hardversku diviziju prodao Lenovu, najvećoj kineskoj firmi koja je dotad proizvodila PC-e za IBM.
Velik broj inženjera (ako ne i svi) su ostali u Lenovu tako da se ne moraš bojati da je Lenovo stvar jeftinjak, posebice jer se hardver izrađuje u pogonima gdje se "do jučer" izrađivao IBM.
To je najočitije kod Laptopa, monitora i pc-a jer je jedina stvar koja se promjenila markica (zato je Lenovo prodava hardver pod IBM logom do prije kojih godinu dana, iako je kupljen prije 3 godine).
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2008., 19:55   #749
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
a budimo iskreni, kvaliteta je ipak nesto opala, kvarova ima konkretno na laptopima osjetno vise nego nekada i slicno, ali s druge strane nisam ziher da to nije do prejeftinih cijena jer nekada nije bilo ibm lapa za manje od 12-13kkn, dok lenovo racunalo dode 3500 pa na vise. U principu se dosta promjenila ponuda modela kakve ibm nikada nebi prodavao pod svojim imenom.

ima i jedna dobra stvar sto se kupnje tice, a to je da lenovu ovaj segment malih korisnika znaci vise nego ibm-u, pa se trude i bolju ponudu napravit. + uveli su "win" tipku

i jos nesto, nisu cjelu hardversku diviziju prodali, servere i workstatione jos uvijek proizvode sami svoje (IBM), samo obicna osobna racunala, laptopi i monitori su pod lenovom sad.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2008., 10:57   #750
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 893
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
a budimo iskreni, kvaliteta je ipak nesto opala, kvarova ima konkretno na laptopima osjetno vise nego nekada i slicno, ali s druge strane nisam ziher da to nije do prejeftinih cijena jer nekada nije bilo ibm lapa za manje od 12-13kkn, dok lenovo racunalo dode 3500 pa na vise. U principu se dosta promjenila ponuda modela kakve ibm nikada nebi prodavao pod svojim imenom.
Treba razlikovati lenovo N serija od lenovo ThinkPad serije. Pošto lenovo radi i laptope koji nisu po standardima IBM-a.
Kvaliteta o kojoj govoriš treba potražiti u ThinkPad T-seriji.
MIK je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na