Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.04.2008., 00:19   #1
mikey_rs
volveraš
Moj komp
 
mikey_rs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 386
Vista i uTorrent

Prije nego idem u detalje provjeravat htel bi postavit pitanje znalcima: Internet mi inače radi normalno i nemam neke primjedbe, al kad upalim uTorrent sa Operom i IE7 ne mogu nigdi!?! Jednostavno ko da nema nikakve konekcije i neće mi prikazati niti jednu stranicu. I nije samo to, ko da je za sve ostalo internet isključen - mail, update od ESET-a, browser... a uTorrent uredno radi (trenutno mi je samo u upload-u) i šalje podatke. Ovo mi je malo misteriozno, al sam na knap s vremenom za bilo kakva istraživanja pa da pitam za savjet. Znači: Vista x64 SP1 + svi update-i (i prije tjedan dana su bili pa je sve uredno radilo), uTorrent 1.7.7, od ostalih drivera ništa nije mijenjano u odnosu na situaciju kad je sve štimalo (zapravo nisam drivere diral od kad je Vista stavljena u pogon). Ak neko ima kakav dobar savjet pa da zaradi koju pivčinu....
Unaprijed se zahvaljujem...
__________________
"I will like to die in my sleep like grandpa and not screaming like his passengers..."
mikey_rs je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2008., 14:15   #2
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Pa upload te utuši.Još ako imaš 2mb vezu i 40-50kb upload,nemaš se šta čudit.
Koji ruter imaš?Ja sam patio od istog problema sa dlinkom 584T sa t-com firmwireom,kada sam ga zamjenio sa original dlink fimwireom,moram priznat da je internet dosta življi.
žile je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.04.2008., 16:09   #3
mikey_rs
volveraš
Moj komp
 
mikey_rs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 386
žile jer misliš na router ili modem. imam zyxela i do prije tjedan dana sam imal dlink 604 router (4 kompa su u mreži), dlink je počel blesirat i gasit vezu i morali smo ga restartat svaki čas (20-30 min) pa smo ga zamijenili sa AirLive-om WT-2000R wireless routerom i do prije par dana je radilo OK. Budem probal pogasiti UL torrente pa videt. Fala na savjetu...
__________________
"I will like to die in my sleep like grandpa and not screaming like his passengers..."
mikey_rs je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2008., 16:16   #4
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
To je i modem i ruter,ovaj dlink moj.
To ti puca veza zbog torrenta,tcom usere svaki ruter kojeg se dokopa sa svojim firmwireom,a moraš ga koristit zbog maxTV.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2008., 16:21   #5
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Moglo bi biti do limita half-open konekcija, pa treba patchati (kao i u xp sp2).

http://www.mydigitallife.info/2007/0...event-id-4226/

http://www.yaronmaor.net/repair.htm
morph je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2008., 16:51   #6
Dejmos
Premium
Moj komp
 
Dejmos's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 116
Mislim da je ovdje klasični problem sa uploadom koji ako u uTorrentu nije ograničen na 10 zaguši download jer se response-i ne šalju. Najbolje ti je za početak u uTorrentu ograničiti upload na 8 ili 10 ako to več nisi napravio i to bi trebalo riješiti problem. Nadam se da si svjestan da 0 (nula) znači neograničeno
Dejmos je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2008., 17:27   #7
mikey_rs
volveraš
Moj komp
 
mikey_rs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 386
Pa eto pogasil sam torrente i sad sve OK al me malo to zabrinjava kaj tak osuši vezu. Budem još prolistal dobro ove linkove od morpha (usput imaš pivu) jer se radi o par manjih torrenti pa da tak zaguše vezu...
__________________
"I will like to die in my sleep like grandpa and not screaming like his passengers..."
mikey_rs je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2008., 17:29   #8
mikey_rs
volveraš
Moj komp
 
mikey_rs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 386
Citiraj:
Autor Dejmos Pregled postova
Mislim da je ovdje klasični problem sa uploadom koji ako u uTorrentu nije ograničen na 10 zaguši download jer se response-i ne šalju. Najbolje ti je za početak u uTorrentu ograničiti upload na 8 ili 10 ako to več nisi napravio i to bi trebalo riješiti problem. Nadam se da si svjestan da 0 (nula) znači neograničeno
Sve je to jasno ko dan, al fala možda ko naleti na ovaj thread pa mu pomogne...
__________________
"I will like to die in my sleep like grandpa and not screaming like his passengers..."
mikey_rs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na