Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2011., 21:45   #1
pc user
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 77
Fujitsu P24W-6

Molim mišljenja o ovom monitoru Fujitsu P24W-6 IPS .
pc user je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2011., 08:58   #2
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,107
Citiraj:
Autor pc user Pregled postova
Molim mišljenja o ovom monitoru Fujitsu P24W-6 IPS .
Trenutno mozda i ponajbolji IPS CCFL-sovac u klasi. Fujitsu uredno na sajtu daje uvid u recenzije vecine modela. Pa mozes lako pronaci i sam. Jedino, Dok za Eizo i Nec PRAD nema problema reci da su bolji od Dellova, Fujitsu je prodajom u malo nezgodnijoj kategoriji jer mu je direktan takmac. Uz to je i pojacao kampanju od prosle godine. Zastupljenost reklame je gadna stvar, pa ni PRAD ne moze biti svetac ili izuzetak. Tako da, kao slucajno, na mnogim Fujitsu osvrtima se nadje neka hvala za Dell

P24W je isto 8-bit cistunko, ali najbolja stvar koju ima je sensor kontrole svjetla. Sony je uvijek imao najbolji "senzor" i znam da ga koristi nesto naprednijeg Eizo, ali znao se naci i kod drugih top modela, cak i kad nisu bili IPS/PVA modeli u pitanju. Fujitsu svoj nacin zove ABC i ako je dobro realiziran, uz IPS, blagodat koje se ne zelis odreci kad upoznas korisnost. Specijalno dok gledas uz monitore, koji nemaju takvu mogucnost; suptilno pracenje promjene u prostoriji i fino reguliranje, bez i najmanje korisnicke intervencije.

27-mica mi je jedan od najljepsih monitora po izgledu trenutno, steta jedino zbog banzai rezolucije. Konstrukcija P serije 23/24/27" u vidu postolja se stvarno cini iznimna. Barem po slikama koje snimih po webu. Jako, jako robusno i kvalitetno.

Jedini problem ce ponovo biti njegovo prisustvo na nasim policama. Ako M-San i Asbis ne budu imali sluha kao ni sa Asusovim modelom, onda ce domaca kupovina ponovo zavrsiti na indivudualnoj molbi narudjbe. Sto znaci i nikakva konkurentnost cijeni koju bi postigao preko granice.

Ali, P serije Fujitsu je jako atraktivna ponuda. Nadam se da ce Fujitsu sada trajno zauzeti interes za visoku srednju klasu. Sramota je uz svoje ime i sposobnosti, da je toliko dugo izbivao. Nemas razloga i dalje ne gledati ostale iz ponude, te ujedno i lakse dobavljive modele kod nas. Ali, IPS i senzor svjetla su prekrasna stvar. Posebno kad je svaki dio odradjen kako treba.

8.8
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 25.10.2011. u 09:06. Razlog: zaboravih na Asus link/temu
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2011., 10:07   #3
pc user
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 77
Evo sad ukratko zašto pitam za mišljenje o ovom monitoru. Imam priliku kupiti ovaj monitor za cca 3000 kn. Zasad imam samsung 205bw kupljen prije 5 godina. Monitor koristim za sve po malo od autocad-a, malo corel, surfanje, i gaming (FPS). Ono što imam neki osječaj da mi monitor više ne prikazuje boje i svijetlinu kako bi trebalo, ali to može biti i moj subjektivni dojam. Imao sam i jedan problem kad sam radio flyer u corelu da mi je monitor dvije nijanse naranđaste prikazivao potpuno jednako dok je na printu bila velika razlika.
Iz tog razloga razmišljam o IPS matrici.
Ono što me još mući kako će se odraziti u igrama pošto pretežito igram FPS (cod ) , odnosno da li se stvarno vidi razlika od tn matrice ili je to urbana legenda.
Inače gledao sam i ovaj dell u2412m , hp z24w, i u2410. Da li je opravdana razlika u cijenama između nijh za moje potrebe.
pc user je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2011., 02:02   #4
pc user
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 77
Evo konačno je došao.
Samo ukratko prve impresije.
Reći ću ovako , da sam primjetio samo jednu manu, ako se i to može zvati manom. To su tipke za podešavanje. Nekako su estetski prevelike , a i samim time power tipka ima preveliko led osvjetljene (1,5 cm ) . Mogli su to i diskretnije napraviti.
Što se tiće pivotiranja , to radi bez greške u svim smjerovima.
Slika je odlična što je i za očekivati od ips-a.
Probao na Battelfield-u i black ops-u i radi bez greške. Nema razlike u brzini od moje stare 205bw-ice samo što je ovdje slika nekako bolja , veća i punija.

Neke ozbiljnije i stručnije recenzije ću prepustiti drugima.
pc user je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2011., 21:32   #5
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,107
Promakla mi je dojava za nove postove u temi, pa nisam ni znao da Fujitsu vec broji vlasnika na PCE-u.

Cestitam na kupovini odlicnog modela. Jedino, spomeni drugima gdje si ostvario kupovinu? Baci i neku sliku kad budes raspolozen. Jako lijep monitor u svakom slucaju. Fujitsu zna biti dosta pedantan, jesi li provjerio u meniju, mozda moze smanjivati ili kompletno ugasiti svjetlo na power tipki? Mozda ti zvuci cudno, ali nije nevidjeno do sada u opcijama.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2011., 00:23   #6
pc user
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 77
Kupio sam ga preko siemensa hr , tj. preko firme koja je sad za sebe , a bila je dio siemensa (fujitsu siemens). Naručio , čekao cca 2 tjedna.
pc user je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2012., 12:24   #7
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,107


Odgovarajuci na nekoliko PM-ova koji me docekase vezano za LCD-e i citajuci prijasnje postove, koje upravo gledam nakon duze pauze.

Samo da podebljam, sada i ocima provjerenu preporuku za najbolje monitore trenutno na trzistu.

Citiraj:
Autor anita2 Pregled postova
Četvrto, senzor svjetla koji je na ovom monitoru smješten na vrhu, radi odlično. Sva su slova jako oštra i "stabilna". Definitivno, prikaz na ekranu je bolji od Della, a spojen je samo na VGA jer moj laptop nema drugo. Garancija je 3 godine i podrazumijeva collect and return jamstvo.
Nimalo me ne cudi kvaliteta VGA kvaliteta slike, jer sam je vidio kod covjeka koji je monitor kupio na moju preporuku. Kao sto sam i nagovijestio u prijasnjim postovima, a sad mogu i potvrditi ne samo vidjenjem nego i potvrdom osobe iz Siemensa, Fujitsu P serija ima najbolju elektroniku na trzistu u klasi. Elektroniku koju su u EU/DE (po navodu) od pocetka odlucili staviti najvise klase. Fujitsu je po uzoru na najvisu klasu z'bordirao jednaki prioritet svim ulazima po kvaliteti prikaza.

Tu je i najdalje otisao u kombinaciji senzora koji s jedne strane u sluzbni kakvoce, dok paralelno (ovisno o modu) ima do danas, najbolju implementiranu Eco funkciju stednje, koja ce vjerojatno u buducnosti biti na svim monitorima. Eco zbog odlicnog posla, ne moze biti koristen u sRGB ili korisnikom modu, jer tada senzor radi u sluzbi preciznog podesavanja za foto i finije namjene.

Anitin komentar, posebno za nekoga tko uopce i nije tehnicki zahtjevan korisnik inicijalnom kupovinom, uopce ne cudi boljom kvalitetom (posebno u VGA slucaju) od Dell/HP VGA pandana. Ako je itko deset minuta porazgovarao u Kodeks servisu, onda bi dobio visestruku potvrdu da su cak i Ultrasharp modeli (iskustvom potvrdio), pocesto osrednji stabilnoscu VGA signala. Na puno modela (osim 27-ce prve revzije) pa cak i na pojedinim (ovisi o primjerku i sklapanju) 30"-cama, vidno je blago disanje. Zato pocesto vlasnici zakljuce, da je to pravilo kod svih ostalih modela. No vise puta pisah, da u visoj i klasi ili prioritetnom kvalitetom modela, razlika u prikazu znatno manje vidljiva, nego sto bi vlasnici vecine Dell monitora ikad povjerovali.

Prica o istoj matrica/slika ovdje nece proci generalizacijom, jer ono sto sam vidio kaze suprotno!

Kad uz vrhunsku podesenu sliku (24/27p modeli, za vecinu, uopce ne trebaju kalibrator) u igru dodamo i senzor, koji citavo vrijeme kompenzira visak svjetla u prostoriji, cineci trajnu ugodu komfora, koji nadilazi deklarativnu ergonomiju i cini konstatnu kvalitetu slike. Najvaznije i najvrednije za posljedicu: umanjuje naprezanje vida njegovom vlasniku/ici. Ponavljam, tko nije nikad radio s takvim monitorm, sve sto ce napisati u relaciji cijene/senzora je prazno teoretiziranje o nepoznatom.

Mozda nisu najlakse dostupni, mozda se nekome ne svidja boja, ali primite na znanje, da su 24 i 27 iz P serije, najkvalitetniji modeli koje mozete danas kupiti i daruju najmanju mogucnost defekta naspram konkurencije. Izrada i najvaznije, kontrola kvalitete je iznad svih Dell/HP modela.

Kvaliteta elektronike (potvrdjeno) vredi cak i za modele koji nisu u P seriji po pitanju kakvoce. Hoce li sljedece godine pasti kvalitetom, hoce li ih dovoljno prodati da budu motivirani drzanjem P serije? Hoce ili uopce imati novih modela? Bumo vidjeli, ali znajte da su trenutno, vrh vrhova koji mozete za normalne novce kvalitetom dosegnuti kod nas i vrijede svake lipe!



Displays P Line





...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 22.11.2012. u 10:01. Razlog: link
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na