|
![]() |
#1 |
Registered User
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 2
|
pomoć pri izboru laptopa / apple ili sony vaio
Bok, trebala bih malu pomoć oko izbora laptopa pošto se na tom području ne snalazim (uopće). Daklem, htjela bih laptop koji ne bi bio pretežak i premasivan jer bih ga htjela moći nositi sa sobom. Drugo, ne treba mi za igranje igrica već za rad na njemu - i to pisanje radova, prezentacija, gledanje filmova, za spajanje na internet, slušanje glazbe itd. Bitno mi je da nije spor i da ima memorije. Eh da, i dizajn mi je poprilično bitan pošto je to valjda jedino što znam izabrat ![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
..dno
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,972
|
Na Apple računala možeš instalirati windowse, a to da nema programa si također u krivu. Pogledaj manja (13-14") sony računala..uzmi koje ti se svidi jer za ovo sta ces raditi ti je sasvim svejedno.. btw. bas ti gledanje filmova i prenosivost ne idu skupa (jedno trazi veliki ekran, drugo mali)
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.” |
![]() |
![]() |
|
|
Oglas
|
|
![]() |
#3 |
Premium
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 582
|
Imam Sony-a i definitivno ih ne bih preporučio nekome tko se ne snalazi sa računalima. Sony dođe sa toliko smeća nainstaliranog na sebi tako da se laptop ponaša 3x sporije nego što inače je. A napraviti clean install Windowsa, naći sve drivere i ostalo podesiti definitivno nije za nekoga tko se ne razumije u to. S druge strane, ako želiš Apple laptop i Windowse gore to isto vjerojatno nećeš moći sama podesiti... |
![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
al se nekad dobro jelo...
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
|
Pogledaj si Sony VAIO VGN-SZ4XN, ako cijena od 20k kuna nije prepreka, idealna mašina za ovo što si navela. Druga Sony opcija - VAIO VGN-C2S/L , isto 13.3", cijena 13k kuna.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR |
![]() |
![]() |
![]() |
#5 |
Premium
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,917
|
Apple jest fenci, ali preskup za ono što nudi. Ekvivalentni windows lap bi došao 30-40% jeftinije pogotovo kad se uzmu u obzir tvoje potrebe.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein |
![]() |
![]() |
![]() |
#6 |
Registered User
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 2
|
Hvala vam svima na odgovorima.. |
![]() |
![]() |
|
|
Oglas
|
|
![]() |
|
|