Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.06.2007., 08:35   #1
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,527
neki jeftiniji SAT paket?

Daklem, ima li tako necega u rvata? gledal sam DigiTV, al kolko kuzim oni nemaju nase programe... bar nisam vidio HRT... a ja bi htio makar HRT1 i HRT2 od tih "domacih", a kaj se tice stranih, ovaj DIGITV osnovni paket mi je i vise nego zadovoljavajuc (popis s desne strane)...

Pa sad, kako bi ja to najjeftinije mogao rijesiti, da pretplata mjesecna ne ide ukupno preko recimo 60-70 kn?
perich je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2007., 10:16   #2
Vido
[SW]'V^idO
Moj komp
 
Vido's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 424
Moj dida kad je naručivao je imao više problema nego gušta. Prvo je čekao 4-5 mjeseci da mu to postave, a sad kad su postavili, pola programa nema titlove kao što bi trebali ili pod Hrvatske/Srpske imaju neke Češke i sl.

Bolje si kupi dobar reciever koji se može na komp spojti pa onda trk na net i znaš već šta dalje
__________________


Member of [SW]' CoD2 clan. Join us!

Moji DIY projekti i sl.: http://vidosprojects.freei.me/
Vido je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.06.2007., 11:10   #3
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,527
Citiraj:
Autor Vido Pregled postova
Moj dida kad je naručivao je imao više problema nego gušta. Prvo je čekao 4-5 mjeseci da mu to postave, a sad kad su postavili, pola programa nema titlove kao što bi trebali ili pod Hrvatske/Srpske imaju neke Češke i sl.

Bolje si kupi dobar reciever koji se može na komp spojti pa onda trk na net i znaš već šta dalje
da, znam sto dalje al to je procedura koju mi se ne da ponavljati 7 puta u toku jednog filma...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2007., 11:27   #4
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
Citiraj:
Autor Vido Pregled postova
Moj dida kad je naručivao je imao više problema nego gušta. Prvo je čekao 4-5 mjeseci da mu to postave, a sad kad su postavili, pola programa nema titlove kao što bi trebali ili pod Hrvatske/Srpske imaju neke Češke i sl.

Bolje si kupi dobar reciever koji se može na komp spojti pa onda trk na net i znaš već šta dalje
a kaj sad? pa nijedan satelitski paket nema titlove na svim programima. ja imam digitv i stvarno sam zadovoljan.
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2007., 11:55   #5
Vido
[SW]'V^idO
Moj komp
 
Vido's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 424
Istina, ali i oni koji imaju ne rade kako treba (barem kod mog dide). Da ne spominjem da pola emisije titlovi rade, a drugu ne

Nije to toliko loše ako nisi jako zahtjevan, ali ja bi osobno nešto drugo. Ako živiš u stambenoj zgradi, predloži kabelsku ili još bolje ako već imaš DSL od t-coma, naruči si maxTV ako ti je dostupan.

Ako ništa od toga, onda DigiTV ili slične.

I još jedna zamjerka, sigurno svi znate da ima jako puno sat programa koji nemaju pretplatu i koji nisu kodirani, a veliki broj tih programa se kod mog dide ne vidi, a kod frenda koji ima reciever bez kartice i bez kodova sa neta, znači, onako obićan se vide (čini mi se da je čak i isti reciever ili neki jako sličan). Oboje su na istom satelitu. Malo glupo zar ne? Jest da je većina tih programa glupost, ali ipak...

Evo za usporedbu, dida hvata oko 50 programa (koji se normalno vide), a frend 500+
Ni jedan ni drugi ne love HRT, za to imaju kućnu antenu...
__________________


Member of [SW]' CoD2 clan. Join us!

Moji DIY projekti i sl.: http://vidosprojects.freei.me/
Vido je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2007., 12:39   #6
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
ja radije biram 20 kvalitetnih sa digitv-a nego 500 besplatnih šrotnih programa
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2007., 13:33   #7
Vido
[SW]'V^idO
Moj komp
 
Vido's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 424
Citiraj:
Autor tomifish2002 Pregled postova
ja radije biram 20 kvalitetnih sa digitv-a nego 500 besplatnih šrotnih programa
Sve je to ok i stvar osobnog izbora, ali nije u redu da blokiraju te programe.

Šta bih ja bez Al Jazzera-e
__________________


Member of [SW]' CoD2 clan. Join us!

Moji DIY projekti i sl.: http://vidosprojects.freei.me/
Vido je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2007., 22:25   #8
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Koliko sam vidio na njihovoj stranici emitiraju se na 1W stupnju pa zato ne vidiš "standardne" satelitske programe. Nabavi motor ili sam okreni tanjur na 19.2E za Astru ili 13E za Hotbird.
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2007., 22:58   #9
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ja otkazao maxtv i uzeo digitv... može imat i iranske titlove ali 4 x discovery, national, viasat explorer i history, 6 dobrih music kanala + pr0n cijelu noć... kažem opet može imat i kineske titlove
syss je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 00:59   #10
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
digitv je besplatno postavljanjwe i uređaji ako potpišeš ugovor? kakva je to parabolična antena?
da li taj njihov receiver može hvatati još što osim njihovih 20 kanala?

ili da radije uzmem kabelsku u zgradi?

Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.06.2007., 09:04   #11
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Mislim da je besplatno postavljanje ako potpises na 12 mjeseci. Parabolicna antena, valjda ona obicna sat antena. Mozes fatati sve ostale programe koji se nalaze na satelitu 1°W.

Sta uzet cable vs DigiTV, ovisi kakva ti je ponuda kod tog cable operatera. Usporedi kanale koji te zanimaju pa to uzmes.

Mislim da neki drugi sat. paket, a da ima barem djelomicno HR titlove ne postoji. Mozda TotalTV, ali ne znam jel se moze naruciti u HR.

Ja se vec dugo mislim dal da uzmem DigiTV jer imaju 10x bolju ponudu programa od mog cable operatera, za 5kn vise mjesecno. Najveci nedostatak je sto nema HRT-a, a ne zelim stavljati neku drugu vanjsku antenu za HRT. Pa sad cekam da dodje DVB-T signal do mene i uzmam DigiTV sigurno.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 10:41   #12
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
e da, baš sam htio pitati... antena za HRT mi je na zgradi, odnosno, utićnica u zidu.. i preko nje inače već hvatam par satelitskih (kaberlskih ) programa, MTV, DSF; RTL, CNN, i nekih još par glupih...

preko čega se spaja onda DigiTv, da li koristi postojeći antensku ulaz na tv-u, ili preko scarta?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 14:00   #13
tomifish2002
Honda Prelude 2.0i driver
 
tomifish2002's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb Dubrava
Postovi: 1,128
preko scarta.
__________________

tomifish2002 je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 17:28   #14
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 228
Digitv- na koristenje se dobije receiver+kartica, antena i lnb(osim ako se izricito ne plati receiver, ali to je bezveze jer se s tim receiverom moze pratit samo Digitv+FTA jer nema utor za CAM modul ili univerzalni citac kartica).Receiver i kartica su vezani, tj kartica se ne moze koristiti u drugom Digitv receiveru, ili cak nekom drugom receiveru(eventualno u dreamboxu, ali to su vec non public stvari).

Na thoru bas se i nema sto vidjet od FTA programa jer je sve kodirano u conaxu(odlican Canal+ skandinavski).

Total tv se moze uzet kao i vecina paketa u Hr u :

http://www.viasat-electronic.hr/

po znatno visim cijenama nego u originalu.

Sat paketi imaju titlove na jezicima zemlje za koju su napravljeni.
Osobno se uzasavam sinkronizacije(tu su poljaci pravi majstori, jedan muski glas sinkronizira i mlado i staro i musko i zensko jednolicnim glasom bez ikakve promjene glasa uz sto se u pozadini cuje originalni ton )


HBO Adria ima nalijepljene titlove-ne mogu se maknut(taj HBO je u okviru Digitv i Total tv paketa), dok ostali programi koji imaju titlove imaju DVB titlove ili preko teletexta.

HRT nije u interesu da udje u Digitv jer ovako imaju 1000 kn godisnje od pretplate koje idu direktno njima, i ne moraju se bakcat s Digitvom kojem su prodali Seemore.Ljudi koji zive vani i zele HRT preko satelita odjednom placaju 1000 kn, dok za one u Hr kartica kosta 165 kn jednokratno+ obavezna mjsecna HRT pretplata
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 17:33   #15
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 228
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
e da, baš sam htio pitati... antena za HRT mi je na zgradi, odnosno, utićnica u zidu.. i preko nje inače već hvatam par satelitskih (kaberlskih ) programa, MTV, DSF; RTL, CNN, i nekih još par glupih...

preko čega se spaja onda DigiTv, da li koristi postojeći antensku ulaz na tv-u, ili preko scarta?

Da bi mogao gledat Digitv sat antena mora biti okrenuta na Thor 1°W, dok vecina zgrada preko zajednicke antene imaju Astra/Hotbird.

Svaki satelit mora imati svoj LNB ili pokretni sistem s motorom i onda okreces antenu od satelita do satelita prema istoku odnosno zapadu.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 18:30   #16
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
a kako se spaja na Tv?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 18:49   #17
Costa
Moderator
 
Costa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,193
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
a kako se spaja na Tv?
Pogledaj prvi post nakon što si to prvi put pitao.
Costa je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 19:09   #18
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 228
Princip spajanja: Sat antena(LNB) okrenuta prema Thoru-koaksijalni kabel-Digitv receiver-scart ili chinch kabel-TV(CRT ili lcd/plazma).
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 22:28   #19
Darth Vader
Dark side Moderator
Moj komp
 
Darth Vader's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,633
Za digi tv sam čuo samo najolje o kvaliteti slike. Ponuda programa je nešto škrtija negu u maxtv-a ali zato ima bolju sliku i nema bedova kao na maxtv-u. Kablovska je tu negdje u sredini. Što se tiče kupnje recivera isl, na žalost tu će uvijek biti patnje znate već oko čega, što je za nas ok ali ostalim ukućanima predstavlja problem.

Po meni bi DIGi i kablovska bili prvi izbor, maxtv s obzirom na sadašnje stanje ipak ne, jedino ako ste sigurni da imate vrhunsku liniju onda ok.
__________________
Jak ko rakija!
Darth Vader je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2007., 22:45   #20
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
digi moš spojit preko antenskog (ima antenski loop), običnog rca ili rgb scarta (tak ja imam i slika je super, malo je telka koči doduše) + stereo analogni i spdif rca izlaz.

sada jedino možeš uzet hyundai receiver jer humaxa više nema, ali i ovaj je totalno plug-and-play u smislu podešavanja i surfanja kroz kanale, daljinac oke.

na thoru ima par oke kanala fta, dok sve ostalo ide preko intelsata koliko sam vidio.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2007., 09:21   #21
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,527
OK, sad sam se ajmo rec odlucio za DigiTV... Ja sam na podrucju Zapresic-Brdovec... Kakvo je tamo stanje sa DVB-T signalom (ne mogu se sjetit di je ona karta pokrivenosti)?

Mogu li ja na taj DigiTV-ov tanjuric zahaklat jos jedan LNB i usmjerit ga ka Astri ili Hotbirdu? mozda je ovo glupo pitanje, al ne razmem se u to pa bubam...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2007., 11:43   #22
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
digitv = dvb-s, tako da mislim da je satelitu svejedno da li si ti u zaprešiću

mislim da možeš na astru preko još jednog lnb-a i diseq switcha... samo su digi antene malo okrenute drukčije nego hotbird i astra, pa bi te to moglo maltrat malo.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2007., 12:28   #23
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Mislim da je bez motora nemoguce hvatati i 1°W i 19,2°E. Sa motorom je moguce, bez - ne.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2007., 12:43   #24
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
moguće skroz
syss je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2007., 16:42   #25
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 228
Na 90 cm anteni uz nesto vise namjestanja ide Astra i Intelsat/thor uz odgovarajucu sinu po kojoj ces namjestati(pomicati) LNB-e+ disecq 2u1 sklopka ako hoces oba satelita jednim kabelom spojit na receiver.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2007., 21:48   #26
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
ja imam sada hotbird/astra i imam gore 4in1 disecq sa 2 ulaza zauzeta, znaci da sada samo zemem jos jedan tanjur od digiTV i imam ove standardne FTA + digitv, ili to bas nebi hodalo.
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2007., 13:01   #27
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 228
Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
ja imam sada hotbird/astra i imam gore 4in1 disecq sa 2 ulaza zauzeta, znaci da sada samo zemem jos jedan tanjur od digiTV i imam ove standardne FTA + digitv, ili to bas nebi hodalo.
Upravo tako spojis i imas sva 3 satelita.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2012., 08:58   #28
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,267
Ljudovi jel ima netko hrt-ovu sat karticu? Vidim da na njihovoj stranici pise 165 kn jednokratno, znaci poslje nema nikakvih davanja. I da koliko cesto to oni idu u provjeru ?

http://www.hrt.hr/index.php?id=186&tx_ttnews[tt_news]=283&cHash=ff35497e1a

Zadnje izmijenjeno od: Zmaj000. 18.01.2012. u 10:02.
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2012., 09:33   #29
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,027
Da, samo ju nemoj pokušavat iznosti izvan zemlje i tamo koristiti
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2012., 10:04   #30
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,267
Ma nebi ju koristio van drzave vec kod kuce. Zanima me ako sheram dali mi treba sta veca brzina, dali ce to stekat?

Brzina tcom standard.
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na