Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.09.2024., 21:35   #1621
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,488
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Eto i mene sa upitom. Htio bih sloziti monitoring potrosnje struje za par stvari u kuci.

Gledao sam Shelly-a sa PM mini za manje stvari po kuci i imaju super kul "coming soon" stvar za trofazno mjerenje (dizalica topline)https://www.shelly.com/en/products/s...XBsemV0H4f6JVr
alternativno "stari" PRO 3EM...

Postoji li netko drugi tko nudi usporedivo / bolje za te novce? Cilj je sve skupa spojiti na home assistanta kad ga dignem...
3EM sam prvi uzeo i jos radi, svi PM uredjaju su mi pocrkali, dok obicni releji nisu. I zarulje sa PM su pocrkale. Jedino se 1pm plus drzi ali njega sam dobio pod garancijsku zamjenu za crknuti 1pm.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 09:25   #1622
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Javi ako kupis, bas me zanima kako radi, i ja bi stavio 3-4 komada u kucu...



https://www.amazon.de/-/en/Detector-...0C9X2FFM6&th=1


Ovi su isto navodno dobri.
Problem je false alarma, nama u uredu žičani detektor u jednoj sobi je u istom danu dva puta svirao,a nigdje požara.

Alarm može aktivirati prašina, pauk, vjetar
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 09:28   #1623
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 5,032
E pa onda bas i nisu dobri .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 09:34   #1624
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
E pa onda bas i nisu dobri .

Krivo sam napisao

Problem kod bilo kojeg protupožarnog detektora neovisno o marci je mogućnost false alarma.
Mi u uredu imamo profi optičke senzore koji su spojeni na alarmnu centralu, i svejedno nam se desilo prije 2-3 tjedna da je vatrodojavni alarm svirao dva puta u jednom danu u jednoj sobi.
Kada sam pitao instalatera WTF, on mi govori uzmi usisavač, i malo usisaj oko detektora.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 09:40   #1625
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 581
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Eto i mene sa upitom. Htio bih sloziti monitoring potrosnje struje za par stvari u kuci.
druga opcija ti je sonoff, ali nisu tako kompaktni kao konkurencija:
https://sonoff.tech/product/diy-smart-switches/dualr3/ (imaš ih na aliju po ~16€)

htio sam ga ubaciti u razvodnu kutiju na koju mi je klima spojena direktni spojem, ali naravno da ne stane unutra tako da sam odustao.

od sonoffa imam nekoliko mini r2 prekidača za rasvjetu, pumpu PTV i niti jedan nije krepao u 4 godine. jednog je spržio grom, al taj put je starcima frknula i veš mašina, mikrovalna, motor na garažnim vratima itd..
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 09:53   #1626
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,488
Da kucnem u drvo meni tuya se nikad nije false ukljucila, a periodicki ih testiram sa vapeom
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 10:02   #1627
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 575
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
3EM sam prvi uzeo i jos radi, svi PM uredjaju su mi pocrkali, dok obicni releji nisu. I zarulje sa PM su pocrkale. Jedino se 1pm plus drzi ali njega sam dobio pod garancijsku zamjenu za crknuti 1pm.
nakon koliko vremena su riknuli?
pitam jer ja imam dva 2.5, rade nekih 2 godine i sve je OK. Od shellyja sam imao problema sa Dimmer2, od njih 6 na jednom mi je prestao raditi ulaz za prekidac pa moram to promijeniti.
I jedan sam ja skurio kod instalacije
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 10:26   #1628
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,488
Jedan u roku od 2 godine, uredno su vratili pare nisam ga mora niti vracat, pa sam uzeo 1pm plus koji jos radi, ostali su svi pocrkali nakon 2 godine, ali do 3.
2x bojleri(1.4 i 2.0kw), 3xtermo pec(3x1.1kw), 2xpodno(2kw + 0.5kw), znaci nije bilo malo opterecenje.
Isto tako Shelly Vintage i Shelly Duo zarulje su prnile misec dana nakon 2 godine

Shell H&T rade ko sat, bili i na kiši i svagdi, 3em nikakvih problema, i čak nevjerojatno shelly plug s, 3 komada, svi rade, 4 i 3 godine i nisu im uvijeti bas najbolji, na balkonu na klimi, i slično iako su pod manjim opterecenjem bili isto često

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 11.09.2024. u 10:35.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 12:36   #1629
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 575
a moguce da je do opterecenja, ja ih koristim za zarulje samo, nemam neke potrebe mjeriti zasebno potrosace struje, imam 3pm za mjerenje svega i to mi je dovoljno
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2024., 20:25   #1630
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,504
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Krivo sam napisao

Problem kod bilo kojeg protupožarnog detektora neovisno o marci je mogućnost false alarma.
Mi u uredu imamo profi optičke senzore koji su spojeni na alarmnu centralu, i svejedno nam se desilo prije 2-3 tjedna da je vatrodojavni alarm svirao dva puta u jednom danu u jednoj sobi.
Kada sam pitao instalatera WTF, on mi govori uzmi usisavač, i malo usisaj oko detektora.
Sve detektore treba povremeno očistiti, uđe mikroprašina ili smog i ometa rad senzora. Profi sustavi kao Autronica imaju i monitoring pa znaš koji je zaprljan, ne treba napamet bauljati. Očistio sam ih valjda 500 u posljednjih 5 godina. Bolje i false alarm nego no alarm.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na