Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2024., 17:51   #2911
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,067
Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Sreca. Ja cijeli grad izmjerio, sve kioske proso. Svi imaju one 40gb simice Na prvom na kojem sam nasao odmah tri maznuo lol
Sad će ih biti. Dijelit će ih na svakom semaforu sezona počinje
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2024., 18:18   #2912
sharkri
Premium
Moj komp
 
sharkri's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 675
Ove turističke simice, dali one imaju neki rok trajanja npr: 2 tjedna, mjesec dana šest mjeseci... ili dok ima love na računu one rade i traju?
__________________
Sig-5 redova normalne veličine max
sharkri je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2024., 18:19   #2913
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,278
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Sad će ih biti. Dijelit će ih na svakom semaforu sezona počinje
Ne bih se kladio. Prve koje sam kupio su 2022 proizvodnja (cak su preljepili 7dana u 10 dana na kutiji lol), a ova s chata je 2023. Mozda sam u krivu, ali cim esim ide preko weba i treba cukati u chatu za fizicki sim, mislim da zalihe idu kraju
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2024., 22:57   #2914
RedSky
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Split
Postovi: 169
Citiraj:
Autor sharkri Pregled postova
Ove turističke simice, dali one imaju neki rok trajanja npr: 2 tjedna, mjesec dana šest mjeseci... ili dok ima love na računu one rade i traju?
Moraš nadoplatiti račun svakih 90 dana. Dovoljno je i sa 3 eura...

https://www.hrvatskitelekom.hr/en/sim-card
RedSky je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2024., 07:05   #2915
Tirkiz
Poludrago kamenje
 
Tirkiz's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2023
Lokacija: Ogulin
Postovi: 202
HAKOM mapiranje ukinuto, živjele ekarte koje sada prikazuju čiji je toranj

https://ekarta.hakom.hr/portal/apps/...vni-gis-portal

Tirkiz je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2024., 15:05   #2916
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,374
Citiraj:
Autor Tirkiz Pregled postova
HAKOM mapiranje ukinuto, živjele ekarte koje sada prikazuju čiji je toranj

https://ekarta.hakom.hr/portal/apps/...vni-gis-portal

Napokon, ono prije je bilo uzas.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2024., 15:23   #2917
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,278
A koji su to kraljevi. Nigdje nikakve obavijesti, plus uredno stari bbzone radi
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2024., 14:48   #2918
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,067
Sad treba ove crvene tornjeve na cellmapper karti staviti na pravo mjesto..... osnova za lokacije i koji je operater postoji!
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2024., 15:33   #2919
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,129
Prodajem 5G Antenu: Poynting A-XPOL-0001-V2-21

Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2024., 21:05   #2920
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 2,063
Čekaj, korisnik Prezime prodaje antenu prodavača Ime. Pa gdje to ima
__________________
Citiraj:
Autor George Carlin
But there’s a reason. There’s a reason. There’s a reason for this, there’s a reason education sucks, and it’s the same reason that it will never, ever, ever be fixed. It’s never gonna get any better. Don’t look for it. Be happy with what you got. Because the owners of this country don't want that. I'm talking about the real owners now, the real owners, the big wealthy business interests that control things and make all the important decisions. Forget the politicians. The politicians are put there to give you the idea that you have freedom of choice. You don't. You have no choice. You have owners. They own you. They own everything. They own all the important land. They own and control the corporations. They’ve long since bought and paid for the senate, the congress, the state houses, the city halls, they got the judges in their back pockets and they own all the big media companies so they control just about all of the news and information you get to hear. They got you by the balls. They spend billions of dollars every year lobbying, lobbying, to get what they want. Well, we know what they want. They want more for themselves and less for everybody else, but I'll tell you what they don’t want: They don’t want a population of citizens capable of critical thinking. They don’t want well informed, well educated people capable of critical thinking. They’re not interested in that. That doesn’t help them. Thats against their interests. Thats right. They don’t want people who are smart enough to sit around a kitchen table to figure out how badly they’re getting f*cked by a system that threw them overboard 30 f*cking years ago. They don’t want that. You know what they want? They want obedient workers. Obedient workers. People who are just smart enough to run the machines and do the paperwork, and just dumb enough to passively accept all these increasingly shittier jobs with the lower pay, the longer hours, the reduced benefits, the end of overtime and the vanishing pension that disappears the minute you go to collect it, and now they’re coming for your Social Security money. They want your retirement money. They want it back so they can give it to their criminal friends on Wall Street, and you know something? They’ll get it. They’ll get it all from you, sooner or later, 'cause they own this f*cking place. It's a big club, and you ain’t in it. You and I are not in the big club. And by the way, it's the same big club they use to beat you over the head with all day long when they tell you what to believe. All day long beating you over the head in their media telling you what to believe, what to think and what to buy. The table is tilted folks. The game is rigged, and nobody seems to notice, nobody seems to care. Good honest hard-working people -- white collar, blue collar, it doesn’t matter what color shirt you have on -- good honest hard-working people continue -- these are people of modest means -- continue to elect these rich c*cksuckers who don’t give a f*ck about them. They don’t give a f*ck about you. They don’t give a f*ck about you. They don't care about you at all -- at all -- at all. And nobody seems to notice, nobody seems to care. That's what the owners count on; the fact that Americans will probably remain willfully ignorant of the big red, white and blue dick that's being jammed up their assholes everyday. Because the owners of this country know the truth: it's called the American Dream, because you have to be asleep to believe it.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2024., 23:35   #2921
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 342
Citiraj:
U Tarifni model Unlimited GB uključen je neograničen podatkovni promet po maksimalno dostupnoj brzini. Radi osiguravanja optimalnog korisničkog iskustva, tijekom korištenja podatkovnog prometa svim se Preplatnicima Unlimited GB tarife svaki mjesec dodjeljuje 200 GB podatkovnog prometa. Pretplatnik koji unutar jednog mjeseca potroši 200 GB, nastavlja korištenje neograničenog podatkovnog prometa slanjem ključne riječi BRZINA na broj 13909 čime dobiva dodatnih 50 GB podatkovnog prometa. Pretplatnik može aktivirati neograničeni broj dodatnih 50 GB u istom mjesecu no samo ukoliko je u potpunosti potrošio prethodno dodijeljenih 50 GB. Nakon što Pretplatnik iskoristi definiranu količinu podatkovnog prometa, a prije svakog nastavka novog paketa, doći će do smanjenja brzine prijenosa podataka na do 64 kb/s te će se is to primjenjivati sljedeća 24 sata. Nakon isteka perioda od 24 sata pretplatnik neće moći koristiti internet promet do kraja obračunskog razdoblja ukoliko ne pošalje SMS poruku s ključnom riječi BRZINA
na broj 13909.


Imam ZTE MC888 Ultra, zanima me da li bi bilo ikako moguće namjestiti u postavkama routera da mi svakih 50GB automatski šalje tu poruku..
To za slučaj kada bih se na kraju odlučio za HT kao konačni izbor.
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 07:41   #2922
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 342
Citiraj:
Autor djzuza Pregled postova
Imam ZTE MC888 Ultra, zanima me da li bi bilo ikako moguće namjestiti u postavkama routera da mi svakih 50GB automatski šalje tu poruku..
To za slučaj kada bih se na kraju odlučio za HT kao konačni izbor.



Još jedno pitanje vezano uz ZTE MC888 Ultra!
Namjestio sam u postavkama da mi se router resetira svaki dan u 3 ujutro, ali smo i moji doma i ja primijetili da svejedno zna nestati internetske veze tijekom dana. Tada mi na mobitelu i računalu piše da je spojeno, ali bez pristupa internetu. Meni to ne smeta, ali moji dižu frku. Isključim router iz napajanja, ponovno uključim i sve je dobro.



U routeru imam A1 120 GB sim karticu. Ima li možda ikakve veze s operaterom?

Čekam da potrošim sav promet iz te simice, a onda ću u routeru isprobati onu HT turističku sim karticu (10 dana flata).

Ako bih se nakon svega vratio na A1 (uzeo Savršenu+ tarifu), pitam se da li bi mi svejedno nastavilo izbacivati internetsku vezu tijekom dana.
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 07:46   #2923
Avan7garde
Premium
Moj komp
 
Avan7garde's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 240
ja sam vec 3 rutera promjenio, trenutno na MC889 i u ovih 5 god koliko koristim mobilni net mozda mi se 3-4 puta to desilo. trenutno na turistickoj i kad uplatim stavim si alarm na mobitel dva dana prije isteka za uplatu iducih 10-20€ za iduce dane.
Avan7garde je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 10:38   #2924
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,129
Citiraj:
Autor djzuza Pregled postova
Namjestio sam u postavkama da mi se router resetira svaki dan u 3 ujutro, ali smo i moji doma i ja primijetili da svejedno zna nestati internetske veze tijekom dana. Tada mi na mobitelu i računalu piše da je spojeno, ali bez pristupa internetu.

Ako bih se nakon svega vratio na A1 (uzeo Savršenu+ tarifu), pitam se da li bi mi svejedno nastavilo izbacivati internetsku vezu tijekom dana.
Za "nestanak/izbacivanje internet veze" koje spominjes je mozda uzrok trenutna nemogucnost dobijanja IP adrese od provajdera; to je onda do A1 i nemozes to sam rijesit. To se trenutno dogadja mom kolegi na moru (Omišalj) sa sasvim drugim routerom i tarifom, ali isto je na A1.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 11:22   #2925
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 342
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Za "nestanak/izbacivanje internet veze" koje spominjes je mozda uzrok trenutna nemogucnost dobijanja IP adrese od provajdera; to je onda do A1 i nemozes to sam rijesit. To se trenutno dogadja mom kolegi na moru (Omišalj) sa sasvim drugim routerom i tarifom, ali isto je na A1.


Ako bih poslao mail A1, da li bi mi oni mogli to riješiti?
Inače, meni to ne smeta jer.. Isključim napajanje, uključim i sve je u redu. Ali moji postanu nervozni kad nestane internetske veze.
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 11:39   #2926
RedSky
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Split
Postovi: 169
Kod kuće očito imam dobar 5G signal. Mobitelom sam testirao HT i A1. HT ide do 500 Mbps, A1 do 200 Mbps.

Koji router uzeti do 250-300 eura? Koji bi bio best buy?

Zadnje izmijenjeno od: RedSky. 07.06.2024. u 11:51.
RedSky je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 15:00   #2927
Jadran3
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2024
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2
Moja preporuka je Xiaomi 5G CPE Pro pošto ga već imam nekoliko mjeseci. Dobar prijem 5g signala. Ako je brzina na mobitelu 100mbs onda je preko rutera 200mbs. Ako ima još pitanja tu sam.
Jadran3 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 15:09   #2928
RedSky
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Split
Postovi: 169
Gdje ga nabaviti najjeftinije? Preko Amazona ili?

EDIT: https://shop.iskon.hr/artikli/router-xiaomi-5g-cpe-pro

Našao preko Iskona za 229€, odlična cijena koliko mi se čini. Bez problema idu ostale simice u njega?

Zadnje izmijenjeno od: RedSky. 07.06.2024. u 16:20.
RedSky je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 20:55   #2929
Jadran3
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2024
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2
Uređaj je otključan za sve mreže. Našao si i dobru cijenu.
Jadran3 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2024., 21:09   #2930
RedSky
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Split
Postovi: 169
Naručeno!
RedSky je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2024., 00:08   #2931
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,946
Citiraj:
Autor Jadran3 Pregled postova
Moja preporuka je Xiaomi 5G CPE Pro pošto ga već imam nekoliko mjeseci. Dobar prijem 5g signala. Ako je brzina na mobitelu 100mbs onda je preko rutera 200mbs. Ako ima još pitanja tu sam.
Moze li se napraviti da se automatski salje sms za produzenje brzine?

Telekom javi da si ispuco dnevni limit, a xiaomi salje automatski sms da produlji?

Thanks

Ps: ima li alternativa za ovu cijenu ili je to best buy?

Sent from my 23078PND5G using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2024., 00:11   #2932
RedSky
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Split
Postovi: 169
Uzmeš HT turistički sim. I uplaćuješ preko Moj Telekom aplikacije. Sim kartica košta 10 eura I uključen je flat za prvih deset dana. Svaka iduća aktivacija 7,97€ za deset dana.

Možeš nadoplatiti koliko hoćeš, bilo to zq jedan mjesec ili više njih...
RedSky je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2024., 06:15   #2933
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,067
Citiraj:
Autor kasko Pregled postova
Moze li se napraviti da se automatski salje sms za produzenje brzine?

Telekom javi da si ispuco dnevni limit, a xiaomi salje automatski sms da produlji?

Thanks

Ps: ima li alternativa za ovu cijenu ili je to best buy?

Sent from my 23078PND5G using Tapatalk
Zasad se ne može slati auto sms na xiaomi routeru. Može na ZTE MC 8xx serije. Alternativa za par eura više zte mc 801a
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2024., 07:03   #2934
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 342
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Zasad se ne može slati auto sms na xiaomi routeru. Može na ZTE MC 8xx serije. Alternativa za par eura više zte mc 801a

Možeš mi reći kako da to namjestim na ZTE MC888 Ultra?
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2024., 12:46   #2935
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 342
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Za "nestanak/izbacivanje internet veze" koje spominjes je mozda uzrok trenutna nemogucnost dobijanja IP adrese od provajdera; to je onda do A1 i nemozes to sam rijesit. To se trenutno dogadja mom kolegi na moru (Omišalj) sa sasvim drugim routerom i tarifom, ali isto je na A1.



I dalje mi se to događa. Sada sam nazvao A1 SZK, ali imaju neke radove i ne mogu rješavati tehničke poteškoće do sutra ujutro.


https://ibb.co/LQ8PqQh --- malo sam čeprkao po routeru, može li imati veze sa DHCP Lease time? Da li bih trebao produžiti vrijeme?

Zadnje izmijenjeno od: djzuza. 09.06.2024. u 16:31.
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2024., 13:28   #2936
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,874
To su ti postavke lokalnog DHCP-a, nije vezano za WAN konekciju. Ne mozes nista napraviti na svom kraju ako te A1 reconnecta ili imaju probleme na svojoj strani.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2024., 16:33   #2937
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 342
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
To su ti postavke lokalnog DHCP-a, nije vezano za WAN konekciju. Ne mozes nista napraviti na svom kraju ako te A1 reconnecta ili imaju probleme na svojoj strani.



Stavio sam DHCP Lease time na 720 sati (30 dana) pa ćemo vidjeti.
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2024., 16:37   #2938
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 342
https://ibb.co/2KjPPyd --- što bi značilo "buffer time"? Namjestio sam da mi se router resetira svaki dan u 2 ujutro + još jedan sat od buffer time.. To bi onda značilo da mi se resetira u 2, 3 ili nešto treće?
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2024., 16:39   #2939
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,874
30 dana ce ti ruter pamtiti lokalne ip adrese za tvoje uredjaje pa jedino sto ces dobiti je eventualno nemogucnost dobivanja lokalnog IP-a kada ti u goste dodje neki novi uredjaj jer ti je kompletan DHCP pool rezerviran za uredjaje koji su se eto diskonektali prije x ili jos gore xy dana

Nema to veze s WAN-om, a ti kako ces. Ti ne upravljas lease timeom s tvoje strane rutera, to radi iskljucivo A1. Meni je Tmobile drzao isti IP po 30+ dana, ali kada bi drkali po tornju to bi bilo reconnectanje svakih 12-24h u pravilu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.06.2024., 15:40   #2940
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 923
Citiraj:
Autor djzuza Pregled postova
Još jedno pitanje vezano uz ZTE MC888 Ultra!
Namjestio sam u postavkama da mi se router resetira svaki dan u 3 ujutro, ali smo i moji doma i ja primijetili da svejedno zna nestati internetske veze tijekom dana. Tada mi na mobitelu i računalu piše da je spojeno, ali bez pristupa internetu. Meni to ne smeta, ali moji dižu frku. Isključim router iz napajanja, ponovno uključim i sve je dobro.



U routeru imam A1 120 GB sim karticu. Ima li možda ikakve veze s operaterom?

Čekam da potrošim sav promet iz te simice, a onda ću u routeru isprobati onu HT turističku sim karticu (10 dana flata).

Ako bih se nakon svega vratio na A1 (uzeo Savršenu+ tarifu), pitam se da li bi mi svejedno nastavilo izbacivati internetsku vezu tijekom dana.
Imam također A1 120GB, do sad potrošio oko 5,6 takvih kartica. Router je huawei b818 i nisam primjetio da mi puca veza sama od sebe.

Btw prije mjesec/dva mi došao SMS da su u A1 uveli to da se na karticu može uplatiti 20e pa nakon što se potroši sav internet dobije se novih 120GB na korištenje.
Iako je bolja opcija naručiti novu karticu jer je onda 120GB 16e
dinos3 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na