Tema: Automobili
View Single Post
Staro 05.04.2019., 16:23   #43244
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Je možda netko uzeo nove Goodyear F1 Eagle Assymetric 5?

Čitao bio dosta dobrih stvari, uzeli sada za RS-a pa da vidimo kakve će biti, za sada thumbs up, ali su MicheliN PS4 postale plastične pri kraju, pa će trebati parsto km da se vidi kakve su..
Pretpostavljam da si pogledao, ali svejedno ću staviti ovdje:




Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Kolega mi je imao staru Insigniu karavan, jača dizel verzija. Slična priča kao i tvoja, hrpa malih problema i neplaniranih posjeta servisu. Sjećam se da mu je procurila neka cijev oko turba, ulja je bilo na sve strane, dosta često je ničim izazvan odlazio u safe mod, a najluđi dio je da nikada nisu skužili zašto auto zanosi u stranu kod davanja jačeg gasa. Zadnje što sam čuo je da se auto par puta izgasio usred vožnje.

Osobno mi ta stara Insignia nikad nije sjela, velik auto izvana, iznutra nekako...ne znam, skučen. Materijali su dobri što sam vidio, AFL svjetla jako dobro svjetle, gepek je ok...ali jednostavno nikad mi to nije bilo to.

Sad vozi novu Octaviu karavan DSG, Style oprema s kojom je zadovoljan, jedini spomena vrijedan problem je bio kompresor klime koji je zamijenjen u garanciji. A gazi je nemilice.
Isti dojam kod mene, plus što je auto dosta težak. Na temu guma gore, kolega s posla u jednoj godini na svojoj Insigniji (prošla generacija) potrošio ganz nove Conti Premium Contact 6. Ostalo mu 3mm profila. Vjerojatno jer je auto dosta težak, oko 1700kg.



Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Eh, to je za popizditis.
Ali da, ovaj novi model su solidno promjenili na bolje, bar što se tiče prostora.
Po meni su i materijali dosta bolji.

Bio sam do mazde da vidim u živo novu 6icu (ova nova verzija je kao malo promjenjena od prošlogodišnje koju sam tad vidio).
Sviđa mi se, ali i dalje stojim pri tome da je manje atraktivna od insignije.
I primjetio sam par minusa za sad (uspoređujući sa insignijom jelte):
1. display je lošiji i manji
2. 360 kamera je za klasu lošija
3. insignia je kao "hatchback" pa je gepek dosta iskoristiviji, iako su volumno identični (480 litara)
4. insigniji ovi gumbi za spuštanje stražnjih sjedala (što se nalaze u gepeku) automatski spuste sjedala, dok u mazdi samo maknu "zub" a ti i dalje moraš otići do zadnje klupe i ručno spustiti sjedala (doduše ajde, možeš ih vjerojatno gurnuti i sa torbom ili čime god što želiš ugurati u gepek)
5. sjedala su jako dobra ali svejedno lošija od AGR-a u opelu :/
6. nema masažna sjedala (znam da zvuči razmaženo, ali se stvarno lako naviknuti na tako nešto, pa je teže vratiti se na lošije)

Neke prednosti u odnosu na insigniju nisam vidio.

Nisu imali 2.5 benzinca kojeg želim, dovesti će mi ga za testnu vožnju ili sutra ili u ponedjeljak, da vidim malo kako mi paše.
Display je isti kao u modelima od 2014 - i.e. niska rezolucija. Tek nova M3 2019 ima potpuno novi HD ekran gdje se 360 kamera pošteno vidi. U novoj M6 je to očaj. Kroz godinu dvije vjerojatno dolazi i u M6, i ostale modele kako su na redu za refresh.

Koja Mazda autokuća ako se smije znati?

Ja se ne vraćam na Mazdine benzince. Ovaj 122KS u novoj M3 2019 je 1.5 sporiji 0-100km/h u odnosu na stari 120KS model. Krajnje je vrijeme da pređu na prednabijanje.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote