View Single Post
Staro 22.02.2014., 09:17   #32
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Post 13" Ultrabook list 02/2014

Eto, malo ponavljanja, a nakon toga slijedi review Yoge 2 Pro

Nakon skoro 6 godina vjernog služenja, jedne zamjene matične ploče (tvornička greška s nVidia čipom) i dvije baterije kasnije, odlučio sam zamijeniti svoj Dell Vostro 1310. Kako sam uvijek dosta bio na putu, mali form factor je dobro došao, a doma ionako stoji 24“ 1080p monitor, pa onda ni manji ekran nije problem. Naravno, dobar dio vremena (većinu zapravo) provedem doma, tako da manje od 13“ nisam htio.

Odluka je bila isprsiti se i uzeti nešto iz aktualne ponude ultrabookova. Intel ima specificirano dosta parametara sto jedan ultrabook mora imati (http://en.wikipedia.org/wiki/Ultrabook), a tiču se težine, autonomije, dimenzija, SSD diska itd. Ja sam sebi postavio slijedeće uvjete:
• 13” ekran
• 8 Gb RAM-a
• 256 Gb SSD disk
• Rezolucija ekrana od barem 1600*900

Ponešto istraživanja po internetu je dalo slijedeću tablicu:



Prva dva na popisu nisu “pravi” ultrabookovi, ali su definitivno za uvrstiti na listu ako netko traži nešto jeftinije. Svi navedeni laptopi imaju 8Gb RAM-a I 256Gb SSD disk. Cijene su u Eurima, u Njemačkoj, početak 2014. Sve navedene laptope sam provukao kroz ruke, vise ili manje. Internet reviewovi dosta dobro prenose sve dojmove, ali sam se ipak htio osobno uvjeriti.

Kako sam ranije već rekao. U uzi izbor su ušli Lenovo Yoga 2 Pro, MacBook Pro. Ako se traži “običan” laptop, MBPro 13” retina je najbolji izbor. Asus ZenBook i Samsung su također ODLIČNI laptopi, ali i koštaju nezanemarivu svotu novaca vise. Ja sam bio privučen fleksibilnošću Yoge, te ju nakraju i kupio.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote