Citiraj:
Autor Vuco
Lijepi pozdrav ekipo!
Kako najlakše i najbolje napraviti da se zamjeni ventilator koji je u napajanju zalemljen za pločicu? Prerezat žice od staroga na određenoj duljini, pa prerezati od novoga (maknuti konektor) i spojiti i izolir vrpcom to zaštititi ili odlemiti pa ponovno zalemiti?
Pretpostavljam da je bolje odlemiti i ponovno zalemitit, ali da li bi prva metoda bili dostatna?
I drugo pitanje, kako smanjiti voltažu novome (starome, nema veze)? Bi se mogao staviti tamo unutra neki promjenjivi otpornik (negdje malo dalje od pločice gdje su zalemljene žice od venta)? Mislim radi topline i tako.
Eto, fala unaprijed... 
|
vidim da i ti imaš dotični fortron 400, koji za razliku od 350 watnog modela koristi Yate Loon (medium speed) ventilator, tak da se ipak malo više čuje.
mislim da ti uopče ne treba potenciometar, vidio sam negdje na SilentPC-u da je tip stavio vent sa 1000rpm u dotično napajanje, te je gotovo potpuno bešumno, za razliku Yate Loon-a koji max ima negdje blizu 2000rpm.