View Single Post
Staro 18.02.2024., 11:05   #14
aurelio
Premium
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 269
[QUOTE=smuchac;3727805]Prakticki je medo u pravu iako je njegova izjava brutalno istinita i bolna. Netko ima ili neispravan bojler (cesto kuca u kojoj nitko ne zivi) ili netko koristi cjevovod za nulu ne daj Boze ili za uzemljenje. Neki proboj se desava a cijevi ga piju. Bar dosad tako izgleda. Kad si prerezao cijev za ubaciti ventil,zapravo si nekome prekinuo nulu (kolilo god to zvucalo brutalno i direktno) i da je tad netko u toj kuci bio pod tusem,ubio si ga. Znam,zvuci gadno ali sa strucne strane je tako iako nehotice i u "neznanju". Bio sam na uvidaju kad je curu od 10 godina to ubilo. Ovo je jako opasno i ne smije se zanemariti. Bakrenim uzetom nisi napravio rijesenje. Zapravo si odgodio belaj i to ne zadugo. Cijevi su vjv pocincane,premostio si ih bakrom,bakar se ne "trpi" s drugim materijalima kad kroz sve prolazi struja. Kako galvanski nisu odvojeni, spojevi cijev i bakra nece trajati i otpojit ce se i moze biti fatalno.
Molio bih te da po hitnom postupku zoves HEP,saberite se i evakuirajte svih iz stanova/jedinica koji se snabdjevaju vodom iz tog cjevovoda. Nek HEP gasi kucu po kucu/stan po stan dok se napon iz ..


Zvan Hep isti trenutak, njih to ne zanima. Kaže dežurni da je to kućna instalacija i nema veze sa njima. Isto tako i Vodovod kaže. Napon se sam izgubio na cijevi nakon 10-15 minuta. Prije prespajanja cijevi.Mjereno je više puta i od tada nema problema. Pregledanih bojleri i perilice. Sve ok i nema nigdje probijanja struje.
aurelio je offline   Reply With Quote