View Single Post
Staro 04.07.2022., 09:36   #949
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 1,010
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Kakve su temperature IBM M5110 (pogotovo kad se optereti a case zatvori) ?
Grije se poprilično, toliko da je neću vrtiti bez forsiranog zraka. Može se gore na slici vidjeti ventilator ispod kartice koji je zasad spojen na ploču na onaj 3pinski header za case fan. Vjerojatno ću ga downvoltati i pustiti na 7V ili 5V da bude tiši, a biti će dovoljno zraka da RAID kontroler bude sretan.
U međuvremenu sam naručio još jedan kao backup, sa ebaya, došao je sa rastopljenim plastikama koje drže RAM, a sama PCIe kartica je promijenila boju iz zelene u smeđu. Dobio refund, ali sam vidio što se otprilike dogodi s tim karticama ako se ne hlade propisno.





Citiraj:

Ako planiraš krenuti na 2.5 GB Lan vidi temu > http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=312963
za USB varijantu pazi da nađeš noviji baziran na RTL8156B chipsetu,
po netu pše da radi na Linux - u.
Vidjeh to, još ću malo promisliti o tom upgradeu budući da mi ništa od mrežne opreme ne podržava 2.5G pa moram mjenjati Mikrotike, a oni su nešto loši sa 2.5G ponudom. Moram vidjeti što UniFi ima u tom rangu. Svakako nije u planu tako skoro, ali morati će se u neka doba prijeći sa 1G na nešto bolje.





Citiraj:

Za os možda opet OMV ?
To je bila prva ideja, ali zapravo mi ne treba. To će biti samo dump na koji ću spremiti video i slike, pa je obični Debian sa SMB serverom i više nego dovoljan. Diskove ću LUKSati jer imaju još nešto garancije pa ako ih bude trebalo slati nazad samo nukam ključ i generiram novi za NAS.




Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
S obzirom na i vise nego solidan HW nek baci oko i na TrueNAS.

Trenutno mi na 2.5gbe sluzi ko iscsi storage za vmware cluster, a drugi dio diskova ko sekundarna backup lokacija

Exit: ak si u zg i hoces testirati 2.5 gbe usb, javi se, 2 mi stoje neiskorištene trenutno


Nisam u Zgbu, a i ostatak mreže mi još nije 2.5G, tako da to je projekt za budućnost. Svakako hvala na ponudi.
Night je offline   Reply With Quote