View Single Post
Staro 23.12.2020., 19:20   #1516
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
To će ti onda bit taman GPU za ove nove naslove poput Cyberpunka
Fala, taj meme od igre budem igrao za jedno godinu do dvije kad ga pokrpaju


Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Pa nas si prešišao za 10-15% (EDIT: Mene zapravo nisi, baš zato jer sam na 1080P :P ).
A imaš i osjetno kvalitetniji model.
Rekli su mi da je to MSI flagship. Sram me je koliko za zarđao jer Turing niti sam pratio nisi znam što je bilo aktualno.

Citiraj:
Cijena? Nova, polovna?
Znaš da ne odgovaram na ovakva pitanja

Citiraj:
Za DLSS sam bio jako skeptičan dok ga nisam probao, ali meni na 1080p još uvijek ne treba (treba za CP 2077 sa RT-om, ali to sam već završio pa me BK).
E pa sad ovako, zadnjih sat vremena kratka zapažanja:

F1 2020 (DLSS 2.0 / nema RT):

- DLSS totalno nebitan u igri na 1440P/60FPS-a, čak štoviše, slika lošije kvalitete sa DLSS on nego sa recimo TAA (možda ima benefita na 4K ili 1440P 144+ Hz monitorima). U mom slučaju DLSS korisnost u ovoj igri je "semafor u GTA V (tm)".

- rasterizacija: 1440P lock na 60Hz, full max etc etc, grafa radi na 1200 MHz sa 900 RPM na ventovima, dakle ni ne omiriše igru - overkill za 1440P 60FPS ovdje



Metro Exodus (DLSS 2.0 / RT / Hairworks - Maxed out (Extreme) postavke na 1440P):

- DLSS OFF + RT Ultra + Hairworks ON: grafa plače, cvili, zapomaže, 280W vuče i kaže "ubij me ne mogu više". Kožnati, sestru ti krknem, jebo te RT da te jebo, gimmick najobičniji (za gamere), ne može 60FPS-a nikako

- DLSS ON + RT Ultra + Hairworks ON: malo bolja situacija, 60FPS da ali sa dropovima do 45 FPS. Grafa i dalje u agoniji.

- DLSS ON + RT Ultra + Hairworks OFF: laganih, fluidnih i lockanih 60FPSa uz jasno 280W outputa i osjet finog toplog vjetra iz kištre Kožnati, sestru ti krknem, jebo te Hairworks da te jebo, gimmick najobičniji.

No, Kožnati, sestru ti krknem, hvala za DLSS u ovom naslovu Nema penala sa kvalitetom slike i oštrine. Zavukao sam se u travu, gledao sam neku hrđu izbliza, više manje sve isto izgleda (u F1 2020 puno veća razlika).

Sad sam malom obećao još jedan prolazak Metro Exodusa pa idemo sa postavkama za jednu manje (Ultra), bez Hairworksa, sa RT Ultra + DLSS


Sama GPU je osjetno tiša od GTX 1080 EVGA koja je bila u kompu, ali i osjetno bolje zagrije interijer Fractala.

Uglavnom osjetan upgrade u svemu o odnosu na GTX 1080, najviše u potrošnji i temperaturi ali koliko vidim i čitam, izgleda sasvim normalno krajem 2020

Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Soktejebo jel to tvoj tepih u sobi?
Soba od malog, tamo sam gost bio

Citiraj:
Čestitke na prinovi, par frejmova si jači u rasterizaciji od Palitovih 3060Ti, tako da si kvalifikovan
Tnx

Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
To ona dalmoška za 4.5 keki?
Ne razumijem o čemu pričaš.

Edit: @maXonja: aha, splićanka ne, nije ta

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 23.12.2020. u 20:13.
Brko je offline   Reply With Quote