Tema: Automobili
View Single Post
Staro 01.12.2020., 22:55   #52845
siloman
Premium
Moj komp
 
siloman's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Otok Krk
Postovi: 325
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Zivi uzas. Ja bi radije zapalia tih 2k eura godisnje nego sebe dekomodira toliko samo da bi vozia struju.
To je osobni izbor, isto kao šta netko vozi veliki pick-up kojeg ne možeš parkirat nigdje u kvartu, pa potrošiš toliko vremena na traženje parkinga..
I ovo nije izbor zbog novaca, to je samo jedan plus, više je tu stvari u igri..


Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Ti, Icy, i Marija Anotneta zivite u nekom svom svijetu odljepljenom od ostatka ove drzave

Sorry kaj zajebavam al malo stati na loptu
Da nas je više takvih, ne bi mogli ovako funkcionirat
Sa svakim novim autom, meni je situacija teža..


Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
@siloman
Ok, sad si u manjini pa ti je free parking i uvijek dostupna punionica

A kaj dok jos 50 takvih bude u tvom kraju?
Pričam o tome da to u Rijeci može gotovo svatko.. a ja vozim auto s manjim dometom od najgoreg ZOE na njuškalu..

Bit će još punionica.. Naravno da infrastruktura ne može pratiti rapidan rast vozila ali trenutno je to na donekle zadovoljavajućem nivou
Skupa sa poticajima za aute, dijele se poticaji za punionice, pa bi trebalo očekivati da će i njih bit više

Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova

Doma bi ga moga punit monofazno to je cca 70 km po noći, a da ne spominjem da mi je struja vec u kolapsu sa opterećenjem i da sam na granici industrijska struje. Najbliži bankomat, bilo koje banke, mi je cca kilometar od firme, kamo li punionica, sta znaci da bi trebao ici na posao, parkirat jedno 2 kilometra od firme, i onda hodat po vrućini/buri tih par kilometara, naravno drugoj ekipi zauzet punjac na 8h ofc, i onda nakon posla. opet hodat par km do auta, iako imam parking ispred firme

Ili nakon posla trazit brzi punjac po splitu i nadat se da nije zauzet A da ne spominjem one sta zive u stanovima a ne u vlastitim kućama pa ne mogu ni navečer punit bar nešto...

A sta kad se utrostruci broj EV?




Ugl prica sa EV bas ide kako i treba, polako se addopta, kako ide to ide i infrastruktura i s vrimenom ce to doc na svoje.. Mi cemo se morati naviknut na novo normano, tankanje od sat vrimena i slicno. Slow and steady sve ce nas docekat al onda ce vec bit bolje baterije i brze punjenje.
Isto tako moram priznat da ev ekipa počinje zvučati na herbalife sektase

Izvlacis iz konteksta..
Zamijenio sam trazenje parkinga od 10min za pjesacenje od 5min.. i to u uvjetima kad je vrijeme Ok.. ne vidim to kao manu

Isto tako, neki prosjecan EV ne moras punit svakodnevno ako se vozis lokalno po gradu, i posao ti nije udaljen 30-40km
Dakle ovo moje je najgori primjer, loša baterija, spor punjač na autu.

Jedina razlika u odnosu na herbalife je sta ja svima ispricam istu pricu, ali nikome ne govorim da kupi EV, jer onda ja gubim slobodne utičnice


Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
2000 eura godisnje je oko 1200 kuna mjesecno. To je oko 40kn dnevno.

Ako se dnevno gubilo sat vremena da se to omoguci, znaci da si sat zivota/komfora cjenis 40kn.

Kao studentu je to vjerojatno OK. Ali s obzirom da si si priustio Leafa, a imas i Golfa, rekao bih da nisi klasicni hrvatski student.

EV ce jednog dana biti super i osobno se veselim svjezem zraku, po gradu i garazama.

Ali se me veselim da nam se to namece prike vremena. Bilo od strane fanatika, bilo od strane vlasti (zabrane prodaja ICE vozila).
Iako ako se ta zabrana odnosi samo na pure ICE, a neki hibridi i mild hibridi budu dozvoljeni to mi je prihvatljivije.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Sat vremena tjedno, dakle 300kn/sat...

Kao što sam rekao, auto je tu više zbog nekih drugih stvari, razvoja i testiranja nego zbog same uštede..
__________________
Gdje se jede jedem,gdje se pije pijem,gdje se radi ne smetam!

Zadnje izmijenjeno od: siloman. 01.12.2020. u 23:00. Razlog: new quote
siloman je offline   Reply With Quote