![]() |
(riješeno) asus commando - kako iskljuciti USB standby
trazio putem search-a ali nisam nasao. :(
smeta me to sto kada ugasim komp, sve sto je spojeno na usb i dalje svijetli(radi) - slusalice, vanjski hard vrti cijelo vrijeme, ne gasi se zbog toga... itd itd... naime, na maticnoj nema jumpera, pa tako niti onoga za usb power kada je komp ugasen... na prijasnjim maticnim plocama to bilo peace of cake, 2 jumpera i onda podesavas cak i koje portove hoces imati pod naponom koje ne... ali ovo tu ne kuzim... u biosu to nisam isto nasao. ugasene su sve one opcije power by PS/2 device, jer onda je logicno da salje struju na periferiju dok je ugasen da bi mogao detektirati mouse click ili button na keyboardu uploadat cu sve slike iz biosa ako treba, pa mozda netko zna nesto vise :) evo par koje se ticu power managementa i USBa http://img467.imageshack.us/img467/7...0001md3.th.jpg http://img258.imageshack.us/img258/9...0003nm8.th.jpg http://img250.imageshack.us/img250/1...0004ql4.th.jpg thnx unaprijed :goood: |
Ne znam kako je na toj ploči, ali na mojoj Asus P5W DH su samo 2 porta takva (budući da su zamišljeni za remote control) i nije moguće promijeniti to.
|
probao sam ustekati u bilo koji (od njih 10) i na svakome ista stvar :(
Komp potpuno ugasen, a svi USB portovi pod naponom kao kada komp radi :stoopid: |
izgleda da nema pomoci, to stalno salje tih +5V i gotovo...
pa ako netko planira kupiti, da zna to ga ceka (istekavanje USB komponenata jedini izlaz) (mozda se pojavi neki bios update koji to bude vratio na normalno) a za sada... Cijeli text... Citiraj:
Citiraj:
Citiraj:
http://www.akihabaranews.com/en/news-10709-USB+slippers!.html http://img464.imageshack.us/img464/8...3a01cd2.th.jpg http://img464.imageshack.us/img464/3...4a9bpl0.th.jpg |
Pogledaj na ploci blizu USB utora da li imas jumper USBPWR. Ako imas (trebao bi imati) prebaci ga na 5V a ne na 5VDC. Ako ti ne pise nista,samo prebaci jumper u drugi mod. Ajd pa javi.
|
Ajd stavi slike u thumb, nebilo ti teško...
|
Izgleda da to je to fićur dosta velikog broja novijih matičnih.
Mala digresija: ja sam slao Epoxu pitanje kako to isključiti na svojoj 9NDA3J. I odgovor je donekle sličan Asusovom Citiraj:
jedino rješenje je ili počupati USB kablove ili ugasiti napajanje... Nekako mi je draži stari socket 478 :( -kraj digresije- |
Citiraj:
no napravit cu relay koji ce se aktivirati kada se komp pali (preko +12V) pa preko njega regulirati vanjski USB HDD... opet se mora kemijati :goood: Citiraj:
|
|
Sva vremena su GMT +2. Sada je 06:13. |
Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2024 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger