PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Case Modding (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=55)
-   -   Homemade vodeno, FAZA 2 (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=40990)

Renesis 11.06.2006. 16:42

Homemade vodeno, FAZA 2
 
Dakle, škola je gotova, ljeto je tu. a ja krećem u nove pohode.

U planu su blokovi za GPU, NB i HDD. Interesira me par stvari.

1. Nove grafičke - dali je potrebno aktivno hlađenje memorije, ili mogu raditi sa pasivcima?
2. NB - dali sve nove ploče imaju rupe oko NB-a
3. HDD - zna li netko neki GEL/smjesu koja bi vodila dobro toplinu, a ne vodi struju....

Crash009 11.06.2006. 16:54

1. dovoljni su pasivci jer ddr3 mema se ne grije jako
2.večina dolazi sa rupama oko nb-a
3.nemam pojma

DoDo 11.06.2006. 21:16

Citiraj:

Autor Renesis
Dakle, škola je gotova, ljeto je tu. a ja krećem u nove pohode.

U planu su blokovi za GPU, NB i HDD. Interesira me par stvari.

1. Nove grafičke - dali je potrebno aktivno hlađenje memorije, ili mogu raditi sa pasivcima?
2. NB - dali sve nove ploče imaju rupe oko NB-a
3. HDD - zna li netko neki GEL/smjesu koja bi vodila dobro toplinu, a ne vodi struju....

Nebih ti savjetovao blok na northbridgu jer ces napravit samo nepotrebni
dodatni otpor i patit ceti cijeli vodeni krug,osim ako ti je u blanu UBER
silence onda daj,isto vrijedi i za HDD al eto vidim da idesh na totalnu
tisinu pa neka :beer:

Renesis 11.06.2006. 22:06

lako za otpor, to je najmanji problem :)

ima da je sve pod vodom...

mc_fish 11.06.2006. 22:49

Citiraj:

Autor Crash009
1. dovoljni su pasivci jer ddr3 mema se ne grije jako
2.večina dolazi sa rupama oko nb-a
3.nemam pojma

1. load 60-tak °c nije puno?...pasivci su dovoljni...
2. nemaju...dosta inel ploca ima "kvacice"
3.termalna pasta artic keramika?ako nekanis cistit mos stavit sam bakar nanjega...

Renesis 11.06.2006. 23:24

zanima me baš gel, jer sam razmišljao sa vodom hladiti cijelu donju stranu diska...

mc_fish 12.06.2006. 00:04

nepotrebno i nekorisno...ako je ravan eventualno gore...ja bi ti predlozio da ga uguras u 5.25" bay->cd romovi i ta sranja te sa strane napravis leziste i tak za 2-3 diska...ak ne kuzis kaj mislim ti nacrtam...mozda i napravim shemu=)

Renesis 12.06.2006. 09:27

kužim... bez brige... ma sredit ću nešto... ionako su i sada bez ventilatora....

nego bi ja taj disk ZATVORIO, potpuno, radi tišine jelte... onda bi bilo dobro hladiti nekako i te čipove tamo... mah, sredit ću ja nešto...

pomoć će i fishov prijatelj, jel tako fish :)

TomRi 12.06.2006. 12:58

a..zasto ti je bitno da taj gel/pasta ne provodi struju?
nije HDD pod naponom izvana, kao ni ista drugo,
jer je sve to po defaultu usarafljeno u kuciste koje je prakticki uzemljenje...


ja koristim silikonsku pastu (ima u chipoteci za kupit) i ova tuba ti je dovoljna za sve u kompu, i ostane ti za jos 50 puta toliko....

jer paste ne mozes staviti puno nigdje(mislim na debljinu sloja),

hladnjak mora dobro nasjest i stisnuti to da bude vrlo tanak sloj,
posto kada se zagrije, bi iscurilo inace van i ostala praznina izmedju
(komponenta bi se pregrijala, a hladnjak ne bi odvodio uopce)


pasta sama po sebi ne vodi struju, jer je od silikona,
ali posto ju moras stisnuti hladnjakom, onda on dodje u kontakt s podlogom, postoje razni umetci koji se stavljaju izmedju hladnjaka i podloge da sprijece tok struje, ali zaista ne vidim potrebe za time ovdje...


evo ti slike:
ta pasta u pozadini(tuba kao za zube prat)
i kako ju naneses na element...i dobro stisnes, jer ce inace ostati praznina kad se zagrije i iscuri van...
http://img126.imageshack.us/img126/8...00252lu.th.jpg

te iz jednoga pojacala koje mi je vrisnulo na natjecanju...
pogledaj ispod 2 MOSFET-a, vidis da je ubacen kao tanki list izolatora... koji izolira hladnjak chipa od dodira sa kucistem pojacala...
razmisli o nabavci toga ako si bas zapeo za to... jer ce hladnjak probit kroz pastu i opet napravit kontakt ako toga nema..

http://img126.imageshack.us/img126/8...02522hz.th.jpghttp://img126.imageshack.us/img126/9...02554nf.th.jpg

Renesis 12.06.2006. 15:42

mene zanima gel, jer bi hladio donju stranu, tj, PCB, i ona tri čipa na elektronici... a tu ima svega...

Šta se tiče pojačala - Dobro je bilo vidim :D

bego2 12.06.2006. 16:43

@TomRi di ima te paste za kupit i koliko odprilike košta?

^SuperUnknown^ 12.06.2006. 17:48

Citiraj:

Autor Renesis
mene zanima gel, jer bi hladio donju stranu, tj, PCB, i ona tri čipa na elektronici... a tu ima svega...

Mislim da ti nema bas prevelikog smisla vodom hladiti te cipove...

mc_fish 12.06.2006. 17:55

Citiraj:

Autor Renesis
pomoć će i fishov prijatelj, jel tako fish :)

????cuj nebi ti imao tolko bakra=) makar u vodeno bez beda moze ic aluminij...sam sto ti onda protok moze bit veci...


tomiri...khm dobio sam kompanjona vidim a?:D

mc_fish 12.06.2006. 17:56

Citiraj:

Autor ^SuperUnknown^
Mislim da ti nema bas prevelikog smisla vodom hladiti te cipove...


ima ima...jer je jedan "ram" tj cache memorija bla bla bla bla bla siher necete a nisam ni siher dal bi skuzili...i onda se dosta grije kao i hdd-ovo "srce"...3 nije bas pretjerano potrebno no dobro=)

Bubba 12.06.2006. 18:23

Citiraj:

Autor mc_fish
ima ima...jer je jedan "ram" tj cache memorija bla bla bla bla bla siher necete a nisam ni siher dal bi skuzili...

Shvatili jamacno ne bi, no to ne ovisi o nasoj mogucnosti shvatjanja nego o tvom (ne)znanju.

Citiraj:

i onda se dosta grije kao i hdd-ovo "srce"...3 nije bas pretjerano potrebno no dobro=)
Diskovi se hlade kompletni, u kucnim PiCekima najcesce pomocu zracnih struja. "Hladionicke" pamflete bez imalo znanja termoelektroinzinjeringa ostavite za lokalnu kafanu.

TomRi 12.06.2006. 18:46

Citiraj:

Autor Renesis

Šta se tiče pojačala - Dobro je bilo vidim :D

Izvrsno je, nije to losa kvaliteta, vec forsiranje samog uredjaja daleko preko deklariranih podrucja...

...napravljeno je za 4 Ohma...
a na samo 0.5 Ohma je testirano za max dB... moralo je nesto vrisnut, sve su to gušti...
ideš dalje, kupis drugo i peglas i tako u krug... to je hobi kao i svaki drugi :)



Citiraj:

Autor bego2
@TomRi di ima te paste za kupit i koliko odprilike košta?

čitaj ponovno moj post gore... piše Chipoteka,
a njih ima u Zgu i u Rijeci, a te paste inace ima svaka trgovina koja se bavi prodajom tih komponenti....

cca 100-80kn ako se ne varam, manja pakiranja su i oko 20ak kn :)


Citiraj:

Autor mc_fish
tomiri...khm dobio sam kompanjona vidim a?

kako to mislis, kemijaš isto? :)

mc_fish 12.06.2006. 20:10

Citiraj:

Autor Bubba
Shvatili jamacno ne bi, no to ne ovisi o nasoj mogucnosti shvatjanja nego o tvom (ne)znanju.

m da kak god stricek buba kaze...nemoj mi uzimat lizalicu :smoke:



Citiraj:

Diskovi se hlade kompletni, u kucnim PiCekima najcesce pomocu zracnih struja. "Hladionicke" pamflete bez imalo znanja termoelektroinzinjeringa ostavite za lokalnu kafanu.
m da nepotreban komentar;)


@tomiri ma mislio sam o vodi i svime povezanim:D

^SuperUnknown^ 14.06.2006. 12:02

Citiraj:

Autor mc_fish
ima ima...jer je jedan "ram" tj cache memorija bla bla bla bla bla siher necete a nisam ni siher dal bi skuzili...i onda se dosta grije kao i hdd-ovo "srce"...3 nije bas pretjerano potrebno no dobro=)

Bogme, za ovo ce mi trebat neka nadnaravna sila da bi sqzio sta je pisac htio reci :) I kako Bubba kaze, zracne struje i bok... neki ultra tihi vent na njemu tek toliko da ga malo opuhuje sa zrakom, recimo Glacialtech 120mm na 7V, ako netko to cuje svaka cast :)

Renesis 14.06.2006. 12:04

nije da bi ja čuo neki kvalitetni vent, nego se čuje disk ;)

^SuperUnknown^ 14.06.2006. 12:10

Pa oblozis ga necim, bilo je dosta rjesenja za to nedavno :) Ja sam uspio stisat gotovo potpuno starog WD-a od 6GB sa istrosenim lezajevima, uguzivsi ga u kuciste od CD-roma i oblozivsi iznutra nekakvim spuzvasto-gumastim materijalom. Naravno ostaje problem grijanja :( Mozda da izradis bakrene blokove za obloziti disk odozgo i sastrane i onda uglaviti u 5.25" slot i lagani propuh sprijeda sa ventom, a sa strane cipova isto nekakvu plocu sa sitnim rupicama i onda disk okrenes naopako da toplina izlazi kroz te rupice prema gore...

^SuperUnknown^ 14.06.2006. 12:12

Pogledaj i ovo, cini mi se kao super rjesenje:
http://www.silentpcreview.com/article96-page1.html

nicko 14.06.2006. 12:15

onda mu hladis s necim bocne stranice, ne elektroniku s vodom...ideja imate...LOL

Renesis 14.06.2006. 12:32

a pa tako da, znači cijeli hard DOBRO zatvoriti... a ja sada pokušavam riješiti problem hlađenja elektronike ;) ostalo se da lako riješiti... zasada sam na tome da napravim male 3mm debele kockice koje bi nalijegale na čipove, i onda na njih blok sa vodom... uglavnom perverzije teške :D

vidjet ćete kad krenem u izradu :D

iveumag 30.06.2006. 15:20

Ren ajde pokaži nacrt za to za hard i baci još koji plan bušenja za blokove:beer:

MetallicA 01.07.2006. 15:34

Citiraj:

Autor ^SuperUnknown^
Pogledaj i ovo, cini mi se kao super rjesenje:
http://www.silentpcreview.com/article96-page1.html


ot: lol koji ovaj chovo ima nered u kompu peche za ochi :eek:



:D

^SuperUnknown^ 02.07.2006. 00:48

Citiraj:

Autor MetallicA
ot: lol koji ovaj chovo ima nered u kompu peche za ochi :eek:

: lol2 : Istina, ko da je unutra nekaj grunulo... al opet uz vodeno si i mozes priustit takav nered : cheers2

Renesis 03.08.2006. 12:45

danas mi je bilo dosadno i išao sam ogoliti jedan willie za privjesak napravit, skinuo dva mala hladnjaka sa stare matične, te odrezao komad bakra koji će jednog dana postati GPU blok. veličine 50*60*10 (treba napraviti kvadar, zasada je sav na štrambo).

opet u pohodima...

http://www.imagesforme.com/thumbs/622bakar24.jpg

Renesis 04.08.2006. 10:37

jedno jako bitno pitanje.

jeli moguće napraviti blok 53*60mm a da ne smeta komponentama na grafičkoj?

atha 04.08.2006. 10:46

Hm, ovisi koja je grafa. U pravilu, ovo mi se cine ok vrijeme, ali bi bilo najbolje da malo izumjeris prostor na grafickoj koju ces koristiti.

btw, vec si postao kemper lvl60, promijeni si to :)

iveumag 04.08.2006. 10:55

S cim ces to radit opet sa dremelom ili


Sva vremena su GMT +2. Sada je 07:36.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger