PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mreže (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Mikrotik -> VPN -> share (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=296363)

Mr. Nice 02.01.2019. 09:13

Mikrotik -> VPN -> share
 
Dakle situacija je slijedeća:

- Huawei 315 (bla bla) od ISP-a i Mikrotik (RB2011) je u DMZ zoni pošto Huawei ne mogu staviti u bridge mod.

- Mikrotik je u router modu - default mode (WSIP AP router).
- Na Mikrotiku je dignut VPN (Mikrotikov DDNS). Kroz "Quick Setup" samo klikut "enable VPN" i on postavi sve (IP pool, profil i sve )
Ista stvar je kada sve ručno postavljam.
- spajanje na VPN radi OK. Bilo PPTP / ipsec sve opcije rade, tj VPN kao takav radi. Mogu na internet, postavio par dnat-ova i sve radi.
Mogu se RDP-om spojim na klijenta, mogu otvorit web sučelja (Synology, WbFig) po IP adresama (trenutno nebitno)

Problem:
Problem je što ne mogu otvoriti niti jedan file share kada se spojim VPN-om.
Mogu pingat sve sare-ove, ali preko explorera nema pristupa. "Can't access bla bla".

FW paljen/gašen/editiran (iako po defaultu su svi rulovi OK) i nema logova da dropa pakete kada želim pristupiti nekom share-u.

Između ostaloga postavljen i u bridge, ali ista stvar ...

Naravno Googlao, ali jedino što sam nakon cijelog dana našao je su još dvojca sa istim problemom i bez rješenja, a čim upišem Mikrotik i VPN - miljon tut kako postaviti VPN ...

Za sada odustajem osim ako netko nema neki prijedlog a da već nisam probao ili sam previdio nešto.

Tnx...

dadoremix 02.01.2019. 11:20

jesi li vpn stavio u isti subnet kao i synlogy ?
pokusaj to ..

jer ako si default radio onda si garant 192.168.89.x
a default mreža je 192.168.88.x na mikrotiko
ili imaš nešto svoje

Cuky 02.01.2019. 11:33

Meni uredno pristupa na smb share iako sam u 192.168.89.x subnetu kroz vpn, a mreza je na 10.x.y.z. subnetu.

Nesto ti negdje ne stima s ruleovima ili s os-om na pc-u s kojeg se spajas. Ako imas win 8.1/10 probaj napraviti reinstalaciju drivera za mreznu karticu s kojom ides na net jer ces time resetirati sve njene postavke, a sto cesto zna biti problem s novijim windowsima.

dadoremix 02.01.2019. 11:48

a da nije onaj šit .. smb 1.0 disejblan u windowsima ? ili normalno f mrezi radi taj pc/lap ?

Mr. Nice 02.01.2019. 22:38

EDIT:

Zabodena čačkalica Mikrotiku u dupe i reset.
Ponovo postavljen i sve radi.
Imam konfu od "ne radi" i ovu pa ćemo sutra uspoređivati i tražiti kvaku.
Glupo je kad ne znaš zašto ne radi, a loš gluplje kada proradi a ne znaš zašto ...

Ugl def konf:
int 1 - WAN / static IP ISP routera
int 2-9 bridge / DHCP / FW / NAT mslim da je tu bio keč. Proxy arp ???
VPN - vpn-pool
sve dostupno ... :goood:

I btw, nakon neke promjene dajte mu malo vremena da to isprocesuira... Možda sam malo prebrzo jahao po njemu ...

:fala:

stereotip 20.04.2019. 14:38

VPN
 
Bok, I meni je MIKROTIK u DMZ-u. NE kužim kako se spojiti na VPN izvana. U Quick setupu sam kliknuo na VPN kućicu. Dalje ne znam. Molim pomoć...

Cuky 03.05.2019. 16:25

Moras password podesit. Pptp je tip konekcije, user je "vpn" i password je onaj koji si podesio.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 09:47.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger