PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Asrock A770DE+ BIOS problemi? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=174584)

c-shadow 17.01.2010. 20:15

Asrock A770DE+ BIOS problemi?
 
Jel ima tko slicnih problema s ovom plocom?
Odmah nakon kupnje stavio sam zadnji BIOS (tada 1.20) i nakon par mjeseci koristenja neki problema se stalno javljaju:

1. nakon restarta nakon poruke "AHCI drive init..." dodje samo crni ekran. Reset ne pomaze, samo gasenje i ponovno paljenje. Promijenjeni kablovi, cak i jedan disk. Na ovoj ploci stari dobri hitachi 80GB (SATA I) jednostavno nije radio, kod restarta ploca bi ga skuzila svaki mozda 5. puta. Vidjela bi ostala 3 diska, ali ovoga ne. Isti disk na staroj gigabajtici radi bez problema.

2. Tu i tamo nakon restarta ne vidi neki od USB uredjaja dok ga ne ustekam i ponovno ustekam. Dobro, za ovo ne mogu bas kriviti plocu, ali zanimljivo da se tu i tamo opce ne "upali" svjetlo na misu, a slicno i s tipkovnicom ponekad.

3. Ako udjem u BIOS i promijenim nesto od postavki, npr. AHCI on/off, ACC on/off i sl. ponekad se ne zbuta, moram gasiti/paliti.

Ne znam jesam li to ja dobio neki sfusani primjerak ili to inace tako radi :)
Posumnjao sam da nije do ACC-a i unlockanog proca, gore je X4 620 s otkljucanim L3 cache-om, ali probao sam maknuti ACC i ista prica.
Vidim na njihovom siteu da ima i BIOS 1.40, ali se ne spominju nikakvi ispravci?

MyJoy 17.01.2010. 21:08

Imam istu ploču i nemam takvih problema, doduše gore je 1.40 BIOS. Čudi me da pošto imaš problema, nisi uopće flashao najnoviji dostupni BIOS. Prvo to probaj, skini ga, pa njihovim Inastant Flash-om ubaci, kad se resetira odaberi Load Setup Defaults, pa restart, pa uđi nazad u BIOS i podesi ga prema svojim potrebama te vidi da li će se problem ponovit. Clear CMOS si, pretpostavljam, pokušao ranije?

Inače ja sam pločom izuzetno zadovoljan, jednostavna i jeftina ploča koja radi kako treba (zasad). Jedna me stvar doduše buni, naime zadnji CPU-Z i Everest Ulrimate kažu da je gore SB750, no prema specifikacijama trebao bi biti 710. Zna li tko što o tome?

c-shadow 18.01.2010. 05:49

Citiraj:

Autor MyJoy (Post 1541942)
Imam istu ploču i nemam takvih problema, doduše gore je 1.40 BIOS. Čudi me da pošto imaš problema, nisi uopće flashao najnoviji dostupni BIOS.

Kao sto sam napisao, u doba kad je ploca kupovana, 1.20 je stavljen jer je bio najnoviji BIOS. Ovih dana cu skinuti i 1.40 i probati. Jucer sam restartao stroj nakon nekih 20-ak dana pa sam se i prisjetio problema i tek tada skuzio da je izasao novi fw :)

Citiraj:

Prvo to probaj, skini ga, pa njihovim Inastant Flash-om ubaci, kad se resetira odaberi Load Setup Defaults, pa restart, pa uđi nazad u BIOS i podesi ga prema svojim potrebama te vidi da li će se problem ponovit. Clear CMOS si, pretpostavljam, pokušao ranije?
Da, naravno.

Citiraj:

Inače ja sam pločom izuzetno zadovoljan, jednostavna i jeftina ploča koja radi kako treba (zasad). Jedna me stvar doduše buni, naime zadnji CPU-Z i Everest Ulrimate kažu da je gore SB750, no prema specifikacijama trebao bi biti 710. Zna li tko što o tome?
SB710 kaze na webu proizvodjaca i to bi trebalo biti gore.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 08:09.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger