PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Komentari i prijedlozi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Forum ili podforum za retro HW/SW, memorabiliju/nostalgiju (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=309300)

borgy 03.08.2021. 17:08

Forum ili podforum za retro HW/SW, memorabiliju/nostalgiju
 
Pozdrav,

Buduci da tema o HW-u za kojim se nekad slinilo ima poprilicnu aktivnost, sto mislite o otvaranju posvecenog foruma ili podforuma za slicne razgovore?

Pretpostavljam da bi se pricalo o osobnim kolekcijama, hobi projektima, zanimljivim youtube kanalima, sto se naslo na hrelicu, etc.

Smisao u svakom slucaju ne bi bio stvoriti paralelnu trznicu.

:beer:

bertone 03.08.2021. 17:22

Meni osobno se više sviđa kako je sada kad je sve nabacano na hrpu jer mislim da je premali broj članova koji se bave starim hardverom da bi zaseban podforum sa grupama interesa (npr. stare grafičke, stari procesori, stari laptopi, stare igre i td.) mogao kvalitetno živjeti i da bi pojedine podgrupe mjesecima zjapile prazne bez i jedne nove teme/posta, dok bi se u drugima pričao o svemu što i ne spada u konkretnu kategoriju... i na kraju bi završilo kao priča o mravu koji je sam delao, pa je onda uzeo skakavca za nadzornika koji je pak zaposlio puha u kadrovsku službu, lisicu u financijama, lava za direktora, pa još par likova u nadzorni odbor uprave da bi na kraju mrav dobio otkaz jer je višak radne snage :D

The Exiled 03.08.2021. 17:28

IMHO, ako se slažete, dosta je postojeću temu preimenovati u: RETRO hardware i software: New old stock tematika, popratna old-school memorabilija i nostalgija:frend:

Pupo 03.08.2021. 19:07

Sticky? Mislim da sada nije, i eventualno prebaciti u neki drugi podforum, al sad koji, neznam :)


EDIT:

Je, sticky je već.

Razer 03.08.2021. 21:47

Citiraj:

Autor The Exiled (Post 3536357)
IMHO, ako se slažete, dosta je postojeću temu preimenovati u: RETRO hardware i software: New old stock tematika, popratna old-school memorabilija i nostalgija:frend:

Nekako mislim da je preimenovanje teme nedovoljno.
Tema je prekrcana postovima i preklapajući temama.

Nemojte me krivo shvatit, niko sretniji od mene kad vidim toliku aktivnost! :goood:

Samo da se dogovorimo da to malo pocepamo u bar dvije-tri teme.
Pozivaju se kolege da se ne ustručavaju otvoriti teme za svoje projekte. Trekkie i njegov Adison recimo itd da ne nabrajam. Roy, Overclock, stef da ne nabrijama :) sa svojim ulovima, popravcima, restauracijama.

Tema o ulovima na aukcija.hr, ulov na Hreliću, ebayu, opskurnim sajtovima i slično...

Ja sam samo lurker, vi ste ti koji ste aktivni i vi znate kako bi tema najbolje disala. Zaboravite na to "jel spada u dobar podforum?". Ako vam se piše, pišite, a kada se taj dio riješi, onda vam se lagano doda i još jedan-dva-tri-pet podforuma :D :beer:

Citiraj:

Autor bertone (Post 3536356)
Meni osobno se više sviđa kako je sada kad je sve nabacano na hrpu jer mislim da je premali broj članova koji se bave starim hardverom da bi zaseban podforum sa grupama interesa (npr. stare grafičke, stari procesori, stari laptopi, stare igre i td.) mogao kvalitetno živjeti i da bi pojedine podgrupe mjesecima zjapile prazne bez i jedne nove teme/posta, dok bi se u drugima pričao o svemu što i ne spada u konkretnu kategoriju... i na kraju bi završilo kao priča o mravu koji je sam delao, pa je onda uzeo skakavca za nadzornika koji je pak zaposlio puha u kadrovsku službu, lisicu u financijama, lava za direktora, pa još par likova u nadzorni odbor uprave da bi na kraju mrav dobio otkaz jer je višak radne snage :D

S ovim se slažem, ne smijemo razvodniti, pa zato nećemo raditi raspodjelu po komponentama, to nema smisla.

tor 07.08.2021. 10:47

Kao i uvijek, podržavam i rado ću otvoriti novi, možda bi bilo najbolje u razno ubaciti ga kao novi podforum, kao i iskustva s trgovinama, via sis? Tu mu je ionako izvorište ove originalne teme stari hardwer, pa čisto da ga i ostavimo tamo.

Ima netko tko bi se bavio malo moderiranjem toga? Ja mogu otvoriti podforum, prebaciti postojeću temu, vidjeti ima li još kakvih prigodnih za prebaciti, pa čisto da to netko malo pregledava, održava itd...

borgy 10.08.2021. 10:32

Ako je moderiranje jedino otvoreno pitanje, je li OK da pitam/pitas direktno u threadu ( https://forum.pcekspert.com/showthre...67#post3537567 ) ?

Wolverine 12.08.2021. 17:07

Citiraj:

Autor tor (Post 3537051)
Kao i uvijek, podržavam i rado ću otvoriti novi, možda bi bilo najbolje u razno ubaciti ga kao novi podforum, kao i iskustva s trgovinama, via sis? Tu mu je ionako izvorište ove originalne teme stari hardwer, pa čisto da ga i ostavimo tamo.

Ima netko tko bi se bavio malo moderiranjem toga? Ja mogu otvoriti podforum, prebaciti postojeću temu, vidjeti ima li još kakvih prigodnih za prebaciti, pa čisto da to netko malo pregledava, održava itd...

Mogu bacit oko na podforum s vremena na vrijeme ak je to jedini problem. :D

stef 13.08.2021. 12:28

Citiraj:

Autor Razer (Post 3536402)
Nekako mislim da je preimenovanje teme nedovoljno.
Tema je prekrcana postovima i preklapajući temama.

Nemojte me krivo shvatit, niko sretniji od mene kad vidim toliku aktivnost! :goood:

Samo da se dogovorimo da to malo pocepamo u bar dvije-tri teme.
Pozivaju se kolege da se ne ustručavaju otvoriti teme za svoje projekte. Trekkie i njegov Adison recimo itd da ne nabrajam. Roy, Overclock, stef da ne nabrijama :) sa svojim ulovima, popravcima, restauracijama.
Tema o ulovima na aukcija.hr, ulov na Hreliću, ebayu, opskurnim sajtovima i slično...

Ja sam samo lurker, vi ste ti koji ste aktivni i vi znate kako bi tema najbolje disala. Zaboravite na to "jel spada u dobar podforum?". Ako vam se piše, pišite, a kada se taj dio riješi, onda vam se lagano doda i još jedan-dva-tri-pet podforuma :D :beer:



S ovim se slažem, ne smijemo razvodniti, pa zato nećemo raditi raspodjelu po komponentama, to nema smisla.


Slažem se za generalnu temu, temu/podforum za projekte, te temu za ulove (ebay/amibay, Hrelić, Njuškalo, aukcije isl.).
Ne znam kak stojimo sa storage-om na forumu. Kvota je relativno mala za slike, treba linkati sa vanjskih servisa, a to s vremenom ima tendenciju nestajanja. (Ima dosta korisnih tutorijala na forumu koji su "sticky" teme, a ostali su bez slika).

borgy 31.08.2021. 10:23

Imamo li forum kvorum za retro HW podforum?

Iluzionist 01.09.2021. 15:03

Ja sam apsolutno "za", a bi bilo dobro kada bi mogli imati i svoj kutak za trgovanje/razmjenu...možda najbolje unutar same teme tj. da se na podforumu dozvoli ta praksa za članove sa određenim stažem tj. uvjetima.

acer 02.09.2021. 14:35

Ja sam svakako za, bas me zanima koliko nas ima ovdje koji jos uvijek se zabavljamo sa retro hw.

512bit.net 04.10.2021. 13:36

Pa ja sam prije 6 mjeseci došao na pcekspert forum baš kako bi na tržnici mogao kupovati, prodavati i mijenjati retro hardver, kad tamo pustinja, ništa na tu temu, sve neki novi hw za koji uopće ne znam čemu služi ;)

tor 04.10.2021. 13:52

Citiraj:

Autor tor (Post 3537051)
Kao i uvijek, podržavam i rado ću otvoriti novi, možda bi bilo najbolje u razno ubaciti ga kao novi podforum, kao i iskustva s trgovinama, via sis? Tu mu je ionako izvorište ove originalne teme stari hardwer, pa čisto da ga i ostavimo tamo.

Ima netko tko bi se bavio malo moderiranjem toga? Ja mogu otvoriti podforum, prebaciti postojeću temu, vidjeti ima li još kakvih prigodnih za prebaciti, pa čisto da to netko malo pregledava, održava itd...

Gledam sam sebe što sam napisao, pa ajmo ovako - fino podforum via, sis i ostalo renejmam u RETRO hardware i software i adio, ionako via, sis i ostali sapdaju u tu kategoriju, sve što je u toj temi je retro :)

Iluzionist 04.10.2021. 17:43

Isprike na upadu, no zar ne bi bilo logičnije da je "Retro HW" hijerarhijski u sekciji "Računala", a ne "Ostalo"?
Mislim, čim nešto ima u nazivu "hardware", kontam da se ne treba gužvati među automobilima, filmovima...ili?

Nikky 04.10.2021. 17:55

Logična primjedba, nije problem premjestiti pod HW.

borgy 04.10.2021. 20:14

Hvala na podforumu! :chears:

Je li moguce ovu temu prebaciti u novi podforum: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=309479 ?

tor 05.10.2021. 08:32

Citiraj:

Autor Iluzionist (Post 3551027)
Isprike na upadu, no zar ne bi bilo logičnije da je "Retro HW" hijerarhijski u sekciji "Računala", a ne "Ostalo"?
Mislim, čim nešto ima u nazivu "hardware", kontam da se ne treba gužvati među automobilima, filmovima...ili?

Citiraj:

Autor Nikky (Post 3551032)
Logična primjedba, nije problem premjestiti pod HW.

ok, no gdje, morao bi biti "solo" podforum u računalima, što mi i nije nešto od važnosti za solo podforum :kafa:

borgy 05.10.2021. 10:07

Hvala na pomicanju Dothan threada!

Ako je moguce jos samo ovaj thread prebaciti: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=300268

tor 05.10.2021. 14:41

Eto ga...

chief_wolfinjo 09.10.2021. 19:03

https://i.ibb.co/WW0R2pv/239586381-3...98366347-n.png

:D


Sva vremena su GMT +2. Sada je 14:50.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger