PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hlađenje (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=63)
-   -   Instalacija ThermalTake BIG Typhon-a (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=29382)

frankof 07.12.2005. 12:31

Instalacija ThermalTake BIG Typhon-a
 
Mislim kupiti navedeni hladnjak i skinuo sam upute za instalaciju. Piše da se na ploče sa NF4 chipsetom direktno montira bez ikakvog backplatea na standardnu plastiku za montiranje stock AMD hladnjaka. Pošto je ovaj hladnjak težak 800+ g interesira me je li ovo ta plastika može izdržati ili je možda bolje skinuti i montirati backplate?

Daddy 07.12.2005. 18:24

Plastika bi izdrzala,ali vjerojatno si iste srece ko i ja da dobijes prekratke serafe, koji se koriste za takvo postavljanje.

Dakle sto ti je raditi, skines ploču maknes (ne znam ni koju imas) maknes plasticni backplate i stavis onaj H nosac koji si dobio s coolerom i na njega nasarafis vijke koji prolaze kroz olocu.
Uzmes onaj drugi H nosac koji id s gornje strane coolera, provdes sarafe kroz taj gornji H i pritegnes s onim sitnim maticama, dovoljno je rukom, ne moras pretjerivati.

I BTW nemoj zaboraviti staviti onu plasticnu naljepnicu na donji H nosac na onu stranu koja ide na plocu.

Uzivaj u tisini i hladovini ;)

EDIT:uostalom uz coolre se dobije dobro ali presitno isprintani menjujel na kojem je slikvito opisano.nemres fulati.

frankof 08.12.2005. 06:54

Citiraj:

Originally posted by Daddy359
Dakle sto ti je raditi, skines ploču maknes (ne znam ni koju imas) maknes plasticni backplate i stavis onaj H nosac koji si dobio s coolerom i na njega nasarafis vijke koji prolaze kroz olocu.
Uzmes onaj drugi H nosac koji id s gornje strane coolera, provdes sarafe kroz taj gornji H i pritegnes s onim sitnim maticama, dovoljno je rukom, ne moras pretjerivati.

Ploča je Epox 9NPA+ Ultra, je li i na njoj plastika dovoljno čvrsta i bi li bilo bolje na nju namontirati cooler ako budem bolje sreće nego ti pa dobijem vijke odgovarajuće dužine?

Citiraj:

Originally posted by Daddy359

uostalom uz coolre se dobije dobro ali presitno isprintani menjujel na kojem je slikvito opisano.nemres fulati.

Skinuo sam sa Thermaltakeove stranice upute za instalaciju pa me začudilo kako toliko veliki hladnjak može držati samo plastika oko socketa.

Smarty 08.12.2005. 10:48

Ja iman DFI plocu i ona plastika skroz dobro drzi hladnjak tako da nemas traja.

frankof 08.12.2005. 11:13

Citiraj:

Originally posted by Smarty
Ja iman DFI plocu i ona plastika skroz dobro drzi hladnjak tako da nemas traja.
E hvala na odgovoru. Super jer onda ne trebam dizati ploču iz kućišta :)

Daddy 08.12.2005. 15:35

Pa velim jedino kaj te moze sprijeciti da ne koristis plastiku s donje strane ploce jesu prekratki sarafi, kakve sam ja srece bio.To su i negdje pricali da neki dobivaju a neki (kao ja ) nisu te srece.

Smarty 08.12.2005. 22:07

E nije ti to bas tako ka sta mislis. Trebas skinit plocu (bar san ja treba) jer vide idu odispod a sa gorlje strane ide matica.

Daddy 08.12.2005. 22:34

Citiraj:

Originally posted by Smarty
E nije ti to bas tako ka sta mislis. Trebas skinit plocu (bar san ja treba) jer vide idu odispod a sa gorlje strane ide matica.
Cekaj koji dio toga ja nisam naveo u prijasnjim postovima???

frankof 09.12.2005. 07:45

Sad se dogodila mala zbunjoza. U upustvima za s939 piše da se montira samo sa vijcima tipa B (postoje još i tipa A na koje idu matice), bez ikakvih matica se navida na plastiku direktno sa gornje strane ploče bez potrebe da se skida iz kućišta. Ova plastika mi se baš ne skida jer sam negdje čitao da je na nekoj ploči bila zaljepljena da su je jedva skinuli i to sa fenom, ako sam dobro zapamtio. Takav eksperiment mi se ne bi baš svidio. Sad, ako vijci budu kratki morat ću je skinut ali volio bi ne ako plastika može izdržat težinu hladnjaka.

Daddy 09.12.2005. 17:31

Gle vrlo vjerojatno ces dobiti prekratke sarafe sa coolerom koji bi ti trebali omoguciti sarafanje na plastiku s druge strane ploce.

Zato ces ga postaviti na onaj drugi nacin sa prilozena dva H nosaca (jedan umjesto te plastike ispod a drugi na cooler) i vijaka i matica kojima ces ga prisvrstiti.

Nema se vise sta drugo za rec.

Wolverine 10.12.2005. 22:12

Citiraj:

Originally posted by Daddy359
Gle vrlo vjerojatno ces dobiti prekratke sarafe sa coolerom koji bi ti trebali omoguciti sarafanje na plastiku s druge strane ploce.

Zato ces ga postaviti na onaj drugi nacin sa prilozena dva H nosaca (jedan umjesto te plastike ispod a drugi na cooler) i vijaka i matica kojima ces ga prisvrstiti.

Nema se vise sta drugo za rec.

Jep samo tako ga se može namontirat ;) ili možda ne...pazi ovo (Daddy ti si vidil kak to ide)
Dakle možeš uz BT kupit i ST pa od ST uzet vijke koji su dovoljno dugi i njima pričvrstiti BT na s939 ploču (na originalan backplate) bez ikakvog vađenja ploče :D :clap:

Daddy 11.12.2005. 10:34

LOL!!!!

Da li sam znao da ces to napisati?

frankof 14.12.2005. 07:51

Dobio sam hladnjak i otkrio sam problem sa instalacijom. Naime ako ploča ima metalni backplate može se instalirati na njega jer su mu rupe za vijke više i onda vijci nisu kratki. Ako je pak slučaj da matična ima plastični bacplate onda ga treba skinuti i staviti H nosač umjesto njega.

McG 14.12.2005. 13:38

@frankof

Ako je to Rev. 1.1 EPoX-ice 9NPA+ Ultra, onda ima metalni backplate.

frankof 14.12.2005. 14:07

Ima metalni backplate, vec sam montirao na nju, zaboravio sam prije navest, na 800 rpm idle temperatura 29°C, nisam još ništa testirao, tek sam jučer složio komp i instalirao win + zakrpe i drivere, ne znam kako će se kasnije držat, ali morao bi dobro jer je A643200+ E3.

McG 14.12.2005. 14:10

OK onda.:beer:
Ja sam mislil da te muči kakav je backplate.

frankof 15.12.2005. 07:49

Postao sam poruku ako netko bude imao sličnu dilemu da podijelim iskustvo i da mu malo pojasnim situaciju. A tebi zahvaljujem na brizi:)

Isus 15.12.2005. 13:43

plastika može držati jer ona ima svoj backplate bar DFI

frankof 16.12.2005. 09:53

Skinuo sam plastiku i direktno sam zavidao hladnjak na rupe na backplate-u. Naime tek sam bio naručio komponente (cijeli kompjuter) tako da nisam znao kako to sve izgleda ali na kraju je bilo skroz jednostavno, zbunile su me malo nejasne upute na TT siteu.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 21:54.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger