Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.01.2013., 19:01   #6571
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,859
Citiraj:
Autor explorer 4 Pregled postova
M audio fast track II, ima tko kakva iskustva s ovom zvučnom.

Namjeravam je kupiti za 700 kn.
Ovisi što želiš raditi s njom. Ako planiraš iskoristiti ulaze za snimanje uzmi u obzir da ima dosta slab preamp. Ukratko: http://youtu.be/eZVqm1p9YV0

Drugo, što si htio spajati na nju od zvučnika/instrumenata?

Kao soundcard-only uređaj mislim da bi trebalo raditi sasvim solidno i tu bi ti odabir zvučnika bila bitnija stvar. I sâm sam je htio nabaviti, ali na kraju sam išao na interface s balansiranim izlazima (Scarlett 2i2).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2013., 23:15   #6572
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Evo poslušao sam kako zvuči i kupio sam ju, po zvuku je barem tri koplja od pci karatica.

Hvala ti na pomoći svejedno.

Koristit će mi kao zvučna kartica samo, ne treba mi za snimanje
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2013., 03:12   #6573
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
Tvoji su apetiti golemi, a mislim da svatko tko je pomalo zaluđen gledanjem filmova i serija teži tome da to čini na način koji si opisao. No to nije pravilo, postoje mnogi ljudi za koje znam da uživaju u glazbi više od mene i proživaljavaju je dublje ili se bave glazbom a Hi-Fi ne doživaljavaju ni pola posto.


Istom logikom (i primjerom) poznajem ljude koji gledaju više filmova i serija od mene na mnogo lošjim setup-ovima nego što je moj. A moj setup nije jeftin, nije entrl-level i daleko je ispod tvojeg. Realno uređaje kojima se koristiš ne pripadaju u srednji rang, nego u visoki. To u krajnjoj liniji potpisuje i sam proizvođač nekih komponenata koje posjeduješ. Dakle to je realno. Sa druge strane često si oko toga skroman i uvjek vidiš nedostatke, što također nije ništa loše...dapače tako treba biti, no nije realno govoriti o njemu na način da ima "ozbiljnih problema". Što bi trebao reči onda netko tko je odlučio zbrojit 5k-10k kuna na zvuk ukupno, da ima drek?!

Komponente koje navodiš kao želje su pak gotovo pa apsolutni vrh za "komercijalnog-kućnog-korisnika". Pravi high-end iako ne volim tu riječ.

Tvoje iskustvo je veliko i stalno ga produbljuješ, time imaš bolji uvid u to "kako stvari stoje" no zbog istog toga članovi poput wolframa gore će te savjetovat da odeš po neki konkretni sistem poput Focal Sib & Cub-a . Što naravno realno nije nikako loša solucija

Mislim da bi sa time trebao biti oprezniji jel bi mogao obeshrabriti mnoge početnike, to je zapravo moj jedan i jedini point.
Dakle , nije do audio sustava več do mene. Drugim riječima, ja sam u ku*cu ?

Svjestan sam toga da prvo vidim ono negativno te da često kenjam po uređajima.
Nije da ne vidim i pozitivne stvari ali kad sam s svih strana bombandiran pozitivnim informacijama nekako mi ide na jetru kad dobijem i nešto negativno jer smatram da i te stvari vrijedi spomenuti potencijalno zainteresiranoj osobi. Pogotovo kad čitaš iskustva vlasnika o nečemu!

A kad sam več na iskustvu korisnika...Ova samogradnja / zvučnici definitivno nisu klasični HT zvučnici.
Svaki zvučnik se može koristit za sve ali neki materijali određenim zvučnicima odgovaraju više a neki manje. Ovdje konkretno mislim na mali nedostatak dinamike i laganu komprimiranost te suzdržanost. Na drugu stranu , s obzirom na uloženi novac i s obzirom da je to praktički bukšelf možda prefiše tražim .Nije da očekujem onu slobodu visokoosjetljivih sistema oslobođenih od power kompresije ali ... Inače , kad im se kad im se zada malo kompleksnog materijala tj muzike ostane utisak artikuliranosti pa na kraju nekako boli duša korištenje u HT sistemu gdje je ostatak sustava 2 razreda ispod.

Druga negativna stvar je da zvučnici traže malo 'soka' da sve sjedne na svoje mjesto i tu leži problem ili bolje rečeno 'kvaka 22. Kad čovjek okolo sluša zvučnike to je jedno a kad se s nečim svakodnevno druži to je več nešto drugo. Druženje s ovim zvučnicima je rezultiralo mijenjanjem dugogodišnje navike. Sad ga malo odvrnem dok slušam muziku. Ne pretjerano ali "dovoljno".
10ak volti mi je dovoljno da rušim kuču pa bi se moglo reči da ga u biti i ne odvrnem :-/ Usput, namjerno kažem volti jer kad se spomenu wati krene rat pa ...onaj tko zna koliko je to wati - taj sigurno i ima osječaja koliko je to u praksi.
kako god bilo , odvrnem ga više nego što bi prije. Kao prvo , zvučnici to traže a kao drugo , čisti su na višoj glasnoči pa se malo izgubi osječaj da je razina slušanja u biti glasna ...u biti , čovjek ne kuži koliko je to glasno sve dok se ne ode npr. popišat u drugi dio kuče
Negativna strana toga je da se zvučnici doimaju boljima nego što realno jesu jer zbog više glasnoče izroni i više toga iz muzike. :-/
Večina "audiofila" bi bila ugodno iznenađena s basom ali realno , zbog konstrukcije taj bas je zakurac i konstrukcija traži sub. A kad se napravi takva kombinacija i taj drajver oslobodi pumpanja , zvučnik zablista. Nažalost , ja bi to odrezao puno više od onog do čega bi dozvolio subu da radi pa mi se par SS 26W ili ATC ili Audio Technology 10" Flex baseka čini kao idealno riješenje ...iako i ovako s 'kompromisom' to šljaka poprilično dobro za jednu normalnu skromnu i neopterečenu osobu poput mene

Sad se vjerovatno 99% hifiča prekrstilo što mi je palo na pamet bilo što komentirat na osnovu na 2 kutije s različitom visinom prednje bafle kao i materijalom iste

Znam da večini kriva žica , šiljak ili 'aurora borialis' zagorčava život ali ja sam jednostavna i normalna osoba ...koja usput svaki uradak pogleda s mikrofonom koji je prof. kalibriran pa se može reči da konkretno znam koliko takvi eksperimenti utječu na zvuk pa sam shodno tome i adekvatno opterečen.
A kako nažalost znam kako je to kad ti mirišu stvari kojih nema oko tebe , čujnost nečeš što praktički ne čujem / opterečivanje s utjecajem nekih puno sitnijih stvari definitivno ne zvuči privlačno.

Znam , nema od mene audiofila.
Možda kad odrastem pa se razvijem ...a možda ni tada

Netko se razvije a netko ne.

Kad sam več kod razvijanja, pada mi na pamet Flikoman kao odličan primjer.
Čovjeka se ovdje ispililo u mozak što to on čuje prije nepunu godinu dana a vidi ga sada. Na osnovu tog svog sluha upao u biznis s kabelima i još rifrešava uređaje. A onom što sam vidio ide mu poprilično.
Audiofil koji nema Flikov kabel je ko prosječni comp. audiofil koji ne posjeduje DAC.
Što čovjeku reči nego svaka čast jer za prodat nešto audiofilima treba bit majstor.
Šteta što ga nema više ovdje među običnom rajom. Vjerovatno mu slava 'udrila u glavu'.
Al ozbiljno , s obzirom što je čovjek sve ovdje pretrpio nije ni čudno da ga nema.


Kad mi več na pamet padaju ljudi kojih odavno nisam čitao , gdje je McG? Taj tip je imao odlične zanimljive postove o glazbi koje bih pročitao s užitkom. Odavno nisam vidio ni sralu u ovoj temi a i još par mi padaju na pamet. :-/



Citiraj:
Autor sodom Pregled postova
btw. zašto je nad procesor još uvjek u funkciji, što je sa onkyom ?
Mislim da je ovo dovoljno za izvuči zaključak.
Inače , nakon što se diglo malo prašine dobio sam na mjesec dana nekakav resiver na korištenje...
ALI taj resiver je nakon 2 dana završio nazad u kutiji jer je draga rekla da ona više nema živaca za....HM...

s obzirom da je stvar cca 6000kn bilo bi malo snobovski reči "komad govna" pa ču bit korektan i nastaviti s "za namještanje resivera da dobijemo sliku preko HDMIja".
Jebiga , nisu svi znalci


Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Fantasticno ...
Bio si mi puno draži kad si kritizirao nedostatak tipli


Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Odlicno bi mi pristajao Decortin kabinet u kuci posto sam dozivotni "uzivatelj" istoga
I tebi ide u životu :P
Koja nuspojava ti donosi najviše "uživancije"?

Zayebanciju nastranu , sigurno ti se gadi ko i svima ali ...
kad je čovjek prisiljen to trošit , alernative nema pa ja na to gledam kao na jedan ljepi poklon.......od Đavla
To je stvar koju istovremeno 'volim' isto koliko je god 'mrzim'.
Trebao bi rokat 100mg svako jutro ( to mi donosi previše užitka pa na svoju ruku pijem manje / trudim se bit umjeren ) pa sam zaista sposoban shvatit svačije razloge za omraženost ALI ...da nije toga , nebi bilo mojih (mene) zadnjih 15 god. Tako da sam iskreno zahvalan toj 'industriji' za nešto tako. Nažalost , prošle godine mi je baš krenilo u životu pa mi je napravljeni MR mozga rekao da imam neke 'pizdarije' u glavi.



Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Bravo. Baš sam s guštom odgledao cijeli proces izrade.
Znači, TI si taj koji je sve pogledao?

Zanimljivo je kad pogledaš kako se je finalni uradak ništa drugo nego par dasaka. Na neki način čovjek ne vjeruje dok ne pogleda korak po korak.

Prije neka 3 mjececa kad sam to zakeljio sam rekao da se radilo puno toga pa imam još stvari koje bi bile interesantne za vidjet. Ali mi nedostaje voljnog momenta. :-( Najlakše mi je upaliti film jer mi sve utone u pozadinu. ...iako , ima dana kad bi najradije da sam negdje na pustom otoku ..bez struje. Osim voljnog momenta čitam 20ak audio foruma pa nemam ni toliko vremena ... U biti ovo je jedini forum na kojem kuckam a obično ne kuckam ništa pametnog ni korisnog

Uglavnom , preko vikenda sam uhvatio malo volje i UPao 2 slikovnice...

EDIT: netko mi je dao hint da mi slikovnica nije kao prije. Biseri s fotobuketa su nešto mijenjali pa sad tim načinom očito ne vodi gdje treba. Help služba kaže da se svi korisnici automatski preusmjeravaju na novo sučelje koje nema punu funkcionalnost 'starog' . Da bi šljakalo kao prije čovjek , čovjek mora biti logiran.


ako se netko pitao što se desilo s BAMBIjem...bambi više nikad neče biti ono što je bio.





Nakon što se napravio taj preokret, pojavio se problem smještaja.
Instiktivno riješenje kao par kartonskih kutija mi se nije činilo kao nešto vrijedno tog produkta mojeg nadmočnog intelekta :P
Uglavnom , odlučio sam iskoristiti taj prostor za nešto korisno...a kako sam htio da bude višenamjensko ...da može poslužiti i za neku drugu namjenu / smještaj ,išao sam na malo konzerativniji dizajn

Nemam običaj stavljati ovakve stvari. Ne spadaju u eksperiment pa vjerovatno nisu zanimljivi / vjerovatno su dosadni za prolistati ali eto ....





Po običaju , savjeti i kritike dobrodošle.
Ako se nekome kojim čudom sviđa tako nešto / radio bi nešto slično , nek mi se slobodno ubrati na PM pa dam par naputaka u kontekstu 'obrade materijala'.
U svakoj slikovnici ima dovoljno slikica da bi se sve moglo bez problema korak po korak kopirati.
A kako me nije sram jer se nisam rodio pametan , ne cenzuriram zajebe poput ovog / ljepo se vidi što ne raditi. Čak i ovdje ima jedan zanimljivi zayeb jer mi je nedostajalo malo koncentracije. Znam da bi trebao naučiti koristiti se onim 'skečupom' ali nemam živaca za učiti nešto tako komplicirano pa stvari uvjek posložim složim u glavi a ta medoda je malo osjetljivija na zajebe
Uglavnom , htijedoh reče da , iako slike govore puno , ima stvari koje ne govore ..stvari na koje bi bilo dobro skrenuti pažnju i dati koji hint.


Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Napokon stigli Fountek driveri, odužilo se...

Uglavnom, ovo su cijene za one koji se nisu predbilježili (Imagine, za tebe vrijedi ona cijena za FR88EX, klokan057 je već preuzeo).

1. NeoCD1.0 ribbon visokotonac, 4kom na stanju, nova cijena 300kn/kom
http://www.madisoundspeakerstore.com...ibbon-tweeter/

2. NeoCD3.0 ribbon visokotonac, 4kom na stanju, nova cijena 450kn/kom
http://www.madisoundspeakerstore.com...-flange-black/

3. NeoX3.0 Black ribbon visokotonac, 4kom na stanju, nova cijena 700kn/kom
http://www.madisoundspeakerstore.com...ack-faceplate/

4. FE85 fullrange, 6kom na stanju, nova cijena 75kn/kom
http://www.madisoundspeakerstore.com...ne-full-range/

5. FR88 fullrange, 4kom na stanju, nova cijena 150kn/kom
http://fountek.net/products.asp?id=50

6. FR88EX fullrange, 10kom na stanju, nova cijena 220kn/kom
http://www.madisoundspeakerstore.com...-3-full-range/

7. FR89EX 8ohm fullrange, 2kom na stanju, nova cijena 300kn/kom
http://www.madisoundspeakerstore.com...l-range-8-ohm/

8. FR89EX 4ohm fullrange, 14kom na stanju, nova cijena 300kn/kom
http://www.madisoundspeakerstore.com...l-range-4-ohm/

9. FR135EX fullrange, 6kom na stanju, nova cijena 500kn/kom
http://www.madisoundspeakerstore.com...-5-full-range/

10. FW146 midbass, 4kom na stanju, nova cijena 250kn/kom
http://www.madisoundspeakerstore.com...m-cone-woofer/

11. FW168 midbass, 4 kom na stanju, nova cijena 300kn/kom
http://www.madisoundspeakerstore.com...m-cone-woofer/

12. MS88 set bassreflex monitori sa FR89EX + pojačalo, 2 seta na stanju, nova cijena 1000kn/set
http://www.soomal.com/doc/10100001635.htm

Novo zapakirano, Zg ili poštom.

Zaboravio te pitati zbog čega te razlike s cijenama. Sve je krešilo 50-100 kn ...A da spominjem ribone koji su otišli nebu pod oblake. Mislim razlika za X3.0 je skoro duplo. 400kn vs. 700kn za novu cijenu?

Svjestan sam toga da je u 4mjesecu (kad si se prvo javio) cijena Neodymiuma bila u naglom porastu ali nedugo poslje je isto tako krenula naglo nizbrdo tako da mi se ta situacije ne čini razlogom za toliko više cijene na kraju godine ?

Citiraj:
Autor w0lfram_ Pregled postova
Trenutno mi je komp spojen preko koaksijalnog kabela na pojačalo i to mi se baš sviđa pa bi volija da to tako ostane.
To češ vrlo teško dobiti s obzirom da i nema baš pojačala s takvim ulazima.

Citiraj:
Autor Don Pregled postova
Treba zamijeniti jedan FET na lijevom kanalu, desni kanal ima problem s masom. Promijeniti pastu na FET-ovima.
Eventualno ako još što primjetim kao hladni spoj ili sl.
Detaljno čišćenje od soli (bio je pred 10 godina neko vrijeme na brodu) i farbanje + sitotisak.
...i kako je završila ta avantura ?

Citiraj:
Autor Vjeko Pregled postova

...mrvicu je overkill imati 2x250W u 20 kvadrata
LOL , nebi da je to pegla ili fen.
Upališ i odmah " ajme 250w"

Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Na stranu klasična stereo pojačala i sve ovo što ste unazad 6-7 strana koliko vas čitam pričali Zanima me postoje li neka rješenja baš za aktivne sustave ili je DAC/interface maksimum. Pritom ništa ne modificirajući, ofc.
IMO , tu je najbolje ulošiti u DRC.


Citiraj:
Autor syss Pregled postova

snobovska klijentela želi brand, markicu, nakeljnicu i to je to, a mi sirotinja čitamo rivjuove i važemo da li je bolji dac od 1000kn ili 1200kn... hebiga to je tak.
Doli snobovi , DOLI!!!


Prije god. dana kupovao pola metra kabela i pitam čovika o kvadraturi a on krene prediku kako mi to nije važno jer ti kabeli što gledam ionako nevaljaju ništa ( šifra Profesor za one iz STa ). To je namjenjeno za ovu low buđet klijantelu. Mislim da nikad u životu nism s više gušta izvukao Marulića iz novčanika da platim račun od 10ak kuna

Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
Denon je sasvim solidan...nemoj nasjesti na one zagovarače pojačala za 2.0 ili 2.1 sistem koji "rade isto kao i 5.1 sistem"...

Koliko mi god bilo blesavo kad je nekome isto ili bolje kad nemaš centar jer ima stereo , ili kad sub nije važan jer ima samostoječe , to zaista poštujem ako dolazi od nekog tko je svjestan kako dobro to može funkcionirati.
Ne mora se svima sviđati svašta i nekad u "izbor" ulaze neki činbenici koji nemaju veze s hifom.
No problem je u tome što 99% ljudi kenja napamet bez imalo iskustva ili zaključke vuče s neadekvatnim usporedbama - tipa različiti razredi stereo sustava vs HT.
Ja osobno ne držim do ULFa jer ga ne mogu dobiti u tolikom intezitetu da bi mi mogao biti važan ali mi nikad nije palo na pamet nekom od te ekipe solit pamet kako to nema smisla. Mogu jedino reči ono što mogu iz iskustva.
Dobar centar je nezamjeniv za filmove kao i sub. A gledanje filmova bez subvufera je ku*ac od ofce.
Sve to kao i veliki ekran pridonosi doživljaju. Valjda zbog toga ljudi i idu u kino. Zbog doživljaja!
Znam da su pjesme "iste" kad se slušaju na plaži na tranzistoru kao i kad se slušaju na nekom dobrom sustavu ali ono što je različito je naš doživljaj.

Prije par mjececi me rođak pitao preporuku za dobar horor i nakon 2 dana mi kaže "koje sranje".
Ja ga pitam kad ga je uspio pogledati jer znam da ima posla a on meni da je to gledao na poslu preko mobitela na jutubu.



btw , ne traže sub samo "razarački filmovi" . Večina ljudi bi se iznenadila koliko mirnih filmova ili serija ima momenata koji traže sub a bez njega to je manjkavi doživljaj. Nažalost to iskustvo košta i ako se tu ne ulupa poprilični novac, kod nekih zahtjevnijih filmova taj sub izdahne na mrtvo...npr kod Kun Fu Pandinog 'skadoosh' , Kad Darla u Finding Nemo lupka po akvariju , a da ne govorim o Ratu svjetova i onoj sceni kad onaj tripod po prvi put izađe iz zemlje ili kad Hulka gađaju onim zvučnim topovima ili kad se ruči avion na početku flight of the phoenix.
Dobar sub ili više njih ljulja zidove , titra odječa i zrak u plučima te se puls osjeti kao jedan ogroman val zraka koji čovjek osječa na koži. Bez toga i npr. velikog ekrana Hulk ne djeluje kao mrcina od par tona a scena s avionom djeluje kao da su je snimili s RC maketom a onaj tripod iz ratova , ta sitacija kad se ljudi po prvi put susreču s vanzemaljskom silom i strojem od par desetaka tona koji ugazi na 10metara od Tom Cruza ...to meni puši na uvjerljivosti.

Mogao bi spomenuti hrpetinu sličnih scena ali i s spomenutim je dovoljna samo jedna scena / trenutak s malo višom glasnočom da netko razvali sebi subwufer pa ako sad netko ide tražiti te scene ...malo osječaja nebi škodilo

Citiraj:
Autor Maximir Pregled postova
.. u zvučnik bi ulozio 1k isto tako kasnije kroz par mjeseci u pojacalo 1k eur .
Kad pojačalo dođe na red slobodno se javi meni jer ne slušam toliko muziku ...

Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Dobra ponuda bez svake sumnje.......još ak mu kreneš s forama tipa stočni sajam - "pa svaki trgovac mora spustit cijenu bar malo", bit će puna šaka brade
IMO , fore stočnog sajma ne zvuči pametno prakticirati van stočnog sajma

Citiraj:
Autor Maximir Pregled postova
Njih mi je Bozo predlozio.
Svaka čast Boži ali da ti nešto ispričam pa shvati kako želiš.

Jednom otišao ja na razgovor za posao i sjebalo me na jednom vrlo važnom pitanju.
Žena me pitala što ču prvo ponuditi osobi koja uđe u trgovinu i ne zna što traži.
Ja bio naivan pa krenuo kako ču čovjeku pokušati prodati najskuplje...a žena mi se nasmijala i rekla da mu uvijek trebam ponuditi prvo ono što nikako ne ide.

Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
samo brzopotezno pitanje - mišljenje o NADu T742 ? stari ima trenutno lampaša, a trebaju nam digitalni optički ulazi i dts za filmove, a ovo se čini kao dobro rješenje i za muziku i za filmove, s time da bi onda lampaša izbacio iz priče. naravno ako mu se svidi zvuk s nada.
Ako stari ima izlaz , nek razmisli i o kakvom procu.



Imagine over & out.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 07.02.2013. u 14:12. Razlog: linkovi / slikovnica
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2013., 13:38   #6574
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,869
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
I tebi ide u životu :P
Koja nuspojava ti donosi najviše "uživancije"?

Zayebanciju nastranu , sigurno ti se gadi ko i svima ali ...
kad je čovjek prisiljen to trošit , alernative nema pa ja na to gledam kao na jedan ljepi poklon.......od Đavla
To je stvar koju istovremeno 'volim' isto koliko je god 'mrzim'.
Trebao bi rokat 100mg svako jutro ( to mi donosi previše užitka pa na svoju ruku pijem manje / trudim se bit umjeren ) pa sam zaista sposoban shvatit svačije razloge za omraženost ALI ...da nije toga , nebi bilo mojih (mene) zadnjih 15 god. Tako da sam iskreno zahvalan toj 'industriji' za nešto tako. Nažalost , prošle godine mi je baš krenilo u životu pa mi je napravljeni MR mozga rekao da imam neke 'pizdarije' u glavi.



Nuspojave ... opce prisutan "moon face", ali hvala Bogu ne tako izrazen kao kod nekih
Inace ... popasao sam reumatoidni artritis nakon operacije koljena, sportska ozljeda.
Kazu reakcija organizma na operaciju, sok s kojim se tkivo nije moglo nositi.
I dan danas ne mogu vjerovati sta me snaslo, zasto i kako. Nema logike, nije genetika, al eto lutrija! Od pune vrece pi*aka ja uhvatim za ku*ac.

Kad me ukoci ja ga shebem sa 50km bicikliranja. PA da vidimo ko je jaci

Ti si dobar 100mg, ja sam na 10mg + kojekakvi mix kokteli svega i svacega.

Doku je trebalo godinu dana da smixa dobitnu kombinaciju koja ce me drzati (ne)uk(ru)ocenog.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 04.02.2013. u 13:43.
Ziiky je online   Reply With Quote
Staro 04.02.2013., 21:23   #6575
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Evo, pogledao operativni zahvat na bambiju te dva glupa peseka.
Svaka čast na idejama, volji i znanju uloženom u projekte.
Ja osobno nikad ne bih obukao zvučnik u "krzno", al ako tebe veseli, ko sam ja da prigovaram.
I zamjerka na to što fotke nisu složene po redu.

Jedno pitanjce, čem služi ova konstrukcija od navojnih šipki na glodalici?
http://s58.beta.photobucket.com/user...l?sort=4&o=222
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2013., 01:40   #6576
john_tranzistor
Premium
Moj komp
 
john_tranzistor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 80
Pozdrav.
Koristim zvučnike phonic se207 u sobi veličine 3x2,5m. Izvor zvuka je komp.
Da li nuforce Icon2 može bez problema pogoniti ove zvučnike koje imam.
Hvala.

Zadnje izmijenjeno od: john_tranzistor. 05.02.2013. u 01:45.
john_tranzistor je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2013., 10:20   #6577
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ja osobno nikad ne bih obukao zvučnik u "krzno", al ako tebe veseli, ko sam ja da prigovaram.
A što da ti kažem , draga gledala meterijale za neku torbicu , ja zvrkao okolo i onda mi upalo u oko. Inače ovo je više kao 'pliš' nego 'krzno'. Bilo je i krzna ali nikako nisam mogao opravdati trošak od oko 300tinjak kn po metru za ovako nešto. Iovako me ta kutija došla na kraju oko 650kn. Rekao bi čovjek to je malo drveta ali ovo + ono - skupi se
Znat da nečeš vjerovati ali kad čovjek pogleda svojim okom a ne kroz objektiv preko tih loših slika , stvar je odlično sjela u prostor. U biti mi je bilo žao na to staviti centralni.


Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
I zamjerka na to što fotke nisu složene po redu.
Meni to pogotovo ide na živce jer im plačam 25 baksa godišnje za Pro acc. Koriostim taj servis za slikice od 2006g. i nikad nisam imao ikakvih zamjerki . sve do sad kad su išli raditi tu majmunariju s "upgrejdiranjem" . Nikako da shvatim zašto su išli popravljati nešto što je sasvim uredno i dobro funkcioniralo. Sad je to čisti izvor frustracije! Kao da su odlučili sve napravit privlačnijim onom tipu ljudi koji 24 sata dnevno bulje u hebeni fejsbuk...onim bredikulima šta po gradu nabadaju prstima po ekranima mobitela je moraju netom uslikano odmah uplodirat : Grrr
Objašnjenje help službe je da korisnici moraju bit logirani jer se inače svi automatski preusmjeravaju na novi beta "format" stranice u kojem nedostaju neke važne funkcije kao taj slajdšov a da stvar bude gora , ne zna se hoče li sve te funkcije biti uopče inkomponirane u novi 'sistem'.

Uglavnom , znaš kako je do sada izgledala slikovnica.
Mogao bi linkati i na mapu ali mi se čini bolje linkati na "vju as slajdšov" jer mi je neusporedivo bolje.

Kao što vidiš taj sistem i dalje funkcionira / slikice su poredane po redu tako da nisam ni primjetio da su slikovnice razjebane dok mi netko nije dao hint da se odlogiram i pogledam kako izgleda to izgleda.


EDIT: morao manualno posložiti hrpetinu slika po redu na novom sučelju. :-/
Sad bi trebalo nekako šljakat.






Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Jedno pitanjce, čem služi ova konstrukcija od navojnih šipki na glodalici?
Služi da je ne bacim.
Gledaj , glodalicu sam platio 200tinjak kuna. Do tad sam taj alat posuđivao od nekpog ali čovjeku krepala. Ulaganje u alat kojeg rijetko koristim mi nije imalo smisla.
E sad , to je bilo tako 2006 a nije baš stala u kutiji od tada
Dpo danas se raspalo sve što se moglo raspast. Čak je i motor prozujao / izašlo malo bijelog dima kad sam naišao na vijak
Uglavnom , kad mi se raspao onaj crni vrag za zaključati dubinu glodanja , i kad se komad MDFa pokazao kao ograničavajuče riješenje , kupio sam navojnu šipku da osposobim namještanje visine.

Znam da bi trebao kupiti novu prije nego me ova ubije ali nijedna mi se ne čini idealnom a ja ne volim davati novac za stvari s kojima nisam u potpunosti zadovoljan tako da još koristim tu "skalameriju"
Čovjek se snalazi s onim što ima / nema svatko toiko novaca za kupovinu stvari koje mu se ne sviđaju.


@Ziiky - odgovorim ti na PM.
Iovako bi me hifiči vjerovatno obisili jer sam od prekjučer ubacio drvenariju , HT , subvufer i filmove u temu


Da ne bude sve "oftopik" ... stvar šljaka u kombu s LTCom preko miniDSPa s 2 B&O ICE modula od 200w. S obzirom da se koristi kao produžetak centra - meni dosta
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 05.02.2013. u 12:36.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2013., 19:12   #6578
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Ma i ja imam neku lijevu glodalicu. Sve mi žao dat neku hrpicu novaca za nešto što koristim dosta rijetko. Vidio kod tebe pa sad moram malo proguglat da si složim i ono za kružnice radit. Nego, vidim da si stavio i nekakve alu vodilice u stolić za glodalicu, kak to funkcionira u praksi? Ono, što ide u te vodilice?
Složio sam si i ja stolić, sam ja učvrstim vodilicu od komada mediapana, onak zdravoseljački, sa stegama.

I kak dobit slideshow na photobucketu, se moram regat ili?
EDTI; vidim da je coming soon.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE

Zadnje izmijenjeno od: fanATIk. 05.02.2013. u 19:17.
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 00:16   #6579
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,492
Citiraj:
Autor john_tranzistor Pregled postova
Pozdrav.
Koristim zvučnike phonic se207 u sobi veličine 3x2,5m. Izvor zvuka je komp.
Da li nuforce Icon2 može bez problema pogoniti ove zvučnike koje imam.
Hvala.
Bude bez problema, OK osjetljivost, dovoljno snage...
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2013., 23:37   #6580
john_tranzistor
Premium
Moj komp
 
john_tranzistor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 80
Ok, hvala na odgovoru
john_tranzistor je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2013., 14:21   #6581
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ma i ja imam neku lijevu glodalicu. Sve mi žao dat neku hrpicu novaca za nešto što koristim dosta rijetko. Vidio kod tebe pa sad moram malo proguglat da si složim i ono za kružnice radit.
U potpunosti se slažem s tim pristupom ...iako iz iskustva - s kvalitetnijim alatom je lakše , i ugodnije raditi pa da sad moraš napraviti samo sitnicu a da ne govorim da je brže i o sačuvanim živcima. Tipa...kad imaš nešto napraviti , radiš to što treba a ne popravljaš alat jer se nešto raspalo ili čekaš jer sa stvar pregrijala.
Ovoj je otišao ležaj pa ga vrti lagano u ekcentar i uz to , nije potpuno okomita na površinu jer se iskrivilo naljeganje na bazu. Odvojiio sam par debljih komada aluminija za sklepet novu bazu. TIG varenje je komplicirano ali onaj Durafix čini kao odlična stvar za to izvesti u kučnoj radinosti.
No pošto sve to traži truda i i malo novaca za upitan rezultat , čini se lakše kupiti onu bošovu od 800 ili 1200kn što ču na kraju vjerovatno i napraviti jer vibracija koja 'ekcentriučna vrtnja stavlja na sama glodala je recept za geler Al ne vrtim ih na velikim okretajima. Obično se za MDF preporučavavali karbidna glodala al ja koristi obična zaista dugo vremena i nisam primjetio nekakvo tupilo. Možda da se s tim profesionalno bavim pa ih derem svaki dan ...
Što se tiče 'kružnica điga', obično to ljudi rade s debelim daskama što meni pobija samu bit jer se dosta gubi na dubini a meni dubine uvjek nedostaje. That's what she said Sad mi palo na pamet da bi danas mogao pogledat offis


Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Nego, vidim da si stavio i nekakve alu vodilice u stolić za glodalicu, kak to funkcionira u praksi? Ono, što ide u te vodilice?
Složio sam si i ja stolić, sam ja učvrstim vodilicu od komada mediapana, onak zdravoseljački, sa stegama.
Pa za vrijeme rada na ovom projektu u alu. vodilice nije išlo ništa jer bih učvrstio vodilicu od komada mediapana , onako zdravoseljački , s stegama

Namjenio sam ih za kliznik po čemu mogu šetati vodilicu. Seljačka metoda traži više gnajvaže nego što je realno potrebno. Znaš vjerovatno na što mislim. Trebaš se petljat s 2 stege a ako ne namještaš udaljenost po sredini , kad namjestiš razmak na jednom kraju onda se na drugom vjerovatno ne slaže pa namještaš opet. Tako da sam alu. vodilice namjenio da imam po nečem klizati vodilicu od medijapana / da mi bude uvjek okomita na stolič / da mi treba samo jedna stega.
Kad se okrene naopako ta mediapan vodilica izgleda ovako. Poprečne kanale sam namjenio za lakši sistem učvrščivanja vodilice. Ideja je bila da je lakše gurnuti 2 vijka s zaobljenom glavom s donje strane stola , stavit šajbu i zavrnuti onu miki maus / leptir maticu. U praksi to funkcionira malo komplicirano tako da koristim zdravoseljačku metodu.

Ručnu glodalicu preferiram koristitionako kako je ni namjenjena da se koristi. Gdje god mogu koristim je da je glodalo put dolje. Ruke me nekad ne slušaju pa me malo trta stol sistema. Uglavnom , nakom što sam se satrao ko blesav kad sam radio male kompjuterske zvučnike , rekao sam sebi "nikad više" i odlučio napraviti stolič za male sitne komade koje mi je nezgodno / koje ne mogu stegnuti jer su premali i 90 posto slučajeva ga koristim u kombinaciji s onim glodalima s balinjerom / kugličnim ležajem tako da mi i ne treba vodilica. Zbog toga je i napravljen s tom mini površinom i nije za neke velike stvari. Mislim , nije da se nemože kao što si vidio u slikovnici ali je komplicirano te ne volim....

Da se vratim na ono funkcioniranje u praksi...pošto se stolič koristi večinom za stvari koje ne traže vodilicu povremeno stavljanje iste je komplicirano. Uz to , kad par puta izvadiš onaj vijak koji se ukuca u medijapan , to ležište nije čvrsto kao što je čvrsto kao prvi put pa se treba pridržat da se ne razvrti a onda mi je lakše uzet stegu


Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
I kak dobit slideshow na photobucketu, se moram regat ili?
EDTI; vidim da je coming soon.
Kad malo promislim , nisam baš siguran...

Slideshow definitivno funkcionira i sada na starom sučelju. Uključujuči i hrpetinu drugih opcija. Ali za to treba biti ulogiran jer te inače preusmjeri na novi beta format sajta. Ja sam bio uključio opciju za klasični photobucket jer mi je novo izgledalo komplicirano. Za nove korisnike nisam siguran da uopče to nude kao opciju. A i ako nude , do kraja mjeseca se ukida podrška za prijašnji izgled sajta tako da ...

Do sada nikad nisam imao ikakvu zamjerku jer je 'servis' funkcionirao kao spada i nudio hrpetinu opcija. A sad osim što ne šljaka hrpetina toga što je uredno radilo na prijašnjem formatu , izgleda da trenutno ne šljaka ni ono što je napravljeno u 'klasičnom' sučelju. Kao npr. uredno poredane fotografije uplodirane na 'klasičnom sučelju' na novom sučelju iz nekog razloga sve ispremještalo.

Inače , iako slajdshov trenutno ne funkcionira , klikanje po strelicama na svaku sljedeču ( ili prijašnju fotografiju) nije ni toliko nepodnošljivo. Mogli su i gore kao potpuno ukinuti taj način gledanja fotografija.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2013., 14:21   #6582
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Zanimljivo rješenje za vodilicu, morat ću si nešto takvo napravit. Ja glodalo više koristim na stolu, pa zato.
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Obično se za MDF preporučavavali karbidna glodala al ja koristi obična zaista dugo vremena i nisam primjetio nekakvo tupilo. Možda da se s tim profesionalno bavim pa ih derem svaki dan ...
Vjerojatno je zato što ne radiš svaki dan s tim. Ja sam imao situaciju da sam trebao izbušit u nekoliko dana cca 600 rupa fi 35 mm u mediapanu debljine 38mm. Probao sa svojim svrdlom (glodalom) za bušilicu i odustao nakon par rupa pošto se počelo palit. Otišao kupit profesionalno, iskerširao skoro 400 kn, izbušio sve rupe i još se nije istupilo. Fascinantno za gledat kak ulazi ko u maslac, a znaš kak je MDF tvrd.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2013., 11:02   #6583
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
evo tak sam nekak ja to razmjestil
1 2
samo jos dac da stigne
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2013., 11:22   #6584
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
WTF? Ne kužim, to ti ovak stoji u sobi? Pa di staviš tipkovnicu? Il je to neki HTPC? I opet ne kužim zašto je komp na stolu...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2013., 12:15   #6585
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
kad za monitor koristis 40 incha onda ti ne treba tipkovnica na stolu vec jedno tri metra dalje, zakaj komp nebi bio na stolu, ti ga drzi na podu ak ti je tak zgodnije
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2013., 13:41   #6586
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Ajd dobro, ak se tebi sviđa kak to sve skupa izgleda, ko sam ja da prigovaram.
Inače, moj komp je dio stola.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 09:17   #6587
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Ajd dobro, ak se tebi sviđa kak to sve skupa izgleda, ko sam ja da prigovaram.
Inače, moj komp je dio stola.
a šta ak pukne noga od stola- jel onda ni komp nije u funkciji
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 10:05   #6588
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,986
Pa baci oko na moj potpis, noga od stola nemre puknut.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2013., 13:37   #6589
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova

Zaboravio te pitati zbog čega te razlike s cijenama. Sve je krešilo 50-100 kn ...A da spominjem ribone koji su otišli nebu pod oblake. Mislim razlika za X3.0 je skoro duplo. 400kn vs. 700kn za novu cijenu?

Svjestan sam toga da je u 4mjesecu (kad si se prvo javio) cijena Neodymiuma bila u naglom porastu ali nedugo poslje je isto tako krenula naglo nizbrdo tako da mi se ta situacije ne čini razlogom za toliko više cijene na kraju godine ?



To češ vrlo teško dobiti s obzirom da i nema baš pojačala s takvim ulazima.



...i kako je završila ta avantura ?
Sad sam tek vidio pitanje, nisam na forumu tako često više, što zbog poslovnih aktivnosti, što zbog činjenice sa svaki slobodni trenutak uglavnom koristim za svoj, zasad najveći, diy projekt, uređenje stana tuto kompleto u vlastitom aranžmanu. Tak da sam i knaufer, i električar, i vodoinstalater, i keramičar, i zidar i ostalo, all in one.
Plaćen sam slabo, al mi draga da da trošim novce na alat koji inače nebih posjedovao, pa onaj Mr hobyde u meni cvjeta

Nego, glede Fountek projekta... Tu na forumu je postan cjenik "kakve su cijene trebale biti", u nabavi, sa troškovima prijevoza itd. Međutua, kako život piše smješne zaplete i tragične rasplete, robu sam uspio dobiti tek nakon više mjeseci, po gotovo duplim cijenama. Onima koji su rezervirali drivere unaprijed, isporučio sam drivere sa povelikim gubitcima na istim, a manji ostatak drivera koje sam naručio kao višak, sam stavio u prodaju ponešto ispod dućanskih cijena vani, sa ciljem da donekle saniram gubitke. Uglavnom je sve na kraju dobro prošlo, većina je prodana, ostalo je svega par drivera koje planiram ostaviti sebi, gubitak nažalost nije u potpunosti saniran, ali neka ga. Najvše mi je žao što sam zbog sanacije bio prisiljen prodati i neke skuplje drivere koje sam u biti naručio sebi, no, što je tu je.

__________________
“One morning I shot an elephant in my pajamas. How he got into my pajamas I'll never know.”
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2013., 16:52   #6590
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Kako vam se čini ovaj DAC?

http://www.whathifi.com/news/meridia...-headphone-amp

Tražim neku alternativu za stari soundblaster.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2013., 17:09   #6591
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
nekak mi se čini na temelju malenog iskustva da ti svi for-headphones dacovi daju jednu priču sa sluškama, a drugu na sistemu... ne velim da je sad nužno tako i sa meridijanom, ali eto to je neka moja brija

pogledaj micromegu sa ovim come-back modelom... pričao sam baš neki dan sa vlasnikom jedne i veli da je za te pare jako zadovoljan.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2013., 22:46   #6592
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,312
Thx Sisa, jel mislis na MyDac?

http://www.whathifi.com/news/high-en...ance-not-china

Razmotrit cu opcije, stize mi preko bare pa mogu prosiriti izbor.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2013., 09:27   #6593
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
jep, to je taj đavo.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2013., 11:22   #6594
Toxy
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Meni stvarno nije jasno koja se frka stvorila oke te Micromege. Moram odmah reći da je nisam isprobao, ali onako evo mojih razmišljanja. Cijena je kolko tolko OK, ali kućište je od plastike, a što je najbolje još su i u jednom od testova napisali da to pridonosi zvučnom poboljšanju. Ima switchersko napajanje samo kaj je direktno na pločici, a ne na utikaču. Meni ti svi DAC-ovi u tom cjenovnom rangu zvuče tu negdje. Imao ih dva doma (još jednan je ostao) čak i skuplja od Micromege pa nisam ono van sebe. Sada sam odlučio da ako budem neki idući kupovao da mora imati bar dva trafića za analognu i digitalnu sekciju, a takvima ide cijene nebu pod oblake tako da će i zvučna kartica biti dovoljna sve mi se čini....
Toxy je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2013., 11:36   #6595
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
spomenuo sam njega jerbo sam baš neki dan pričao sa vlasnikom koji je zamijenio prilično dobar plejer za taj dac pa eto više je to rekla-kazala, ali se slažem da za te pare nema sad nekih revolucija.

štoviše da sad imam 2-3k za izvor uzeo bi neki sekondhend plejer jerbo su im cijene smiješne.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2013., 11:39   #6596
Toxy
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Da cijene stvarno dobrim CD playerima su sada stvarno smiješne i ovo što si predložio je po meni jako dobra ideja...
Toxy je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2013., 20:24   #6597
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Sto se tice gornjeg Meridiana, skeptican sam u pogledu mogucnosti 3,5 mm linijskog izlaza, pa makar u pitanju i bio " pure Meridian DNA"....isti izlaz ima i novi Audioquestov Dac, pa ne znam je li u pitanju moda, muljavina ili smo stvarno bili kolektivno prevareni sve ovo vrijeme dok su proizvodaci forsirali kvalitetne rca ili balansirane izlaze kao neizostavan faktor svake prave hifi komponente.
Do nedavno 3,5 mm nije dolazio u obzir ni na malo kvalitetnijim sluskama, a sad je kao adekvatan za komponentu od 250 funti.....
Inace vjerujem u "Meridian DNA" - nabavio sam 506.20 i stvarno je najbolji izvor koji sam imao do sada (ukljucivo i gramofon), ali bas ovo nemrem progutat.....na sluske sigurno da, recimo uz neki fancy Mac, ali u pojacalo pa zvucnike preko onog y- kabla....
Ne znam, mozda robujem predrasudama, nadam se da ce neko probat pa javit kak fercera
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 12:21   #6598
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
ipak si ga pazario

kolko keša?

pričao sam već o onom super nahvaljenom calyx coffe... na sennicama hd650 stvarno zvuči odlično, no spojiš rca na pojačalo i to je jedan odvratan pumpajući bas uređaj, provjereno na 5 plejera, 2 konfe i 2 sistema.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 21:24   #6599
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ipak si ga pazario

kolko keša?

pričao sam već o onom super nahvaljenom calyx coffe... na sennicama hd650 stvarno zvuči odlično, no spojiš rca na pojačalo i to je jedan odvratan pumpajući bas uređaj, provjereno na 5 plejera, 2 konfe i 2 sistema.
Pokakilo me u nekim konbinacijama uglavnom, cak nisam ni morao zeni polagat racune, tak da upisujem pod "bezbolno".

Ja nekak i imam vjeru u racunalo kao izvor, al jos cu pricekat dosta dugo dok uistinu jedno i prikljucim. Do onog trenutka kad dostignuta faza specijaliziranog rjesenja za audio - a tu u prvom redu mislim na upravljanje glazbenom bibliotekom koju nude vrhunski proizvodaci, bas Meridian naprimjer - cijenom spusti na meni primjerenu razinu.

Dobru perspektivu pruzaju monitori s touchscreenom ili all-in-one racunala, ili neki tablet prilagoden samo za browsanje po flacovima.
Mozda da netko slozi linux distribuciju sa velikim "win8" kontrolama za touch screen, svim driverima i softwareom i pridruzenim appom za android, i to lijepo upakira i izdistribuira "for idiots", ili cak izbrendira kao sustav sa pripadajucim DACom.

To bi se onda lijepo uklopilo u filozofiju komponenti posvecenih samo slusanju glazbe. Svi oni koji su kupili gramofon ili cd player sigurno su spremni na to da racunalo obavlja samo jednu funkciju ali bez kompromisa, bez obzira sto svi znamo da moze kuhat kavu i vrtit porn.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2013., 21:53   #6600
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,805
pa dobro te i pokakilo drugar

kužim te skroz za comp audio i ja sam takvog mišljenja + volim stavljat cedeje u plejer

btw. prošlu subotu konzumirao - http://tooloud.co/o-autoru/wilson-audio-sophia-3-009/

kak zvuči? baš tak kak ti slinica curi dok čitaš komponente
syss je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na