Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2023., 23:44   #121
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
Citiraj:
Autor Aedan Pregled postova
ne kužim zašto se ide na takve govnarije, a ne na kvalitetan remake
ti pričaš ko da je Valve radio ovo, a ne neki moder
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 23.02.2023., 08:11   #122
Aedan
Registered User
Moj komp
 
Aedan's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2023
Lokacija: Osijek
Postovi: 73
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ti pričaš ko da je Valve radio ovo, a ne neki moder
to sam i mislio, odmah sam povezao s Portalom, znači nije Valve, sry
Aedan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2023., 10:46   #123
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Neke scene izgledaju bolje, no recimo ono na 1:05 vani je katastrofa, nebo čudne boje i stijene precrvene. Ona scena prije unutar zgrade a na vrhu krova lightbox isto li-la. Bilo bi zgodno da se sunce pomiče i mijenja kut upada zraka.
Inače ti nivoi na otvorenom u half-lifeu su mi uvijek bili fora, zbog tog kontrasta kad se makneš iz klaustrofobičnih hodnika baze, odlično us to odradili da i to postoji
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2023., 11:21   #124
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Ja je upravo igram i super mi izgleda. Totalno drugačije iskustvo. Kao i s Quake 2 RTX i Portalom, nekome će se svidjeti, nekome ne.
Puno je mračnija, na početku put do odjela ima djelovala koji su mrkli mrak, a nemaš još svjetiljku. Totalno drugačije iskustvo. Teksture nisu dirane, samo svjetlost je dodana. Meni je kao da igram novu igru i to je ono što volim. Odigrati staru igru, a da djeluje drugačije i svježe.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2023., 11:23   #125
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
jedino su ove dve igre pretpostavljam službeno izdane sa RTX od strane developera, a ovo je mod, sigurno nije ista razina kvalitete
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 23.02.2023., 11:42   #126
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Prosudi sam, besplatno je https://github.com/sultim-t/xash-rt/releases
Njegove RT modove anilizira Digital Foundry, evo za Quake koga zanima https://www.youtube.com/watch?v=IhhLcZQ2zD0
Uz HL i Quake napravio je još Serious Sam i Doom 1.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2023., 19:50   #127
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Citiraj:
Autor Aedan Pregled postova
ne kužim zašto se ide na takve govnarije, a ne na kvalitetan remake pogotovo sad po uzoru na Dead Space koji je odlično odrađen posao. Treba se ići na remake jedinice i dvojke i na treći dio. Pa to bi se prodavalo ko vruće kifle
Remake 1nice imas
https://store.steampowered.com/app/362890/Black_Mesa/
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2023., 19:57   #128
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
nije to remake, eventualno remaster, i to 3rd party opet, ne ofišl

remake bi bio da je u današnjem suvremenom enginu, da izgleda ko Alyx reimo, odrađeno od strane valvea
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 23.02.2023., 20:14   #129
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Prvih 15 minuta https://www.youtube.com/watch?v=c8gl705Jr6U
Izgleda fenomenalno! Bravo za Sultima, napravio je nevjerovatan posao. Kako samo osvjetljenje promjeni igru. Ovo je pravi remaster Half Life-a. Čovjek pokazuje ostatku develeperskog svijeta kako se radi pravi remaster.
Pošto sam prije par mjeseci završio Black Mesu i bila mi je super, no ovo mi je još bolje.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2023., 08:38   #130
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
jedino su ove dve igre pretpostavljam službeno izdane sa RTX od strane developera, a ovo je mod, sigurno nije ista razina kvalitete
Nisu obe, q2rtx je isto radio modder, pa su ga nV odlučili suportat ili tako neš zbog odlične reklame.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2023., 08:58   #131
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Nisu obe, q2rtx je isto radio modder, pa su ga nV odlučili suportat ili tako neš zbog odlične reklame.
Ovaj mod je vrhunski, kao da ga je radila nvidija. Preporuka svima koje zanima RTX. Odigrao sam sve njegove RTX modove i ovaj je definitivno najbolji.
Ne vidim razliku između ovog i službenih RTX modova kao što su Portal i Quake 2.
Disco, si odigrao Dark Forces? Izašla je verzija 1.0 i dalje. TFE se razvija brzinom munje. Samo za mene je šteta što autor ne podržava Reshade. Možda u budućnosti implementira Ray tracing, to bi bilo super.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2023., 10:47   #132
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Završio sam. Fenomenalno izgleda od početka do kraja. Xen izgleda odlično. S ovim modom Half Life 1 mi je bolji od Black Mese.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2023., 11:00   #133
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Završio sam. Fenomenalno izgleda od početka do kraja. Xen izgleda odlično. S ovim modom Half Life 1 mi je bolji od Black Mese.

opet Xen??

nebi fasla..

kao onaj dio u Crysisu 1 kad "lebdiš" u nečemu...ili Hell dio u Doom 3 ili "only you" u FC 5 - totalno nepotrebno
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2023., 12:06   #134
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Ovaj mod je vrhunski, kao da ga je radila nvidija. Preporuka svima koje zanima RTX. Odigrao sam sve njegove RTX modove i ovaj je definitivno najbolji.
Ne vidim razliku između ovog i službenih RTX modova kao što su Portal i Quake 2.
Disco, si odigrao Dark Forces? Izašla je verzija 1.0 i dalje. TFE se razvija brzinom munje. Samo za mene je šteta što autor ne podržava Reshade. Možda u budućnosti implementira Ray tracing, to bi bilo super.

Nisam još na tom engineu, ali budem sigurno. Pratim ga stalno, sada se baš ful ubrzao i radi na Linux verziji. S nestrpljenjem čekam Outlaws dio jer to čudo nikada nisam igrao.

Relativno nedavno sam odigrao na DarkXL i tamo je u početku sve izgledalo super, ali kako sam išao dalje sam vidio sve više glitcheva, ne grafičkih nego krivog ponašanja neprijatelja i slično. Odigrao sam ju do kraja u tom stanju.

Ovo nedavno je pred nekih godinu i kusur.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2023., 12:06   #135
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Meni iskreno u Crysisu je sve bilo top, pogotovo dio u njihovom brodu, uletio sam na level bez municije, bolji survival horor od bilo čeg drugog na tržištu.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2023., 13:46   #136
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
opet Xen??

nebi fasla..

kao onaj dio u Crysisu 1 kad "lebdiš" u nečemu...ili Hell dio u Doom 3 ili "only you" u FC 5 - totalno nepotrebno
Xen u Half Life-u 1 je kratak, nekih pola sata. 4 staze i glavni. U Black Mesi je skoro pola igre. Meni je Xen u Black Mesi bio naporan, a u orginalu mi je taman. Još s RT izgleda super. Ovdje možeš pogledati kako izgleda, imaš djelove svih cetri staza i glavnog na kraju.
https://www.youtube.com/watch?v=IfXO44L-DqI
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2023., 13:54   #137
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Nisam još na tom engineu, ali budem sigurno. Pratim ga stalno, sada se baš ful ubrzao i radi na Linux verziji. S nestrpljenjem čekam Outlaws dio jer to čudo nikada nisam igrao.

Relativno nedavno sam odigrao na DarkXL i tamo je u početku sve izgledalo super, ali kako sam išao dalje sam vidio sve više glitcheva, ne grafičkih nego krivog ponašanja neprijatelja i slično. Odigrao sam ju do kraja u tom stanju.

Ovo nedavno je pred nekih godinu i kusur.
Outlaws je meni odličan. Ja sam odigrao prije godinu, dvije. Možeš ga napraviti da radi i da izgleda ok. Ja sam čak stavio reshade na njega i uspio dobiti depth buffer. Tako da ako ga želiš igrati, možeš i danas.
TFE me je ohladio kad mi je autor rekao da nema u planu napraviti da u Reshadeu radi depth buffer. Meni je fora te igre koje sam odigrao odavno promjeniti da mi izgledaju drugačije pri ponovnom igranju tako da čekam da stavi ray tracing efekte na Dark Forces, ako se odluči za to.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2023., 16:47   #138
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,434
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Outlaws je meni odličan. Ja sam odigrao prije godinu, dvije. Možeš ga napraviti da radi i da izgleda ok. Ja sam čak stavio reshade na njega i uspio dobiti depth buffer. Tako da ako ga želiš igrati, možeš i danas.
TFE me je ohladio kad mi je autor rekao da nema u planu napraviti da u Reshadeu radi depth buffer. Meni je fora te igre koje sam odigrao odavno promjeniti da mi izgledaju drugačije pri ponovnom igranju tako da čekam da stavi ray tracing efekte na Dark Forces, ako se odluči za to.
A ja sam više za QOL popravke tipa WASD+pacov, widescreen, popravljeni HUD, 60 FPS, pokretanje na Win10 bez bilo kakvih virtualki i emulatora. I naravno upscale na više rezolucije, ostale mi nije baš bitno tj da ti budem iskren taj reshade i njegovi efekti mi se i ne sviđaju.

Eno onaj novi engine za Diablo 1(devlituionX) ima čak i HR prijevod cijele igre.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2023., 17:33   #139
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
A ja sam više za QOL popravke tipa WASD+pacov, widescreen, popravljeni HUD, 60 FPS, pokretanje na Win10 bez bilo kakvih virtualki i emulatora. I naravno upscale na više rezolucije, ostale mi nije baš bitno tj da ti budem iskren taj reshade i njegovi efekti mi se i ne sviđaju.

Eno onaj novi engine za Diablo 1(devlituionX) ima čak i HR prijevod cijele igre.
Potaknuo si me da instaliram Outlaws s GOG-a. Stavio sam DgVoodoo. Rezolucija 1440p, radi bez problema.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2023., 21:00   #140
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
Ima li možda netko iskustva s Linuxom/protonom i raznim modovima koji ovise od d3d*.dll fajlovima? Koliko ja razumijem, proton ignorira sve zamjenske librarije i koristi vlastitu implementaciju funkcija koje su sadržane u njima.

Malo se zezam sa Max Payne + "MP1-Fixpack" i radi solidno (što se tiče tekstura), međutim sve pizdarije koje ovise o d3d*.dll su ignorirane.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2023., 22:40   #141
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Ima li možda netko iskustva s Linuxom/protonom i raznim modovima koji ovise od d3d*.dll fajlovima? Koliko ja razumijem, proton ignorira sve zamjenske librarije i koristi vlastitu implementaciju funkcija koje su sadržane u njima.

Malo se zezam sa Max Payne + "MP1-Fixpack" i radi solidno (što se tiče tekstura), međutim sve pizdarije koje ovise o d3d*.dll su ignorirane.
Probaj na Reshedovom forumu ili discordu.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 20:49   #142
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
Ma gdje god da pitam za gaming na linuxu ekipa se čudi kao da pitam je li tko vidio onu žensku s tri sise iz Total recall
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 22:04   #143
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Ma gdje god da pitam za gaming na linuxu ekipa se čudi kao da pitam je li tko vidio onu žensku s tri sise iz Total recall

Ja sam na windowsima tako da ti ne mogu pomoći.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2023., 03:58   #144
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 251
Jel moguće igrat s tim novim osvjetljenjem (fiksnim) sa običnim starim grafuljama, znači da nije to rtx dinamičko?
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2023., 08:31   #145
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor Miki9 Pregled postova
Jel moguće igrat s tim novim osvjetljenjem (fiksnim) sa običnim starim grafuljama, znači da nije to rtx dinamičko?
Da, Reshade i RTGI shader radi sa bilo kojom grafom bila ona GTX ili RTX, samo treba biti dovoljne jačine. Ja sam s 5700xt bez problema radio s RT shaderom. No što je jača grafa to bolje.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2023., 08:36   #146
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Half-Life: Field Intensity xash3d-fwgs-0.20 Reshade RAY TRACING GI
https://www.youtube.com/watch?v=xCael_I3xH4
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2023., 19:01   #147
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Dead Space (2008) FPS mod Reshade RAY TRACING GI
https://www.youtube.com/watch?v=NqPeNUK5lEw
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2023., 08:15   #148
atjeroid
dežurno smetalo
Moj komp
 
atjeroid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 286
Citiraj:
Autor Aedan Pregled postova
ne kužim zašto se ide na takve govnarije, a ne na kvalitetan remake pogotovo sad po uzoru na Dead Space koji je odlično odrađen posao. Treba se ići na remake jedinice i dvojke i na treći dio. Pa to bi se prodavalo ko vruće kifle
Koji će vrag Half-lifeu remaster, kada je Valve podržao Black Mesa projekt?
Zapravo uopće ne kužim cijelu tu pomanu za remasterima? Nisu u stanju složiti ok igru, pa samo postojeću slože u novi engine? Gluposti...
atjeroid je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2023., 15:53   #149
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Warhammer 40,000 Space Marine - Anniversary Edition FPS MOD Reshade RAY TRACING GI
https://www.youtube.com/watch?v=5NVzj_rePWg
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2023., 21:43   #150
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
Citiraj:
Autor atjeroid Pregled postova
Zapravo uopće ne kužim cijelu tu pomanu za remasterima? Nisu u stanju složiti ok igru, pa samo postojeću slože u novi engine? Gluposti...
To ti je posljedica generacija ponavljača koje su došle na red da developaju
mkey je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na