Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.08.2023., 12:01   #1861
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Za sada nude najviše u Hrvatskoj, 2/2, ali najavili su da će u budućnosti u ponudi imati i veće brzine. Ako se ne varam, prije par mjeseci je i A1 najavio da kreće u izgradnju 10 Gb/s mreže. Zato valjda brzina 2/1 nigdje nije ni dostupna, još nisu ni počeli.
Na drugom forumu, ljudi objavljuju da dobivaju ponude za produzenje ugovora sa brzinom od 2/1 Gb/s


Znaci da su poceli u pojedinim kvartovima...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 12:44   #1862
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Na drugom forumu, ljudi objavljuju da dobivaju ponude za produzenje ugovora sa brzinom od 2/1 Gb/s


Znaci da su poceli u pojedinim kvartovima...
Meni isto uredno nude 2Gb/s, ali samo da ih plaćam jer još ne mogu isporučiti tu brzinu... Neće ni moći prije iduće godine barem kod mene. Sprdačina... Pisao sam više o tom u drugoj temi (A1 indexna klauzula).
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 13:19   #1863
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Na drugom forumu, ljudi objavljuju da dobivaju ponude za produzenje ugovora sa brzinom od 2/1 Gb/s


Znaci da su poceli u pojedinim kvartovima...
Na kojem forumu?
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 13:28   #1864
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Na kojem forumu?
Bug, pretpostavljam
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 13:53   #1865
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Na kojem forumu?
forum.hr
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2023., 17:12   #1866
dxer
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Ja bi trenutno bio zadovoljan da mi uredno isporuče uslugu koju sam mislio da ću imati.
Nakon što sam bio 8 dana bez interneta jer je optika na stuput bila prekinuta, sada novi problemi.
Još prije neki dan skužim da nešto ne štima sa odazivom i skužim da je ping oko 100 ms, a brzina nekih 15 Mbps (od 1 Gbps). I zanimljivo baš u isto vrijeme me zove lik iz A1 tehničke podrške da zatvori nalog za onaj prekid usluge, a ja mu kažem da imam novi problem.
Jučer navečer se stabiliziralo na 1 ms, a brzina išla do nekih 900/450.
sada upravo opet problemi i ping je opet oko 100 ms, a brzina trenutno 500/200, što znači da stalno varira.

Toliko sam se veselio toj optici jer sma mislio da to ili radi ili ne radi, a sada na kraju vidim stalno problemi. Ne kužim što se to sada događa i čekam da se netko javi iz A1 supporta.

Samo da napomenem da kada su priključili išlo je 950/500.
Ustvari ne razumijem zašto uopće kod optike stavljaju klauzulu da brzina može biti 750 do 1Gbps, mislio sam da su takve stvari samo na bakru.
dxer je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2023., 12:35   #1867
rocka11
Premium
 
Datum registracije: Mar 2020
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 27
Citiraj:
Autor dxer Pregled postova
Ja bi trenutno bio zadovoljan da mi uredno isporuče uslugu koju sam mislio da ću imati.
Nakon što sam bio 8 dana bez interneta jer je optika na stuput bila prekinuta, sada novi problemi.
Još prije neki dan skužim da nešto ne štima sa odazivom i skužim da je ping oko 100 ms, a brzina nekih 15 Mbps (od 1 Gbps). I zanimljivo baš u isto vrijeme me zove lik iz A1 tehničke podrške da zatvori nalog za onaj prekid usluge, a ja mu kažem da imam novi problem.
Jučer navečer se stabiliziralo na 1 ms, a brzina išla do nekih 900/450.
sada upravo opet problemi i ping je opet oko 100 ms, a brzina trenutno 500/200, što znači da stalno varira.

Toliko sam se veselio toj optici jer sma mislio da to ili radi ili ne radi, a sada na kraju vidim stalno problemi. Ne kužim što se to sada događa i čekam da se netko javi iz A1 supporta.

Samo da napomenem da kada su priključili išlo je 950/500.
Ustvari ne razumijem zašto uopće kod optike stavljaju klauzulu da brzina može biti 750 do 1Gbps, mislio sam da su takve stvari samo na bakru.
Hajd se meni javi na privatno pa pitam kolege gdje je zapelo i što možemo napraviti
rocka11 je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2023., 14:51   #1868
dxer
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Citiraj:
Autor rocka11 Pregled postova
Hajd se meni javi na privatno pa pitam kolege gdje je zapelo i što možemo napraviti
U međuvremenu mi bili javili da je problem sa pingom i brzinom bio i kod drugih.
koliko vidim sada je par dana stabilno. Ako zatreba , javim se, hvala.
dxer je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 12:06   #1869
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Zanimljiv copy/paste odgovor koji A1 svima piše tko se žali da ima 1Gbps i sad mora na 300Mbps (ako želi na nove pakete iz nekog razloga) jer mu 2Gbps nije dostupno. Možda je to zaista potreban neki mali update da svi koji imaju trenutno optiku - mogu dobiti 2Gbps. Osoba dole naravno ne zna moju lokaciju da je mogla znati da će uskoro biti dostupno kod mene..

Citiraj:
Konstantno radimo na nadogradnji naše mreže te će uskoro i na tvojoj lokaciji biti dostupan internet brzine 2 Gbit/s. Slobodno se javi za koji mjesec u inbox za provjeru.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 12:49   #1870
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Da bi imao 2Gbps doslovno moraš imati svoj OLT port a ne biti na splitteru što ne vidim kako misle izvesti bez žestoke investicije.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 13:07   #1871
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,250
Citiraj:
Autor robimarko-bug Pregled postova
Da bi imao 2Gbps doslovno moraš imati svoj OLT port a ne biti na splitteru što ne vidim kako misle izvesti bez žestoke investicije.
Jesi ti siguran? Pa sad je ekipa na 1:8 splitterima ili vise i 2.5/1.25 optika u ruterima na gpon obicnom je max. Za 10G ide onaj xsgpon ili kak se zove?
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 14:14   #1872
votkavisnja
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Možda je već bilo spomena a da li se zna koji router dolazi za tu GIGA opciju (2Gbps). Ja kao postojeći korisnik na FTC hybrid mreži (koaksijalac u zgradi, a negdje vani optika) na sada paketu 1Gbps i Fritz 6660 modemu baš ga i ne bi mijenjao iskreno. Niti u jednoj opciji - spuštanja brzine na 300Mbps ili eventulanog dizanja na 2Gbps (prema online provjeri dostupnosti stoji da može ići ta nova veća brzina).
votkavisnja je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 14:27   #1873
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor votkavisnja Pregled postova
Možda je već bilo spomena a da li se zna koji router dolazi za tu GIGA opciju (2Gbps). Ja kao postojeći korisnik na FTC hybrid mreži (koaksijalac u zgradi, a negdje vani optika) na sada paketu 1Gbps i Fritz 6660 modemu baš ga i ne bi mijenjao iskreno. Niti u jednoj opciji - spuštanja brzine na 300Mbps ili eventulanog dizanja na 2Gbps (prema online provjeri dostupnosti stoji da može ići ta nova veća brzina).
Ostaje ti taj Fritz pretpostavljam na kabelu jer on ima 2,5Gbit port kroz koji ti može potegnuti tu brzinu...

Optika - dolazi neki kombo uređaj ako sam ekipu skužio (router+mesh), "premium" oprema
the chosen one je online   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 14:31   #1874
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Ostaje ti taj Fritz pretpostavljam na kabelu jer on ima 2,5Gbit port kroz koji ti može potegnuti tu brzinu...

Optika - dolazi neki kombo uređaj ako sam ekipu skužio (router+mesh), "premium" oprema
Taj Fritz ima 1*2.5Gbit i 4*1Gbit LAN tako da ako dobije 2Gbit brzinu kroz 2.5Gbit port moci ce je samo prkeo Wifia korisitit (donekle zavisno od uređaja) jer sve ostalo je 1Gbit tako da mislim da nece valjat tj. treba se mjenjati ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 14:47   #1875
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 618
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Taj Fritz ima 1*2.5Gbit i 4*1Gbit LAN tako da ako dobije 2Gbit brzinu kroz 2.5Gbit port moci ce je samo prkeo Wifia korisitit (donekle zavisno od uređaja) jer sve ostalo je 1Gbit tako da mislim da nece valjat tj. treba se mjenjati ?
Jel si pogledao specifikacije tog routera?
Na sebi ima ulaz za kabel kroz koji mu dolazi internet, znači njemu je WAN port za kabelski internet u njemu, a taj 2.5Gbit LAN port je free i ne koristi se kao WAN nego klasičan LAN port.
the chosen one je online   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 15:02   #1876
dxer
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 227
Zanimljivo da nama kojima su nedavno uveli optiku (2 mjeseca), također nije dostupno tih 2 Gbps.
Znali su da će to nuditi uskoro i tu gdje je sada išla potpuno nova instalacija nisu pripremili za tu opciju.
dxer je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2023., 15:41   #1877
votkavisnja
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Ako gledamo specke Fritza 6660 onda stoji:


"
Breathtaking speed

The powerful DOCSIS 3.1 cable modem offers up to 6 Gbit/s downstream speed and is backward compatible with EuroDOCSIS 3.0. Fast Wi-Fi 6 enables wireless internet access for all your multimedia devices, while Multi-User MIMO provides for top data transmission rates even when multiple devices are in use at the same time. A 2.5 gigabit LAN port, four 1 gigabit LAN ports and a powerful telephone system with a whole range of features round things off.

"
a Wi-fi 6 ide do max 2400Mbit/s.



A ništa budemo vidjeli šta sutra donosi
votkavisnja je offline   Reply With Quote