Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.08.2022., 09:14   #62491
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Sad cu otvoriti can of worms potencijalno, ali me svaki put zacudi kad ekipa nadoplati za kozu u autu jer je koza tako super etc, premium osjecaj za sjest etc... i onda na sjedala navuce najjeftinije pevec navlake kako bi ocuvali kozu...

Sto se peugeota 3008 tice, slazem se sa svime sto je coconut napisao. Otvori za ventilaciju su najgluplja stvar koju sam dugo u autu vidio, volan mi daje osjecaj kao da sjedim ispred TV-a i igram xbox, a kolicina stvari koja se moze samo na touch podesiti izaziva mucninu. Sjedala su na prvu wow i kao, pasem u njih kao da su radjena za mene i super comfy su, al me vec nakon sat i pol-dva boli guzica od njih (jedini auto u kojem mi se to desilo).

Nakrcan full opremom se cini kao dosta cool auto i nudi stvarno sve i svasta, al neznam... probaj ga dobit na jedan dan i odradi neki mini roadtrip u njemu.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 09:15   #62492
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor goran1985 Pregled postova
Ja sam se uvijek čudio onima koji ciljano kupe smeđu kožu. Zanimljivo, dok sam gledao oglase (a uvjet mi je imati kožu ili barem djelomičnu) uvijek bi takvi bili 10% jeftiniji od onih sa crnom.
Vjerojatno ne bih ni ja da sam konfigurirao novi auto. Ali kad kupuješ polovni, nemaš previše opcija. Ili je dealbreaker ili kompromis ili feature. Auto ima sve što sam od opreme tražio + hrpa toga što mi nije bilo bitno, ali se ispostavilo da je fora.

Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Sad cu otvoriti can of worms potencijalno, ali me svaki put zacudi kad ekipa nadoplati za kozu u autu jer je koza tako super etc, premium osjecaj za sjest etc... i onda na sjedala navuce najjeftinije pevec navlake kako bi ocuvali kozu...
Ma premium k za sjest. Posipam se pepelom jer sam jednom prilikom rekao kak se ne znojiš na koži (jer u passatu imam sredinu brušenu, a bokovi su obični). Ako sjedala nisu ventilirana da hlade/griju, nije baš najbolji osjećaj se voziti xy sati dok je vani 35 stupnjeva. Jedina prednost kože u kojoj uživam je čišćenje. S malim djetetom u autu, kad nešto prolije, razmaže, povrati..., vlažna maramica i samo pobrišem. Stvarno je održavanje lakše i jednostavnije.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.

Zadnje izmijenjeno od: sinisa1989. 10.08.2022. u 09:29.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.08.2022., 09:19   #62493
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Sad cu otvoriti can of worms potencijalno, ali me svaki put zacudi kad ekipa nadoplati za kozu u autu jer je koza tako super etc, premium osjecaj za sjest etc... i onda na sjedala navuce najjeftinije pevec navlake kako bi ocuvali kozu...
Ne razumijem ljude koji generalno žele kožna sjedala u autu. Meni je to osobno ogavan osjećaj ljeti, a ni zimi nije ništa bolje.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 09:24   #62494
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Zato ide alcantara.

Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Sad cu otvoriti can of worms potencijalno, ali me svaki put zacudi kad ekipa nadoplati za kozu u autu jer je koza tako super etc, premium osjecaj za sjest etc... i onda na sjedala navuce najjeftinije pevec navlake kako bi ocuvali kozu...

Sto se peugeota 3008 tice, slazem se sa svime sto je coconut napisao. Otvori za ventilaciju su najgluplja stvar koju sam dugo u autu vidio, volan mi daje osjecaj kao da sjedim ispred TV-a i igram xbox, a kolicina stvari koja se moze samo na touch podesiti izaziva mucninu. Sjedala su na prvu wow i kao, pasem u njih kao da su radjena za mene i super comfy su, al me vec nakon sat i pol-dva boli guzica od njih (jedini auto u kojem mi se to desilo).

Nakrcan full opremom se cini kao dosta cool auto i nudi stvarno sve i svasta, al neznam... probaj ga dobit na jedan dan i odradi neki mini roadtrip u njemu.
Moraš shvatiti, svako s svojom lovom radi što želi i koliko može. Kupiti danas dobar auto a da nema više od 60k km i da je SUV/karavan, da je neki viši/premium razred i da nije stariji od 2 godine je prava majstorija (naravno, da bude u budžetu). I onda radiš kalkulacije raznorazne da vidiš što je najbolje za tebe i tvoje potrebe. E sad, meni tu PUG dolazi ko super izbor jer ima sve što trebam. Volvo je super auto, no malo je van budžeta da ima bar ono osnovno što mi treba. Ne trebam masaže, 360 kamere ili nešto slično, ali ovo što je meni u budžetu je baš ono, golo golo. Da se razumijemo, mene uopće ne jebe jel PUG ili Mercedes, mene zanima dugoročnost auta i cijena na kraju krajeva (ne samo cijena vozila, već svega što se nakupi kroz godine).

Osobno mislim da ono što ću kupiti će biti najbolje što sam mogao kupiti za svoju lovu. Što ne znači da je to isto tebi najbolje.

Ali hvala za komentar, svakak uzet u obzir. Udobnost sjedala mi je dosta važna, da.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 10.08.2022. u 09:38.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 09:43   #62495
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Zato ide alcantara.

Moraš shvatiti, svako s svojom lovom radi što želi i koliko može. Kupiti danas dobar auto a da nema više od 60k km i da je SUV/karavan, da je neki viši/premium razred i da nije stariji od 2 godine je prava majstorija (naravno, da bude u budžetu). I onda radiš kalkulacije raznorazne da vidiš što je najbolje za tebe i tvoje potrebe. E sad, meni tu PUG dolazi ko super izbor jer ima sve što trebam. Volvo je super auto, no malo je van budžeta da ima bar ono osnovno što mi treba. Ne trebam masaže, 360 kamere ili nešto slično, ali ovo što je meni u budžetu je baš ono, golo golo.

Ne bi vjerovao, osobno mislim da ono što ću kupiti će biti najbolje što sam mogao kupiti za svoju lovu. Što ne znači da je to isto tebi najbolje.

Ali hvala za komentar, svakak uzet u obzir. Udobnost sjedala mi je dosta važna, da.
Alcantara je super, al nisam na tebe mislio kad sam komentirao kozu

A za sve ostalo se slazem sto si napisao. Kad je brat kupovao auto, obisli smo i sjedali u sve zivo da dobijemo malo realniju sliku kako ce to izgledat ako se sjednemo u auto i odemo na izlet weekendom. Tad je imao samo jedno dijete i uz sve sto si ti naveo kao uvjet, oni su jos imali da iza ima 3 odvojena sjedala, tako da kad stave malog u sjedalicu, dvoje frendova moze sa njima na roadtrip. Tako da su oni uzeli 5008 isto nakrcan svime. Sve je u njemu isto kao i u 3008, samo je veci i iza ima 3 individualna sjedala.

Oni kazu da su se, na sve sto smo mi tu nabrojali, naviknuli... al ono, navikne se i magare na batine no ultimativno si u pravu, u usporedbi sa svime ostalim sto se u toj klasi nudi za te novce, stvarno dobijes hrpu toga a osjecaj je da je kvalitetno sto se materijala u unutrasnjosti tice. A na kraju ti najbolje znas za sebe, kroz sta mozes progledat kroz prste, a sta ce te nazivcirati do mjere da ne mozes gustati u autu, mi smo tu samo da kazemo sta je nas zivciralo i na sta da pripazis, jer ispliva tek sa vremenom
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 09:45   #62496
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
...SUV/karavan...
Karavan, pa makar 308ica T9 karavan. Dvaput sam krenuo pisati post i obrisao ga jer "sta da ti pametujem, nisu moje pare". Prvo si rekao da zelis suv-a iz tebi znanih razloga, tu sam se suzdrzao maksimalno (ne razumijem zasto itko gleda/kupuje te male suv-ove). Sada spominjes i karavan i jebat ga moram to napisati, to je imho miljama prakticniji format od kozorog automobila. Sve dok nemas problem s ledjima i ne osjecas se "sigurnije" u suv-u (ovo prvo razumijem, u ovo drugo se ne bi stel mesat).

3008 je na silu napravljen suv da popuni rupu u potfoliju pezoa i parira na trzistu medju ostalim slicnim modelima. Iz nekog razloga se uzasno dobro prodaju

Slazem se s kokosom, moras sjesti za volan/kokpit i probati mozes li naci svoju poziciju (zena takodjer). Specificna je kombinacija.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 09:51   #62497
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ne razumijem ljude koji generalno žele kožna sjedala u autu. Meni je to osobno ogavan osjećaj ljeti, a ni zimi nije ništa bolje.

To sam i ja mislio dok me nije vozilo u A8.
Ventilirana sjedala + masaža, điđe miđe ostale, vozio sam se Split - Metković, izašao u košulji u Metkoviću ko nov bez da sam se oznojio.
Ali to košta pun kufer.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 09:51   #62498
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,100
Ja uzeh s Alije one navlake za sjedište od umjetne kože u boji kože u autu
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 10:01   #62499
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 708
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Vjerojatno ne bih ni ja da sam konfigurirao novi auto. Ali kad kupuješ polovni, nemaš previše opcija. Ili je dealbreaker ili kompromis ili feature. Auto ima sve što sam od opreme tražio + hrpa toga što mi nije bilo bitno, ali se ispostavilo da je fora.


Ma premium k za sjest. Posipam se pepelom jer sam jednom prilikom rekao kak se ne znojiš na koži (jer u passatu imam sredinu brušenu, a bokovi su obični). Ako sjedala nisu ventilirana da hlade/griju, nije baš najbolji osjećaj se voziti xy sati dok je vani 35 stupnjeva. Jedina prednost kože u kojoj uživam je čišćenje. S malim djetetom u autu, kad nešto prolije, razmaže, povrati..., vlažna maramica i samo pobrišem. Stvarno je održavanje lakše i jednostavnije.


Čišćenje dakako je benefit da mi ne treba bolji, također praščići nazad čine svoje. Za dvadeset minuta sve pobrišem. Sad doduše imam u A4 kombinaciju tkanine po sredini i koža sa strane, je nešto ugodnije ali meni nije smetala ni potpuna koža u autu prije. Valjda se ne znojim puno sa svojih 75kg.
Uvijek neke priče kao koža smrdi, ljeti vruće, zimi hladno kad sam uzeo tog sa cijelom kožom no meni to ništa nije bilo izraženo, a prednost čišćenja mi je prevelika...
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 10:06   #62500
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja idem na full opremu u GT line.

Svi koje sam pitao su prezadovoljni, nekako naginjem njemu.

V60 s nikakvom opremom ili GT line s full.
Kaj nije za to godište GT line bio ispod GT paketa?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.08.2022., 10:09   #62501
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
A što je s ostalim autima u klasi? Nije da nema izbora pa je taj Peugeot jedina opcija.

Toyota/Hyundai/Kia/Ford/Opel/Škoda/Seat

Gledam oko sebe po cesti, od Peugeota vidim jedino 208/308. Klasa koju gledaš, more ovih gore navedenih plazi po cesti. U prosjeku, više Saabova i Alfi vidim nego Peugeota. Nije neko mjerilo, ali ako te modele veliko tržište ne voli, valjda ima neki razlog
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 10:10   #62502
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova

Presvlake poštene ti koštaju 1000kn za cijeli auto. A jesi škrt jebote....

Ja sam danas očistio sve od soli, kreme, znoja itd..

Imali su starci na starom autu presvlake od dana kad su ga kupili, kad su se unistile stavljene su druge. Tek zadnjih 6 mj u nasem vlasnistvu sam ih skinuo i vidio da su sicevi lijepi a do tad ih vidio nisam.
Nakon toga sam si rekao da presvlake nece u moj auto.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2022., 10:15   #62503
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113