Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2014., 14:45   #1
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
Arrow analiza prometa od routera

pozdrav

može preporuka za neki program preko kojeg bi imao nadzor na cijelom svojom mrežom i saznao gdje se što spaja preko mog routera. konkretno mislim na nešto tipa wireshark ali to mi baš ne pomaže jer mi analizira samo moju mrežu (sa mog kompa) a ne i recimo laptop koji je također spojen na router preko lan-a. ili još konkretnije, želim saznati točnu ip adresu koju moj iptv receiver koristi za gledanje određenih kanala, dakle adresu i port. čitao sam na stranim forumima da su ljudi upravo preko takvih programčića uspijeli doći do točne adrese za svaki kanal. dakle to izgleda nešto tipa 224.1.1.1 port 3001 za HRT1 na MAX TV-u (barem je takva bila ta adresa kad sam ja koristio, možda se promijenila). sad nije u pitanju max već jedna druga mreža. znam da će stream i kad dođem do njega vjerojatno biti zakodiran, ali nema veze, želim ga samo iskopati

dakle, trebao bi postojati neki programčić preko kojeg bi imao nadzor nad svime što se spaja na moj router, od mog kompa (preko wireshark recimo to ide bez problema), do laptopa i na kraju iptv-a. na taj način bi došao do točne ip adrese za svaki kanal preko iptv receivera

ako netko zna nešto slično što bi mi moglo pomoći neka piše
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 14:57   #2
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Wireshark ti je jedan od najboljih programa upravo za to. Tebi ne treba programčić nego si moraš omogućit pristup streamu tj. moraš doći do mogućnosti prisluškivanja svega prometa u mreži.

Prvo tvoja LAN kartica treba bit prebačena u način rada da prima sve pakete, drugo moraš si spojit neki hub ili pametni switch između rutera i toga streama, tako da možeš stream prisluškivat.

Primjeti da sam spomenuo hub ili pametni switch: radi se o tome da ćeš morati klonirati mrežni promet sa porta switcha na port na kojem ti je laptop koji vrši nadzor tog prometa ....

Druga opcija ti je neki komp koji ima dvije mrežne pa onda njega ubaciš između rutera i tog streama ili mreže tvoje lokalne te na taj komp staviš wireshark.
Forace je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2014., 18:11   #3
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
ok, recimo da sam pohvatao, ali i dalje ne znam kako da to sprovedem u dijelo.. dakle kod kuce imam pc, laptop (svako sa jednom mreznom), iptv receiver i jedan router sa kojime su svi povezani.. dal je moguce recimo iptv receiver izravno spojiti na laptop da on glumi router, a laptop na net povezat preko wirelessa (posto mi port za mrezni vise nece biti slobodan) .. no kako u windowsima onda podesit da teceiver prepozna pc kao router... ?
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2014., 16:30   #4
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 540
evo nabavio sam switch, jos jednu mreznu karticu ali nula bodova... nikako da to povezem da radi sto zelim (hub sam isto htio kupiti ali nigdje ga ne nadjoh u zagrebu a proso sam brdo ducana sa teh. opremom i uglavnom je odgovor da je to staro i da se vise ne nabavlja godinama)

uglavnom, situacija sa switchem - cita samo promet sa mog kompa, iptv receiver uopce ni ne radi, ne cita cak ni promet sa drugog kompa, uopce ga ne prepozna iako je on uredno spojen na net

sa drugom mreznom situacija je nesto bolja, spojim komp preko cetvrtog ulaza na routeru (iptv) i ukljucim internet shareing, ukopcam tada drugi komp u drugu mreznu i oba su spojena na net i oba wireshark uredno ocitava. i sada, slag na tortu - iskopcam taj drugi komp i na njegovo mjesto stavim sad iptv receiver i iptv ne radi.. pokusao sam takodjer da u lan postavkama od te druge mreze stavim ip adresu od receivera i nula bodova, pokusao sam i na gateway staviti taj ip a pod ip mrezne staviti jednu brojku nize (da ne dolazi do konflikta mozda) no opet nista, receiver ne radi

postoji li kakav nacin da se sa te dvije mrezne napravi hub na kompu, ili taj switch natjerat da se tako ponasa.. ?

Zadnje izmijenjeno od: jacobbb. 26.02.2014. u 16:43.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 11:49   #5
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Imam ti ja jedan čini mi se 16 portni hub ako te zanima(PM). Najbolje rješenje ti je neki HW Firewall sa mogučnošću syslog pračenja i izrada izvještaja ili neki aktivni app flow control na istom HW Firewall-u.
Igor_Zg je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na